Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια πρόσκληση. Θα προτιμήσω κάποιο παλιό και ενεργό μέλος. Ας στείλει και πμ αφού γράψει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ

Φτιάξαμε σχετικό νήμα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την αγορά του One Plus One, από τις διαθέσιμες σήμερα (Αυγουστος 2014) χώρες, η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή φαίνεται να είναι η Γερμανία, αφού η έκδοση 64Gb στoιχίζει €299 (30 ευρώ πάνω από την έκδοση 16Gb)

 

Ο τρόπος παραγγελίας λοιπόν ειναι ο ακόλουθος:

Σε PC, κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το λογισμικό TunnelBear, το οποίο μας επιτρέπει να "ξεγελάσουμε" τους Servers της O+O και να φανεί οτι "ψωνίζουμε" από Γερμανία - θα το χρησιμοποιήσουμε ΜΟΛΙΣ έχουμε invite (πρόσκληση)

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο mailboxde.com, ωστε να αποκτήσουμε Ταχυδρομική Διεύθυνση στην Γερμανία

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο http://oneplus.net/de και συνδεόμαστε στο STORE (οχι στο forum) - πάνω δεξια. Κατόπιν, συμπληρώνουμε τα υπόλοιπα στοιχεία με έμφαση στις ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: Billing Address μπαίνει η διεύθυνση χρέωσης (PayPal) και shipping address αυτή που αποκτήσαμε πριν λίγο στο mailboxde.com

Οταν συνδεόμαστε στο site της OnePlus, επιλέγουμε χώρα κάτω δεξιά στην σελίδα (συνήθως default είναι USA)

 

Οταν λοιπόν λάβουμε invite, ενεργοποιούμε το TunnelBear, το βάζουμε σαν GERMANY και ξεκινάμε το "CLAIM" (διεκδίκηση) της πρόσκλησης

Βάζουμε το OpΟ στο καλάθι (και οποια accessories χρειάζομαστε), επιλέγουμε Express Shipping (€4,99 - μοναδική επιλογή σήμερα) και κάνουμε παραγγελία, προσέχοντας να έχει shipping address αυτή του mailboxde.com

Οταν το πακέτο φτάσει στην mailboxde.com (συνήθως 4-7 μέρες από την παραγγελία - υπο κανονικές συνθήκες), μας έρχεται μήνυμα οτι εχουν δεμα και μας προτείνουν τρόπους αποστολής (με τις αντίστοιχες χρεώσεις) + την προμήθεια τους.

 

Ο Shuffle εδώ έχει έναν "οδηγό" επιλογής/διαφορών της κινέζικης & official/international έκδοσης

 

Εγώ έκανα όλη τη δουλειά χωρίς Tunnelbear και έφερα τη συσκευή μέσω της Γερμανίας και mailboxde.com στην Κύπρο.

Μάλιστα έκανα την παραγγελία από το κινητό μου!

Επίσης παράγγειλα accessories από την Αγγλία με τον ίδιο ακριβώς τρόπο (δεν είχε στοκ στη Γερμανία) και forward2me αλλά από Laptop.

Δεν νομίζω να είναι τόσο σχολαστικοί στο θέμα ΙΡ.

Edited by lemonis
Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόσκληση. Θα προτιμήσω κάποιο παλιό και ενεργό μέλος. Ας στείλει και πμ αφού γράψει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ<br/>
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε το πιο γρήγορο delivery που έχω δει στη ιστορία.Παραγγελια βράδυ στις11/8 από το γερμανικό site και στο my Store Account oneplus.net ενώ στο status order γράφει ακόμη processing το πακέτο έφτασε πριν από λίγο 13/8 στο mailboxde και μου έστειλαν email για να πληρώσω.επέλεξα UPS 19.87€ και το πακέτο ξεκινάει λογικά σήμερα για Αθήνα

Συνολική Τιμή 299.00€ +4.99€ express Shipping + 19.87€ UPS

 

ΥΓ:Το πακέτο ξεκίνησε από Αγγλία μέσω τις Εταιρείας courier impact express Λονδίνο αυτοί το παρέδωσαν στην DHL στο Heathrow και η DHL UK στη DHL Γερμανία και το παρέδωσαν στην Mailboxde με κόστος 4.99€ και μετά εμείς για να στείλουμε 1 βιβλίο από Αθήνα στη Θεσσαλονίκη σε γνωστό πληρώνουμε 10 με 12€. (Μιλάμε για ίδιο βάρος στα 0.75kg)

Για σου Ελλάδα αθάνατη.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

18 Ιουλίου που παράγγειλα ήταν 269 πάντως

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασαν; Το είχαν 299 λίρες πριν κανά μήνα.

 

Ναι, με 269 λίρες το πήρα εγώ.

 

18 Ιουλίου που παράγγειλα ήταν 269 πάντως

 

Το πρωτο από Αγγλια που παράγγειλα στις 15/7 εκανε 274 £= 349€

To δευτερο απο Γερμανια στις 11/8 εκανε 303.99€

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ μια πρόσκληση εαν υπάρχει μιας και το παλεύω αρκετό καιρό και δε βλέπω φως :D

Ευχαριστώ!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

@androgr Αυτό περιμένει η γουγλε για να σε φακελωσει.

 

 

Χαχαχα!!

Γνωρίζουν τα πάντα όσο δεν φαντάζεστε.

Για τους περισσότερους δεν ειναι πρόβλημα αν τα δίνουν μόνο στις υπηρεσίες ασφαλείας. Το πανηγύρι θα γίνει αν τα δώσουν στην Εφορεία :)

 

Πριν λίγες μέρες ετοιμαζομουν για διακοπές σε νησί και θέλησα να κοιτάξω κάτι στο google maps.

Με το που κάνω αναζήτησή στο όνομα του νησιού, βγάζει μια ταμπέλα που έγραφε: σε πέντε μέρες θα είστε στο τάδε ξενοδοχείο. :)

 

Εδώ ξέρουν τις συνήθειες μας. Αν ζητήσω διαδρομή για την δουλειά μου, μου δίνει αυτή που χρησιμοποιώ εγώ, όχι την συντομότερη όπως θα κάνει αν ζητήσει κάποιος άλλος την ίδια διεύθυνση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!

Γνωρίζουν τα πάντα όσο δεν φαντάζεστε.

Για τους περισσότερους δεν ειναι πρόβλημα αν τα δίνουν μόνο στις υπηρεσίες ασφαλείας. Το πανηγύρι θα γίνει αν τα δώσουν στην Εφορεία :)

 

Πριν λίγες μέρες ετοιμαζομουν για διακοπές σε νησί και θέλησα να κοιτάξω κάτι στο google maps.

Με το που κάνω αναζήτησή στο όνομα του νησιού, βγάζει μια ταμπέλα που έγραφε: σε πέντε μέρες θα είστε στο τάδε ξενοδοχείο. :)

 

Εδώ ξέρουν τις συνήθειες μας. Αν ζητήσω διαδρομή για την δουλειά μου, μου δίνει αυτή που χρησιμοποιώ εγώ, όχι την συντομότερη όπως θα κάνει αν ζητήσει κάποιος άλλος την ίδια διεύθυνση.

 

Μαν σε διαβάζω και διασκεδάζω. Μη το πάρεις για κακό απλά έχει φάση κάποιος που ήταν μια ζωή σε Apple να ανακαλύπτει σιγά σιγά το Android και δη το pure.Αυτο που λες με την καρτέλα, το Google now δλδ, το κάνει αυτό από τότε που βγήκε. Αν δε το θες απενεργοποίησε το location reporting και θα είσαι οκ. By the way το nexus 6 ότι θέμα και να έχει nexus είναι. Θα φτιαχτεί είτε από την Google είτε από Xda. Οπότε ας βάλουν αυτοί μια 3000 μπαταρία και τα υπόλοιπα φτιάχνονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θα ήθελα μια πρόσκληση αν υπάρχει διαθέσιμη μιας και τόσο καιρό προσπαθώ από το φόρουμ τους αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα..!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για την αγορά του One Plus One, από τις διαθέσιμες σήμερα (Αυγουστος 2014) χώρες, η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή φαίνεται να είναι η Γερμανία, αφού η έκδοση 64Gb στoιχίζει €299 (30 ευρώ πάνω από την έκδοση 16Gb)

 

Ο τρόπος παραγγελίας λοιπόν ειναι ο ακόλουθος:

Σε PC, κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το λογισμικό TunnelBear, το οποίο μας επιτρέπει να "ξεγελάσουμε" τους Servers της O+O και να φανεί οτι "ψωνίζουμε" από Γερμανία - θα το χρησιμοποιήσουμε ΜΟΛΙΣ έχουμε invite (πρόσκληση)

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο mailboxde.com, ωστε να αποκτήσουμε Ταχυδρομική Διεύθυνση στην Γερμανία

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο http://oneplus.net/de και συνδεόμαστε στο STORE (οχι στο forum) - πάνω δεξια. Κατόπιν, συμπληρώνουμε τα υπόλοιπα στοιχεία με έμφαση στις ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: Billing Address μπαίνει η διεύθυνση χρέωσης (PayPal) και shipping address αυτή που αποκτήσαμε πριν λίγο στο mailboxde.com

Οταν συνδεόμαστε στο site της OnePlus, επιλέγουμε χώρα κάτω δεξιά στην σελίδα (συνήθως default είναι USA)

 

Οταν λοιπόν λάβουμε invite, ενεργοποιούμε το TunnelBear, το βάζουμε σαν GERMANY και ξεκινάμε το "CLAIM" (διεκδίκηση) της πρόσκλησης

Βάζουμε το OpΟ στο καλάθι (και οποια accessories χρειάζομαστε), επιλέγουμε Express Shipping (€4,99 - μοναδική επιλογή σήμερα) και κάνουμε παραγγελία, προσέχοντας να έχει shipping address αυτή του mailboxde.com

Οταν το πακέτο φτάσει στην mailboxde.com (συνήθως 4-7 μέρες από την παραγγελία - υπο κανονικές συνθήκες), μας έρχεται μήνυμα οτι εχουν δεμα και μας προτείνουν τρόπους αποστολής (με τις αντίστοιχες χρεώσεις) + την προμήθεια τους.

 

Ο Shuffle εδώ έχει έναν "οδηγό" επιλογής/διαφορών της κινέζικης & official/international έκδοσης

 

Μπήκε και αυτός ο οδηγός στο πρώτο post. Thanks! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν χρησιμοποίησα κανένα Tunnelbear. Ούτε καν ήξερα τι είναι αυτό, εδώ το πρωτοείδα.

Μπήκα από το pc μου στο .de site και έκανα την παραγγελία κανονικά βάζοντας στην διεύθυνση αποστολής την διεύθυνση που μου έδωσε το mailboxde.com

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθανε ακόμα 3 προσκλήσεις για όποιον ενδιαφέρεται.

Στείλτε μου πμ όσοι ενδιαφέρεστε. Θα περιμένω για 48 ώρες ώσπου να επιλεχθούν τυχαία 3 άτομα (η τυχαία επιλογή θα γίνει από τα παιδιά μου) από όσους μου έχουν στείλει πμ.

Καλημέρα!

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν χρησιμοποίησα κανένα Tunnelbear. Ούτε καν ήξερα τι είναι αυτό, εδώ το πρωτοείδα.

Μπήκα από το pc μου στο .de site και έκανα την παραγγελία κανονικά βάζοντας στην διεύθυνση αποστολής την διεύθυνση που μου έδωσε το mailboxde.com

Σε αρκετούς από εδώ η παραγγελία "κολλούσε" λόγω ελληνικής IP, οπότε για να είμαστε σίγουροι, ας υπάρχει αυτός ο τρόπος

Υποψιάζομαι οτι έχει σχέση και με τον πάροχο του καθενός (Otenet, CYTA, HOL, Forthnet, κλπ)

Μου ήρθανε ακόμα 3 προσκλήσεις για όποιον ενδιαφέρεται. Θα περιμένω για 48 ώρες...

Αν και δικές σου είναι οι προσκλήσεις και τις κάνεις οτι θες, γιατι δεν τις δίνεις στους πρώτους που εκδήλωσαν ενδιαφέρον στα τελευταία ποστ - απο τις 11/8, μέτρησα 9 άτομα που ζητάνε...

Συνήθως η "ισχύς" των invite είναι 24 ώρες από την αποστολή, οι δικές σου γράφουνε κάτι διαφορετικό?

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αφού διάβασα όλα τα νήματα μου δημιουργήθηκαν δύο απορίες.

 

1. Μπορώ να το αγοράσω από oneplus.net για 299$ ή επειδή είμαι κάτοικος Ευρώπης είμαι αναγκασμένος να το αγοράσω από Γερμανία για 269 ευρώ π.χ. με τον οδηγό που αναφέρει το μέλος "asot"?

 

2. Σύμφωνα με τον οδηγό αγοράς του μέλους "Shuffle", αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν το πάρω από merimobile που π.χ. είχα καταλήξει θα πάρω την κινέζικη έκδοση (κινέζικα γράμματα πίσω) με root CM, αφού δε θέλω τη ρομ της OPPO. Αντίθετα αν το πάρω με invite θα πάρω αυτό που είναι CM. Κατάλαβα καλά?

 

Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει μιας και από χτες δεν έχω κινητό. Έχω μόνο αυτές τις δύο απορίες. Θέλω να πάρω αυτό με τη CM rom που δίνει το official site.

 

Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορώ να το αγοράσω από oneplus.net για 299$ ή επειδή είμαι κάτοικος Ευρώπης είμαι αναγκασμένος να το αγοράσω από Γερμανία για 269 ευρώ π.χ. με τον οδηγό που αναφέρει το μέλος "asot"?

2. Σύμφωνα με τον οδηγό αγοράς του μέλους "Shuffle", αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν το πάρω από merimobile που π.χ. είχα καταλήξει θα πάρω την κινέζικη έκδοση (κινέζικα γράμματα πίσω) με root CM, αφού δε θέλω τη ρομ της OPPO. Αντίθετα αν το πάρω με invite θα πάρω αυτό που είναι CM. Κατάλαβα καλά?

 

1. από oneplus.net, το κινητό πωλείται μέσω πρόσκλησης (invite) σε συγκεκριμένες χώρες - η Ελλάδα όχι. Για να το πάρεις $299, πρέπει να το παραγγείλεις απο USA, προς USA. Αν έχεις γνωστό/φίλο εκεί (ή υπηρεσία "προώθησης"), κάντο αλλα ρισκάρεις μετά (με τελωνείο) προς Ελλάδα...

2. Ολα τα κινεζομάγαζα "βάζουν" πλέον (ή ρωτάνε τέλος πάντων) την CM...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...