Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την δονηση, θα πας "gestures" και θα βγαλεις το τελευταιο "τικ". Οσο για το whatsapp, δεν γνωριζω καθως δεν το δουλευω.

 

Ευχαριστώ πλ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα την τελευταια ενημερωση της εφαρμογης cyanogen update tracker, αφαιρεθηκε η πιτα που εδειχνε το ποσοστο % για την ολοκληρωση του rollout.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύουν τα διάφορα θέματα με την τελευταία αναβάθμιση και κυρίως αυτό με την μπαταρία? Μου έχει έρθει ΟΤΑ εδώ και μέρες αλλά δεν την περνάω με αυτά που διαβάζω..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύουν τα διάφορα θέματα με την τελευταία αναβάθμιση και κυρίως αυτό με την μπαταρία? Μου έχει έρθει ΟΤΑ εδώ και μέρες αλλά δεν την περνάω με αυτά που διαβάζω..

 

Για καποιο λογω, μετα απο λιγες μερες αφου την περασα εγω, η μπαταρια εχει στρωσει και ειδικα η καταναλωση που ειχα στο "συστημα android". Οποτε, ολα καλα για εμενα. Στην αρχη ειχε απιστευτη καταναλωση που εφτανε μεχρι και 15% και τωρα μου φτανει μεχρι 5%, αντε 7% το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Με την ressuraction remix η φωτεινότητα της οθόνης αλλάζει από μόνη της και ξαφνικά σκουρενει.. Ξέρει κανείς πως αλλάζει αυτό
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-ressurrection-remix-m-t3270147/page175 νεο update για την τερατώδης κατάσταση!!! πραγματικά ακόμη πιο speed δεν ξέρω τι κάνει ο τύπος... Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-ressurrection-remix-m-t3270147/page175 νεο update για την τερατώδης κατάσταση!!! πραγματικά ακόμη πιο speed δεν ξέρω τι κάνει ο τύπος...

 

Ψηνομαι να την περασω και εγω, πες μου κατι θελει και kernel ή με τον μαμα ειμαι κομπλε ?

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να την περασω και εγω, πες μου κατι θελει και kernel ή με τον μαμα ειμαι κομπλε ?

 

παιδιά όλες καλές είναι, το θέμα το μέγα είναι η μπαταρία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχτές έβαλα την αναβάθμιση ota και έχω την αίσθηση λίγο αυξημένης κατανάλωσης μπαταρίας, αλλά και ότι ζεσταίνεται το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να την περασω και εγω, πες μου κατι θελει και kernel ή με τον μαμα ειμαι κομπλε ?

Έχω τον μαμά κ είναι άψογος

Εγώ προχτές έβαλα την αναβάθμιση ota και έχω την αίσθηση λίγο αυξημένης κατανάλωσης μπαταρίας, αλλά και ότι ζεσταίνεται το κινητό.

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-ressurrection-remix-m-t3270147/page180 βγήκε κι'αλλο update με επιπλεον διορθώσεις.....resurrection είσαι......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα και καλή χρονιά!

Μετά από καιρό και διαβάζοντας τα σχόλια σας φλάσαρα την resurrection remix. Πολύ καλή και σβέλτη με αμέτρητες παραμετροποιήσεις! Κάτι που μου έκανε εντύπωση, έτρεξα το AnTuTu και έβγαλε 67955!! Είναι δυνατόν; :kill:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα και καλή χρονιά!

Μετά από καιρό και διαβάζοντας τα σχόλια σας φλάσαρα την resurrection remix. Πολύ καλή και σβέλτη με αμέτρητες παραμετροποιήσεις! Κάτι που μου έκανε εντύπωση, έτρεξα το AnTuTu και έβγαλε 67955!! Είναι δυνατόν; :kill:

ναι είναι!!!! πυροβολαει!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον μαμά κ είναι άψογος

 

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-ressurrection-remix-m-t3270147/page180 βγήκε κι'αλλο update με επιπλεον διορθώσεις.....resurrection είσαι......

Δεν έχω resurrection, μιλούσα για στοκ CM.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχτές έβαλα την αναβάθμιση ota και έχω την αίσθηση λίγο αυξημένης κατανάλωσης μπαταρίας, αλλά και ότι ζεσταίνεται το κινητό.

 

Ολα αυτα που αναφερεις, ισχυαν και για εμενα τις πρωτες 2-3 μερες. Μετα χωρις να κανω κατι, η θερμοκρασια εστρωσε και η μπαταρια ηρθε καπως στα κανονικα της επιπεδα απο τις πρωτες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που αναφερεις, ισχυαν και για εμενα τις πρωτες 2-3 μερες. Μετα χωρις να κανω κατι, η θερμοκρασια εστρωσε και η μπαταρια ηρθε καπως στα κανονικα της επιπεδα απο τις πρωτες μερες.

 

Πώς εξηγείται αυτό; :p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. προσπαθώ να εγκαταστήσω την resurrection remix, κατεβασα τα αρχεια , τα εβαλα στον φακελο downloads, εκανα wipe αλλα μου βγαζει error στην εγκατάσταση. καποια λυση;;; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. προσπαθώ να εγκαταστήσω την resurrection remix, κατεβασα τα αρχεια , τα εβαλα στον φακελο downloads, εκανα wipe αλλα μου βγαζει error στην εγκατάσταση. καποια λυση;;; ευχαριστω

Στις οδηγίες αναφέρει τα παρακάτω:

Have Problems Installing? Status 7 error in recovery? No sim Card?Random Reboots?

 

1.(VERY VERY IMPORTANT)Install Twrp 2.8.6.0 or Materialized twrp 2.8.7.0.5 (NOTHING ELSE)!!

2.Flash Latest CM13 nightly (clean)

3.Reboot recovery

4.Clean flash Rom plus Gapps

5.Reboot

6.Profit

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την ΟΤΑ δεν έχω καθόλου ήχο σε μνματα ειτε whatsapp,viber,emails και στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένο... Εμένα η μπαταρία δεν έχει πλ στρώσει... Ποτε περιμένουμε την 6.0?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την ΟΤΑ δεν έχω καθόλου ήχο σε μνματα ειτε whatsapp,viber,emails και στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένο... Εμένα η μπαταρία δεν έχει πλ στρώσει... Ποτε περιμένουμε την 6.0?

Το πρώτο τρίμηνο του 2016 είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να απέκτησε μια σπιρτάδα το κινητό με την S2Κ1? Βέβαια ακόμα δεν έχω τα περιέργα modes της κάμερας (aqua κλπ) αλλά δεν βαριέσαι.. Από μπαταρία δεν ξέρω, σήμερα την πέρασα.

 

Έπαθα κ ένα σόκ, νόμιζα οτι μου χάλασε το ακουστικό γιατί είχα θέμα στις κλήσεις, αλλά το προξενούσε τελικά ο true caller.. Εν αναμονή marshmallow λοιπόν!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Σαν να απέκτησε μια σπιρτάδα το κινητό με την S2Κ1? Βέβαια ακόμα δεν έχω τα περιέργα modes της κάμερας (aqua κλπ) αλλά δεν βαριέσαι.. Από μπαταρία δεν ξέρω, σήμερα την πέρασα.

 

Έπαθα κ ένα σόκ, νόμιζα οτι μου χάλασε το ακουστικό γιατί είχα θέμα στις κλήσεις, αλλά το προξενούσε τελικά ο true caller.. Εν αναμονή marshmallow λοιπόν!

 

Στην αρχη η καταναλωση ηταν τραγικη. Πλεον, εχει γινει απιστευτη χωρις να κανω κατι. Σημερα ολη μερα με 4G data μονο και συνεχεια ανοιχτα με internet, download, κλησεις, μηνυματα και viber, μου εβγαλε 4,5 ωρες οθονη και γυρισα σπιτι με 28%. Πραγματικα, δεν το περιμενα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη η καταναλωση ηταν τραγικη. Πλεον, εχει γινει απιστευτη χωρις να κανω κατι. Σημερα ολη μερα με 4G data μονο και συνεχεια ανοιχτα με internet, download, κλησεις, μηνυματα και viber, μου εβγαλε 4,5 ωρες οθονη και γυρισα σπιτι με 28%. Πραγματικα, δεν το περιμενα.

 

Γενικά νομίζω πως η μπαταρία έχει περίεργη συμπεριφορά κάποιες φορές..ή δεν θα τελειώνει,ή θα φεύγει νεράκι με την ίδια χρήση..καμία σταθερότητα..δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει..3JL έχω

Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω πως η μπαταρία έχει περίεργη συμπεριφορά κάποιες φορές..ή δεν θα τελειώνει,ή θα φεύγει νεράκι με την ίδια χρήση..καμία σταθερότητα..δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει..3JL έχω

 

Στην 2Κ1 αναφερομαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...