Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχηματίστηκε έτσι γιατί εμφανίστηκε το μενού μπαταρίας δεξιά :)

 

για το γραφημα της μπαταριας λεω, δεν πεφτει στο stand by

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και δεν την εχω περασει, θαρρω πως θελει να ειναι πιο κοντα σε pure εκδοση χωρις πολλες παραμετροποιησεις. Πχ το nexus 6P που εχω αυτες τις μερες, μου κακοφαινεται καπως που δεν μπορεις να κανεις πολλα-πολλα. Αυτο που με ενοχλει πχ στο nexus, ειναι που δεν εχει δυνατοτητα να κλεισεις ολες τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες αλλα θελει μια-μια. Στην oxygen, δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο.

 

Επρεπε να εχει τουλαχιστον για εμενα επιλογη να μπορεις να προσθεσεις οτι εικονιδια θελεις στην γρηγορη προσβαση ,και να φεναιτε το ποσοστο της μπαταριας , οι μονες επιλγοες που εχει ενα να διαλεξεις αν θελεις να εχει σκοτεινο θεμα (αυτο μου αρεσε πολυ) καθως και το χρομα το διακοπτων και μετα 4 επιλογες για το led

 

Στην oxygen υπάρχει η επιλογή να κλείνεις τις εφαρμογές όλες μαζί. Επίσης γι αυτούς που θέλουν ποσοστό μέσα στην μπαταρία υπάρχει η εφαρμογή battery percent enabler από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Στις pure rom της Marshmallow για τα Nexus υπάρχει το 'κρυφό' μενού System UI Tuner μέσα στο οποίο υπάρχει η επιλογή για να εμφανίζεται η στάθμη της μπαταρίας μέσα στο εικονίδιό της στην status bar.

Η συγκεκριμένη επιλογή υπάρχει και στις CM13 Nighlties οπότε αν θέλετε, δείτε αν υπάρχει και στις rom που εσείς χρησιμοποιείτε.

 

link

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στις pure rom της Marshmallow για τα Nexus υπάρχει το 'κρυφό' μενού System UI Tuner μέσα στο οποίο υπάρχει η επιλογή για να εμφανίζεται η στάθμη της μπαταρίας μέσα στο εικονίδιό της στην status bar.

Η συγκεκριμένη επιλογή υπάρχει και στις CM13 Nighlties οπότε αν θέλετε, δείτε αν υπάρχει και στις rom που εσείς χρησιμοποιείτε.

 

link

 

Η oxygen 2.1.4 είναι 5.1.1. Το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα τίποτα. Οπότε battery percent enabler.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Την πέρασα κ εγώ. Πολύ καλή μέχρι στιγμής.

Ένα πρόβλημα έχω μόνο. Δεν μπορώ να συνδεθω με δεδομένα στο ίντερνετ. Ξέρει κάποιος κάτι?

Ευχαριστώ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Antutu Oxygen 2.1.4 :)

http://s7.postimg.org/ykv34wovr/antutu.jpg

 

Επίσης με το κατέβασμα των εφέ στο 0,25x και nova launcher, η εμπειρία χρήσης είναι απόλαυση..

http://s11.postimg.org/rhujznwhb/prov.jpg

 

Και η πρώτη αποφόρτιση

http://s24.postimg.org/m3l43hlq9/image.pnghttp://s24.postimg.org/fr5ytnio1/image.png

Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται κανονικά με δεδομένα?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται κανονικά με δεδομένα?

 

Ναι κανονικότατα..έλεγξε τις ρυθμίσεις σου

Link to comment
Share on other sites

Τα ελεγξα όλα. Τίποτε . ενώ με wifi κανονικά
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, έβαλα και γω την Oxygen 2.1.4, όλα θετικά, μόνο η ένταση στις κλήσεις μου φαίνεται λίγο χαμηλή..;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εβαλα Oxygen 2.1.4 και εχω παρατηρησει το εξης περιεργο. Οταν ανοιγω το wifi ειτε απο τη notification bar, ειτε απο widget, ειτε αυτοματα μεσα Tasker, θελει περιπου 10-11 sec να συνδεθει στο router. Αν παω μεσα στις ρυθμισεις και το ανοιξω, συνδεεται σχεδον ακαριαια, σε 2 sec μονο. Εχετε παρητηρησει αντιστοιχη συμπεριφορα?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώντας το "scanning always available" λύνεται το πρόβλημα. Ελπίζω να μην έχει επίπτωση στη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καμια ειδηση για 6.χ δεν βλεπω να βγαζουν και μας βλεπω για καλοκαιρι οπως την 5.χ :p

 

Θέλει ακόμα δουλειά γι αυτό δεν την δίνουν..

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μας πει κάποιος με την τελευταία cm στο πόσο είναι οι κλίμακες απο επιλογή για προγραματιστες

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα φλασάροντας διαφορετικό modem στην συσκευή μου, χωρίς να κάνω wipe έχασα το imei, το wifi λειτουργεί κανονικά.

Δεν είναι η πρώτη φορά που φλασαρα modem αλλά αυτό 1η φορά μου συνέβει.

Ποια είναι η πιο ανώδυνη λύση ?

(efs backup δεν θυμαμαι να έχω κρατήσει, υπάρχει όμως τρόπος να το τσεκάρω αυτό ? )

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γυρνώντας σε απολύτως stock, αν και πάλι όχι, τότε σε coloros. Αν ούτε και με αυτό δεν υπάρχει λύση. Efs κρατάει το nandroid. Αν έχεις έκδοση που κάνει back up το efs partition, τότε το έχεις.

 

Μετά υπάρχουν κάτι tools, δεν ξέρω αν θα βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έλυσα φλασαροντας ξανά την προηγούμενη έκδοση modem που είχα κρατήσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μας πει κάποιος με την τελευταία cm στο πόσο είναι οι κλίμακες απο επιλογή για προγραματιστες

Αν εννοεις το windows animation scale και τα αλλα 2 απο κατω του, ειναι ολα στο 1.0χ

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το windows animation scale και τα αλλα 2 απο κατω του, ειναι ολα στο 1.0χ

 

ναι φιλε αυτά!! ευχαριστώ πολύ!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κάτι που πρόσεξα σήμερα στην oxygen..εφ'όσον δεν υπάρχει το διπλό κλικ στην γραμμή κατάστασης για σβήσιμο της οθόνης, μπορείτε να ρυθμίσετε για παράδειγμα το φυσικό home button έτσι ώστε να σβήνει η οθόνη με διπλό κλικ πάνω του..
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είστε ευχαριστημένοι με την oxygen? Με την μπαταρία είδατε καμια βελτίωση?

 

χωρίς προβλήματα κ πολυ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας απο cm

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...