Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλάω για την sultan

 

Την 12.1 ? Νόμιζα ότι εννοούσες την 13 :wacko:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νέο build από τον σουλτάνο .

December 1, 2015:

ROM:

*Latest upstream (stable/cm-12.1-YOG7D) CyanogenMod changes

*Reverted GPS changes from previous build

*Added OxygenOS WiFi configuration

*Added HydrogenOS WiFi firmware

*Snapdragon Camera: Removed panorama mode

 

Kernel:

*Disabled CPU boosting on thread migration (fixes occasional high battery drain and overheating, especially when streaming videos)

*Rewrote core logic of CPU boost driver (better efficiency, better battery life, and phone heats less now)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωριζει κάποιος αν το OnePlus 1 παιζει στην μπάντα των 800mhz της wind???

φυσικά και παίζει

 

edit

 

βιάστηκα, είχα την εντύπωση ότι παίζει μιας και βλέπω συνέχεια LTE ( εντός Αθηνών ).....

 

ΔΕΝ παίζει

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωριζει κάποιος αν το OnePlus 1 παιζει στην μπάντα των 800mhz της wind???

 

Δυστυχώς όχι.

 

Και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Η wind Αποτι διαβάζω παιζει στα 800 και στα 1800 κυριως. Αρα αφού τα 800 είναι εκτώς παιχνιδιου, το ερώτημα ειναι τι ποσοστο είναι στα 800 και τι στα 1800...??? Μιλάω κυρίως για Αθήνα αττική..
Link to comment
Share on other sites

Κεντρικές περιοχές Αθήνας - Πειραιά έχω 4G από Wind στο OPO μου.

Αλλά συχνά "πέφτω" HSDPA και Edge.

Δεν έχω στατιστικά να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Κεντρικές περιοχές Αθήνας - Πειραιά έχω 4G από Wind στο OPO μου.

Αλλά συχνά "πέφτω" HSDPA και Edge.

Δεν έχω στατιστικά να σου πω.

 

Και εγώ εχω απλα θέλω να ξέρω αν θα πρεπει σε επόμενη αγορά μου , να αποτελέσει κριτιριο η μπάντα των 800mhz

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω απλα θέλω να ξέρω αν θα πρεπει σε επόμενη αγορά μου , να αποτελέσει κριτιριο η μπάντα των 800mhz

 

Αν σκοπευεις να μεινεις στην wind, τοτε, ναι, θα πρεπει να αποτελεσει κριτηριο για την αγορα μιας συσκευη η μπαντα 800.

 

Τουλαχιστον, προς το παρων οπως ειναι η wind.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες την CM13.

Σήμερα πρώτη μέρα, από τις 7 το πρωί μέχρι και τις 4 που έφυγα από τη δουλειά το κινητό είχε πέσει στο 56%.

Αυτό που έχει μα....σει την μπαταρία είναι το Android OS, είναι πρώτο στη λίστα με 20% !!!!!!! ενώ δεύτερο έρχεται το Google Services με 6%.

 

Θέλω να ελπίζω ότι μετά τη δεύτερη φόρτιση θα καλυτερέψουν τα πράγματα. Με την ιδία χρήση, στο ίδιο διάστημα, όταν ήμουν με CM12.1 η μπαταρία συνήθως ήταν στο 82-83%.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν με καθαρή εγκατάσταση όντως είναι παράξενο...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά λεω να την παρω τη συσκευη ποσο ευκολα γινεται root και να περασω αλλη ρομ;

Εχω μια ιδεα απο odin στα samsung.

Θενκς

 

Καμία σχέση με odin εδώ. Στο πρώτο post υπάρχουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ειλικρίνεια και όσο γίνεται αντικειμενικότητα, υπάρχει κάποια συνολικά καλύτερη ρομ από τη cyanogen που να μην υστερεί κάπου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα οτι υπάρχουν ζιπακια που κανουν ρουτ κτλπ χωρις την χρήση εντολων fastboot κατι για το οποιο δεν γνωριζω πολλα.

Ισχυει; γνωριζει καποιος σε ποιο ποστ να κοιταξω;

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα οτι υπάρχουν ζιπακια που κανουν ρουτ κτλπ χωρις την χρήση εντολων fastboot κατι για το οποιο δεν γνωριζω πολλα.

Ισχυει; γνωριζει καποιος σε ποιο ποστ να κοιταξω;

Θενκς

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/toolbox-oneplus-one-toolbox-t2808987

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα οτι υπάρχουν ζιπακια που κανουν ρουτ κτλπ χωρις την χρήση εντολων fastboot κατι για το οποιο δεν γνωριζω πολλα.

Ισχυει; γνωριζει καποιος σε ποιο ποστ να κοιταξω;

Θενκς

 

 

Αυτό που σου λέει ο φίλος δεν είναι ζιπάκι που το περνάς από recovery και ρουτάρεις το κινητό όπως κάναμε με το s2. Αυτό είναι ένα προγραμματάκι που το τρέχεις στο pc και σε βοηθάει να ξεκλειδώσεις, να ρουτάρεις, να περάσεις custom recovery, να επανέλθεις σε stock κ.α. Στο youtube θα βρεις βιντεάκια που θα σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει ο φίλος δεν είναι ζιπάκι που το περνάς από recovery και ρουτάρεις το κινητό όπως κάναμε με το s2. Αυτό είναι ένα προγραμματάκι που το τρέχεις στο pc και σε βοηθάει να ξεκλειδώσεις, να ρουτάρεις, να περάσεις custom recovery, να επανέλθεις σε stock κ.α. Στο youtube θα βρεις βιντεάκια που θα σε βοηθήσουν.

Ευχαριστώ παιδιά θα τα κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα οτι υπάρχουν ζιπακια που κανουν ρουτ κτλπ χωρις την χρήση εντολων fastboot κατι για το οποιο δεν γνωριζω πολλα.

Ισχυει; γνωριζει καποιος σε ποιο ποστ να κοιταξω;

Θενκς

Sultan's rom

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. εδω και λίγο καιρό παρατήρησα ότι όταν κάνω αναζήτηση κάποιο όνομα στις επαφές μου, πχ Νίκος , μου εμφανίζει καμμιά δεκαριά Νίκους ενώ έχω στις επαφές μου γύρω στους 40. Κάποια λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων Edited by monicos
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. εδω και λίγο καιρό παρατήρησα ότι όταν κάνω αναζήτηση κάποιο όνομα στις επαφές μου, πχ Νίκος , μου εμφανίζει καμμιά δεκαριά Νίκους ενώ έχω στις επαφές μου γύρω στους 40. Κάποια λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υπάρχουν τα εξής δύο ενδεχόμενα: Ή το γράμμα Ν κάποιων ονομάτων είναι λατινικό ή κάποιες επαφές σου είναι αποθηκευμένες πχ στη sim και έχεις για εμφάνιση μόνο του τηλεφώνου. Ποιό πιθανό θεωρώ το πρώτο.

Το ερώτημα σου είναι γενικό και κανονικά έπρεπε να το ρωτήσεις εδώ. :)

Ελπίζω να σε βοήθησα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! Ήθελα τα φώτα σας ... θέλω να περάσω μια custom rom.. ποια θεωρείτε οτι είναι η πιο σταθερή ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! Ήθελα τα φώτα σας ... θέλω να περάσω μια custom rom.. ποια θεωρείτε οτι είναι η πιο σταθερή ?

 

Εγώ έχω του SultanXda την 12.1. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...