Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι σταθερή? θα κάνω την διαδικασία για φίλο μου.. και γιαυτό ρωτάω... επίσης για την διαδικασία ροοτ - recovery και installation ακολουθώ τα βήματα στην 1η σελίδα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είναι σταθερή? θα κάνω την διαδικασία για φίλο μου.. και γιαυτό ρωτάω... επίσης για την διαδικασία ροοτ - recovery και installation ακολουθώ τα βήματα στην 1η σελίδα?

Ναι είναι stable για καθημερινή χρήση. Για root κτλ κοιτάς στην πρώτη σελίδα ή χρησιμοποιείς το toolkit.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλος ! το έκανα με toolkit και ολα μια χαρά! απλά να μπω στην διαδικασία flasharismatos? θα δει διαφορά η είναι το ίδιο με την stock?
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω στην ενημερωση που θα δωσει η cm μεσα στον μηνα (οπως ακουγεται/γραφεται) για την προσθηκη της εφαρμογης "cortana" να διορθωνει και τιποτα bugs του os.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχουμε απλή 6άρα marshmallow σύντομα για daily driver, μια και το κινητό μας μόνο ασφαλές δεν είναι.. σύμφωνα με αυτή την εφαρμογή, έχουμε μείνει πίσω με την 12.1. Τουλάχιστον αυτή που έχω εγώ φλασαρισμένη.
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλος ! το έκανα με toolkit και ολα μια χαρά! απλά να μπω στην διαδικασία flasharismatos? θα δει διαφορά η είναι το ίδιο με την stock?

 

Θα δει διαφορά. Πριν το φλασάρισμα ενα nadroid backup καί διαβάζουμε τις οδηγίες για την εγκατάσταση της Ρομ. .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχουμε απλή 6άρα marshmallow σύντομα για daily driver, μια και το κινητό μας μόνο ασφαλές δεν είναι.. σύμφωνα με αυτή την εφαρμογή, έχουμε μείνει πίσω με την 12.1. Τουλάχιστον αυτή που έχω εγώ φλασαρισμένη.

 

Αν κάνεις σωστα τα βήματα στις nightlies θα έχεις marshmallow 6.0.1 σταθερότατη για daily driver. ;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα εξής δύο ενδεχόμενα: Ή το γράμμα Ν κάποιων ονομάτων είναι λατινικό ή κάποιες επαφές σου είναι αποθηκευμένες πχ στη sim και έχεις για εμφάνιση μόνο του τηλεφώνου. Ποιό πιθανό θεωρώ το πρώτο.

Το ερώτημα σου είναι γενικό και κανονικά έπρεπε να το ρωτήσεις εδώ. :)

Ελπίζω να σε βοήθησα πάντως.

 

Δοκίμασα τα πάντα σε συνδιασμούς αλλά τίποτα. Δεν βγάζει όλα τα ονόματα. Αυτό το παρατήρησα όταν έγινε αναβάθμιση στην 5.1 και μετά. πρέπει να γραψω και το επωνυμο για να βρω αυτή την επαφή που θέλω Δεν είναι γραμμένο ΄κάτι σε λατινικούς χαρακτήρες. Τις επαφές τις έχω συγχρονισμένες στο google. κάποιος κάποια λύση; κάποιο reset μήπως;;;;

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα σε συνδιασμούς αλλά τίποτα. Δεν βγάζει όλα τα ονόματα. Αυτό το παρατήρησα όταν έγινε αναβάθμιση στην 5.1 και μετά. πρέπει να γραψω και το επωνυμο για να βρω αυτή την επαφή που θέλω Δεν είναι γραμμένο ΄κάτι σε λατινικούς χαρακτήρες. Τις επαφές τις έχω συγχρονισμένες στο google. κάποιος κάποια λύση; κάποιο reset μήπως;;;;

ευχαριστώ πολύ

Μήπως πέρασες κατά λάθος τις επαφές σου 2 ή και παραπάνω φορές;

Άνοιξε τον περιηγητή και πήγαινε στο gmail, εκεί θα βρεις τις επαφές σου, μπορείς να τις επεξεργαστείς κιόλας.

Επίσης, κοίταξε στους λογαριασμούς στις ρυθμίσεις, αφαίρεσε της Γοογλε και ξανά πρόσθεσε τον και πήγαινε μετά και κοίταξε τις επαφές σου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

πως πάει η rom έχει σταθεροποιηθει για χρήση καθημερινή?Μπαταριά?? http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development/rom-kernel-unofficial-cyanogenmod-13-0-t3242700

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πως πάει η rom έχει σταθεροποιηθει για χρήση καθημερινή?Μπαταριά?? http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development/rom-kernel-unofficial-cyanogenmod-13-0-t3242700

 

 

Για τη δική μου καθημερινή χρήση ήταν από την αρχή σταθερή rom! :p

Και από μπαταρία μια χαρά!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

πως πάει η rom έχει σταθεροποιηθει για χρήση καθημερινή?Μπαταριά?? http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development/rom-kernel-unofficial-cyanogenmod-13-0-t3242700

 

Την έβαλα κι εγώ χθες, μετά από παρότρυνση του @NikoSoti. Τον ευχαριστώ ιδιαίτερα γιατί με βοήθησε, μιας κι είχα να φλασάρω από το καλοκαίρι.. ως τώρα φαίνεται ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΗ και δεν της λείπει τίποτα. Για μπαταρία, θα σου πω μετά από 1-2 μέρες. Ή καλύτερα μετά από 2 αποφορτίσεις.. προς το παρόν, βλέπω να πηγαίνει καλά. Ίσως και λίγο καλύτερα από 5.1.1. (12.1). :happy:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Για τη δική μου καθημερινή χρήση ήταν από την αρχή σταθερή rom! :p

Και από μπαταρία μια χαρά!

 

Την έβαλα κι εγώ χθες, μετά από παρότρυνση του @NikoSoti. Τον ευχαριστώ ιδιαίτερα γιατί με βοήθησε, μιας κι είχα να φλασάρω από το καλοκαίρι.. ως τώρα φαίνεται ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΗ και δεν της λείπει τίποτα. Για μπαταρία, θα σου πω μετά από 1-2 μέρες. Ή καλύτερα μετά από 2 αποφορτίσεις.. προς το παρόν, βλέπω να πηγαίνει καλά. Ίσως και λίγο καλύτερα από 5.1.1. (12.1). :happy:

 

ευχαριστω delijohn θα περιμενω νεα!!NikoSoti χρησιμοποιεις το greenify?H το doze κάνει δουλειά??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω greenify. Νομίζω ότι το doze δουλεύει καλά. Περίπου 1-2% κατανάλωση όλο το βράδυ που κοιμάμαι. Στην αρχή δεν μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις από το whatsapp, αλλά από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας το έβαλα "χωρίς βελτιστοποίηση" και έφτιαξε! Το doze και τα permissions είναι η όλη δουλειά και το θετικό της mm!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαζω με αυτο τον οδηγο για ρουτ http://www.oneplusgreece.com/odigos-xrisis-bacon-root-toolkit/ και δεν μπορω καν να βαλω τους drivers οποτε λογικα δεν προχωραει στο επομενο βημα.

 

εχω XP λετε να παιζει ρολο? καμα ιδεα θενκς

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαζω με αυτο τον οδηγο για ρουτ http://www.oneplusgreece.com/odigos-xrisis-bacon-root-toolkit/ και δεν μπορω καν να βαλω τους drivers οποτε λογικα δεν προχωραει στο επομενο βημα.

 

εχω XP λετε να παιζει ρολο? καμα ιδεα θενκς

 

http://adbdriver.com/downloads/ βάλε το αυτόματο κ θα τους βρει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω greenify. Νομίζω ότι το doze δουλεύει καλά. Περίπου 1-2% κατανάλωση όλο το βράδυ που κοιμάμαι. Στην αρχή δεν μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις από το whatsapp, αλλά από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας το έβαλα "χωρίς βελτιστοποίηση" και έφτιαξε! Το doze και τα permissions είναι η όλη δουλειά και το θετικό της mm!

 

την φλασαρα χθες την δούλεψα λίγο κ μου έβγαζε μετά σφάλμα στο UI χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι..έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα οπότε έκανα restore την 5.1.1 πάλι..:(

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου λίγο το όνομα της αμέσως προηγούμενης ΡΟΜ από την τρισάθλια 3JL ώστε να γυρίσω πίσω..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου λίγο το όνομα της αμέσως προηγούμενης ΡΟΜ από την τρισάθλια 3JL ώστε να γυρίσω πίσω..

 

YOG4PAS2QL

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαζω με αυτο τον οδηγο για ρουτ http://www.oneplusgreece.com/odigos-xrisis-bacon-root-toolkit/ και δεν μπορω καν να βαλω τους drivers οποτε λογικα δεν προχωραει στο επομενο βημα.

 

εχω XP λετε να παιζει ρολο? καμα ιδεα θενκς

 

επανερχομαι παλι αφου καταφερα να βαλω τους drivers προχωραω να κανω unlock bootloader και ενω στο box δεξια μου λεει οτι εγινε η συσκευη κανει επανεκκινηση χωρις να αλλαξει κατι ;)

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι παλι αφου καταφερα να βαλω τους drivers προχωραω να κανω unlock bootloader και ενω στο box δεξια μου λεει οτι εγινε η συσκευη κανει επανεκκινηση χωρις να αλλαξει κατι ;)

 

θα πατήσεις full driver installation κ κανε ολα τα βήματα..... προς το τελος σου λεει να κατεβάσεις κ ενα αρχειακι για τον bootloader

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

θα πατήσεις full driver installation κ κανε ολα τα βήματα..... προς το τελος σου λεει να κατεβάσεις κ ενα αρχειακι για τον bootloader

 

το κοιταω ξανα και ενημερωνω θενκς φιλε

Link to comment
Share on other sites

την φλασαρα χθες την δούλεψα λίγο κ μου έβγαζε μετά σφάλμα στο UI χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι..έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα οπότε έκανα restore την 5.1.1 πάλι..:(

 

Σε ποιό μενού ήσουν και στο έκανε αυτό; Μήπως κάποιο βήμα δεν το έκανες σωστά;; Εμένα το μοναδικό fc είναι όταν πάω στο lcd density :O

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

θα πατήσεις full driver installation κ κανε ολα τα βήματα..... προς το τελος σου λεει να κατεβάσεις κ ενα αρχειακι για τον bootloader

 

φιλε εχουνε περασει οι drivers κανω και το test που εχει και λεει success, αλλα και παλι δεν ξεκλειδωνει τον bootloader προχωραει λεει εγινε και κανει απλα επανεκκινηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό μενού ήσουν και στο έκανε αυτό; Μήπως κάποιο βήμα δεν το έκανες σωστά;; Εμένα το μοναδικό fc είναι όταν πάω στο lcd density :O

 

πραγματικά δεν θυμάμαι.... αλλα δεν ξεκολουσε μς τίποτα.. την διαδικασία την εκανα σωστά... στην αρχη δουλεψε καλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε εχουνε περασει οι drivers κανω και το test που εχει και λεει success, αλλα και παλι δεν ξεκλειδωνει τον bootloader προχωραει λεει εγινε και κανει απλα επανεκκινηση. ;)

εισαι σιγουρος οτι δεν εχει ξεκλειδωσει... περίεργο... το toolkit ειναι πολυ εμπιστοσύνη... θα το τσεκαρω κ θα σου πω......https://youtu.be/NKB5kJE3MEc μια βοήθεια....

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...