Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

greyfox17 Forward2me χρησιμοποίησα εγώ,το τηλέφωνο μόλις πήγε uk με ειδοποίησαν και σε 2 ημέρες το είχα Κρήτη με dhl

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά , απ 'οτι διάβασα σήμερα ήρθαν σε αρκετούς κάποια invites για το One Plus One , όπως και σε μένα.

Εγώ όμως δεν θα την χρησιμοποιήσω την πρόσκληση τελικά και θα θελα να την πάρει κάποιος από που την χρειάζεται , γι ' αυτό λοιπόν σκέφτομαι να κάνω μια μίνι κλήρωση για να δώσω την ευκαιρία να συμμετέχουν όσοι περισσότεροι γίνεται .

Όσοι λοιπόν ενδιαφέρονται πραγματικά να μου στείλουν p.m που θα γράφει μόνο την λέξη " invite " και τίποτα άλλο :D οι συμμετοχές είναι περιορισμένες μέχρι να γεμίσει ο φάκελος p.m δηλαδή !

Η πρόσκληση είναι μόνο μια !

Η κλήρωση θα γίνει σε τυχαία στιγμή .

Ο χρόνος για το claim είναι λιγότερο από 18 ώρες (το μάιλ μου ήρθε στις 15:13) και μετά άλλες 24 ώρες για την αγορά του !

Καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η πρόσκληση και δεν την χρειάζομαι, οπότε περιμένω π.μ. και ελπίζω να μην την πάρει ο ίδιος που θα κερδίσει την κλήρωση του myCellular. Επειδή δεν ξέρω τι ισχύει, θα στείλω το email που έλαβα και τα στοιχεία σύνδεσης στον λογαριασμό μου στο forum στον ενδιαφερόμενο;

 

 

 

Δόθηκε.

Edited by arinen
Link to comment
Share on other sites

greyfox17 Forward2me χρησιμοποίησα εγώ,το τηλέφωνο μόλις πήγε uk με ειδοποίησαν και σε 2 ημέρες το είχα Κρήτη με dhl

 

Κρήτη που; εγώ κάνω τις διακοπές μου με βαση το Ηράκλειο.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

greyfox17 Forward2me χρησιμοποίησα εγώ,το τηλέφωνο μόλις πήγε uk με ειδοποίησαν και σε 2 ημέρες το είχα Κρήτη με dhl

 

Ποσο πληρωσες;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , απ 'οτι διάβασα σήμερα ήρθαν σε αρκετούς κάποια invites για το One Plus One , όπως και σε μένα.

Εγώ όμως δεν θα την χρησιμοποιήσω την πρόσκληση τελικά και θα θελα να την πάρει κάποιος από που την χρειάζεται , γι ' αυτό λοιπόν σκέφτομαι να κάνω μια μίνι κλήρωση για να δώσω την ευκαιρία να συμμετέχουν όσοι περισσότεροι γίνεται .

Όσοι λοιπόν ενδιαφέρονται πραγματικά να μου στείλουν p.m που θα γράφει μόνο την λέξη " invite " και τίποτα άλλο :D οι συμμετοχές είναι περιορισμένες μέχρι να γεμίσει ο φάκελος p.m δηλαδή !

Η πρόσκληση είναι μόνο μια !

Η κλήρωση θα γίνει σε τυχαία στιγμή .

Ο χρόνος για το claim είναι λιγότερο από 18 ώρες (το μάιλ μου ήρθε στις 15:13) και μετά άλλες 24 ώρες για την αγορά του !

Καλή τύχη :)

 

( Δεύτερη δημοσίευση )

Link to comment
Share on other sites

Μιας που το περιμένω τις επόμενες μέρες 2 ερωτήσεις:

1) Αν έρθει rooted όπως το παρήγγειλα και κάνει τα updates, πρέπει να κάνω κάτι άλλο ή να αρχίσω να το χρησιμοποιώ; Link αν χρειάζεται κάτι.

2) Αν υπάρχει πρόβλημα και αντί για 64 δίνει 16, link για τη διόρθωση.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε κάποια πληροφορία να μοιραστείτε ως προς το πως μπορούμε να αποκτήσουμε πρόσκληση; πχ να είμαστε ενεργοί στο φόρουμ της εταιρείας ή μόνο με το τουφέκι κ κυνήγι;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε κάποια πληροφορία να μοιραστείτε ως προς το πως μπορούμε να αποκτήσουμε πρόσκληση; πχ να είμαστε ενεργοί στο φόρουμ της εταιρείας ή μόνο με το τουφέκι κ κυνήγι;

Κωλ....φαρδιά γενικά.Εγώ που ήμουν απο πολύ νωρίς γραμμένος στο site τους δεν μου ήρθε ποτε (thanks elthis για το invitation).Παρολο που το έχω αγοράσει απο 18/7 δεν μου ήρθαν ποτε προσκλήσεις να μοιραστω.Θεωρώ όλο αυτό το συστημα με τις προσκλήσεις χαζό.Και επίσης μπορω με βεβαιότητα να σου πω οτι το support τους μπαζει σαν σουρωτηρι.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω παραγκειλει και εγω ενα ouneplus one fron coolicool το κινητο το στειλανε με clobal post μεσω nederland το τηλεφωνω ειναι εδω και δυο μερες ελλαδα απο οτι βλεπω στο truking number μετα το εχασα δεν το βλεπω πουθενα γνωριζετε με ποια ετερεια θα το στειλουν ? και σε ποσες μερες θα το εχω στα χερια μου?RC410009699NL αυτο ειναι το νοθμερο αποστολης και το link που το βλεπω μπωρει καποιοσ να με βωηθησει?http://www.17track.net/IndexEn.html

#offtopic

Γράψε εδώ στον πίνακα στα δεξιά τον αριθμό και πάτα το find, θα δεις ότι το πακέτο βρίσκεται στην Ελλάδα από 05/08. Από εδώ και πέρα το tracking θα το κάνεις στα ελτα.

Το κινητό, λογικά θα το έχεις μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

 

Παίδες έχετε κάποια πληροφορία να μοιραστείτε ως προς το πως μπορούμε να αποκτήσουμε πρόσκληση; πχ να είμαστε ενεργοί στο φόρουμ της εταιρείας ή μόνο με το τουφέκι κ κυνήγι;

Στην προηγούμενη σελίδα δύο φίλοι προσφέρουν invite. Στείλε pm!!!

Edited by Stavros8691
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σελίδα δύο φίλοι προσφέρουν invite. Στείλε pm!!!

 

Έχεις δίκιο, έπρεπε να είχα κοιτάξει καλύτερα. Έστειλα πμ, σε ευχαριστώ!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως αλλαζω το ip για να παραγγειλω με το invite;

Αν δεν το βρήκες ακόμη.. Δεν χρειάζετε να αλλάξεις ip, ενώ είσαι συνδεμένος, πας εδώ: http://oneplus.net/choose-country, επιλέγεις την χώρα που θες να στείλεις το κινητό και μετά κάνεις κανονικά την παραγγελία..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα τις στο gmail και συγχρόνισε από εκεί, να μην ασχολείσαι με σιμ.

Nokia ήταν το προηγούμενο; Σου τις έβγαλε σε πολλαπλά αρχεία;

----

Ερώρηση για όσους το πήραν από Κίνα με Singapore Post.

Το tracking μου δείχνει "Received from Customer", δυο μέρες μετά την αποστολή. wtf?

Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα τις στο gmail και συγχρόνισε από εκεί, να μην ασχολείσαι με σιμ.

Nokia ήταν το προηγούμενο; Σου τις έβγαλε σε πολλαπλά αρχεία;

----

Ερώρηση για όσους το πήραν από Κίνα με Singapore Post.

Το tracking μου δείχνει "Received from Customer", δυο μέρες μετά την αποστολή. wtf?

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ανεξάρτητα από το αν στο opo τρώνε μπαταρία (που σε κάποιους λόγω bug τρώνε) γενικά είναι ένας από τους κύριους παράγοντες που το κινητό δεν μπαίνει σε sleep mode.Με το xposed greenify μειωνω αυτη τη πιθανοτητα

 

Πέρνα τις στο gmail και συγχρόνισε από εκεί, να μην ασχολείσαι με σιμ.

Nokia ήταν το προηγούμενο; Σου τις έβγαλε σε πολλαπλά αρχεία;

----

Ερώρηση για όσους το πήραν από Κίνα με Singapore Post.

Το tracking μου δείχνει "Received from Customer", δυο μέρες μετά την αποστολή. wtf?

 

Εννοεί φυσικά οτι εχει ο courier εχει παραλάβει απο τον πελάτη (που στην προκειμένη ειναι το κατάστημα απο το οποίο αγόρασες)

Link to comment
Share on other sites

Από LG θα σου τις έβγαλε σε ένα .vcf. Κάντο import στα contacts του gmail και τελείωσες (λογικά).

-----

@Davout και όμως στο tracking των ΕΛΤΑ έχει πλέον περισσότερες πληροφορίες για την αποστολή. Κουφό

Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα κ εγω 64αρι αλλα λεει 16γιγα. Με καθαρη εγκατασταση θα ερθει στα ισα του;

Δες το απο κατω

Σήμερα παρέλαβα και εγώ, αλλά διαπίστωσα ότι αντί να μου στείλουν την 64άρα έκδοση που παρήγγειλα, μου έχουν στείλει τη 16άρα.

Ξ Ε Ν Ε Ρ Ω Σ Α!!!!

Έχω παραγγείλει από 16/07 και παρέλαβα μετά από 22 μέρες...Άντε τώρα να συνεννοηθείς και να στείλεις πίσω την 16άρα και να περιμένεις να παραλάβεις τη σωστή... Καλό χειμώνα...!!

Θα ζητήσω να μου στείλουν το σωστό κινητό με express mail και να καλύψουν τυχών τελωνεία που θα προκύψουν αλλά μάλλον @@@...

Επίσης το home button δεν ανταποκρίνεται. Ούτε το physical ούτε το on-screen. Ενώ δονείται, δεν επιστρέφει στην αρχική οθόνη. Λογικά software είναι το πρόβλημα, δεν έκανα και τα update αλλά δε θα ασχοληθώ.. Πάνω που ετοιμαζόμουν να κάνω install τη τελευταία ρομ και να δοκιμάσω το κινητό, το ξαναέβαλα στη θήκη του και περιμένω την απάντηση του κινέζου.

 

Από το to2c.com το πήρα. Το σκέφτηκα αλλά και με τον υπολογιστή που το σύνδεσα έδειχνε 16mb και το θεώρησα απίθανο να συμβαίνει τέτοιο πράγμα... Το βρήκα πάντως και θα το δοκιμάσω. Εάν είναι αυτό με γλιτώνεις από πολύ κόπο και πολύ ξενέρα, δε ξέρω πως θα μπορώ να στο ξεπληρώσω! Υπάρχει πουθενά τρόπος με το ΙΜΕΙ να δω αν όντως είναι 16άρι ή 64άρι? Μην περάσω καμιά ρομ 64άρι και μπρικάρει και μετά μου μείνει στο χέρι το κινητό και δε το παίρνει και ο κινέζος...!!!

 

monoreviews • 7 days ago

To fix 12gb storage in 64gb model oneplus one, you have to install rom from scratch (Warning, you can brick your phone)

 

Download Nexus Root Toolkit v1.8.5 from

http://www.wugfresh.com/nrt/

We'll not use this program so close it after install.

 

Also download rom file (461 mb)

http://dist01.slc.cyngn.com/fa...

 

Put your oneplus in fastboot mode. To do this:

Connect phone to Laptop with microUSB cable.

Turn on the phone. When display is open and you can navigate apps, settings etc, hold power button for 10 seconds until phone is turned off.

Keep holding power button after you hear device-discconect sound and hold volume up button for 3 seconds until you see FastBoot logo.

Remember, hold power button 10 secs until device is turned off and when you hear sound from your computer, hold volume up button along with power button.

 

After you see FastBoot logo, extract contents of rom file to this folder:

cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip extract to here:

C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

 

Make sure boot.img and other files is in this folder, not somewhere else.

 

Then run console (cmd.exe) in windows (Start -> Run -> Cmd.exe (enter))

type this:

cd "C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data"

type this:

fastboot

 

if you see some text, then you're in correct folder.

type: dir *.img

You need to see some files like boot.img cache.img recovery.img userdata_64G.img etc

If not, you haven't extracted rom files to this folder.

 

If everything is ready, you will erase rom files in this phone. From this step you can brick phone so be extra careful.

Type these commands one by one. You can copy paste to console (right click -> paste)

 

fastboot erase boot

fastboot erase cache

fastboot erase recovery

fastboot erase system

fastboot erase userdata

 

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash userdata userdata_64G.img

fastboot flash system system.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash sbl1 sbl1.mbn

fastboot flash dbi sdi.mbn

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash LOGO logo.bin

 

If all commands above did not give any ERROR, type this final command to restart phone. First boot will take about 2-3 minutes so don't worry.

fastboot reboot

• Reply•Share ›

Avatar

MrTo2c Mod monoreviews • 7 days ago

Dear friend,thank for your sharing,we'll send some gifts for you if you order next time,thank you very much!

Αν μπορει ας μπει και αυτο στο πρωτο ποστ :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα κ εγω 64αρι αλλα λεει 16γιγα. Με καθαρη εγκατασταση θα ερθει στα ισα του;

 

Κι άλλο κρούσμα ? μα αυτό είναι απαράδεκτο , ευτυχώς που δε το αγόρασα απο το συγκεκριμένο κατάστημα θέλουν μέγα κράξιμο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν έτοιμα Tool kit που απλά επιλέγεις πχ 1για ξεκλείδωμα, 2 για φλασάρισμα recovery, 3 για εγκατάσταση SU δηλαδή root. Είναι ασφαλή και χρησιμοποιούνται από εκατοντάδες χρήστες του xda.

Δεν χρειάζεται να μπλεκετε με εντολές adb.

 

Κατεβάζετε το tool kit και τα αρχεία που σας λέει ο οδηγός. Τα βάζετε όλα σ ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας σας και ακολουθείτε τις οδηγίες.

 

Αυτό εννοώ όταν λέω συγκεκριμένες οδηγίες. Ποια toolkit, τι είναι το ξεκλείδωμα, τι σημαίνει flasharisma recovery, τι σημαίνει SU root; Με ποια σειρά, ποια και γιατί πρέπει να τα κάνεις; Τι πρέπει να προσέξεις;

 

Έθεσα και συγκεκριμένη επίκαιρη ερώτηση παραπάνω: Έρχεται το τηλέφωνο και δείχνει λιγότερα Gb και δεν περνάει updates. Το έχω παραγγείλει rooted. Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα αφου πηρα invite απο το φορουμ, ηρθε το δικο μου. Οποιος θελει ας μου στειλει πμ να του δωσω το link

 

το έδωσα

Edited by gkouvaki
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόσβαση σε μια πρόσκληση και λήγει σύντομα... Το μονο που θα ήθελα να ξέρω για να το παραγγειλω είναι τι συμβαίνει σε περιπτωση βλάβης με εμας που αγοράζουμε πχ μέσω Γερμανίας... Πρεπει να το στείλω στο mailbox.de για να το παραλάβουν απο κει και να πληρωσω μεταφορικά για να παει, υπηρεσία για να το δεχθούν και μετα ξανά για να μου το αποστείλουν; Η μπορεί να γίνει άμεσα με την opo η ιστορία με δωρεάν μεταφορικά σαν να ήμουν σε υποστηριζόμενη ευρωπαϊκή χώρα; Έχει ψάξει κανεις ποια είναι η διαδικασία; θα εκτιμούσαν μια απάντηση όσο πιο σύντομα γίνεται για να προλαβω την πρόσκληση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...