Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στέλνει Ελλάδα? Γιατί όταν πήγα να κάνω πληρωμή για κάτι θήκες δεν υπήρχε επιλογή αποστολής. Και μου είπε και με mail ότι δεν.

 

"We ship all over the world. Just buy and enjoy our service, we ship it to your door."

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ να ρωτήσω κάτι:μπήκα στο site (http://oneplus.net/) και έκανα εγγραφή.Έκανα εγγραφή και στο forum.Τώρα απλά περιμένω να έρθει η σειρά μου να με στείλουν invite?Ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?Γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι:μπήκα στο site (http://oneplus.net/) και έκανα εγγραφή.Έκανα εγγραφή και στο forum.Τώρα απλά περιμένω να έρθει η σειρά μου να με στείλουν invite?Ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?Γνωρίζει κανείς?

 

Αν ανέβει κάποια στιγμή ο οδηγός που έγραψα θα μπορέσεις να διαβάσεις και να μάθεις πλήρως τι παίζει.. :lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστική η κατάσταση με τις θήκες. Οι θεωρητικά καλές θήκες Diztronic και Tudia δεν αποστέλλονται στην Ελλάδα. Οι υπόλοιπες όπως η Nilkin, ΙΜΑΚ - IMAK II κλπ δεν προστατεύουν επαρκώς. Η Orzly λένε ότι δεν είναι καλή...

Αυτές τις φθηνιάρικες τις έχει πάρει κανείς:

http://www.ebay.com/itm/281386911527?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/291200406971?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=590356042207&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Οι Diztronic θα βγουν στο Amazon κάποια στιγμή και θα έρχονται Ελλάδα (τους ρώτησα στο XDA).

Γυάλινο screen protector παρήγγειλα το Orzly, στο XDA το προτιμούν σε σχέση με το Nilkin.

Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Προσφατα απεκτησα κι εγω το opo με το color os.Φλασαρα το cyanogenmod 11s και ενω γενικα το τηλεφωνο δουλευει καλα δεν εχω σχεδον καθολου σημα (g max - καθολου πολυ συχνα).Γενικα το σημα παιζει με αποτελεσμα να μη μπορω να μπω στο ινετ και με το ζορι κανω κλησεις.Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να πηγε λαθος και κυριως πως μπορω να το διορθωσω;

Μήπως έχει θέμα η κάρτα σου; Είναι παλιά, κομμένη κτλ...Δοκίμασε με μια άλλη κάρτα sim.

 

Σκευτομαι να το παρω το κινητο απο oppomart ξερει κανεις ποσο καιρο θα κανει;;:happy:

Παιδιά μη γίνεται συνέχεια αυτή η ερώτηση.Παιζουν πολλά πράγματα ρόλο σε μια αποστολή δέματος.

Γενικά με απλό ταχυδρομείο (που είναι και το πιο σωστό να παραγγείλει κάποιος λόγω τελωνείου) απο Κίνα κάνει 15-20 μέρες, ενώ μέσω προσκλήσεων απο Ευρώπη και διαδικασία Forward2Me περίπου στην εβδομάδα.Αν έχετε γνωστούς στις Ευρωπαϊκές χώρες που εισάγεται και μέσω πρόσκλησης το στείλε σε αυτούς να σας στο στείλουν, πάλι περί τις 7 μέρες κάνει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμά μου απλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια (από τις πολύ καλές )αγορές μου,πιστεύω.

Λοιπόν παρήγγειλα από merimobiles το παρακάτω bluetooth nfc speaker της xiaomi (http://www.merimobiles.com/original-xiaomi-xiaogangpao-bluetooth-speaker-music-player_p/meri10263.htm) μαζί με το power bank 10400mah επίσης της ίδιας εταιρείας.

Μπορώ να πω ότι είναι απλά φανταστικό.....Μου άρεσε πάρα πολύ ο ήχος του.Για αυτονομία ακόμα δεν ξέρω μιας κ το έχω κ φορτίζει ακόμα αλλά στα χαρακτηριστικά του αναφέρει 11 ώρες αναπαραγωγής μουσική....:)

Ανέβασα εδώ ένα μικρό δείγμα αναπαραγωγής μουσικής.

https://drive.google.com/file/d/0B5SBweJE9zwua2Vid2g4QjhpSUU/edit?usp=sharing

Αν υπάρχει πρόβλημα λόγω offtopic ,παρακαλώ να σβηστεί.:)

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλά ξένη γλώσσα μιλάτε. :lol: Εγώ που το παρήγγειλα και δεν ξέρω από root, το να περάσω το ένα και το άλλο, θα απογοητευτώ; Με τα κανονικά updates-υποστήριξη δε γίνεται δουλειά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να έχει κανα invite περίσσεμα μπας και μπορέσω να πάρω κι εγώ το κινητό..?

 

Έψαχνα και στο ebay αλλά οι τιμές των invite έχουν ανέβει στα ύψη..!!!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα σταματήσει το project με τις προσκλήσεις, πότε θα το διαθέσουν κανονικά στην αγορά σε Ευρώπη?
Link to comment
Share on other sites

Καλά ξένη γλώσσα μιλάτε. :lol: Εγώ που το παρήγγειλα και δεν ξέρω από root, το να περάσω το ένα και το άλλο, θα απογοητευτώ; Με τα κανονικά updates-υποστήριξη δε γίνεται δουλειά;

 

τι περιμενουμε ειπαμε για να χωρισουμε τα τοπικα?:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μπαμπού δεν πρέπει να είναι καπάκι αλλά θήκη.Έχει κλασικά δύο τρόπους hard reset.Μέσα από τα settings του UI και μέσω του recovery

 

το μπαμπου ειναι καπακι.βγαζεις το λευκο/μαυρο και βαζεις αυτο.οι θηκες αλλωστε κανουν 10 $

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ;ν ρωταω κάτι που έχει ξανά απαντηθεί αλλά προσπαθώ με αναζητήσεις απο το ταμπλετ και δεν βλέπω κάτι για το θέμα. Χρειάστηκε κανεις να το στείλει για εγγύηση; μέσω γερμανιας έγινε η αγορά, το ίδιο θα γίνει και με πιθανή βλάβη; τι κοστος μεταφορικών παιζει σε τέτοια περιπτωση;
Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα τέτοιο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=131250433805 το οποίο μου έρχεται αύριο αλλά δεν θα είμαι Αθήνα να το παραλάβω:O εντυπώσεις από18 του μηνού και μετά.

Ευτυχώς σήμερα μου ήρθε αυτή http://www.aliexpress.com/snapshot/6154400067.html και πλέον δεν μου τρέμει το φιλοκάρδι, δεν λέω ωραίο το μαύρο , τέλεια η αίσθηση γυμνό , αλλά δεν χωρίς προστασία.....

 

ακόμα περιμένω αυτό.....http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=131250470121&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123 το οποίο δεν ξέρω αν το χρησιμοποιήσω τελικά και τέλος και αυτή την θήκη για πιο βραδυνές εξόδους :) σε μαύρο επίσημο http://www.aliexpress.com/snapshot/6153689457.html

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα τέτοιο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=131250433805 το οποίο μου έρχεται αύριο αλλά δεν θα είμαι Αθήνα να το παραλάβω:O εντυπώσεις από18 του μηνού και μετά.

Ευτυχώς σήμερα μου ήρθε αυτή http://www.aliexpress.com/snapshot/6154400067.html και πλέον δεν μου τρέμει το φιλοκάρδι, δεν λέω ωραίο το μαύρο , τέλεια η αίσθηση γυμνό , αλλά δεν χωρίς προστασία.....

 

ακόμα περιμένω αυτό.....http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=131250470121&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123 το οποίο δεν ξέρω αν το χρησιμοποιήσω τελικά και τέλος και αυτή την θήκη για πιο βραδυνές εξόδους :) σε μαύρο επίσημο http://www.aliexpress.com/snapshot/6153689457.html

good collection! :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Coolicool minideal ή t2c ποιο θεωρείτε ότι είναι πιο αξιόπιστο για παραγγελία; Η κινέζικη έκδοση που έχουν διαθέσιμη χωρίς το cyanogen logo παιζει να έχουν πρόβλημα με το LTE στην Ελλάδα;

 

 

Το CooliCool αργεί να κάνει την αποστολή. Χρειάζεται 5-8 μέρες συν το πόσο θα χρειαστεί το ταχυδρομείο.

 

Νομίζω αυτοί που αγόρασαν απο το t2c παρέλαβαν πιο γρήγορα.

 

Όλα ειναι αξιόπιστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

325€ μου βγήκε από to2c (μαύρο, με συσκευασία, unrooted) αλλά η παραγγελία είναι ακόμα processing από 30/7...

Από δώρα -αν δεν ξεχνάω κάτι- μου έχουν τάξει καλώδιο otg, φορτιστή αυτοκινήτου, και επιπλέον φορτιστή travel :lol:

Πληρωμή κανονικά από paypal (παρήγγειλα 2)

Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Coolicool minideal ή t2c ποιο θεωρείτε ότι είναι πιο αξιόπιστο για παραγγελία; Η κινέζικη έκδοση που έχουν διαθέσιμη χωρίς το cyanogen logo παιζει να έχουν πρόβλημα με το LTE στην Ελλάδα;

 

 

 

Το CooliCool αργεί να κάνει την αποστολή. Χρειάζεται 5-8 μέρες συν το πόσο θα χρειαστεί το ταχυδρομείο.

 

Νομίζω αυτοί που αγόρασαν απο το t2c παρέλαβαν πιο γρήγορα.

 

Όλα ειναι αξιόπιστα.

 

Το to2c δεν καλύπτει ανταλλακτικά στην εγγύηση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πείτε παιδιά μαγαζιά να αγοράσω oneplus one χωρίς να χρεώνουν παραπανω μετά στην PayPal !

 

Δεν έχει να κάνει με το κατάστημα αλλά με το ίδιο το PayPal. Πρέπει να αλλάξεις τη σχετική ρύθμιση για να κάνει το exchange η τράπεζα σου και όχι το PayPal.

 

Για περισσότερες πληροφορίες απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Έχει ένας φίλος μου 2 προσκλήσεις για 64άρια σε μαύρο χρώμα. Αν έχει κανένας κάποιον φίλο ή χρησιμοποιήσει post forward, μπορώ να του πω να τις κάνει share με κάποιον από εδώ...!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ, αλλά διαπίστωσα ότι αντί να μου στείλουν την 64άρα έκδοση που παρήγγειλα, μου έχουν στείλει τη 16άρα.

Ξ Ε Ν Ε Ρ Ω Σ Α!!!!

Έχω παραγγείλει από 16/07 και παρέλαβα μετά από 22 μέρες...Άντε τώρα να συνεννοηθείς και να στείλεις πίσω την 16άρα και να περιμένεις να παραλάβεις τη σωστή... Καλό χειμώνα...!!

Θα ζητήσω να μου στείλουν το σωστό κινητό με express mail και να καλύψουν τυχών τελωνεία που θα προκύψουν αλλά μάλλον @@@...

Επίσης το home button δεν ανταποκρίνεται. Ούτε το physical ούτε το on-screen. Ενώ δονείται, δεν επιστρέφει στην αρχική οθόνη. Λογικά software είναι το πρόβλημα, δεν έκανα και τα update αλλά δε θα ασχοληθώ.. Πάνω που ετοιμαζόμουν να κάνω install τη τελευταία ρομ και να δοκιμάσω το κινητό, το ξαναέβαλα στη θήκη του και περιμένω την απάντηση του κινέζου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ, αλλά διαπίστωσα ότι αντί να μου στείλουν την 64άρα έκδοση που παρήγγειλα, μου έχουν στείλει τη 16άρα.

Ξ Ε Ν Ε Ρ Ω Σ Α!!!!

Έχω παραγγείλει από 16/07 και παρέλαβα μετά από 22 μέρες...Άντε τώρα να συνεννοηθείς και να στείλεις πίσω την 16άρα και να περιμένεις να παραλάβεις τη σωστή... Καλό χειμώνα...!!

Θα ζητήσω να μου στείλουν το σωστό κινητό με express mail και να καλύψουν τυχών τελωνεία που θα προκύψουν αλλά μάλλον @@@...

Επίσης το home button δεν ανταποκρίνεται. Ούτε το physical ούτε το on-screen. Ενώ δονείται, δεν επιστρέφει στην αρχική οθόνη. Λογικά software είναι το πρόβλημα, δεν έκανα και τα update αλλά δε θα ασχοληθώ.. Πάνω που ετοιμαζόμουν να κάνω install τη τελευταία ρομ και να δοκιμάσω το κινητό, το ξαναέβαλα στη θήκη του και περιμένω την απάντηση του κινέζου.

 

Από πού το πήρες; Υπάρχει περίπτωση περνώντας τη CM πάνω από το Color OS να έβαλαν κατά λάθος τη 16αρα rom.

Επειδή είμαι από το κινητό, αν βρεις το πρώτο σχόλιο στη σελίδα του 64Gb στο to2c.com, εξηγεί πώς το διορθώνεις

Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ, αλλά διαπίστωσα ότι αντί να μου στείλουν την 64άρα έκδοση που παρήγγειλα, μου έχουν στείλει τη 16άρα.

Ξ Ε Ν Ε Ρ Ω Σ Α!!!!

Έχω παραγγείλει από 16/07 και παρέλαβα μετά από 22 μέρες...Άντε τώρα να συνεννοηθείς και να στείλεις πίσω την 16άρα και να περιμένεις να παραλάβεις τη σωστή... Καλό χειμώνα...!!

Θα ζητήσω να μου στείλουν το σωστό κινητό με express mail και να καλύψουν τυχών τελωνεία που θα προκύψουν αλλά μάλλον @@@...

Επίσης το home button δεν ανταποκρίνεται. Ούτε το physical ούτε το on-screen. Ενώ δονείται, δεν επιστρέφει στην αρχική οθόνη. Λογικά software είναι το πρόβλημα, δεν έκανα και τα update αλλά δε θα ασχοληθώ.. Πάνω που ετοιμαζόμουν να κάνω install τη τελευταία ρομ και να δοκιμάσω το κινητό, το ξαναέβαλα στη θήκη του και περιμένω την απάντηση του κινέζου.

Αν ειναι μαυρο παιζει να ειναι το 64 και να εκαναν λαθος την ρομ.

Για δες τι γραφει και το κουτακι πανω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε πρόσκληση. Όχι μόνο σε εμένα αλλα και στον κολλητό μου. Το πήρα με forward2me το οποίο χρησιμοποιώ πρώτη φορά και έχω μια φοβία για να είμαι ειλικρινής. Επίσης η τελική τιμή απο τα 300€ πήγε στα 380 κοντά και το καλό που του θέλω να αξίζει το αγαπητό one γιατι θα είναι δίπλα στο nexus 5 που δεν είχα λόγο να το αλλάξω. Με τράβηξε η τιμή και τα 64GB.
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε πρόσκληση. Όχι μόνο σε εμένα αλλα και στον κολλητό μου. Το πήρα με forward2me το οποίο χρησιμοποιώ πρώτη φορά και έχω μια φοβία για να είμαι ειλικρινής. Επίσης η τελική τιμή απο τα 300€ πήγε στα 380 κοντά και το καλό που του θέλω να αξίζει το αγαπητό one γιατι θα είναι δίπλα στο nexus 5 που δεν είχα λόγο να το αλλάξω. Με τράβηξε η τιμή και τα 64GB.

 

 

Το OPO ειναι φοβερό εργαλείο. Θα σ ενθουσιάσει.

Αρκεί να μην αρχίσεις τα modes που κυκλοφορούν. Root, Philz και google camera. Τίποτα άλλο.

 

@@@ Αν κάποιος θέλει να ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ το μαύρο καπάκι με λευκό, ΔΙΝΩ και 20 ευρώ ΕΠΙΠΛΕΟΝ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έλαβα και εγώ μια πρόσκληση μήπως εχει αγοράσει το oneplus one επίσημα να μας πει ποια forwarding company χρησιμοποιεισε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια τελευταία ερώτηση όταν κανεις claim το invite πρέπει εκείνη την ώρα απαραιτήτως να πατησεις να το στείλεις στο σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα με επισημη παραγγελια, ξανα ευχαριστω στον sikuonas :up: για την προσκληση . Γενικα ειναι οκ η συσκευη, εκανε ΟΤΑ αναβαθμιση στην 25. Ενα μικρο θεμα εχει με το αναμα του φακου με την χειρονομια σε εκλειστη οθονη αλλα οκ ισως διοθρωθει. Στις εφαρμογες πως μπορω να τις ταξινομησω οπως θελω? Μου βγαζει μονο 3 επιλογες, ημερομηνια εγκαταστασης, τιτλο και αριθμο εκκινησεων. Δεν γινεται αλλιως?

 

Και κατι ακομα, τι ειναι αυτο το Trebuchet? Launcher? Ειναι καλος?

 

@greyfox17: Απ'οσο θυμαμαι και γνωριζω μετα το claim εχεις 24 ωρες ακομη, εγω το εκανα απευθειας βεβαια αλλα ετσι νομιζω. Δεν χρησημοποιησα καποια εταιρια γιατι μενω εξωτερικο, δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω.

Edited by pantelis07
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...