Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κάνουν εκεί στην cyanogen έβαλα cm13 και έχω όλο random reboots. Έχει κάποιος άλλος κάποια ρομ android 6 που δεν βασίζεται σε CM και δεν έχει random reboots?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι κάνουν εκεί στην cyanogen έβαλα cm13 και έχω όλο random reboots. Έχει κάποιος άλλος κάποια ρομ android 6 που δεν βασίζεται σε CM και δεν έχει random reboots?

 

με τη sultan δεν είχα ούτε ένα.. πάνω στην cm13 είναι κ δεν έχει θέματα..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν φλασαρω τη ρομ μετα κάνω wipe data για clean install ετσι;

Γιατι εχουν μεινει τα ζιπ απο πριν μεσα.

 

Επισης ποια ρομ προτεινετε; σταθερη και οσο το δυνατο καλυτερη μπαταρια.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουν εκεί στην cyanogen έβαλα cm13 και έχω όλο random reboots. Έχει κάποιος άλλος κάποια ρομ android 6 που δεν βασίζεται σε CM και δεν έχει random reboots?

Ναι, δυστυχώς είναι γνωστό πρόβλημα.

Κι εγώ δεν την πάλεψα με τα συνεχόμενα reboots (είχα μέχρι και 4 σε λιγότερο από 10 λεπτά) και γύρισα πίσω στην 1/12 Nightly (6.0), που χρησιμοποιούσα απροβλημάτιστα, μέχρι να λυθεί να πρόβλημα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν φλασαρω τη ρομ μετα κάνω wipe data για clean install ετσι;

Γιατι εχουν μεινει τα ζιπ απο πριν μεσα.

 

Επισης ποια ρομ προτεινετε; σταθερη και οσο το δυνατο καλυτερη μπαταρια.

Θενκς

 

Πρώτα κάνεις τα wipe και μετά φλασάρεις τη Ρομ.

Βάλε τη 12.1 του SultanXda. Υπάρχουν οδηγίες για το πως θα φλασάρεις τη Ρομ του και αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα τι πρέπει να κάνεις. Διάβασε προσεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνεις τα wipe και μετά φλασάρεις τη Ρομ.

Βάλε τη 12.1 του SultanXda. Υπάρχουν οδηγίες για το πως θα φλασάρεις τη Ρομ του και αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα τι πρέπει να κάνεις. Διάβασε προσεκτικά.

Εκανα wipe εκτος την internal που ειχα μεσ τα ζιπ.

 

Έβαλα την euphoria και πάει πολύ καλά μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Resurection Remix M το τερας.........

Καπου διαβασα για τις Μ οτι αν δεν εχεις κανει κάποιο προσφατο update κολλανε στο flash. Ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα για τις Μ οτι αν δεν εχεις κανει κάποιο προσφατο update κολλανε στο flash. Ισχυει;

 

όχι δεν κόλλησε απλά άργησε πολύ το πρώτο boot....μην σε ξεγελάσει.....κ μετά απλά το χάος.......αυτό θα πει custom....θα τσεκάρω τώρα από προβλήματα κ μπαταρία....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν κόλλησε απλά άργησε πολύ το πρώτο boot....μην σε ξεγελάσει.....κ μετά απλά το χάος.......αυτό θα πει custom....θα τσεκάρω τώρα από προβλήματα κ μπαταρία....

Δεστο και αναφερε φιλε αν θες.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Η resurection rom τελικά καλη είναι ;την δοκίμασε κανεις ;

 

ολα καλά μέχρι τώρα το τέρας!!!! κανένα πρόβλημα κ πολυ παραμετροποίηση!!

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Η resurection rom τελικά καλη είναι ;την δοκίμασε κανεις ;

 

Και εγώ την έβαλα σήμερα. Πολύ παραμετροποίηση αδερφέ. Και μέχρι στιγμής χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβγαλα το κινητό απο την φόρτιση περίπου στις 1:30 το βράδυ και απο τις 2:30 μέχρι τις 3:00 είχα ανοιχτό WiFi και έπαιζε ραδιόφωνο ενώ περιφερομουν Instagram και έβλεπα βίντεο. Θέλω να καταλήξω στο ότι μετά από τόση ώρα έχει μείνει στο 100% η μπαταρία. Είναι λογικό αυτό; Στο παρακάτω λινκ έχω και μια φώτο αμέσως μετά την επανεκκίνηση.

https://dl2.pushbulletusercontent.com/9dOvp2z2Dxkgfeu2Zv0ew0x3zrxuq24B/Screenshot_2015-12-21-03-04-29.png

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα (οπως και αλλοι). Ο μετρητης μπαταριας εδειχνε λαθος ποσοστο και μαλιστα εκλεινε το κινητο (τελειωνε η μπαταρια δηλαδη) ενω εδειχνε 20-30%.

 

Λυση υπαρχει. Κανεις 3 πληρεις φορτισεις/αποφορτισεις. Δηλαδη το αφηνεις να κλεισει απο μπαταρια. Το φορτιζεις ΚΛΕΙΣΤΟ για 6 ωρες. Το ανοιγεις, το λειτουργεις και το αφηνεις παλι να κλεισει απο μπαταρια. Το φορτιζεις κλειστο παλι για 6 ωρες. Το κανεις αλλη μια φορα και την επομενη εισαι ετοιμος.

 

Εχουμε και νεοτερα για την Oxygen 2.0:

 

OnePlus One

 

A while back I said we were about 75% done with the migration to 2.0. Now we are at about 90%. We are in the last few rounds of testing and certification so hopefully we can release the update as a gift for the new year to all of you who have been waiting so patiently.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβγαλα το κινητό απο την φόρτιση περίπου στις 1:30 το βράδυ και απο τις 2:30 μέχρι τις 3:00 είχα ανοιχτό WiFi και έπαιζε ραδιόφωνο ενώ περιφερομουν Instagram και έβλεπα βίντεο. Θέλω να καταλήξω στο ότι μετά από τόση ώρα έχει μείνει στο 100% η μπαταρία. Είναι λογικό αυτό; Στο παρακάτω λινκ έχω και μια φώτο αμέσως μετά την επανεκκίνηση.

https://dl2.pushbulletusercontent.com/9dOvp2z2Dxkgfeu2Zv0ew0x3zrxuq24B/Screenshot_2015-12-21-03-04-29.png

 

Φαίνεται σαν το ιστορικό της μπαταρίας να είναι από το πρώτο λεπτό που έβγαλες τον φορτιστή, γι' αυτό και δεν υπάρχει κάποια πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα (οπως και αλλοι). Ο μετρητης μπαταριας εδειχνε λαθος ποσοστο και μαλιστα εκλεινε το κινητο (τελειωνε η μπαταρια δηλαδη) ενω εδειχνε 20-30%.

 

Λυση υπαρχει. Κανεις 3 πληρεις φορτισεις/αποφορτισεις. Δηλαδη το αφηνεις να κλεισει απο μπαταρια. Το φορτιζεις ΚΛΕΙΣΤΟ για 6 ωρες. Το ανοιγεις, το λειτουργεις και το αφηνεις παλι να κλεισει απο μπαταρια. Το φορτιζεις κλειστο παλι για 6 ωρες. Το κανεις αλλη μια φορα και την επομενη εισαι ετοιμος.

 

Ωραία ευχαριστώ πολύ!

 

Φαίνεται σαν το ιστορικό της μπαταρίας να είναι από το πρώτο λεπτό που έβγαλες τον φορτιστή, γι' αυτό και δεν υπάρχει κάποια πτώση.

 

Για μισή ώρα ήταν έτσι απλά έβγαλα screenshot αμέσως μετά την επανεκκίνηση γι αυτό φαίνεται έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτεινετε κανένα καλό kernel σε συνδιασμό με την resurection M ;

 

εγω εχω αφήσει τον δικο της δεν εχω δοκιμασει αλλον.... από τι θυμάμαι ak kernel κ boefla...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω rr remix. Κανένα πρόβλημα μεχρι τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 12.1-YOG7DAS2K1

 

https://jira.cyanogenmod.org/browse/BACON#selectedTab=com.atlassian.jira.plugin.system.project%3Achangelog-panel

 

Screenshot απο το forum του 1+1

 

0488810e-96c7-4ad5-8605-e44119613555-jpg.409772

Edited by Viper
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 12.1-YOG7DAS2K1

 

https://jira.cyanogenmod.org/browse/BACON#selectedTab=com.atlassian.jira.plugin.system.project%3Achangelog-panel

 

Screenshot απο το forum του 1+1

 

0488810e-96c7-4ad5-8605-e44119613555-jpg.409772

 

Κατεβαινει ηδη!!! :)

 

Καλα μονο για την cortana ειναι? Τιποτα αλλο δεν φτιαχνει/αλλαζει?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Απο που την κατεβαζεις? Δώσε λινκ? Ευχαριστώ
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο που την κατεβαζεις? Δώσε λινκ? Ευχαριστώ

 

Incremental: http://builds.cyngn.com/incremental/bacon/cm-bacon-d91bf047f5-to-cee4e8702d-signed.zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...