Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες update και χάθηκαν τα gapps?

πωωω τώρα που το λες εκανα επρεπε να περασω update και μετά να σβήσω cache + dalvik χωρίς να ξαναπεράσω τα gapps γι αυτό δε ήταν μέσα ?

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πωωω τώρα που το λες εκανα επρεπε να περασω update και μετά να σβήσω cache + dalvik χωρίς να ξαναπεράσω τα gapps γι αυτό δε ήταν μέσα ?

 

Αν δεν έχει ota update η rom, απλά μπες twrp και κάνε σκέτο install. Εκτός αν έχει δώσει άλλη οδηγία ο varund.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει ota update η rom, απλά μπες twrp και κάνε σκέτο install. Εκτός αν έχει δώσει άλλη οδηγία ο varund.

 

Αρα το ξανακάνω από την αρχή και ελπίζω να πάνε ολα καλα!!!

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δοκίμασα και εγω την ressurection remix ολα καλα αλλά όταν ΄κανα το update στην εκδοση 201601114 δεν μπορούσα να εγκαταστήσω τα gapps ολο σφάλμα μου έβγαζε ότι έκδοση και να δοκίμασα. Ποιά rom προτείνετε σαν πιο καλή ?? Και εαν μπορείτε πείτε μου την διαδικασία να κάνω κανένα clean install να δω μήπως στρώσει έτσι

.

 

Ευχαριστώ

Ποιό ήταν το προηγούμενο update που είχες πριν πας στο τελευταίο; Αν είχες το update 17/12/2015 τότε στο επόμενο update πρέπει να πας με clean install. Διάβασε το ποστ 1252 της RR στο XDA. Επίσης για το πως θα περνάς τα τελευταία update διάβασε το πρώτο ποστ. Για άλλα προβλήματα εγκατάστασης, μη ανάγνωσης κάρτας sim κλτ διάβασε το δεύτερο ποστ.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις με την τελευταια εκδοση cm12.1.1 2K1 στοκ τελειως, προβλημα με το hotspot? Δηλαδη, να συνδεεται αλλα να μην ανοιγει τις σελιδες η αλλη συσκευη και να βγαζει καποιο προβλημα περι DNS κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις με την τελευταια εκδοση cm12.1.1 2K1 στοκ τελειως, προβλημα με το hotspot? Δηλαδη, να συνδεεται αλλα να μην ανοιγει τις σελιδες η αλλη συσκευη και να βγαζει καποιο προβλημα περι DNS κτλ?

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά..στοκ 2k1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς το WiFi καταναλώνει πολύ μπαταρία γιατί το έχω συνεχώς ανοικτό και μου τρώει τρελή μπαταρία και το βρίσκω λίγο περίεργο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς το WiFi καταναλώνει πολύ μπαταρία γιατί το έχω συνεχώς ανοικτό και μου τρώει τρελή μπαταρία και το βρίσκω λίγο περίεργο

 

Το Wi-Fi δεν μου τρώει την μπαταρία..αλλά κάτι άλλο που δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι μιας και στα στατιστικά της μπαταρίας την μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει η οθόνη με διαφορά..στην χρήση του κινητού η μπαταρία είναι εντάξει..αλλά σε αναμονή, με λειτουργία πτήσης, χωρίς δηλαδή Wi-Fi και τα λοιπά, καταναλώνει αρκετή μπαταρία..ίσως στρώσει μετά από κάποιες φορτίσεις όπως έχει αναφερθεί..θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει σε κανεναν καποια στιγμη, ενω εχει ενεργοποιημενη την επιλογη "αναδυομενες ειδοποιησεις" απο τις ρυθμισεις-ειδοποιησεις, να σας εχουν παρει τηλ ενω δουλευεται το κινητο, να χτυπαει το τηλ αλλα να μην δειχνει ποιος σας καλει και να εμφανιζεται η επιλογη για να σηκωσεις την κληση μετα απο καποια δευτερολεπτα, σαν να ειχε/εχει κολλησει η αναδυομενη ειδοποιηση?

 

*Απο εκδοση 5.χ και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς το WiFi καταναλώνει πολύ μπαταρία γιατί το έχω συνεχώς ανοικτό και μου τρώει τρελή μπαταρία και το βρίσκω λίγο περίεργο

 

Έχεις κλείσει τη σάρωση wifi και bluetooth από τις ρυθμίσεις στην τοποθεσία;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 2.1.4 for the OnePlus One

 

This community update includes:

 

  • Upgrade to Lollipop 5.1.1
  • OnePlus launcher including Shelf
  • OnePlus Camera including support for
  • Clear Image
  • Slow motion video
  • Time-lapse video
  • Beauty mode filter
  • Dark mode and LED customization
  • Full gestures and buttons customization
  • App permissions
  • Ambient display and proximity wake
  • New OnePlus ringtones
  • Swiftkey as an alternative input method
  • Latest security patches from Google
  • .. and more

Edited by Viper
Link to comment
Share on other sites

ποιος θα παίξει πρώτος ΄΄μπάλα΄΄ λοιπόν ώστε να διαβάσουμε εντυπώσεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ποιος θα παίξει πρώτος ΄΄μπάλα΄΄ λοιπόν ώστε να διαβάσουμε εντυπώσεις ?

 

Σκεφτομαι να την περασω...πιστευω, θα εγινε καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

ποιος θα παίξει πρώτος ΄΄μπάλα΄΄ λοιπόν ώστε να διαβάσουμε εντυπώσεις ?

Σκεφτομαι να την περασω...πιστευω, θα εγινε καλη δουλεια.

Εγινε καλή δουλειά (οσοι την βλέπουν σε λειτουργία μιλάνε για εξαιρετικά smooth αποτέλεσμα), αλλα το "πέρασμα" δεν μου φαίνεται τόσο απλό (και πετυχημένο). Στο σχετικό νήμα διάβασα για αρκετούς που μείναν "ξεκρέμαστοι" στο φινάλε της εγκατάστασης, ενώ βέβαια το γεγονός οτι δεν μπαίνει με TWRP είναι κάπως...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιοι λένε οτι το τηλέφωνο φορτίζει πολύ αργά

Μήπως ο προγραμματιστής ήθελε να πετύχει το ανάποδο και τα μπέρδεψε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Την περασε κανεις μηπως? Σκεφτομαι αν αξιζει τον κοπο αραγε να ασχοληθω το ΣΚ...

 

*Να και το πρωτο fail... :p

 

http://i66.tinypic.com/2luonyh.png

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Εξαιρετικά smooth. Δεν έχει την παραμετροποίηση της CM. Δεν την έχω ούτε μια ώρα αλλά φαίνεται να έγινε καλή δουλειά. Περισσότερα τις επόμενες μέρες. Όσοι έχουν ρουτάρει και θέλουν να την δοκιμάσουν να επιστρέψουν σε στοκ και μετά να την περάσουν. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Εξαιρετικά smooth. Δεν έχει την παραμετροποίηση της CM. Δεν την έχω ούτε μια ώρα αλλά φαίνεται να έγινε καλή δουλειά. Περισσότερα τις επόμενες μέρες. Όσοι έχουν ρουτάρει και θέλουν να την δοκιμάσουν να επιστρέψουν σε στοκ και μετά να την περάσουν.

 

Αμα μπορεις, πες μου αμα την περασες με αυτα τα βηματα στο παρακατω λινκ, γιατι οι οδηγιες στα αγγλικα που υπαρχουν, δεν βγαζεις και ευκολα νοημα, καθως ειναι καπως....μπερδεμενες. Αν εκανες αυτα τα βηματα και ειναι σωστα, να ξερω αν ειναι να προχωρησω κι εγω.

 

http://www.oneplusgreece.com/development/oxygenos/

 

*Στο σημειο που λεει, οτι περνας την ρομ μεσα στο κινητο και στην συνεχεια το επομενο βημα ειναι να κανεις "wipe data + wipe cache", αυτοματα δεν σβηνεται και το αρχειο της ρομ που ειναι να φλασαρεις στα επομενα βηματα? Πως θα την περασεις, αφου θα εχει σβηστει? Η μαλλον εγω δεν καταλαβα πολλα/καλα? :p

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορεις, πες μου αμα την περασες με αυτα τα βηματα στο παρακατω λινκ, γιατι οι οδηγιες στα αγγλικα που υπαρχουν, δεν βγαζεις και ευκολα νοημα, καθως ειναι καπως....μπερδεμενες. Αν εκανες αυτα τα βηματα και ειναι σωστα, να ξερω αν ειναι να προχωρησω κι εγω.

 

http://www.oneplusgreece.com/development/oxygenos/

 

*Στο σημειο που λεει, οτι περνας την ρομ μεσα στο κινητο και στην συνεχεια το επομενο βημα ειναι να κανεις "wipe data + wipe cache", αυτοματα δεν σβηνεται και το αρχειο της ρομ που ειναι να φλασαρεις στα επομενα βηματα? Πως θα την περασεις, αφου θα εχει σβηστει? Η μαλλον εγω δεν καταλαβα πολλα/καλα? :p

Ναι αυτό τον οδηγό ακολούθησα. Δε σβήνει το αρχείο της ρομ γιατί πολύ απλά με wipe data και wipe cache δεν σβήνουν τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στη μνήμη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κ εγώ κ μπορώ να πω ότι έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος από το στήσιμο.....οξυγόνο....καιρό είχα να δουλέψω Pure....για να δούμε μπαταριά κ τυχόν lags :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κ εγώ κ μπορώ να πω ότι έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος από το στήσιμο.....οξυγόνο....καιρό είχα να δουλέψω Pure....για να δούμε μπαταριά κ τυχόν lags :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Μην μου βαζεις ιδεες...ολο λεω να την περασω και ολο δεν την περναω. Βασικα, με ενδιαφερει καποιοι που λενε οτι φορτιζει πολυ αργα. Περιμενουμε εντυπωσεις απο εσας που την περασατε...ειτε bugs, ειτε lag, ειτε μπαταρια αυτονομια κτλ.

 

Βεβαια, κολλαω και στο οτι λογικο και σωστο πιστευω, πως ισως να μην δωσουν και πολυ support στο one απο θεμα os, καθως βγηκε με cm και απο αυτο υποστηριζεται κυριως. Επισης, καπου διαβασα οτι απο εδω και περα ολες οι καινουργιες παρτιδες του one, θα βγαινουν με την oxygen προεγκατεστημενη και οχι cm. Αν λυσουν και το θεμα με ενημερωσεις ΟΤΑ και οχι manual, θα την βαλει πολυς κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Μην μου βαζεις ιδεες...ολο λεω να την περασω και ολο δεν την περναω. Βασικα, με ενδιαφερει καποιοι που λενε οτι φορτιζει πολυ αργα. Περιμενουμε εντυπωσεις απο εσας που την περασατε...ειτε bugs, ειτε lag, ειτε μπαταρια αυτονομια κτλ.

 

Βεβαια, κολλαω και στο οτι λογικο και σωστο πιστευω, πως ισως να μην δωσουν και πολυ support στο one απο θεμα os, καθως βγηκε με cm και απο αυτο υποστηριζεται κυριως. Επισης, καπου διαβασα οτι απο εδω και περα ολες οι καινουργιες παρτιδες του one, θα βγαινουν με την oxygen προεγκατεστημενη και οχι cm. Αν λυσουν και το θεμα με ενημερωσεις ΟΤΑ και οχι manual, θα την βαλει πολυς κοσμος.

 

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Αν βγουν οι επόμενες εκδόσεις του one με oxygen τότε θα υποστηρίξει και OTA. Έχω την αίσθηση ότι έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με Cyanogen. Το βράδυ που πήγα για ύπνο δεν έπεσε η μπαταρία καθόλου. Αλλά θα το δω τις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Αν βγουν οι επόμενες εκδόσεις του one με oxygen τότε θα υποστηρίξει και OTA. Έχω την αίσθηση ότι έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με Cyanogen. Το βράδυ που πήγα για ύπνο δεν έπεσε η μπαταρία καθόλου. Αλλά θα το δω τις επόμενες ημέρες.

 

Ισχυει οτι παιρνει πολυ ωρα να φορτισει?

 

Ενας γραφει "It takes me almost 5 hours to get to 100%, while on CM - 1.5 hour maximum." Καποιοι συμφωνουν με αυτο, καποιοι οτι παιρνει πολυ ωρα να φορτισει ακομα και 20% κτλ.

 

*Εννοειται με τον δικο του φορτιστη/καλωδιο αν σας κανει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...