Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας μην κραταμε τα Invite και ληγουν τσαμπα οποιος εχει ας δωσει στα παιδια που θελουν να αγορασουν ειναι κριμα σε αλλο σιτε ειδα 40 ευρω και τετοια να πωλουντε ελεος πια....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλακεία που δεν έβαλαν κάρτα πάντως. οχι για θέμα χωρητικότητας αλλά για λόγους ευκολίας.

Έχω εκατοντάδες φωτο στην καρτουλα μου στο s3. Θα την έβγαζα θα την έβαζα στο 1+ και τέλος. τώρα πρέπει να κατσω όλες copy στο pc και ξανα copy στο 1+

Είναι ηλίθιο όπως και να το κανουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω πρόσβαση σε μια πρόσκληση και λήγει σύντομα... Το μονο που θα ήθελα να ξέρω για να το παραγγειλω είναι τι συμβαίνει σε περιπτωση βλάβης με εμας που αγοράζουμε πχ μέσω Γερμανίας... Πρεπει να το στείλω στο mailbox.de για να το παραλάβουν απο κει και να πληρωσω μεταφορικά για να παει, υπηρεσία για να το δεχθούν και μετα ξανά για να μου το αποστείλουν; Η μπορεί να γίνει άμεσα με την opo η ιστορία με δωρεάν μεταφορικά σαν να ήμουν σε υποστηριζόμενη ευρωπαϊκή χώρα; Έχει ψάξει κανεις ποια είναι η διαδικασία; θα εκτιμούσαν μια απάντηση όσο πιο σύντομα γίνεται για να προλαβω την πρόσκληση.

 

κι εγώ έχω αυτή την απορια. Θεωρώ ότι δεν μπορεί να μας απαντήσει κανενας εκτός από αυτόν που θα του κάτσει...

Link to comment
Share on other sites

@Reissistm Από το φόρουμ της oneplus

 

As far as warranty issues goes we have got an official statement from the OnePlus team that gives all of us warranty, just like people living in the 16 launch countries. Any returns will have to be made by post/shipping to your nearest country of 16. And you will cover the return shipping from OnePlus.

 

Απ'ότι καταλαβαίνω το στέλνεις σε χώρα που έγινε release πχ Γερμανία που το πήρες, και καλύπτεις και τα έξοδα επιστροφής σε εσένα. Μόλις χτες παρήγγειλα και εγώ από Γερμανία με mailboxde

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι tool kit υπάρχουν για windows PC, αλλά αυτό που έχουμε για Mac ειναι άψογο.

 

Ειναι 45 mb και περιέχει τα πάντα ενσωματωμένα. Δεν χρειάζεται να κατεβασεις ξεχωριστά κανένα αρχείο.

Σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις αν θες εντολές adb & fastboot μέσα απο αυτό.

Δούλεψε όταν χρειάστηκε να επαναφέρω το OPO μου μετα απο μπρικαρισμα και δεν έμπαινε με τα πλήκτρα σε fastboot.

Δεν βλέπω λοιπόν τον λόγο να ψάχνω εντολές που μπορεί να πληκτρολογηθουν λάθος.

 

Τι διάφορα εχει να κανεις copy paste τις εντολές που δίνει κάποιος σ ενα οδηγό απο το να χρησιμοποιήσεις ενα αποδεδειγμένα σωστό tool kit.

Και στις δυο περιπτώσεις εμπιστεύεσαι κάποιους άλλους. Οι πιθανότητες λάθους ειναι περισσότερες στο copy paste.

 

Bugs απ όταν πέρασα την 25 δεν έχω δει στην χρήση που κάνω εκτός απο το γνωστό του ήχου στις κλήσεις που μετα απο την διόρθωση του αρχείου δεν το βάζω ποτέ στο τέρμα.

 

Η κοινότητα δεν ειναι ακόμα έτοιμη και οι προσθήκες mods custom kernel κλπ ειναι πιθανόν να δημιουργούν bugs.

Παράδειγμα μου κολαγε το πληκτρολόγιο για δευτερόλεπτα κάποιες φορές όχι πάντα όταν έγραφα πόστ στο φόρουμ απο τον browser.

Έφταιγε όμως ότι είχα το πληκτρολόγιο της L.

 

Το σοβαρότερο πρόβλημα της συσκευής ειναι το support της OnePlus και κάτι μου λέει ότι τα κινεζικά δεν θα καθυστερούν περισσότερο σε περίπτωση που χρειαστούν εγγύηση απ ότι αυτά που αγοράστηκαν με πρόσκληση :)

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ακομη δεν εχει ερθει το κινητο και θελω να ρωτησω για τις μοντιφιες βελτιωσεις 16-64 κτλ δηλαδη το κινητο θελει πειραγμα εχει προβληματα και τα λεινετε με μοντιφιες ? ειχα σ2 σ3 σ4 σ5 και τωρα το περιμενω πως και πως ,πρεπει να το πειραξω και εγω ? στα προηγουμενα κινητα δεν ειχα κανει τιποτα σε αυτο γιατι να κανω υπαρχει σοβαρος λογος?

 

 

Δεν υπάρχει λόγος. Εκτός απο περιπτώσεις όπου τα κινεζικά καταστήματα δεν φλασαρουν σωστά την cyanogen.

Οι κινεζικές συσκευές βγαίνουν απο το εργοστάσιο με Color OS και όχι CM όπως αυτές που διατίθενται με πρόσκληση απο την OnePlus στην Ευρώπη. Οι κινέζοι λοιπόν περνάνε μόνοι τους την CM και σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται λάθος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.

Εχει φορτώσει το Facebook τις φωτο πριν κανεις scrolling;

Πρόσεξε γιατί το συγκρίνω σε scrolling με το iPhone 5s.

Άσε που ποτέ δεν είχε απόλυτα ομαλό scrolling η εφαρμογή του FB για android.

Όταν ειναι φορτωμένες κανονικά οι φωτο και βίντεο, δεν σκαλωνει πουθενά.

Συμβαίνει μόνο όταν βλέπεις "ροδακι" που σημαίνει ότι φορτώνει.

Στον messenger επειδή το ξαναγραψες έδωσα βάση. Ούτε κι εκεί παρατηρώ κάτι.

 

Εκτός του ότι ειναι ασήμαντα όλα αυτά, που θα μπορούσαν να οφείλονται όταν έχουμε σχεδόν καθαρό android?

Μόνο σε κάποιες λάθος ρυθμίσεις εκ μέρους του CM.

 

Σε τι μπορεί να ειναι πιο γρήγορο το G2? σε στοκ τουλάχιστον υστερεί ακόμα και συγκρινόμενο με το note 3.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι κανένας Franco η αυτοί που μαγειρεύουν rom ειναι καλύτεροι απο την ομάδα του CM.

Με Franco είχα παγωματα κρασαρισματα κλπ.

 

Να φτιάξω δηλαδή το FB που πιθανώς να παίζει κάτι με το cache και να έχω κρασαρισματα στον dialer?

 

Φιλε δεν αγορασα πρωτη φορα κινητο χτες. Οταν μιλαμε οτι κολλαει στο σκρολιν εννοουμε οτι δεν ειναι βουτυρο ακομα και οταν εχουν φορτωθει τα παντα.Δεν ξερω μπορει να εκανα καμια πατατα στην καθαρη εγκατασταση,που δεν το κοβω. Σε στοκ το G2 με την τελευταια εκδοση 20f ηταν απειρως πιο γρηγορο απο το note 3. Eαν ειναι καλυτεροι η οχι η ομαδα της cm φανηκε απο τα bugs που εχει η συσκευη,και φυσικα η aosp την θεωρω καλυτερη απο την cm και απροβληματιστη. Τωρα εβαλα μολις slimkat και το κινητο μεταμορφωθηκε.Καμμια σχεση η ταχυτητα οταν ανοιξε για πρωτη φορα μετα την καθαρη εγκατασταση και το πως ανοιξε τωρα. Παω να το φορτωσω εφαρμογες και σε μια 2 μερες θα ξαναγραψω να δω πως παει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια απορια αν ληξει η προσκληση αγορας χανεται η ευκαιρια να το αγορασει κανεις εστω και αν αποδεκτηκε την προσκληση ? επειδη μαλλον εχει ληξη και ρωτω αν σωζεται τπτ

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια απορια αν ληξει η προσκληση αγορας χανεται η ευκαιρια να το αγορασει κανεις εστω και αν αποδεκτηκε την προσκληση ? επειδη μαλλον εχει ληξη και ρωτω αν σωζεται τπτ

Αν δεν απατώμαι, αφού κάνεις claim έχεις 24 ώρες να γίνει clear η πληρωμή. Αν δεν γίνει την χάνεις. Κάπου διάβασα στο OPO forum ότι αν κλαφτείς λίγο μπορεί να στην ξαναστείλουν αλλά don't quote me on that.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ψαχνω εδω και καιρο προσκληση για την αγορα της κινηταρας. Αν καποιος διαθετει καποια ας μου στειλει ενα PM να του δωσω το email μου! Ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μένα..'εχω παραγγείλει και γω την 16gb εκδοση του oneplus one με την (CyanogenMod Version).θα χρειαστεί να κάνω λέτε καποιά ενέργεια ή θα είναι κομπλέ το κντ??Ακόμη δεν το έχω στα χέρια μου το περιμένω

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

P.s. είμαι λίγο άσχετος

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες καταρχας παραλαβα το κινητο το οποιο πραγματικα ειναι φοβερο.ποιοτικο και γρηγορο.οπως ολοι εχω και εγω θεμα με την αναβαθμιση.πηγα να εφαρμοσω τον οδηγο στην αρχη του ποστ αλλα μετα τa 2 wipe κολλαω.κανω apply update αλλα δεν βρισκω το αρχειο αναβαθμισης!ειμαι αρχαριος σε αυτα αν και τα καταφερνω παντα μια χαρα.τωρα ομως κολλησα.καμια ιδεα??μην κανω και ζημια στο τηλεφωνο τελικα..ψαχνω και κανα βιντεο στο γιουτιουμπι να δειχνει βημα βημα αλλα τιποτα δε βρισκω.

 

ασχετο απλα για να βοηθησω με info.το παραγγειλα απο coolicool.σε 18 μερες ηταν στην πορτα μου αψογα συσκευασμενο και χωρις τελωνεια και τετοια.και στην καλυτερη τιμη της αγορας(260 ευρω βγηκε τελικα μαζι με ενα κουπονι εκπτωσης που βρηκα στο ιντερνετ.)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες καταρχας παραλαβα το κινητο το οποιο πραγματικα ειναι φοβερο.ποιοτικο και γρηγορο.οπως ολοι εχω και εγω θεμα με την αναβαθμιση.πηγα να εφαρμοσω τον οδηγο στην αρχη του ποστ αλλα μετα τa 2 wipe κολλαω.κανω apply update αλλα δεν βρισκω το αρχειο αναβαθμισης!ειμαι αρχαριος σε αυτα αν και τα καταφερνω παντα μια χαρα.τωρα ομως κολλησα.καμια ιδεα??μην κανω και ζημια στο τηλεφωνο τελικα..ψαχνω και κανα βιντεο στο γιουτιουμπι να δειχνει βημα βημα αλλα τιποτα δε βρισκω.

 

ασχετο απλα για να βοηθησω με info.το παραγγειλα απο coolicool.σε 18 μερες ηταν στην πορτα μου αψογα συσκευασμενο και χωρις τελωνεια και τετοια.και στην καλυτερη τιμη της αγορας(260 ευρω βγηκε τελικα μαζι με ενα κουπονι εκπτωσης που βρηκα στο ιντερνετ.)

Έχεις κατεβάσει το αρχείο? Είναι η ROM που θα εγκατασταθεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ... Να είναι καλα ο φίλος myCellular που μου έστειλε το invite! :)

 

350 ευρώ πήγε το μαλί (είμαι σε χώρα που στέλνουν) μαζί με express shipping και ένα απ' τα screen protector που δίνουν! Τώρα αναμονή μέχρι να έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος χρήστης που πήρε με forward2me είπε οτι το είχε σε 4 ημέρες αν δεν κάνω λάθος στην Κρήτη! Το δικό μου είναι σε στάδιο processing και απ οτι διαβάζω θα καθυστερήσει μέχρι και την Τρίτη γιατι έχουν έλλειψη στους αντάπτορες για τον φορτιστή!! Άρα ούτε την εβδομάδα που μας έρχεται...! Επίσης δεν ξέρω πως αντέχετε αλλα δε νομίζω να καταφέρω να το κρατήσω αν έχει την κιτρινίλα που λένε όλοι... RMA και πίσω στη μάνα του...
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ... Να είναι καλα ο φίλος myCellular που μου έστειλε το invite! :)

 

350 ευρώ πήγε το μαλί (είμαι σε χώρα που στέλνουν) μαζί με express shipping και ένα απ' τα screen protector που δίνουν! Τώρα αναμονή μέχρι να έρθει...

 

Γιατί τόσο ακριβά? Άμα είναι να το πάρουμε απο Κινέζο, να μη παιδευόμαστε..

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος χρήστης που πήρε με forward2me είπε οτι το είχε σε 4 ημέρες αν δεν κάνω λάθος στην Κρήτη! Το δικό μου είναι σε στάδιο processing και απ οτι διαβάζω θα καθυστερήσει μέχρι και την Τρίτη γιατι έχουν έλλειψη στους αντάπτορες για τον φορτιστή!! Άρα ούτε την εβδομάδα που μας έρχεται...! Επίσης δεν ξέρω πως αντέχετε αλλα δε νομίζω να καταφέρω να το κρατήσω αν έχει την κιτρινίλα που λένε όλοι... RMA και πίσω στη μάνα του...

 

 

Άλλη η κιτρινίλα που είχε παρουσιαστεί σε κάποιες συσκευές τις πρώτες μέρες της κυκλοφοριας του και άλλο αυτό που λέμε εμείς εδώ. Τότε κάποιοι είχαν έντονο πρόβλημα.

 

Αυτό που βλέπουμε ειναι στο κάτω μέρος της οθόνης πάνω ακριβώς απο τα capacity buttons και ειναι ένας τόνος πιο κιτρινοπο το λευκό της οθόνης.

Φαίνεται υπό γωνία σε ορισμένες εφαρμογές με λευκό background.

Σπάνια θα βρεις οθόνη με ομοιομορφία στο λευκό. Ακόμα και το iPhone 5s, iPad Air σε κάποιες πλευρές δείχνουν πιο κίτρινες.

 

[ATTACH]48376[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω απο Αγγλία γιατι απο εκεί έκανα την αγορά... 278.99 λίρες (~350€) με παράδοση express στην αποθήκη του forward2me.com. Βάλε άλλα 20-30 ευρώ για την μεταφορά απο Αγγλία Ελλάδα που αναλαμβάνει το forward2me και πάμε στα 380 περίπου... Edited by pantnick
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά από τα 350$ πώς φτάνουμε ατα 350€; Εκτός και αν το σαιτ τους αφορά τιμές Αμερικής κ για Ευρώπη η αναλογία γίνεται 1:1

 

Ελα ντε?

Οι "Γερμανικές" τιμές είναι €269 (16) και €299 (64), πόσα ταχυδρομικά χρεώνουν (για αποστολή στην Γερμανία)?

Μετά, από Γερμανια > Ελλάδα (με maiboxde.com) οι χρεώσεις ξεκινούν από €8,50 (€14,61 είναι Premium Priority, με ασφάλιση 500 ευρώ)

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα invite περίσσευμά έχει κανείς? Με έχει τρελάνει το κινητό τελικά το θέλω!αλλά όχι από τους Κινέζους μία και την πάτησα με το iocean (σταμάτησε να φορτίζει αλλα 1 μήνα μετά την εγγύηση...). Thanks!
Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή είμαι και εγώ από κινά για το κινητό , και αρχίζω να αγχώνομαι . Το παράγγειλα από to2c το 64αρι και διαβάζοντας αυτά που λένε μην τυχόν μου έρθει και εμένα με περασμένη την έκδοση για 16αρι .

Δυστυχώς είμαι λίγο άσχετος σε fast boot , τόσο καιρό είχα Nexus και δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ αφού το έχω stock και όλα τα update είναι με OTA.

Λογικά μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα μάθω αφού εχτές έφυγε από Αθήνα με elta ( είμαι Ρόδο ) .

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παραγγείλει το 64άρι σε άσπρο. Λογικά εκεί μπερδεύτηκε ο κινέζος. Είδε άσπρο λέει 16άρι θα είναι! Εάν έχει να φλασάρει καμιά 50αριά κινητά τη μέρα μπορεί να του ξέφυγε. Όσοι έχετε παραγγείλει τα "σωστά" χρώματα της έκδοσης δε νομίζω να γίνει λάθος. Αλλά και πάλι η διαδικασία είναι σχετικά απλή και γενικά χρειάζεται να γνωρίζεις τέτοια πράγματα. Οπλιστείτε με θάρρος και ξεκινάτε και το φόρουμ εδώ είναι για βοήθεια εάν χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον εγκατέλειψα τον κινέζο μιας και θέλω συσκευή που προορίζεται για Ευρώπη.

Μήπως υπάρχει κάποιος με invite διαθέσιμο??

πέρα από το αρχικό λογισμικό από ότι ξέρω δεν διαφέρουν σε κάτι (και λογισμικό προφανώς αλλάζει)

Link to comment
Share on other sites

χωρις να αλαξει κατι μια ενημερωση απλα σου ηρθε?

 

Εμένα που από 30/7 λέει dispatched to overseas, αλλά στα ΕΛΤΑ έχει κολλήσει στο "Κλείσιμο από IPS" να ανησυχήσω; Αυτό το μπήκε Ελλάδα πού το βλέπετε; Παραγγελία από 22/7, αποστολή 28/7.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...