Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Nillkin frost χωράει οριακά.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιες θήκες της αγοράς χωράνε την original bamboo cover?

 

Η cruzerlite χωράει αρκετά καλά, και μια rugged case από ebay πάλι.. Άλλα bamboo cover και θήκη είναι λίγο κρίμα πιστεύω :)

 

Σε clear για να φαίνεται το καπάκι, έχω δει την cruzerlite και μια orzly νομίζω

 

Το logo cyanogen δεν υπάρχει στο bamboo ούτε στη θήκη, είναι κάποιος απο το φόρουμ της Oneplus που το έκανε μόνος του.

Edited by gkouvaki
Link to comment
Share on other sites

φοβερές!!!περιμένω πως κ πως παραλαβή!!

 

Η diztronic είναι άριστη. Η pelosi είναι ωραία εμφανισιακά γιατί δεν χάνεις την φυσική υφή αλλά δεν προστατεύει τόσο καλά και μετά απο μερικά βάλε βγάλε σπάει στις γωνίες που κουμπωνει στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Χρόνια πολλά σε όλους!

Σκέφτομαι να κάνω το βήμα κι εγώ από iphone4..

Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με την διαδικασία παραγγελίας του.

Πρέπει να έχω πρόσκληση ή είναι το ίδιο να το παραγγείλω από κάποιο κινέζικο σάιτ? Το έχω βρει στο coolicool και στο vickmall με 340 usd.

Η τιμή στο επίσημο σάιτ είναι η ίδια?

Μιλάμε πάντα για το 16giga.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Χρόνια πολλά σε όλους!

Σκέφτομαι να κάνω το βήμα κι εγώ από iphone4..

Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με την διαδικασία παραγγελίας του.

Πρέπει να έχω πρόσκληση ή είναι το ίδιο να το παραγγείλω από κάποιο κινέζικο σάιτ? Το έχω βρει στο coolicool και στο vickmall με 340 usd.

Η τιμή στο επίσημο σάιτ είναι η ίδια?

Μιλάμε πάντα για το 16giga.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Νομίζω δεν υπάρχει πλέον θέμα με τα invites. Εδώ θα βρεις σίγουρα. Και αν δε βρεις κάθε Τρίτη μπορείς να το αγοράσεις χωρίς invite. Καλύτερα πάρ το από το επίσημο σάιτ. Δες εδώ για να συγκρίνεις και τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Η diztronic είναι άριστη. Η pelosi είναι ωραία εμφανισιακά γιατί δεν χάνεις την φυσική υφή αλλά δεν προστατεύει τόσο καλά και μετά απο μερικά βάλε βγάλε σπάει στις γωνίες που κουμπωνει στο κινητό.

σου εχει κανει σπασίματα εσενα!? γιατι βλέπω η τοποθέτηση της ειναι πολυ μαλακή

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

σου εχει κανει σπασίματα εσενα!? γιατι βλέπω η τοποθέτηση της ειναι πολυ μαλακή

 

Σε μένα έχει σπάσει στις 2 γωνίες από το βάλε βγάλε, στα σημεία στην ουσία που δέχονται την πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει πλέον θέμα με τα invites. Εδώ θα βρεις σίγουρα. Και αν δε βρεις κάθε Τρίτη μπορείς να το αγοράσεις χωρίς invite. Καλύτερα πάρ το από το επίσημο σάιτ. Δες εδώ για να συγκρίνεις και τιμές.

 

Κάπου διάβασα ότι το επίσημο σάιτ δεν στέλνει Ελλάδα κ πρεπει να εχεις κάποιον γνωστό σε Αγγλία πχ για να το στείλουν εκει και μετα να στο στείλει Ελλαδα. Ισχύει κατι τετοιο;

Επίσης με το τελωνείο τι γίνεται; Υπάρχει κίνδυνος να περάσει τελωνειο;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι το επίσημο σάιτ δεν στέλνει Ελλάδα κ πρεπει να εχεις κάποιον γνωστό σε Αγγλία πχ για να το στείλουν εκει και μετα να στο στείλει Ελλαδα. Ισχύει κατι τετοιο;

Επίσης με το τελωνείο τι γίνεται; Υπάρχει κίνδυνος να περάσει τελωνειο;

 

Όχι δεν ισχύει αυτό που διάβασες. Έρχεται απο Αγγλία και παραλαμβάνεις με κούριερ. Κανένα πρόβλημα με τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

 

Ο τρόπος παραγγελίας λοιπόν είναι ο ακόλουθος:

 

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο mailboxde.com, ώστε να αποκτήσουμε Ταχυδρομική Διεύθυνση στην Γερμανία

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο http://oneplus.net/de και συνδεόμαστε στο STORE (όχι στο forum) - πάνω δεξιά. Κατόπιν, συμπληρώνουμε τα υπόλοιπα στοιχεία με έμφαση στις ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: Billing Address μπαίνει η διεύθυνση χρέωσης (PayPal) και shipping address αυτή που αποκτήσαμε πριν λίγο στο mailboxde.com

Όταν συνδεόμαστε στο site της OnePlus, επιλέγουμε χώρα κάτω δεξιά στην σελίδα (συνήθως default είναι USA)

 

Όταν βάζω την διεύθυνση στο Billing Adress μου αλλάζει αυτόματα και την shipping Adress. Δεν μπορω να βάλω διαφορετικές διευθύνσεις. Τί κανω λαθος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ο τρόπος παραγγελίας λοιπόν είναι ο ακόλουθος:

 

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο mailboxde.com, ώστε να αποκτήσουμε Ταχυδρομική Διεύθυνση στην Γερμανία

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο http://oneplus.net/de και συνδεόμαστε στο STORE (όχι στο forum) - πάνω δεξιά. Κατόπιν, συμπληρώνουμε τα υπόλοιπα στοιχεία με έμφαση στις ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: Billing Address μπαίνει η διεύθυνση χρέωσης (PayPal) και shipping address αυτή που αποκτήσαμε πριν λίγο στο mailboxde.com

Όταν συνδεόμαστε στο site της OnePlus, επιλέγουμε χώρα κάτω δεξιά στην σελίδα (συνήθως default είναι USA)

 

Όταν βάζω την διεύθυνση στο Billing Adress μου αλλάζει αυτόματα και την shipping Adress. Δεν μπορω να βάλω διαφορετικές διευθύνσεις. Τί κανω λαθος;

 

Άκυρο το βρηκα, πήγα στην πρόσθετη διεύθυνση κ ολα οκ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν ισχύει αυτό που διάβασες. Έρχεται απο Αγγλία και παραλαμβάνεις με κούριερ. Κανένα πρόβλημα με τελωνείο.

 

Έκανα έγγραφη στο mailbox.de και έβαλα κανονικα την Γερμανικη διεύθυνση.

Ειναι απαραίτητο τελικα αυτο ή ερχεται απ ευθείας Ελλαδα απο το επίσημο σαιτ; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλα κάπου μπερδεύτηκα τωρα.

Λέω αυριο να το παραγγειλω, γι αυτο κι οι απορίες μου..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα έγγραφη στο mailbox.de και έβαλα κανονικα την Γερμανικη διεύθυνση.

Ειναι απαραίτητο τελικα αυτο ή ερχεται απ ευθείας Ελλαδα απο το επίσημο σαιτ; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλα κάπου μπερδεύτηκα τωρα.

Λέω αυριο να το παραγγειλω, γι αυτο κι οι απορίες μου..

 

κατευθείαν Ελλάδα έρχεται. δε χρειάζεται πια το mailbox.de

 

βάλε την κανονική σου διεύθυνση

 

 

 

 

 

Αν μπορεί κάποιος mod να αλλάξει το αρχικό ποστ και να σβήσει τον οδηγό παραγγελίας με mailbox.de ή να βάλει κάποια υποσημείωση ότι τώρα μπορεί να γίνει παραγγελία απευθείας από Ελλάδα ώστε να μην μπερδεύονται τα παιδιά που ενδιαφέρονται να το αγοράσουν. Ευχαριστώ

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω την διεύθυνση στο Billing Adress μου αλλάζει αυτόματα και την shipping Adress. Δεν μπορω να βάλω διαφορετικές διευθύνσεις. Τί κανω λαθος;

Φίλε τα ποστ που διάβασες ήταν τον καιρό που το κινητό δεν ερχόταν απευθείας στην Ελλάδα. Τώρα αυτό έχει αλλάξει. Θα πας στο σύνδεσμο που σου έδωσα πιο πάνω με το επίσημο σάιτ της OnePlus φτιάξε ένα λογαριασμό και θα σε πάει μόνο του.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα ποστ που διάβασες ήταν τον καιρό που το κινητό δεν ερχόταν απευθείας στην Ελλάδα. Τώρα αυτό έχει αλλάξει. Θα πας στο σύνδεσμο που σου έδωσα πιο πάνω με το επίσημο σάιτ της OnePlus φτιάξε ένα λογαριασμό και θα σε πάει μόνο του.

 

 

Οκ φίλε μου, ευχαριστώ πολυ! Αυριο πρωι θα μπω να το παραγγειλω. Ελπίζω να μην χρειαστεί πρόσκληση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου, ευχαριστώ πολυ! Αυριο πρωι θα μπω να το παραγγειλω. Ελπίζω να μην χρειαστεί πρόσκληση.

Αν δεν κάνω λάθος, αύριο Τρίτη, μπορείς να παραγγείλεις κανονικά χωρίς πρόσκληση. Τις υπόλοιπες ημέρες θέλει πρόσκληση. Ας με διορθώσει κάποιος αν έγραψα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου, ευχαριστώ πολυ! Αυριο πρωι θα μπω να το παραγγειλω. Ελπίζω να μην χρειαστεί πρόσκληση.

 

Όπως σου είπαν και τα παδιά πιο πάνω την Τρίτη είναι χωρίς πρόσκληση. Θα το διαπιστώσεις αύριο και μόνος σου. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και πλέον έχει αλλάξει / απλοποιηθεί ο τρόπος αγοράς από Oneplus, προστέθηκε στο πρώτο post (έστω και λίγο καθυστερημένα) η σχετική ενημέρωση και η αγορά / αποστολή μπορεί να γίνει κατευθείαν στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την θήκη της diztronic , ξέρει κανείς από που αλλού μπορούμε να την παραγγείλουμε εκτός από Amazon , Μήπως βγει λίγο πιο φθηνά.;)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την θήκη της diztronic , ξέρει κανείς από που αλλού μπορούμε να την παραγγείλουμε εκτός από Amazon , Μήπως βγει λίγο πιο φθηνά.;)

 

από amazon.de βγαίνει πιο οικονομικά όταν έψαχνα να την πάρω εγώ. δυστυχώς το επίσημο site δεν στέλνει Ελλάδα και το ebay έχει μόνο αγγελίες από Αμερική όπου βαράνε τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

από amazon.de βγαίνει πιο οικονομικά όταν έψαχνα να την πάρω εγώ. δυστυχώς το επίσημο site δεν στέλνει Ελλάδα και το ebay έχει μόνο αγγελίες από Αμερική όπου βαράνε τα μεταφορικά

 

Πόσο σου βγήκε τελική τιμή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...