Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι και η μπαταρια στο 6 λιγη ως προς την αυτονομια της συσκευης. Ελατε στο πλας να σωθείτε. 2 24ωρα και από 10 έως 12 ωρες χρήσης... ΤΕΡΑΣ σπό όλες τις απόψεις και από αυτή του μεγέθους φυσικά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά είναι εντελώς υποκειμενικό... Εμένα μου δημιοργεί η συσκευή ακριβώς την αντίθετη άποψη... Το θεωρώ ό,τι πιο όμορφο, ποιοτικο και μεστό έχει κατασκευαστεί μέχρι σήμερα. Όταν το έπιασα στα χέρια μου τοσο το 6 , όσο και το πλας , που το δουλεύω κιόλας, έμεινα άναυδος από την ομορφιά του και την ποιότητά του... Πιστεύω ότι οι άνθρωποι που το σχεδίασαν είναι από άλλο πλανήτη. Οι φωτογραφίες το αδικούν πάρα πολύ. ..... Γούστα ειναι αυτά...

 

 

Όντως είναι καθαρά υποκειμενικό. Κι εγώ πάντως σε σχέση με το 4 που είχα, μου φαίνεται ότι είναι μακράν πιο ποιοτικό και πιο όμορφο. Άλλη αίσθηση στο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλο μηνα,θα ηθελα να σου κανω μια ερωτηση..κατοχος κ γω πλεον του Iphone 6.εβαλα κ την γνησια "δερματινη" θηκουλα,το θεμα ειναι οταν θελω να την βγαλω..υπαρχει καποιος τροπος να την αφερεσω?φοβαμαι μην τραυματισω την συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποια καταστήματα δίνουν DOA;

Γενικά έχετε ακούσει τίποτα "προβλήματα" (τύπου γρατσουνιές, να μην ακουμπάει καλά η οθόνη κ.τλ.)

από το κουτί του ακόμα;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι καθαρά υποκειμενικό. Κι εγώ πάντως σε σχέση με το 4 που είχα, μου φαίνεται ότι είναι μακράν πιο ποιοτικό και πιο όμορφο. Άλλη αίσθηση στο χέρι...

 

Όντως αυτοί που πάνε από 4/4s στο 6/6+ Αξίζει να το πάρουν γιατι θα δουν τεράστια διαφορά σε όλες τις απόψεις. Αυτοί που πάνε από 5/5s μονο στην οθόνη θα δουν διαφορά!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχετε ακούσει τίποτα "προβλήματα" (τύπου γρατσουνιές, να μην ακουμπάει καλά η οθόνη κ.τλ.)

από το κουτί του ακόμα;

Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, σε Ελλάδα ή εξωτερικό, δίχως βέβαια να μπορεί κανείς να αποκλείσει το έστω απειροελάχιστο ενδεχόμενο. Σίγουρα όμως καμία σχέση με ανταγωνιστικές και αμφίβολου quality control συσκευές όπου έχουμε δει και ακούσει τα χίλια δυό μύρια! :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχετε ακούσει τίποτα "προβλήματα" (τύπου γρατσουνιές, να μην ακουμπάει καλά η οθόνη κ.τλ.)

από το κουτί του ακόμα;

Αυτό τώρα από που προκύπτει;

Ξέρεις, είδες, διάβασες κάτι ή απλά ρωτάς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα από που προκύπτει;

Ξέρεις, είδες, διάβασες κάτι ή απλά ρωτάς;

 

Απλά ρωτάω. Ενθυμούμενος το θέμα που είχε γίνει με τα 5αρια (ή 5S δε θυμάμαι καλά).

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω. Ενθυμούμενος το θέμα που είχε γίνει με τα 5αρια (ή 5S δε θυμάμαι καλά).

Είπα και εγώ, :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος 6αριου space gray εδώ και δυο ώρες. Απλά πανέμορφο.[ATTACH]51902[/ATTACH]
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος 6αριου space gray εδώ και δυο ώρες. Απλά πανέμορφο.[ATTACH]51902[/ATTACH]

 

Καλορίζικο καλορίζικο... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος 6αριου space gray εδώ και δυο ώρες. Απλά πανέμορφο.[ATTACH]51902[/ATTACH]

 

Καλορίζικο Γιάννη, το καλύτερο χρώμα πήρες. Το περιμένω κι εγώ από Δευτέρα!!!:happy:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Έτρεχα σε όλο το κέντρο για να το βρω!! Είναι φανταστικό!

@gadget19 και στα δικά σου!!

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

το μαυρο ειναι μακραν το πιο ωραιο χρωμα φετος!

κατοχος του κινητου εδω και 2 μερες απο αμερικη και η οθονη ειναι μαγικη!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς 64 space gray? γενικά τι μέγεθος το πήρατε ;

αν και όλα μου τα Iphone στο παρελθόν τα έπαιρνα 16άρια, αυτό αποφάσισα να το πάρω 64άρι κυρίως γιατί με τη μεγαλύτερη και πιο χρηστική οθόνη θα το χρησιμοποιώ με περισσότερα apps και ήθελα τον παραπάνω χώρο (σύν πιο βαριές photo, Κλπ.). Το βρήκα εχθές στον πειραιά σε σκρουτζομάγαζο, αγγλικό, μια χαρά! Άρα λογικά υπάρχουν ακόμα. Στα λοιπά 'συστημικά' καταστήματα 64άρι δεν υπήρχε ούτε για δείγμα, και το χειρότερο είναι ότι δεν ήξεραν να σου πούνε επακριβώς πότε το περιμένουν.

Link to comment
Share on other sites

αν το αγοράσω απο οποιοδήποτε μαγαζί που το εμφανίζει στο skroutz,θα μπορω να το στείλω στην info quest η δεν θα μου το δέχονται;

Η καλύτερα να τι πάρω απο cosmote

Link to comment
Share on other sites

αν το αγοράσω απο οποιοδήποτε μαγαζί που το εμφανίζει στο skroutz,θα μπορω να το στείλω στην info quest η δεν θα μου το δέχονται;

Η καλύτερα να τι πάρω απο cosmote

 

Όλοι εχουν εγγύηση αντιπροσωπείας, αλλα το θέμα ειναι οτι αν χαλάσει θα έχεις τρεχάματα με κούριερ, άντε να το πάνε, άντε να το πάρουν, άντε να το στείλουν για φτιάξιμο και άντε να το παρεις εσυ πίσω. Ενώ αν το παρεις από κανονικό κατάστημα δε θα έχεις όλο αυτο το τρέξιμο!!! Κι εγω από expansys το πήρα και εχει εγγύηση κανονικά ενα χρόνο αντιπροσωπείας!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

64αρι γενικά δεν έφεραν από ότι μου είπαν. Ηταν ελάχιστα κομμάτια που ήταν ήδη κρατημένα. Στο istorm δεν είχαν ημερομηνία που θα έφερναν 64αρι, στο public το ίδιο και μόνο στο πλαίσιο μου είπαν οτι στις 15/11 θα είχαν παραλαβή.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,κατοχος κ γω πλεον του Iphone 6.εβαλα κ την γνησια "δερματινη" θηκουλα αλλα δεν με ενθουσιασε και πολυ,το θεμα ειναι οταν θελω να την βγαλω..υπαρχει καποιος τροπος να την αφερεσω?φοβαμαι μην τραυματισω την συσκευη στο βγαλε.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εχουν εγγύηση αντιπροσωπείας, αλλα το θέμα ειναι οτι αν χαλάσει θα έχεις τρεχάματα με κούριερ, άντε να το πάνε, άντε να το πάρουν, άντε να το στείλουν για φτιάξιμο και άντε να το παρεις εσυ πίσω. Ενώ αν το παρεις από κανονικό κατάστημα δε θα έχεις όλο αυτο το τρέξιμο!!! Κι εγω από expansys το πήρα και εχει εγγύηση κανονικά ενα χρόνο αντιπροσωπείας!!!

δεν έχει καμία διαφορά από που θα το πάρεις, ούτως ή άλλως θα το πας απευθείας στην αντιπροσωπεία για επισκευή (μακριά από εμάς)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει καμία διαφορά από που θα το πάρεις, ούτως ή άλλως θα το πας απευθείας στην αντιπροσωπεία για επισκευή (μακριά από εμάς)

ωραία, σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,κατοχος κ γω πλεον του Iphone 6.εβαλα κ την γνησια "δερματινη" θηκουλα αλλα δεν με ενθουσιασε και πολυ,το θεμα ειναι οταν θελω να την βγαλω..υπαρχει καποιος τροπος να την αφερεσω?φοβαμαι μην τραυματισω την συσκευη στο βγαλε.

Καλοριζίκο , δεν υπαρχει προβλημα στο να βγαλεις την θηκη ειναι δερματινη και δεν τιθεται θεμα να δηκιουργησει γδαρσιματα στη συσκευη ειναι πολυ καλη επιλογη η δερματινη τις apple σε σχεση με αλλες απο tpu υλικα οπωσ s.....n που πιθανων να δημιουργησουν γδαρσιματα ειχα αναλογη εμπειρια με s.....n σε 5s black ελεγαν tpu κια μου εκανε γδαρσιμα περιμετρικα.πιστευω να σε καλυψα.

Edited by macmin
Link to comment
Share on other sites

128 εδώ μαύρο (πράγματι τίποτα σε 64) από COSMOTE στο Mall.

 

Τρελό gadget, φοβερή αίσθηση μίνιμαλ μεγέθους και compact λειτουργικού, με απίστευτη κάμερα/βιντεο... ειλικρινά αναθεωρώ όλες τις σκέψεις πέρι "the more the better" μεγαπίξελς.

 

Του πέρασα καμμια εικοσαριά άλμπουμς, 150 βιβλία, τρία πακέτα ευρωπαϊκών χαρτών αρκετών GB για τρία διαφορετικά gps apps, 253 εφαρμογές και παιχνίδια (!!!) και... μένουν ακόμη 80GB ελεύθερα :p το δε κινητό δεν κατάλαβαίνει τίποτα, πετάει λες και έχω μείνει με τις μαμίσιες μόνο εφαρμογές !!!!!

 

Μεγεια σε όλους.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...