Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δω 2 προσκλήσεις. Περιμένω inbox! :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακομα δεν έχω ενεργοποιήσει τη συσκευή, αλλά ήταν το καλύτερο unboxing που έχω κάνει. Τα κουτάκια ποιοτικά, όλα προσεγμένα και στυλάτα, η συσκευή πανέμορφη. Πρώτη φορά μένω τόσο εντυπωσιασμένος από τα γύρω γύρω. Για να δούμε και την συσκευή.

 

Εγω απο ολα αυτα που λες και + οτι ημουν χαρουμενος και ενθουσιασμενος απο ολα αυτα, ειχα πεταξει την αποδειξη αγορας. :p

Link to comment
Share on other sites

To CE να ξέρετε οτι είναι εντελώς τυπικό και δεν αποτελεί καμία πιστοποίηση όπως το ISO. Το CE το δίνει η κάθε εταιρία στον εαυτό της και υποτίθεται οτι δείχνει πως τα προιόντα της πληρούν τις ευρωπαικές προδιαγραφές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι, αν δεν εχεις CE (Conformité Européenne) το προϊόν σου θα έχει πρόβλημα στο τελωνείο και δε θα εισαχθεί στην EE. Για να λάβεις την πιστοποίηση πρεπει να συμφωνείς με κάποια standard, μπορεί να είναι χαμηλά, αλλά δεν σημαίνει οτι δεν πρεπει να τα έχεις.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι, αν δεν εχεις CE (Conformité Européenne) το προϊόν σου θα έχει πρόβλημα στο τελωνείο και δε θα εισαχθεί στην EE. Για να λάβεις την πιστοποίηση πρεπει να συμφωνείς με κάποια standard, μπορεί να είναι χαμηλά, αλλά δεν σημαίνει οτι δεν πρεπει να τα έχεις.

 

Πράγματι θα έχεις πρόβλημα στο τελωνείο, αλλά ξαναλέω το CE δεν το λαμβάνεις, το βάζεις μόνος σου γιατί υποτίθεται οτι εσύ ο ίδιος κάνεις την πιστοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να υποβάλεις δήλωση συμμόρφωσης και να εγγραφεί στη συνέχεια το προϊόν σου ώστε να λάβει την πιστοποίηση CE.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

...και εκεί που πετούσα στα σύvνεφα, προσγειώθηκα ανώμαλα όταν παρατήρησα τα χτυπήματα πάνω από ην υποδοχή του φορτιστή...:mad:Μάλλον τυχαίο το γεγονός? Τι να πώ... Αξίζει να ασχοληθώ με επιστροφή της συσκευής? Έχει ασχοληθεί κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο το πήρες? αν όχι μήπως το έκανες καταλάθος εσύ? μου φαίνεται δύσκολο καινούργιο κινητό να έχει τέτοια σημάδια από το εργοστάσιο
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο το πήρες? αν όχι μήπως το έκανες καταλάθος εσύ? μου φαίνεται δύσκολο καινούργιο κινητό να έχει τέτοια σημάδια από το εργοστάσιο

 

Φίλε μου χθες ξεσφράγισα εγώ. Το κινητο να φανταστείς ακόμα δεν το έχω ενεργοποιήσει, είναι με τη ζελατίνα στην οθόνη την εργοστασιακή. Δεν είχα χρόνο χθες να το ενεργοποιήσω και είπα να το κάνω σήμερα. Το έβγαλα από τη θήκη του και είδα αυτό. Μου φαίνεται πάρα πολύ περιέργο που είναι έτσι γιατί έχω ξεσφραγίσει πόσα κινητά και κανένα ποτέ δεν είχε πρόβλημα, επίσης το κινητό ήταν άψογα συσκευασμένο σε συσκευασία που δεν μπορεί να γρατζουνιστεί. Οπότε είναι σίγουρα από το εργοστάσιο, ίσως από την πρώτη φόρτιση που το έκαναν? Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα invite για το bamboo cover!!!!! Αξίζει να το αγοράσω; Θα δυσκολευτώ για την τοποθέτηση; Μην σπάσω κανένα καπάκι.....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χθες ξεσφράγισα εγώ. Το κινητο να φανταστείς ακόμα δεν το έχω ενεργοποιήσει, είναι με τη ζελατίνα στην οθόνη την εργοστασιακή. Δεν είχα χρόνο χθες να το ενεργοποιήσω και είπα να το κάνω σήμερα. Το έβγαλα από τη θήκη του και είδα αυτό. Μου φαίνεται πάρα πολύ περιέργο που είναι έτσι γιατί έχω ξεσφραγίσει πόσα κινητά και κανένα ποτέ δεν είχε πρόβλημα, επίσης το κινητό ήταν άψογα συσκευασμένο σε συσκευασία που δεν μπορεί να γρατζουνιστεί. Οπότε είναι σίγουρα από το εργοστάσιο, ίσως από την πρώτη φόρτιση που το έκαναν? Δεν ξέρω...

 

δεν νομίζω να το φορτίζουν με καλώδιο στο εργοστάσιο.. τι να πω παράξενο.. γνώμη μου ότι δεν αξίζει να το στείλεις πίσω μιας και με μια θήκη δεν θα το βλέπεις.. απο εκεί και πέρα είναι δικιά σου η απόφαση

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να το φορτίζουν με καλώδιο στο εργοστάσιο.. τι να πω παράξενο.. γνώμη μου ότι δεν αξίζει να το στείλεις πίσω μιας και με μια θήκη δεν θα το βλέπεις.. απο εκεί και πέρα είναι δικιά σου η απόφαση

 

Φίλε είχα πολλά χρόνια να πάρω οτιδήποτε από Κίνα. Γενικώς δεν είχα καθόλου καλή άποψη. Είδα το one plus one απο φίλους και λέω: Παρόλο που είναι ακριβό για κινέζικο θα το πάρω γιατί βλέπω ότι έχει γίνει δουλειά. (Λέω ακριβό γιατί με τα ίδια παίρνεις το g3 16gb και έχεις και 2 χρόνια εγγύηση από την procordia στην Κατεχάκη που είναι πολύ σοβαρή και άψογη εταιρία.) Μόλις παρέλαβα και ξεσφράγισα ένιωσα ότι όντως εδώ κάτι έχει αλλάξει, αλλά δυστυχώς μου έτυχε αυτό και έχω ξενερώσει. Έδωσα άλλα 10 και πήρα την θήκη σιλικόνης για να μη συμβεί κάτι τέτοιο και είναι ήδη πολύ χτυπημένο πριν καν τη βάλω. Δεν είναι μικρό το χτύπημα να κάνω οτι δεν το είδα. Μεταχειρισμένο έτσι δεν ξέρω αν θα το έπερνα γιατί θα σκεφτόμουν μήπως έχει πέσει. Τεσπα. Θα μιλήσω μαζί τους και θα αποφασίσω μέχρι τη Δευτέρα τι θα το κάνω. Μέχρι τότε δεν το ενεργοποιώ για να είναι όντως καινούργιο, μη μου πουν ότι το έκανα και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης να γίνει αντικατάσταση. Δεν είναι λίγα τα χρήματα για να πεις ότι δεν τρέχει τίποτα. Και είμαι σίγουρος ότι θα σε εξυπηρετήσουν! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να υποβάλεις δήλωση συμμόρφωσης και να εγγραφεί στη συνέχεια το προϊόν σου ώστε να λάβει την πιστοποίηση CE.

 

Εσύ το πιστοποιείς δεν σε ελέγχει κανείς όπως π.χ. συμβαίνει με το ISO ή το Hasp

 

...και εκεί που πετούσα στα σύvνεφα, προσγειώθηκα ανώμαλα όταν παρατήρησα τα χτυπήματα πάνω από ην υποδοχή του φορτιστή...:mad:Μάλλον τυχαίο το γεγονός? Τι να πώ... Αξίζει να ασχοληθώ με επιστροφή της συσκευής? Έχει ασχοληθεί κανείς?

 

Έχω διαβάσει για διάφορες βλακείες, μέχρι και κουμπιά που λείπουν. Στείλτους τη φωτογραφία και ζήτα αντικατάσταση αν σε ενοχλεί.

Edited by aiolos
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το τώρα που είναι νωρίς.

Θα το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ως πρόβλημα, και δε λέει!!

Καινούριο το αγόρασες.... Καινούργιο θα απαιτήσεις να σου δώσουν.

:)
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχουν και η θήκη και ο φορτιστής την ένδειξη CE.

Η επίσημη θήκη πάντως που πήρα εγώ δεν έχει

Κανονικά έχουν και η θήκη και ο φορτιστής την ένδειξη CE.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε είχα πολλά χρόνια να πάρω οτιδήποτε από Κίνα. Γενικώς δεν είχα καθόλου καλή άποψη. Είδα το one plus one απο φίλους και λέω: Παρόλο που είναι ακριβό για κινέζικο θα το πάρω γιατί βλέπω ότι έχει γίνει δουλειά. (Λέω ακριβό γιατί με τα ίδια παίρνεις το g3 16gb και έχεις και 2 χρόνια εγγύηση από την procordia στην Κατεχάκη που είναι πολύ σοβαρή και άψογη εταιρία.) Μόλις παρέλαβα και ξεσφράγισα ένιωσα ότι όντως εδώ κάτι έχει αλλάξει, αλλά δυστυχώς μου έτυχε αυτό και έχω ξενερώσει. Έδωσα άλλα 10 και πήρα την θήκη σιλικόνης για να μη συμβεί κάτι τέτοιο και είναι ήδη πολύ χτυπημένο πριν καν τη βάλω. Δεν είναι μικρό το χτύπημα να κάνω οτι δεν το είδα. Μεταχειρισμένο έτσι δεν ξέρω αν θα το έπερνα γιατί θα σκεφτόμουν μήπως έχει πέσει. Τεσπα. Θα μιλήσω μαζί τους και θα αποφασίσω μέχρι τη Δευτέρα τι θα το κάνω. Μέχρι τότε δεν το ενεργοποιώ για να είναι όντως καινούργιο, μη μου πουν ότι το έκανα και εγω...

Δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς. Από την εικόνα που είδα αύριο πραγματικά δεν είναι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς. Από την εικόνα που είδα αύριο πραγματικά δεν είναι τίποτα...

 

Μου απάντησαν μέσα σε λίγες ώρες από το service , αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη με αυτά που μου λένε...

Φίλε το να αγοράζω κινέζικο (κινέζικο!!!) κινητό δίνοντας 320 ευρω (!!!) και να έχει 5-6 βαθιές γραζουνιές στο ασημί bezel είναι μαχαίρι στην καρδιά! Περνάς το δάκτυλό σου από πάνω και νιώθεις το χτύπημα! Έχει φύγει το χρώμα εντελώς! Το χειρότερο απόλα είναι ότι αν θέλω μετά από 6 μήνες να το πουλήσω (γιατί αλλάζω συχνά κινητά) θα έχει χάσει τουλ 100 ευρώ από την αξία του! Είμαι απογοητευμένος από την αγορά μου ήδη και αν δεν μου το αλλάξουν τότε δεν πρόκειται ποτέ ξανά να αγοράσω από Κίνα... (συxτηρίζω την ώρα και τη στιγμη που πάτησα το buy...)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...