Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου απάντησαν μέσα σε λίγες ώρες από το service , αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη με αυτά που μου λένε...

Φίλε το να αγοράζω κινέζικο (κινέζικο!!!) κινητό δίνοντας 320 ευρω (!!!) και να έχει 5-6 βαθιές γραζουνιές στο ασημί bezel είναι μαχαίρι στην καρδιά! Περνάς το δάκτυλό σου από πάνω και νιώθεις το χτύπημα! Έχει φύγει το χρώμα εντελώς! Το χειρότερο απόλα είναι ότι αν θέλω μετά από 6 μήνες να το πουλήσω (γιατί αλλάζω συχνά κινητά) θα έχει χάσει τουλ 100 ευρώ από την αξία του! Είμαι απογοητευμένος από την αγορά μου ήδη και αν δεν μου το αλλάξουν τότε δεν πρόκειται ποτέ ξανά να αγοράσω από Κίνα... (συxτηρίζω την ώρα και τη στιγμη που πάτησα το buy...)

 

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται?μήπως το πήρες από κινέζικο κατάστημα και ζήτησες να σου περάσουν cm11 αντί για την rom που φοράνε ότι προορίζεται για Κίνα? Οπότε η ζημιά έγινε από αυτόν που πέρασε τη rom? Επίσης δεν μας είπες τι σου λένε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται?μήπως το πήρες από κινέζικο κατάστημα και ζήτησες να σου περάσουν cm11 αντί για την rom που φοράνε ότι προορίζεται για Κίνα? Οπότε η ζημιά έγινε από αυτόν που πέρασε τη rom? Επίσης δεν μας είπες τι σου λένε

 

Η πρώτη φωτογραφία είναι το mail της παραγγελίας από το site της One Plus One (https://oneplus.net/gr)

Η δεύτερη φωτογραφία είναι η πρώτη απάντηση τους, έχω στείλει και δεύτερο mail και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φωτογραφία είναι το mail της παραγγελίας από το site της One Plus One (https://oneplus.net/gr)

Η δεύτερη φωτογραφία είναι η πρώτη απάντηση τους, έχω στείλει και δεύτερο mail και περιμένω απάντηση.

 

μακαρι να βγαλεις ακρη,αλλα πρωτη φορα ακουγεται κατι τετοιο σε σφραγισμενο opo.αναμενουμε να δουμε τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Η πρώτη φωτογραφία είναι το mail της παραγγελίας από το site της One Plus One (https://oneplus.net/gr)

Η δεύτερη φωτογραφία είναι η πρώτη απάντηση τους, έχω στείλει και δεύτερο mail και περιμένω απάντηση.

 

Σου εύχομαι καλή τύχη γιατί δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για την εξυπηρέτηση

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Σου εύχομαι καλή τύχη γιατί δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για την εξυπηρέτηση

 

Εγώ πάντως πριν από λίγες μέρες που είχα ένα θέμα με το tempered glass, το οποίο μπορεί να ήταν και δικό μου φταίξιμο, τους το έδειξα και μου έστειλαν ένα καινούργιο χωρίς καν να τους το ζητήσω..Τώρα για αντικατάσταση συσκευής, δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πραγματικά εδώ και μέρες σκέφτομαι να πάρω το find 7a (και μάλιστα από βδομάδα οντως λέω να το χτυπήσω) αλλά χτες κοίταξα και το oneplus και λέω βρε λες να συμφερει καλυτερα; Διαβάζοντας μερικα ποστ εδω (γιατι ειναι αδυνατο να διαβασω και τις 399 σελίδες) λεω ασε καλυτερα... oppo και ξερο ψωμι. Τι κίτρινες οθόνες, τι γρατζουνιές λέτε ρε παιδιά; Δεν έχετε ακούσει και τα καλύτερα για την εξυπηρέτηση; Πραγματικά αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία και το άγχος για να γλιτώσει κάποιος τα λίγα ευρώ σε σύγκριση με το find 7a?
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν μέσα σε λίγες ώρες από το service , αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη με αυτά που μου λένε...

Φίλε το να αγοράζω κινέζικο (κινέζικο!!!) κινητό δίνοντας 320 ευρω (!!!) και να έχει 5-6 βαθιές γραζουνιές στο ασημί bezel είναι μαχαίρι στην καρδιά! Περνάς το δάκτυλό σου από πάνω και νιώθεις το χτύπημα! Έχει φύγει το χρώμα εντελώς! Το χειρότερο απόλα είναι ότι αν θέλω μετά από 6 μήνες να το πουλήσω (γιατί αλλάζω συχνά κινητά) θα έχει χάσει τουλ 100 ευρώ από την αξία του! Είμαι απογοητευμένος από την αγορά μου ήδη και αν δεν μου το αλλάξουν τότε δεν πρόκειται ποτέ ξανά να αγοράσω από Κίνα... (συxτηρίζω την ώρα και τη στιγμη που πάτησα το buy...)

 

Είσαι λίγο υπερβολικός νομίζω.. και να σου έτυχε ελαττωματικό τι σχέση έχει το ότι είναι κινέζικο? σε όλους μπορεί να τύχει

 

κορεάτικο αξίας 899 ευρώ και ξεφλουδίζει, οπότε ας μην λέμε για κινέζικα κτλ.

 

το κινητό για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο και σε ποιότητα και σε χαρακτηριστικά

 

Καλησπέρα! Πραγματικά εδώ και μέρες σκέφτομαι να πάρω το find 7a (και μάλιστα από βδομάδα οντως λέω να το χτυπήσω) αλλά χτες κοίταξα και το oneplus και λέω βρε λες να συμφερει καλυτερα; Διαβάζοντας μερικα ποστ εδω (γιατι ειναι αδυνατο να διαβασω και τις 399 σελίδες) λεω ασε καλυτερα... oppo και ξερο ψωμι. Τι κίτρινες οθόνες, τι γρατζουνιές λέτε ρε παιδιά; Δεν έχετε ακούσει και τα καλύτερα για την εξυπηρέτηση; Πραγματικά αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία και το άγχος για να γλιτώσει κάποιος τα λίγα ευρώ σε σύγκριση με το find 7a?

 

 

άρα αφού κατέληξες στο oppo γιατί γράφεις σε αυτό το θέμα? το one είναι ανώτερο από το find 7a που είναι ο φτωχός συγγενής του find 7.

 

τα 3gb ram σε σχέση με τα 2 του find είναι μεγάλη διαφορά. επιπλέον εμείς τρέχουμε επίσημη aosp Lollipop και η custom υποστήριξη είναι τεράστια.. το find τα έχει αυτά?

 

επίσης αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις πραγματικά και να μην μείνεις σε αυτά που θέλεις η κιτρινίλα είναι παρελθόν πια. ίσχυε σε κάποιες αρχικές συσκευές. και η εξυπηρέτηση για μένα είναι πολύ καλή. ο καθένας έχει την άποψη του.

 

τέλος βλέπω τώρα ότι το νήμα του 7a έχει μόλις 20 σελίδες άρα και οι κάτοχοί του είναι λίγοι, εδώ μιλάμε για 400 σελίδες(επί 3 θέματα) λογικό δεν είναι σε τόσους κάτοχους μερικά να έχουν βγάλει και πρόβλημα? εδώ μεγάλες εταιρείες και έχουν προβλήματα κατασκευής δεν θα είχε η νεοϊδρυθείσα oneplus?

 

Μην προσπαθείς να κάνεις τα πράγματα βολικά στο μυαλό σου για να μην έχεις τύψεις για την επιλογή σου.. το κάθε κινητό έχει προτερήματα και μειονεκτήματα

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα σε ευχαριστώ για την προσκληση!!! (Bamboo cover)

 

nikospot, εγω εχω το τηλεφωνο απο τον Νοεμβριο και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημένος! τι να σου πω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

άρα αφού κατέληξες στο oppo γιατί γράφεις σε αυτό το θέμα? το one είναι ανώτερο από το find 7a που είναι ο φτωχός συγγενής του find 7.

 

[...]

 

Μην προσπαθείς να κάνεις τα πράγματα βολικά στο μυαλό σου για να μην έχεις τύψεις για την επιλογή σου.. το κάθε κινητό έχει προτερήματα και μειονεκτήματα

 

Βασικά ας ξεκινήσω με το πιο λογικό. Δε μπορείς να μου απαγορεύσεις να γράψω σε οποιοδήποτε θέμα. Αν κάποιος mod κρίνει ότι δεν θα πρεπε να γραψω τοτε παω πασο.

 

 

Ας τρέχει ότι official θελει. Και το oppo τρεχει custom cyanogen και πραγματικα απο προηγουμενη εμπειρια με αλλες συσκευες απλα εχω βαρεθει το καθαρο android και θα ηθελα και μια δευτερη επιλογη.

 

 

Ας μπω παλι ontopic λοιπον. Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλυτερο απο το Oppo και εξάλλου μπορώ να αλλαξω οσες φορες θελω γνωμη πριν το αγορασω :p Όντως η ραμ ειναι σημαντικό ζητημα. Το θεμα ομως της κιτρινιλας δε το διαβασα απλα στις πρωτες σελίδες, αλλά και στις σχεδον τελευταιες προσφατες (για αυτο μαλιστα καποιοι λεγανε οτι δεν ειναι δυνατον μετα από τοσο καιρο να υπαρχει ακομα το προβλημα). Σε κάθε περιπτωση θα ηθελα να ξερω αν θα μπορουσα να το παρω χωρίς προσκληση. Νομιζω λεει οτι ανοιγουν ελευθερα καθε Τετάρτη; Αυτο παιζει να το πετυχει κανεις ή είναι τόσο περιορισμένα τα κομμάτια που δεν προλαβαίνουμε καν;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ας ξεκινήσω με το πιο λογικό. Δε μπορείς να μου απαγορεύσεις να γράψω σε οποιοδήποτε θέμα. Αν κάποιος mod κρίνει ότι δεν θα πρεπε να γραψω τοτε παω πασο.

 

 

Ας τρέχει ότι official θελει. Και το oppo τρεχει custom cyanogen και πραγματικα απο προηγουμενη εμπειρια με αλλες συσκευες απλα εχω βαρεθει το καθαρο android και θα ηθελα και μια δευτερη επιλογη.

 

 

Ας μπω παλι ontopic λοιπον. Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλυτερο απο το Oppo και εξάλλου μπορώ να αλλαξω οσες φορες θελω γνωμη πριν το αγορασω :p Όντως η ραμ ειναι σημαντικό ζητημα. Το θεμα ομως της κιτρινιλας δε το διαβασα απλα στις πρωτες σελίδες, αλλά και στις σχεδον τελευταιες προσφατες (για αυτο μαλιστα καποιοι λεγανε οτι δεν ειναι δυνατον μετα από τοσο καιρο να υπαρχει ακομα το προβλημα). Σε κάθε περιπτωση θα ηθελα να ξερω αν θα μπορουσα να το παρω χωρίς προσκληση. Νομιζω λεει οτι ανοιγουν ελευθερα καθε Τετάρτη; Αυτο παιζει να το πετυχει κανεις ή είναι τόσο περιορισμένα τα κομμάτια που δεν προλαβαίνουμε καν;

 

 

Δεν σου απαγορεψα να γράψεις.. Απλά στο comment σου δεν αναφέρεις ότι θες βοήθεια να επιλέξεις παρά μόνο γράφεις αν αξίζει το άγχος για μερικά ευρώ να πάρουμε κάτι σκαρτο..

 

Για την συσκευή τώρα..

Η κιτρινιλα ήταν αρκετά έντονο πρόβλημα.. Τώρα τελευταία το άκουσα από ένα δύο άτομα στα 100 που το έχουν πάρει και αν θυμάμαι καλά και αυτοί είπαν ότι με τον καιρό εξασθενησε.. Και όταν λέμε κιτρινιλα μην φανταστείς τίποτα τρομερό παρά για κάτι ανεπαίσθητο που αν δεν στο έλεγε κάποιος δεν υπάρχει περίπτωση να το παρατησουσες.

Τέλος για προσκλήσεις δίνονται αρκετές τις τελευταίες δύο σελίδες δες Μήπως ισχύει ακόμα κάποια, Αλλιώς νομίζω κάθε Τρίτη ανοίγουν και θα βρεις σίγουρα να πάρεις δεν έχουν συγκεκριμένα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ας ξεκινήσω με το πιο λογικό. Δε μπορείς να μου απαγορεύσεις να γράψω σε οποιοδήποτε θέμα. Αν κάποιος mod κρίνει ότι δεν θα πρεπε να γραψω τοτε παω πασο.

 

 

Ας τρέχει ότι official θελει. Και το oppo τρεχει custom cyanogen και πραγματικα απο προηγουμενη εμπειρια με αλλες συσκευες απλα εχω βαρεθει το καθαρο android και θα ηθελα και μια δευτερη επιλογη.

 

 

Ας μπω παλι ontopic λοιπον. Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλυτερο απο το Oppo και εξάλλου μπορώ να αλλαξω οσες φορες θελω γνωμη πριν το αγορασω :p Όντως η ραμ ειναι σημαντικό ζητημα. Το θεμα ομως της κιτρινιλας δε το διαβασα απλα στις πρωτες σελίδες, αλλά και στις σχεδον τελευταιες προσφατες (για αυτο μαλιστα καποιοι λεγανε οτι δεν ειναι δυνατον μετα από τοσο καιρο να υπαρχει ακομα το προβλημα). Σε κάθε περιπτωση θα ηθελα να ξερω αν θα μπορουσα να το παρω χωρίς προσκληση. Νομιζω λεει οτι ανοιγουν ελευθερα καθε Τετάρτη; Αυτο παιζει να το πετυχει κανεις ή είναι τόσο περιορισμένα τα κομμάτια που δεν προλαβαίνουμε καν;

Eγω πριν καμιά βδομάδα παρέλαβα μτχ το black 64(αγορά είναι τέλη Δεκεμβρίου) ούτε κιτρινίλα είδα ούτε τίποτα , θέμα με το ακουστικό δεν έχω , το μόνο παράπονο είναι ότι θα ήθελα η δόνηση να είναι λίγο πιο δυνατή ,αν και το αντισταθμιζει το πολυ δυνατο ηχείο

Τώρα χωρίς πρόσκληση μπορείς κάθε τρίτη μετά της 10 περίπου δίκη μας ώρα ανοίγει το shop τους , να υπολογίζεις και περίπου 20 ευρώ μεταφορικά (27 νομίζω τα express) , την προηγούμενη τρίτη με φίλο κάναμε τη παραγγελία γύρω στις 9 το βράδυ και δεν είχαμε κανένα θέμα (να μας βγάλει sold out η κάτι τέτοιο )

 

έχω δει 6 η 7 συσκευές μόνο στις 2 είχα θέμα με την οθόνη και τίποτα άλλο (ελαφριά κιτρινίλα χαμηλά κάτω) άλλα ήταν από τις πρώτες παρτίδες - αν παίζει ρόλο -

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις λεπτομέροιες! Ναι για Τρίτη είχα δει οντως δε ξέρω πως μου κόλλησε η Τετάρτη. Λάθος θυμόμουν. Μέσα στην επόμενη βδομάδα ελπίζω να καταλήξω κάπου. Βέβαια τώρα που λέτε και για μεταφορικά είναι πολλά ρε παιδιά. Η oppo στελνει δωρεάν και στα 2 χρονια εγγυηση σου καλυπτει και μεταφορικα εως 20€. Με άλλα λόγια το oneplus βγαίνει και πιο ακριβό από το oppo που πλέον πωλείται στα 349 με πολλά επιπλέον δώρα και δινουν και φοιτητική έκπτωση.

Αν πάλι καταλήξει κάποιος στο oneplus, το επόμενο δίλημμα θα είναι αν θα πάρει το άσπρο με μόνο 16 γιγα μνημη (για πιο οικονομική επιλογή) ή το ακριβότερο μαύρο. :rolleyes: Στην ουσία βρίσκομαι πιο πολύ σε find 7a vs ασπρο oneplus 16gb vs μαυρο oneplus 64gb πράγμα που περιπλέκει πολύ τα πράγματα. Βεβαια το ξέρω ότι η επιλογή συσκευής είναι εκτός θέματος εδώ αλλά..... οκ σταματάω!

 

@Xander έχεις δίκιο όντως στο ότι στατιστικά όσο περισσότεροι το πάρουν τόσο περισσότεροι θα εμφανιστούν με πρόβλημα. Έχω ακούσει για κιτρινίλες και σε άλλες μάρκες αλλά όσο να 'ναι σε αυτη τη περιπτωση λες να πληρωσω 300+ ευρω για κινεζικο κι αμα μου κατσει στραβη τι γινεται; Τα αξιζε το κινεζικο τα λεφτα του; (γιατι τοσα λεφτα για κινεζικο περα απο την πλακα ειναι πολλά!)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

το oppo εχει σκ@τ@ μπαταρια καμια σχεση με το 1+1 και γενικα σε ολα ειναι ανωτερο το oneplus

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τα 300mAh δε κανουν την διαφορα (ασε που μπορεις να βαλεις την 3000mah στο 7a) οπότε μιλάμε για θέμα λογισμικού που από ότι έχω δει κάνεις ο,τι θες. Οποτε δε με απασχολει αυτο :p Μη ξεχνας και το VOOC. Βεβαια περισσοτερα custom πραγματα υπαρχουν για το 1+1 γιατι εχει γινει πανικος με αυτη τη συσκευη και ειναι πολυ δημοφιλη, αλλα και στο oppo νομιζω καλυπτουν αρκετες αναγκες οι λιγες και καλες customιες που υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites

 

@Xander έχεις δίκιο όντως στο ότι στατιστικά όσο περισσότεροι το πάρουν τόσο περισσότεροι θα εμφανιστούν με πρόβλημα. Έχω ακούσει για κιτρινίλες και σε άλλες μάρκες αλλά όσο να 'ναι σε αυτη τη περιπτωση λες να πληρωσω 300+ ευρω για κινεζικο κι αμα μου κατσει στραβη τι γινεται; Τα αξιζε το κινεζικο τα λεφτα του; (γιατι τοσα λεφτα για κινεζικο περα απο την πλακα ειναι πολλά!)

 

Τι σημαίνει κινέζικο; χίλιες φορές να δώσω 300 ευρώ και να πάρω ένα τέτοιο κινητό σαν το opo ή το oppo παρά να δώσω τα ίδια και να πάρω μια midrange samsung συσκευή που σε ένα μήνα θα σέρνεται και αναβάθμιση δεν θα δει ποτέ..

Το μόνο πρόβλημα είναι η εγγύηση που θα πρέπει να το στείλεις Αγγλία αν συμβεί κάτι και να το περιμένεις.. That's all.. Αα και η oneplus καλύπτει μεταφορικά, το λένε στο site τους..

 

Οι κινέζοι τουλάχιστον μερικοί έχουν ξεπεράσει τους"επωνυμους" σε ποιότητα.. Μην κολλάς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις λεπτομέροιες! Ναι για Τρίτη είχα δει οντως δε ξέρω πως μου κόλλησε η Τετάρτη. Λάθος θυμόμουν. Μέσα στην επόμενη βδομάδα ελπίζω να καταλήξω κάπου. Βέβαια τώρα που λέτε και για μεταφορικά είναι πολλά ρε παιδιά. Η oppo στελνει δωρεάν και στα 2 χρονια εγγυηση σου καλυπτει και μεταφορικα εως 20€. Με άλλα λόγια το oneplus βγαίνει και πιο ακριβό από το oppo που πλέον πωλείται στα 349 με πολλά επιπλέον δώρα και δινουν και φοιτητική έκπτωση.

Αν πάλι καταλήξει κάποιος στο oneplus, το επόμενο δίλημμα θα είναι αν θα πάρει το άσπρο με μόνο 16 γιγα μνημη (για πιο οικονομική επιλογή) ή το ακριβότερο μαύρο. :rolleyes: Στην ουσία βρίσκομαι πιο πολύ σε find 7a vs ασπρο oneplus 16gb vs μαυρο oneplus 64gb πράγμα που περιπλέκει πολύ τα πράγματα. Βεβαια το ξέρω ότι η επιλογή συσκευής είναι εκτός θέματος εδώ αλλά..... οκ σταματάω!

 

@Xander έχεις δίκιο όντως στο ότι στατιστικά όσο περισσότεροι το πάρουν τόσο περισσότεροι θα εμφανιστούν με πρόβλημα. Έχω ακούσει για κιτρινίλες και σε άλλες μάρκες αλλά όσο να 'ναι σε αυτη τη περιπτωση λες να πληρωσω 300+ ευρω για κινεζικο κι αμα μου κατσει στραβη τι γινεται; Τα αξιζε το κινεζικο τα λεφτα του; (γιατι τοσα λεφτα για κινεζικο περα απο την πλακα ειναι πολλά!)

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί το oppo find 7α έρχεται απο ευρωπαϊκή αποθήκη η Ασία μεριά?αν είναι Ασία έχεις το ρίσκο τελωνείου , που αν πάρεις το OPO είτε με πρόσκληση είτε τρίτη το στέλνουν από Αγγλία όποτε δεν παίζει τελωνείο.

Τώρα το θέμα χωρητικότητας που έθεσες είναι καθαρά οικονομικό θέμα, αν και εγώ πλέον με καμιά πανάγια δεν θα επερνα 16αρι τηλέφωνο που δεν παίρνει κάρτα πόσο μάλλον όταν με 50 ευρώ πάνω έχω 4πλασια χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο υπερβολικός νομίζω.. και να σου έτυχε ελαττωματικό τι σχέση έχει το ότι είναι κινέζικο? σε όλους μπορεί να τύχει

 

κορεάτικο αξίας 899 ευρώ και ξεφλουδίζει, οπότε ας μην λέμε για κινέζικα κτλ.

 

το κινητό για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο και σε ποιότητα και σε χαρακτηριστικά

 

 

 

 

άρα αφού κατέληξες στο oppo γιατί γράφεις σε αυτό το θέμα? το one είναι ανώτερο από το find 7a που είναι ο φτωχός συγγενής του find 7.

 

τα 3gb ram σε σχέση με τα 2 του find είναι μεγάλη διαφορά. επιπλέον εμείς τρέχουμε επίσημη aosp Lollipop και η custom υποστήριξη είναι τεράστια.. το find τα έχει αυτά?

 

επίσης αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις πραγματικά και να μην μείνεις σε αυτά που θέλεις η κιτρινίλα είναι παρελθόν πια. ίσχυε σε κάποιες αρχικές συσκευές. και η εξυπηρέτηση για μένα είναι πολύ καλή. ο καθένας έχει την άποψη του.

 

τέλος βλέπω τώρα ότι το νήμα του 7a έχει μόλις 20 σελίδες άρα και οι κάτοχοί του είναι λίγοι, εδώ μιλάμε για 400 σελίδες(επί 3 θέματα) λογικό δεν είναι σε τόσους κάτοχους μερικά να έχουν βγάλει και πρόβλημα? εδώ μεγάλες εταιρείες και έχουν προβλήματα κατασκευής δεν θα είχε η νεοϊδρυθείσα oneplus?

 

Μην προσπαθείς να κάνεις τα πράγματα βολικά στο μυαλό σου για να μην έχεις τύψεις για την επιλογή σου.. το κάθε κινητό έχει προτερήματα και μειονεκτήματα

Η κιτρινίλα δυστυχώς δεν είναι παρελθόν αφού την έχω και εγώ με αγορά της συσκευής τον Απρίλιο του 2015...

Link to comment
Share on other sites

Bamboo cover invite διαθέσιμο (€45 περίπου)

EXPIRES: 5 day(s) after claiming.

 

Δινεται με ΡΜ, σε μέλος με > 50 ποστς

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

@xander κι εγώ πλέον εκεί κατέληξα. Και αν δεν ειχα ανακαλυψει το oppo τυχαια, μαλλον θα ημουν ηδη με το A5 οποτε ναι δεν αξιζει, αλλα και παλι υπαρχουν "κινεζικα" πολυ φθηνοτερα. Οτι πληρωνεις παιρνεις βεβαια.

 

@evolution εχουν αποθηκες σε καποιες χωρες στην Ευρωπη και στελνουν απο εκει. Δε ξερω αν ειναι ντε και καλα απο Αγγλία, αλλά γενικως ναι ερχεται απο Ευρωπη.

 

Κι άλλος κάτοχος κιτρινίλας. Σορρυ για το offtopic παιδια. Αν αποφασισω να το παρω εναντι του oppo θα ξαναερθω στην παρεα σας. :p Προσωπικα μου ειναι λιγο αδιαφορο το θεμα χωρητικοτητας γιατι εξαλλου δε γεμιζω σχεδον καθολου το κινητο ή τα περνάω ανα διαστηματα σε PC και το αδειαζω. Στο 16αρι πως περιπου ειναι το partitioning? Εννοω ποσα γιγα αφηνει για ρομ (εφαρμογες) και ποσα σαν SD?

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μετά από αρκετή σκέψη, αποφάσισα να μην μπώ σε διαδικασίες, θα το κάνω μόνο αν βγάλει κάποιο πρόβλημα η συσκευή στη λειτουργία της. Οπότε, έβαλα sim και το στήνω όλη μέρα. Μέχρι στιγμής όλα λειτουργούν ρολόι. Πάρα πολύ δυνατό κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...