Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To βαζεις στο σακακι φανταζομαι; Γιατι δεν νομιζω να μπορει να μπει στις τσεπες του παντελονιου όπως το 5.

 

ΥΓ πως τα κατάφερες και το βρηκες στο Λονδινο, ειδικα στο Κοβεντ που γινεται χαμος σε καθημερινη βαση....:X

 

Μέχρι τώρα δεν το έχω βάλει παντελόνι, λόγω ένδυσης. ;)

 

Γίνεται πραγματικά χαμός, είναι αλήθεια. Κι όμως το κατάφερα και πάλι με iPhone 6, τώρα του κάνω setup. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντας 1 εκατοστό μεγαλύτερο σε ύψος από το OnePlus One που είχα τον Αύγουστο, σας λέω με βεβαιότητα, ότι σε παντελόνια με ρηχές τσέπες, πρέπει να το ξεχάσετε.

Εξέχει και όταν πας να κάτσεις, το επικίνδυνο σημείο, έρχεται ακριβώς στην κλειδωση.

 

Είχα δοκιμάσει fablet με το note 2, δοκίμασα και με το OPO.

Κουράζουν γιατί πάντα σε κάνουν να το σκέφτεσαι. Δεν ξεχνάς ποτέ ότι το κουβαλάς.

Μεταφέρονται άνετα μόνο σε φαρδιά παντελόνια η βερμούδες στρατιωτικού τύπου. Και φυσικά στην εσωτερική τσέπη σακακιού.

Όσο λειτουργικά είναι στην χρήση, τόσο κουραστικά είναι στην μεταφορά.

 

Επίσης το ότι είναι λεπτό δεν παίζει σχεδόν κανένα ρόλο στην μεταφορά. Μιλάμε για 2 mm.

Εκεί που έχει σημασία είναι στο κράτημα με το ένα χέρι. Όμως οποιαδήποτε θήκη θα του δώσει 4mm σε πλάτος και 2 σε πάχος.

 

Αν αγόραζα θα πήγαινα στο μικρό εκτός και αν είχα την δυνατότητα να έχω παράλληλα και κάνα 5s. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν αγόραζα θα πήγαινα στο μικρό εκτός και αν είχα την δυνατότητα να έχω παράλληλα και κάνα 5s. :)

 

Νομίζω η τελευταία σου φράση τα λέει όλα- αυτή είναι και η δική μου εντύπωση βλέποντας και δουλεύοντάς το στο mediamarkt εχθές: Αν έχει 5s, η αναβάθμιση σε 6 είναι ανούσια και περιττή. Η διαφορά στην αίσθηση/ εμπειρία χρήσης είναι πολύ μικρή. Δεν μπορεί η αγορά του 6 να δικαιολογηθεί ότι: "πάω σε μεγαλύτερο κινητό". Δεν είναι η διαφορά από το 4s στο 5s.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η τελευταία σου φράση τα λέει όλα- αυτή είναι και η δική μου εντύπωση βλέποντας και δουλεύοντάς το στο mediamarkt εχθές: Αν έχει 5s, η αναβάθμιση σε 6 είναι ανούσια και περιττή. Η διαφορά στην αίσθηση/ εμπειρία χρήσης είναι πολύ μικρή. Δεν μπορεί η αγορά του 6 να δικαιολογηθεί ότι: "πάω σε μεγαλύτερο κινητό". Δεν είναι η διαφορά από το 4s στο 5s.

 

Εγώ που το δούλεψα σήμερα στο media markt το iphone 6 ένα έχω να πω. Δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα όλα και είναι απλά εκπληκτικό. Το 4s με το 5s αντιθέτως δεν είχε διαφορές για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η τελευταία σου φράση τα λέει όλα- αυτή είναι και η δική μου εντύπωση βλέποντας και δουλεύοντάς το στο mediamarkt εχθές: Αν έχει 5s, η αναβάθμιση σε 6 είναι ανούσια και περιττή. Η διαφορά στην αίσθηση/ εμπειρία χρήσης είναι πολύ μικρή. Δεν μπορεί η αγορά του 6 να δικαιολογηθεί ότι: "πάω σε μεγαλύτερο κινητό". Δεν είναι η διαφορά από το 4s στο 5s.

 

 

Απολύτως καμία σχέση... Η διαφορά ειναι πολύ μεγαλύτερη από ότι ήταν από το 4S στο 5S...Τότε μεγάλωσε μόνο στο ύψος, τώρα και σε ύψος και σε πλάτος. Δεν κρατιέται το ίδιο εύκολα με το ένα χέρι.

:)
Link to comment
Share on other sites

Για μενα καποιος πρεπει να αναρωτηθει τι μεγεθος τηλεφωνο θελει να μεταφερει. Αν θελει μικρο τοτε 5S. Αν θει μεγαλο τοτε 6. Περα απο το μεγεθος της οθονης οι διαφορες ειναι μικρες.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Για μενα καποιος πρεπει να αναρωτηθει τι μεγεθος τηλεφωνο θελει να μεταφερει. Αν θελει μικρο τοτε 5S. Αν θει μεγαλο τοτε 6.

...και εάν θέλει πολύ μεγάλο το 6 plus :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα εξαρταται τι αναγκες εχει ο καθενας :P:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σοβαρα τωρα ριξτε μια ματια στο anandtech review του 6. Τα εσωτερικα ειναι στο 20% καλυτερα απο το 5S, δεν νομιζω οτι ειναι μεγαλη διαφορα.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Απολύτως καμία σχέση... Η διαφορά ειναι πολύ μεγαλύτερη από ότι ήταν από το 4S στο 5S...Τότε μεγάλωσε μόνο στο ύψος, τώρα και σε ύψος και σε πλάτος. Δεν κρατιέται το ίδιο εύκολα με το ένα χέρι.

 

Θα επιμείνω στην άποψή μου… απ'ότι φαίνεται την ίδια έχουν και άλλοι: "Size comparison wise — the 4.7 is larger than the current iPhone 5s (4″) but not by much — its actually surprisingly NOT that much large"

 

9620-1447-140617-iphone6-compare-l.png

 

http://cdn.gottabemobile.com/wp-content/uploads/2014/07/iPhone-5s-vs-iPhone-6-Size-Comparison.jpg

Link to comment
Share on other sites

Covent Garden, απο διαθεσιμότητα είναι δύσκολα τα πράγματα. Φεύγουν αμέσως!

 

Είναι σαν ένα σωστό μίνι, mini iPad, θα σου αρέσει πολύ πιστεύω.

 

Συνήθως Amsterdam υπάρχουν συσκευές, έχω πάρει απο εκεί στο παρελθόν iPad.

 

Εμένα με έχει βολέψει πολύ, σαν ένα μικρό mini iPad. Το περίμενα μεγαλύτερο με όσα είχα διαβάσει στο διαδίκτυο αλλά απο κοντά είναι αλλη αίσθηση λόγω λεπτού σχεδιασμού.

 

Επειδή είχα και το iPad mini και έκανα μεταφορά από iPad 3 μου φάνηκε πολύ μικρό και πήγα κατόπιν στην επιλογή του Air !!!!

Πάντα η μεγαλύτερη οθόνη είναι βοηθός! Έτσι και τώρα από το 5s θα πάω στο Plus !!!!! To αναμένω....

 

 

 

Επίσης επειδή μπερδεύτηκε ο κόσμος, θα ήθελα να πω και ‘γώ την άποψή μου.

Τα νέα iPhone είναι δύο, αλλά παίζουν σε διαφορετικές κατηγορίες.

Δεν είναι όπως το 5c με το 5s.

To 6 ανήκει στην κατηγορία smartphone και το 6 Plus στην κατηγορία phablet!

Oπότε ο καθένας διαλέγει και επιλέγει, με κριτήριο αυτό που νομίζει ότι του ταιριάζει καλύτερα.

Η μεταφορά στο 6 ίσως είναι πιο εύκολη, αλλά στο 6 Plus έχεις ευκολία σε εργασίες που θα έκανες με ένα smartphone και θα δυσκολευόσουν.

Η επιλογή μου είναι το Plus! Πλέον όλες οι εταιρείες βγάζουν τις ναυαρχίδες τους μεγάλες και η Apple ήδη είχε αργήσει.

Η επιλογή είναι στο καθένα να διαλέξει τι θέλει να κάνει με την συσκευή του, γι' αυτό άλλωστε θα συνεχίσουν να υπάρχουν στην αγορά τα 5c και 5s.

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας: με "μέτρια" χρήση έβγαλε 4 μέρες. Καθόλου άσχημα!
όπως λεγανε και στο χωριο μου: define please! πού και πώς? :p
Link to comment
Share on other sites

όπως λεγανε και στο χωριο μου: define please! πού και πώς? :p

δυστυχώς δε κράτησα screenshot, είχα περίπου 12 ώρες usage και 4 μέρες πριν τη τελευταία φόρτιση. Στην επόμενη. Έχω 4G, wifi, bluetooth συνεχώς ανοιχτά, αλλά δεν παίζω καθόλου παιχνίδια, δε βλέπω βίντεο/ταινίες, εξ' ου και η "μέτρια" χρήση

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να ελέγξω την χώρα προέλευσης ενός iPhone 6 plus από το IMEI και αν ναι σε ποια σελίδα? :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και νέο σκάνδαλο με το iphone! :p

 

Ξεχάστε το bendgate του iPhone 6 Plus, κάποιος διαμαρτύρεται για το... beardgate!

http://www.digitallife.gr/beardgate-silliest-iphone-6-plus-scandal-15051

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να ελέγξω την χώρα προέλευσης ενός iPhone 6 plus από το IMEI και αν ναι σε ποια σελίδα? :)

 

Προφανως θες να δεις το πίσω μέρος της συσκευασίας χωρίς να ανοιχτεί. Μπορείς να το μάθεις από το model number, το οποίο αναγράφεται κι αυτό. Διάβασε το παρακάτω μήπως και σε βοηθήσει.

 

http://theiphonewiki.com/wiki/Model_Regions

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πάει καλά η μπαταρία του τελικά. Από το πρωί με 100% έχει πάει τώρα στο 55%, με αρκετή χρήση τηλεφώνου και email. Έχω πάνω από δέκα email accounts και συνεχώς συγχρονίζει και ανεβοκατεβαίνουν email όλη μέρα. Επίσης χρήση με πάροχο και με wifi μπόλικη. Με το 5s δεν την έβγαζε καθαρή και ήθελε φόρτιση. Πολύ ικανοποιημένος έως τώρα, θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,επειδή απο ότι διάβασα κάποιοι το έχουν παραγγείλει απο expansys,ένας εκ των οποίων είμαι και εγώ,έχει μάθει κανέις τι παίζει με τι διαθεσιμότητα γιατί κάθε δυο μέρες την βλέπω στο status της παραγγελίας μου να αυξάνεται ανα 3-4 μέρες!Ξεκίνησε απο 1-2 Οκτώβρη και τώρα έχει φτάσει 10-11 Οκτώβρη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα του availability εχει ξεφύγει καθε λογικής, αρχίζω να έχω την πεποίθηση οτι μοιάζει με ανάκληση προϊοντος. Δεν υπάρχει πουθενά το τηλεφωνο και ειλικρινά δεν πιστεύω οτι ειναι λόγω της "απίστευτης" ζήτησης. Μηπως τελικά λόγω bendgate αποφάσισαν να αποσύρουν τη συσκευή προσωρινά μέχρι να το διορθώσουν?

 

Δεν ειναι λογικό σε όλη τη Ν Υόρκη να μην υπάρχει ούτε 1 για δείγμα στην ATT. Ούτε 1 ?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ATT ? σε όλη την νέα Υόρκη δεν υπάρχει ένα plus διαθέσιμο? στη Βοστόνη πως και υπάρχουν?

Δίκτυο κινητής ΑΤ&Τ (υποθέτω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ATT ? σε όλη την νέα Υόρκη δεν υπάρχει ένα plus διαθέσιμο? στη Βοστόνη πως και υπάρχουν?

 

AT&T :D

 

έχω την εντύπωση ότι πλέον απλά υφίστανται τα υπόλοιπα της 1ης διανομής, τα οποία αναδιανέμουν. Δεν μπορεί να καταχωρώ ηλεκτρονική παραγγελία στο Manhattan στην AT&T και να μου λέει ότι στα 50 πλησιέστερα καταστήματα δεν υπάρχει διαθέσιμο προς παραλαβή! Μην τρελαθούμε τώρα: εντάξει το iPhone είναι αυτό που είναι, αλλά δεν έτρεξε όλη η πόλη να το πάρει και όχι μόνον εξαντλήθηκαν τα αποθέματα, αλλά δεν ανατροφοδοτήθηκαν λόγω υπερβολικής ζήτησης παντού! Είπαμε, καλό το μάρκετινγκ αλλά υπάρχει όριο στην κατανάλωση κουτόχορτου... Αδυνατώ να πιστέψω ότι μετά την 1η διανομή δεν υπάρχουν τηλέφωνα για την Αμερικανική αγορά- καλά τα νούμερα του στυλ 10 εκατομμύρια κλπ, αλλά η παντελής σχεδόν έλλειψη είναι απλά γελοία. Γιατί το ίδιο δεν συμβαίνει με κανένα άλλο κινητό? και μη μου πείτε για την FOXCONN και τη γραμμή παραγωγής της... μια χαρά προλαβαίνει να παράγει για τους πάντες

 

Προσωπική (ταπεινή) μου γνώμη ότι η Apple κάνει έμμεσο recall με το να μην δίνει τηλέφωνα στα δίκτυα διανομής και στους παρόχους. Ειδικά στο 6 plus. Γι'αυτό πιστεύω μεγάλες αλυσίδες όπως τα mediamarkt δεν δίνουν ημερομηνία διάθεσης για το 6 plus, αλλά μόνον για το 6, ενώ κάποιοι συζητάνε αόριστα για Χριστούγεννα μέχρι 6-μηνο.

Link to comment
Share on other sites

AT&T :D

 

έχω την εντύπωση ότι πλέον απλά υφίστανται τα υπόλοιπα της 1ης διανομής, τα οποία αναδιανέμουν. Δεν μπορεί να καταχωρώ ηλεκτρονική παραγγελία στο Manhattan στην AT&T και να μου λέει ότι στα 50 πλησιέστερα καταστήματα δεν υπάρχει διαθέσιμο προς παραλαβή! Μην τρελαθούμε τώρα: εντάξει το iPhone είναι αυτό που είναι, αλλά δεν έτρεξε όλη η πόλη να το πάρει και όχι μόνον εξαντλήθηκαν τα αποθέματα, αλλά δεν ανατροφοδοτήθηκαν λόγω υπερβολικής ζήτησης παντού! Είπαμε, καλό το μάρκετινγκ αλλά υπάρχει όριο στην κατανάλωση κουτόχορτου... Αδυνατώ να πιστέψω ότι μετά την 1η διανομή δεν υπάρχουν τηλέφωνα για την Αμερικανική αγορά- καλά τα νούμερα του στυλ 10 εκατομμύρια κλπ, αλλά η παντελής σχεδόν έλλειψη είναι απλά γελοία. Γιατί το ίδιο δεν συμβαίνει με κανένα άλλο κινητό? και μη μου πείτε για την FOXCONN και τη γραμμή παραγωγής της... μια χαρά προλαβαίνει να παράγει για τους πάντες

 

Προσωπική (ταπεινή) μου γνώμη ότι η Apple κάνει έμμεσο recall με το να μην δίνει τηλέφωνα στα δίκτυα διανομής και στους παρόχους. Ειδικά στο 6 plus. Γι'αυτό πιστεύω μεγάλες αλυσίδες όπως τα mediamarkt δεν δίνουν ημερομηνία διάθεσης για το 6 plus, αλλά μόνον για το 6, ενώ κάποιοι συζητάνε αόριστα για Χριστούγεννα μέχρι 6-μηνο.

Θα δείξει στις επόμενες ημέρες.

Αν έκανε απόσυρση πάντως, κατά τη γνώμη μου πολύ καλά έκανε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει στις επόμενες ημέρες.

Αν έκανε απόσυρση πάντως, κατά τη γνώμη μου πολύ καλά έκανε...

Αν έκανε ανάκληση απλά σημαίνει ότι τα περί 9 κινητων ήταν....

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...