Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι πρώτες μου εντυπώσεις από την oxygen είναι οι καλύτερες..με λίγα λόγια σταθερότατη, γρήγορη και απροβλημάτιστη..και η μπαταρία θυμίζει εποχές κιτ κατ..με τη χρήση που του κάνω εγώ, στην πρώτη αποφόρτιση έφτασα στις 6 ώρες και 10 λεπτά με υπόλοιπο 10% ενώ με COS και παρόμοια χρήση θα ήμουν στις 4 το πολύ.. Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι πρώτες μου εντυπώσεις από την oxygen είναι οι καλύτερες..με λίγα λόγια σταθερότατη, γρήγορη και απροβλημάτιστη..και η μπαταρία θυμίζει εποχές κιτ κατ..με τη χρήση που του κάνω εγώ, στην πρώτη αποφόρτιση έφτασα στις 6 ώρες και 10 λεπτά με υπόλοιπο 10% ενώ με COS και παρόμοια χρήση θα ήμουν στις 4 το πολύ..

 

έτσι..... αλλη μια επιβεβαίωση....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες μου εντυπώσεις από την oxygen είναι οι καλύτερες..με λίγα λόγια σταθερότατη, γρήγορη και απροβλημάτιστη..και η μπαταρία θυμίζει εποχές κιτ κατ..με τη χρήση που του κάνω εγώ, στην πρώτη αποφόρτιση έφτασα στις 6 ώρες και 10 λεπτά με υπόλοιπο 10% ενώ με COS και παρόμοια χρήση θα ήμουν στις 4 το πολύ..

 

Στο forum της oneplus παντως, συνεχιζουν να αναφερουν πως εχουν προβλημα με αργη φορτιση....

 

Αυτο το "προβλημα" πιστευω, η υπαρχει η δεν υπαρχει. Πως γινεται καποιοι να μην το εχουν και καποιοι να το εχουν? Οεο? :p

Link to comment
Share on other sites

Στο forum της oneplus παντως, συνεχιζουν να αναφερουν πως εχουν προβλημα με αργη φορτιση....

 

Αυτο το "προβλημα" πιστευω, η υπαρχει η δεν υπαρχει. Πως γινεται καποιοι να μην το εχουν και καποιοι να το εχουν? Οεο? :p

 

Το έβαλα με 14% στις 18:25...στις 19:25 ήταν στο 60% και στις 20:30 που το είδα, ήταν ήδη στο 100%..λογικά είχε φορτίσει πιο νωρίς αλλά δεν μπόρεσα να δω την ακριβή ώρα..άρα δεν υπάρχει θέμα αργής φόρτισης για μένα τουλάχιστον..

Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

καλη χρυση η oxygen αλλα δε σας φαίνεται ότι εχει πολύ λιγες επιλογες?

ούτε το μενου με τις γρηγορες ρυθμίσεις δεν μπορεις να πειράξεις (αυτο που κατεβαινει απο πάνω εννοω), δεν εχει καν widget με τις συντομευσεις για gps,wifi κλπ κλπ...

δε λεω καλη μπαταρια, γρήγορη rom κλπ αλλα νιωθω σαν να χαθηκαν οι μισες επιλογές του τηλεφώνου :p

Link to comment
Share on other sites

καλη χρυση η oxygen αλλα δε σας φαίνεται ότι εχει πολύ λιγες επιλογες?

ούτε το μενου με τις γρηγορες ρυθμίσεις δεν μπορεις να πειράξεις (αυτο που κατεβαινει απο πάνω εννοω), δεν εχει καν widget με τις συντομευσεις για gps,wifi κλπ κλπ...

δε λεω καλη μπαταρια, γρήγορη rom κλπ αλλα νιωθω σαν να χαθηκαν οι μισες επιλογές του τηλεφώνου :p

 

Αν κατεβάσεις την κουρτίνα και πατήσεις στα τετράγωνα πάνω δεξιά μπορείς να προσαρμόσεις τα εικονίδια εάν αυτό εννοείς..συντομεύσεις για gps και Wi-Fi υπάρχουν σε αυτό το μενού της κουρτίνας..δεν χρειάζονται widgets..εμένα μου φτάνουν οι παραμετροποιησεις που έχει..και να μην είχε καθόλου, πάλι με oxygen θα εμένα μιας και διορθώθηκαν όλα..σήμα τηλεφώνου, κουφά μηνύματα για τις υπηρεσίες Google, το gps κλειδώνει άμεσα και τα λοιπά..

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να την περασω αλλα δε μου κανει τη χαρη.Δοκιμασα με twrp,με τον επισημο οδηγο το brickαρα στο βημα που περναει την oxygen recovery και το επανεφερα με colorOs.Τωρα ειναι με cm 11s stock με twrp και δεν βλέπω να την πέρνει..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να την περασω αλλα δε μου κανει τη χαρη.Δοκιμασα με twrp,με τον επισημο οδηγο το brickαρα στο βημα που περναει την oxygen recovery και το επανεφερα με colorOs.Τωρα ειναι με cm 11s stock με twrp και δεν βλέπω να την πέρνει..

 

Γύρνα με toolkit σε στοκ, κάνε unroot αν το έχεις ρουταρει με στοκ recovery όχι custom.

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα με toolkit σε στοκ, κάνε unroot αν το έχεις ρουταρει με στοκ recovery όχι custom.

 

Υπάρχει και αυτό https://forums.oneplus.net/threads/opo-oxygenos-2-1-4-twrp-version.425657/.

Θα την περάσω σημερα

Ωραία αφού βγήκε flashable zip γλίτωσες τη φασαρία :).

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια ευχαριστώ,δεν ειχα βρει flashable την oxygen !

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την CyanogenOS 12.1.1 (YOG4PAS1Ν0) και θέλω να περάσω το τελευταίο update (YOG7DAS2K1) μέσω TWRP.

Για να το περάσω θα πρέπει απλά να το κάνω install ή χρειάζεται πρώτα να κάνω κάποιο wipe ?

Edited by charlatanos
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την CyanogenOS 12.1.1 (YOG4PAS1Ν0) και θέλω να περάσω το τελευταίο update (YOG7DAS2K1) μέσω TWRP.

Για να το περάσω θα πρέπει απλά να το κάνω install ή χρειάζεται πρώτα να κάνω κάποιο wipe ?

Πάρε την έκδοση στο Ποστ #7014

Να κάνεις και ένα Wipe Dalvic cache, δεν βλάπτει!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια ευχαριστώ,δεν ειχα βρει flashable την oxygen !

Παιδιά καλημέρα

Δώσε ενα λινκ να την κατεβασω κ εγώ φίλε μου γιατί δεν την βρισκω γμτ.

Χρειάζεται gapps και αν ναι ποια?

Είναι root ? Αν όχι γίνεται με το su.?

Ευχαριστώ πολύ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Τα link ειναι πιο πανω στα post που εχουν στειλει τα παιδια.Εχει να διαλεξεις ρουταρισμενη η με su η σκετη.Gapps δεν χρειάζονται

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αρκετά γρήγορη η oxygen (δεν κατάλαβα διαφορά σε ταχύτητα από την τελευταία cos)

Πολύ ωραία μπαταρία Αλλά θα την ήθελα με 2-3 παραμετροποιησεις παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αρκετά γρήγορη η oxygen (δεν κατάλαβα διαφορά σε ταχύτητα από την τελευταία cos)

Πολύ ωραία μπαταρία Αλλά θα την ήθελα με 2-3 παραμετροποιησεις παραπάνω

 

Αν και δεν την εχω περασει, θαρρω πως θελει να ειναι πιο κοντα σε pure εκδοση χωρις πολλες παραμετροποιησεις. Πχ το nexus 6P που εχω αυτες τις μερες, μου κακοφαινεται καπως που δεν μπορεις να κανεις πολλα-πολλα. Αυτο που με ενοχλει πχ στο nexus, ειναι που δεν εχει δυνατοτητα να κλεισεις ολες τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες αλλα θελει μια-μια. Στην oxygen, δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για root στην oxygen τι κάνουμε; twrp και flash super su ? solved

 

με το toolkit αυτό(https://forums.oneplus.net/threads/toolkit-wugs-bacon-root-toolkit-v1-0-2-updated-11-24-14.186846/) που κάνει τα πάντα περνάμε twrp και μετά flash super su.

Edited by georger_volos
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν την εχω περασει, θαρρω πως θελει να ειναι πιο κοντα σε pure εκδοση χωρις πολλες παραμετροποιησεις. Πχ το nexus 6P που εχω αυτες τις μερες, μου κακοφαινεται καπως που δεν μπορεις να κανεις πολλα-πολλα. Αυτο που με ενοχλει πχ στο nexus, ειναι που δεν εχει δυνατοτητα να κλεισεις ολες τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες αλλα θελει μια-μια. Στην oxygen, δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο.

 

Επρεπε να εχει τουλαχιστον για εμενα επιλογη να μπορεις να προσθεσεις οτι εικονιδια θελεις στην γρηγορη προσβαση ,και να φεναιτε το ποσοστο της μπαταριας , οι μονες επιλγοες που εχει ενα να διαλεξεις αν θελεις να εχει σκοτεινο θεμα (αυτο μου αρεσε πολυ) καθως και το χρομα το διακοπτων και μετα 4 επιλογες για το led

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να εχει τουλαχιστον για εμενα επιλογη να μπορεις να προσθεσεις οτι εικονιδια θελεις στην γρηγορη προσβαση ,και να φεναιτε το ποσοστο της μπαταριας , οι μονες επιλγοες που εχει ενα να διαλεξεις αν θελεις να εχει σκοτεινο θεμα (αυτο μου αρεσε πολυ) καθως και το χρομα το διακοπτων και μετα 4 επιλογες για το led

 

Για την γρηγορη προσβαση, νομιζω γινεται. Καποιος το ειχε αναφερει στις προηγουμενες σελιδες.

Οσο για το ποσοστο της μπαταριας, τραγικο που δεν εχει να εμφανιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την έκδοση στο Ποστ #7014

Να κάνεις και ένα Wipe Dalvic cache, δεν βλάπτει!

 

Ευχαριστω πολυ φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να εχει τουλαχιστον για εμενα επιλογη να μπορεις να προσθεσεις οτι εικονιδια θελεις στην γρηγορη προσβαση ,και να φεναιτε το ποσοστο της μπαταριας , οι μονες επιλγοες που εχει ενα να διαλεξεις αν θελεις να εχει σκοτεινο θεμα (αυτο μου αρεσε πολυ) καθως και το χρομα το διακοπτων και μετα 4 επιλογες για το led

 

Για την γρήγορη πρόσβαση είπαμε πιο πίσω..αν εννοείς αυτό που αναφέραμε..επίσης για το ποσοστό της μπαταρίας πηγαίνεις στην μπαταρία και κάνεις κλικ πάνω δεξιά στο εικονίδιο της μπαταρίας και επιλέγεις αν θέλεις να σου εμφανίζει το ποσοστό..απλώς εάν εμφανίζει το ποσοστό, εξαφανίζεται το εικονίδιο.. :)

 

http://s27.postimg.org/wf9jub7un/Screenshot_2016_02_01_19_44_26.png

 

http://s27.postimg.org/8n08is5tr/Screenshot_2016_02_01_19_44_43.png

Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Για την γρήγορη πρόσβαση είπαμε πιο πίσω..αν εννοείς αυτό που αναφέραμε..επίσης για το ποσοστό της μπαταρίας πηγαίνεις στην μπαταρία και κάνεις κλικ πάνω δεξιά στο εικονίδιο της μπαταρίας και επιλέγεις αν θέλεις να σου εμφανίζει το ποσοστό..απλώς εάν εμφανίζει το ποσοστό, εξαφανίζεται το εικονίδιο.. :)

 

http://s27.postimg.org/wf9jub7un/Screenshot_2016_02_01_19_44_26.png

 

http://s27.postimg.org/8n08is5tr/Screenshot_2016_02_01_19_44_43.png

 

Εννοω για τα πλακιδια οτι δεν εχει να προσθεσεις αλλα σε αφηνει μονο να αλλαξεις θεση η να κρυψεις αυτα που εχουν διαλεξει αυτοι , για την μπαταρια δεν το ειχα δει καν , το εψαχνα οπως στην cm

Link to comment
Share on other sites

Για την γρήγορη πρόσβαση είπαμε πιο πίσω..αν εννοείς αυτό που αναφέραμε..επίσης για το ποσοστό της μπαταρίας πηγαίνεις στην μπαταρία και κάνεις κλικ πάνω δεξιά στο εικονίδιο της μπαταρίας και επιλέγεις αν θέλεις να σου εμφανίζει το ποσοστό..απλώς εάν εμφανίζει το ποσοστό, εξαφανίζεται το εικονίδιο.. :)

 

http://s27.postimg.org/wf9jub7un/Screenshot_2016_02_01_19_44_26.png

 

http://s27.postimg.org/8n08is5tr/Screenshot_2016_02_01_19_44_43.png

 

η ορθη γωνια στα στατιστικα ειναι ολα τα λεφτα :)

Link to comment
Share on other sites

η ορθη γωνια στα στατιστικα ειναι ολα τα λεφτα :)

 

Σχηματίστηκε έτσι γιατί εμφανίστηκε το μενού μπαταρίας δεξιά :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...