Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψήνομαι να την περάσω και εγώ την oxygen γιατί άκουσα αρκετά καλά λόγια αλλά δεν έχω ξαναφλασάρει και φοβάμαι μη μείνω χωρίς κινητό..σκέφτομαι να πάρω κανένα δεύτερο και να ταράξω το opo στις δοκιμές :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψήνομαι να την περάσω και εγώ την oxygen γιατί άκουσα αρκετά καλά λόγια αλλά δεν έχω ξαναφλασάρει και φοβάμαι μη μείνω χωρίς κινητό..σκέφτομαι να πάρω κανένα δεύτερο και να ταράξω το opo στις δοκιμές :)

 

Δεν είναι δύσκολο. Θα βρεις σε προηγούμενα ποστ λινκ με τα αρχεία και τις οδηγίες που χρειάζεσαι αλλά και βίντεο - οδηγό από το youtube που θα σε πάει βήμα βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, φετος τελειωνει το support απο cm λογω οτι τα "εσπασαν". Οποτε, θεωρειτε και end of life η συσκευη?

 

EOL σημαινει οτι σταματαει η παραγωγη και διαθεση της συσκευης. Αν σταματησει το support απο την Cyanogen για παραδειγμα απο αυριο, μπορουν να υποστηριξουν την συσκευη μεσω Oxygen OS για οσο ακομα ειναι σε παραγωγη. Αν θελουν βεβαια, γιατι στα λογια ολοι καλοι ειναι, στην πραξη ειναι το θεμα τι κανουν.

 

Λογικα η επισημη υποστηριξη της Cyanogen τελειωνει με την COS 13 (Android 6) αντε να παρουμε και καμια 13.1 (Android 6.1) και της OnePlus μεχρι τον Αυγουστο/Σεπτεμβριο που θα βγει κανα OnePlus 3 οποτε λογικα θα σταματησουν και το 1+1.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σας εχει συμβει, αλλα εμενα τις τελευταιες μερες μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη trebuchet εχει σταματησει. Ολο αυτο, ξεκινησε στα ξαφνικα και χωρις να βαλω/βγαλω εστω καποιο app.

 

*οσοι ειχατε cm12.1.1 και πηγατε oxygen, την προτεινεται σε εμας να την περασουμε? Βγαλατε καποια γενικη εικονα με μπαραρια, lag, bugs κτλ κτλ?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σας εχει συμβει, αλλα εμενα τις τελευταιες μερες μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη trebuchet εχει σταματησει. Ολο αυτο, ξεκινησε στα ξαφνικα και χωρις να βαλω/βγαλω εστω καποιο app.

 

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό το μήνυμα το έβγαζε σε όσους είχαν απενεργοποιημένη την 'Εφαρμογή Google'

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σας εχει συμβει, αλλα εμενα τις τελευταιες μερες μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη trebuchet εχει σταματησει. Ολο αυτο, ξεκινησε στα ξαφνικα και χωρις να βαλω/βγαλω εστω καποιο app.

 

*οσοι ειχατε cm12.1.1 και πηγατε oxygen, την προτεινεται σε εμας να την περασουμε? Βγαλατε καποια γενικη εικονα με μπαραρια, lag, bugs κτλ κτλ?

 

ναι πέρασε την είναι πολυ καλη κ σταθερή κ αν δεν σ'αρεσει το pure ξαναγυρνας σε cm.... καλύτερη μπαταρία από όλες τις cm 12. Επιτέλους η συσκευή ανέπνευσε οξυγόνο μετά από πολύ καιρό... (cm11)

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ναι πέρασε την είναι πολυ καλη κ σταθερή κ αν δεν σ'αρεσει το pure ξαναγυρνας σε cm.... καλύτερη μπαταρία από όλες τις cm 12. Επιτέλους η συσκευή ανέπνευσε οξυγόνο μετά από πολύ καιρό... (cm11)

 

Μου αρεσει το pure, γι' αυτο πηρα και το one αλλωστε. Πλεον ομως, μονο pure δεν εχει γινει η cm με αυτα που κανει/βαζει στο os της. Νταξ, η cm11 ηταν κορυφη, αλλα τετοια συσκευη να μεινει τοσο πισω σε os, δεν λεει. Οσο για την oxygen, θα περιμενω κι εγω αν ειναι λιγο καιρο οπως ειπε και ο Viper και αναλογα θα πραξω. Ισως σκασει μυτη μεσα στον επομενο μηνα και η 6.χ απο cm. Θα δουμε...

 

*Επισης, μου μπηκε λιγο στο μυαλο κ η αγορα του 2, οποτε, θελω να δω τι θα κανω και με αυτο το θεμα αν θα ασχοληθω με το 1 απο δω και περα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βλεπω αναφορα καπου στις οδηγιες της εγκαταστασης ,

για να την περασω μπορω πανω απο οποιαδηποτε ρομ η να περασω πρωτα cm 12.1?(εχω sultan 5.1 πανω τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψιλοκαίγομαι (αυριο το δίνω) και θέλει πανω oxygen..απο cm13 που είμαι τώρα είναι ευκολο να αλλάξω?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βλεπω αναφορα καπου στις οδηγιες της εγκαταστασης ,

για να την περασω μπορω πανω απο οποιαδηποτε ρομ η να περασω πρωτα cm 12.1?(εχω sultan 5.1 πανω τωρα)

 

Αν αναφέρεσαι στην oxygen γυρνάς στοκ (unroot) και μετά την περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην oxygen γυρνάς στοκ (unroot) και μετά την περνάς.

 

Εγινε ευχαριστω κατεβαζω αρχεια και θα την περασω λογικα σημερα αλλιως αυριο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψιλοκαίγομαι (αυριο το δίνω) και θέλει πανω oxygen..απο cm13 που είμαι τώρα είναι ευκολο να αλλάξω?

 

Εγινε ευχαριστω κατεβαζω αρχεια και θα την περασω λογικα σημερα αλλιως αυριο

 

Τίποτα.Στα ποστ 7003 θα βρείτε οδηγίες, αρχεία. Στο ποστ 7010 βιντεάκι.Όσοι είστε ρουτ με toolkit γυρίστε στοκ unroot και μετά προχωράτε.

Καλό φλασάρισμα!:)

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την oxygen..κάνει optimizing τώρα..για να δούμε..

 

είδες απλά πράγματα...;):p;)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

είδες απλά πράγματα...;):p;)

 

Ναι.. Μετά από 3 καρδιακά επεισόδια... Χαχα.. Είχε κολλήσει σε ένα βήμα και δεν έκανε τπτ.. Φαίνεται πολύ καλή η oxygen προς το παρόν..

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Μετά από 3 καρδιακά επεισόδια... Χαχα.. Είχε κολλήσει σε ένα βήμα και δεν έκανε τπτ.. Φαίνεται πολύ καλή η oxygen προς το παρόν..

 

Αν εννοείς στο wipe data and cache δεν κολλάει απλά καθυστερεί λιγάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στο wipe data and cache δεν κολλάει απλά καθυστερεί λιγάκι. :)

Όχι.. Πριν από αυτό.. Όταν έπρεπε να κάνει επανεκκίνηση το κινητό.. Είχε κάνει επανεκκίνηση αλλά έγραφε waiting for device ή και κάτι τέτοιο..πάντως τέλος καλό όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω εμεινα δηλαδη... :p

 

Απο σημερα παντως, πηρα στα χερια μου το nexus 6p για καποιες/αρκετες μερες σαν κυρια συσκευη να την εχω. Οποτε, το oneplus, θα γινει 2ο κινητο για αυτο το διαστημα, δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο παρολο που περναω το αρχειο της oxygen μεσα στο κινητο δεν το βλεπει στην recovery της oxygen το δοκιμασα 3ις φορες κατεβασμα (παρολο που το md5 μου το βγαζει match) αλλα ακομα τιποτα

 

------------------ΕDIT---------------------

μετα απο αρκετο διαβασμα στο forum της oneplus το προβλημα λυθηκε κανοντας format data (παρολο που η εγκαστασταση ηταν καθαρη στην τελευταια εκδοση της COS) και μετα περασμα ξανα το zip και εγκαστασταση του

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ... εχω περασει την resurection remix 6.0.1 και οταν παω να τρεξω το navigation μου λεει οτι δεν εχω σημα gps ενω το εχω ενεργοποιησει ... πριν με την lolipop δεν ειχα θεμα ... ξερει κανεις αν ειναι καποιο bug της ρομ και αν υπαρχει τροπος να λυθει ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ... εχω περασει την resurection remix 6.0.1 και οταν παω να τρεξω το navigation μου λεει οτι δεν εχω σημα gps ενω το εχω ενεργοποιησει ... πριν με την lolipop δεν ειχα θεμα ... ξερει κανεις αν ειναι καποιο bug της ρομ και αν υπαρχει τροπος να λυθει ?

Για πάρα πολύ καιρό το GPS ήταν broken στις CM13 Nightlies. Ο μόνος τρόπος για να δουλέψει ήταν να χρησιμοποιήσεις κάποια 3rd party εφαρμογή από το Play, όπως π.χ. το GPS Locker ή αντίστοιχες.

Στις τελευταίες Nightlies οι αναφορές από τους χρήστες λένε ότι το πρόβλημα διορθώθηκε.

Επειδή δεν παρακολουθώ το thread της Resurrection, ούτε την έχω εγκαταστήσει ποτέ στη συσκευή μου, μήπως έχεις αυτό ακριβώς το πρόβλημα;

 

Για δοκίμασε καμιά από το Play.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για πάρα πολύ καιρό το GPS ήταν broken στις CM13 Nightlies. Ο μόνος τρόπος για να δουλέψει ήταν να χρησιμοποιήσεις κάποια 3rd party εφαρμογή από το Play, όπως π.χ. το GPS Locker ή αντίστοιχες.

Στις τελευταίες Nightlies οι αναφορές από τους χρήστες λένε ότι το πρόβλημα διορθώθηκε.

Επειδή δεν παρακολουθώ το thread της Resurrection, ούτε την έχω εγκαταστήσει ποτέ στη συσκευή μου, μήπως έχεις αυτό ακριβώς το πρόβλημα;

 

Για δοκίμασε καμιά από το Play.

Σ ευχαριστω ... με το gps locker δειχνει να ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...