Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με αφήνει να κάνω παραγγελία.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα, ήθελα να ρωτησω απλα, αν υπαρχουν 2 μοντέλα, ενα για Κίνα και ενα για Ευρώπη και αν πρεπει να προσεξω κάτι, σκευτομαι την αγορά του και το βρήκα σε κάποια site όπως το ibuygou για παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Που "σκαλώνει";

 

Αφου βαλω τα στοιχεια μου, μου λεει οτι δεν υπαρχει μεταφορικη να το φερει στην διευθυνση αυτη.

 

Αν εχει καποιος προσκληση αν εχει την καλοσυνη ας μου την στειλει.Ευχαριστω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο!

Αν κάποιος έχει invite θα ήθελα ενα!

 

Αν καταφυγω σε αγορα απο κινα... να υποθεσω οτι το merimobile είναι η καλύτερη λύση που αποφευγεις σίγουρα το τελωνειο και έρχεται και σύντομα?

Κάπου στα 325 ευρω είναι το 16αρι με τα μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ενας φιλος εχει αγορασει το oneplus το ευρωπαικο.. το εχει παραλαβει και προσπαθησαμε να βρουμε τροπο να μ δωσει invitation code αλλα τιποτα,,, μπορει καποιος να βοηθησει τι γινετε??
Link to comment
Share on other sites

Θα του στείλει η εταιρία πρόσκληση/σεις - εν ευθέτω χρόνω - και μετά θα στη στείλει σε σένα ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγνωσται αι βουλαι της oneplus! :)

 

 

Edit: πώς βγάζω τη δόνηση από το πληκτρολόγιο όταν γράφω;;;;

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγνωσται αι βουλαι της oneplus! :)

 

 

Edit: πώς βγάζω τη δόνηση από το πληκτρολόγιο όταν γράφω;;;;

Αν έχεις το AOSP keyboard, κρατάς πατημένο το κουμπί αριστερά από το space, επιλέγεις Set up input methods, πατάς το κουμπάκι δεξιά από το πληκτρολόγιό σου (Android Keyboard) και ξετικάρεις το "Vibrate on keypress".

 

Παιδιά όσοι έχουν πάρει το τηλέφωνο από πρόσκληση, εξακολουθούν να παίρνουν 1-3 invites να δώσουν?

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το AOSP keyboard, κρατάς πατημένο το κουμπί αριστερά από το space, επιλέγεις Set up input methods, πατάς το κουμπάκι δεξιά από το πληκτρολόγιό σου (Android Keyboard) και ξετικάρεις το "Vibrate on keypress".

 

Παιδιά όσοι έχουν πάρει το τηλέφωνο από πρόσκληση, εξακολουθούν να παίρνουν 1-3 invites να δώσουν?

Προσωπικά δεν έχω πάρει τιποτα.Το αγόρασα με invitation στις 18/7.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο! Αν κάποιος έχει invite θα ήθελα ενα!

Αν καταφυγω σε αγορα απο κινα... να υποθεσω οτι το merimobile είναι η καλύτερη λύση που αποφευγεις σίγουρα το τελωνειο και έρχεται και σύντομα? Κάπου στα 325 ευρω είναι το 16αρι με τα μεταφορικα.

Οχι, σχεδόν 290 ευρώ για το 16άρι (πχ vickmall)

Κατα 99% με συμβατικό ταχυδρομείο, δεν πληρώνεις Τελωνείο...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos!!

Mπορεί να ρωτάω κάτι που έχει ξαναειπωθεί. αλλά συγχωρέστε με.

Έλαβα ιnvitation για το 64αρι.

Έ

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια sos!!

Mπορεί να ρωτάω κάτι που έχει ξαναειπωθεί. αλλά συγχωρέστε με.

Έλαβα ιnvitation για το 64αρι.

Έχω ένα φίλο Παρίσι που απ οσο ξέρω αποστέλλεται κανονικά.

Μπορώ με κάποιο τρόπο να εκμεταλευτώ την πρόσκληση και αν σταλεί το κινητό Παρίσι.

Η πρόσκληση λήγει σε 16 ώρες οπότε αν κάποιος ξέρει θα είμαι υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos!!

Mπορεί να ρωτάω κάτι που έχει ξαναειπωθεί. αλλά συγχωρέστε με.

Έλαβα ιnvitation για το 64αρι.

Έ

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια sos!!

Mπορεί να ρωτάω κάτι που έχει ξαναειπωθεί. αλλά συγχωρέστε με.

Έλαβα ιnvitation για το 64αρι.

Έχω ένα φίλο Παρίσι που απ οσο ξέρω αποστέλλεται κανονικά.

Μπορώ με κάποιο τρόπο να εκμεταλευτώ την πρόσκληση και αν σταλεί το κινητό Παρίσι.

Η πρόσκληση λήγει σε 16 ώρες οπότε αν κάποιος ξέρει θα είμαι υπόχρεος.

 

Φίλε μου πας στο site και παραγγέλνεις κανονικά!

Απλά στο billing address βάζεις τα στοιχεία σου και στο shipping address τα στοιχεία του φίλου σου στο Παρίσι!

Πάει λοιπόν το κινητό Παρίσι και από εκεί ή θα στο "φάει" ο φίλος σου και δε θα ξαναεπικοινωνίσετε ποτέ ξανά :D ή θα στο στείλει στη διεύθυνσή σου στην Ελλάδα!!!

 

Υπάρχει βέβαια και άλλος τρόπος μέσω κάποιων άλλων site, αλλά κατά τη γνώμη μου, αφου έχεις άκρη στη Γαλλία κάνε το όπως σου είπα!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ιnvitation για το 64αρι. Έχω ένα φίλο Παρίσι που απ οσο ξέρω αποστέλλεται κανονικά.

Μπορώ με κάποιο τρόπο να εκμεταλευτώ την πρόσκληση και αν σταλεί το κινητό Παρίσι. Η πρόσκληση λήγει σε 16 ώρες οπότε αν κάποιος ξέρει θα είμαι υπόχρεος.

 

Δες εδώ - παραπλήσια διαδικασία είναι!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως απο οτι είδα στο site πρέπει τα στοιχεία του shipping να είναι ίδια με του payment γιατί αλλιώς βγάζει payment error...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα είναι πως απο οτι είδα στο site πρέπει τα στοιχεία του shipping να είναι ίδια με του payment γιατί αλλιώς βγάζει payment error...

 

Στο πρώτο post υπάρχουν δύο οδηγοί... τους είδες καθόλου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ξερα τόσο συλλεκτικό αντικείμενο είναι ο φορτιστής που δεν υπάρχει πουθενά;

 

Το ξέρω ότι μπορώ να πάρω έναν οποιοδήποτε αρκεί να είναι 2.1Α αλλά μ' αρέσει ο δικός του που είναι "μαζεμένος" .

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ξερα τόσο συλλεκτικό αντικείμενο είναι ο φορτιστής που δεν υπάρχει πουθενά; Το ξέρω ότι μπορώ να πάρω έναν οποιοδήποτε αρκεί να είναι 2.1Α αλλά μ' αρέσει ο δικός του που είναι "μαζεμένος" .

Μαλλον "ψάχνεις" αλλού... ορίστε!

By the way, δεν χρειάζεται να πάρεις 2.1Α, μια χαρά λειτουργούν και λίγο μικρότεροι (2, 1.5, κλπ), απλώς θα χρειάζεται λιιιιγο παραπάνω χρόνο για φόρτιση...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. Ναι το ξέρω. έχω άλλωστε πολλούς 1Α φορτιστές.

Θέλω 2.1 ή και μεγαλύτερο ακριβώς για να φορτίζει γρηγοτότερα.

 

Δυστυχώς βλέπω την αμερικάνικη έκδοση στο link που μου έδωσες και μου την σπάνε τα ανταπτοράκια ειδικά στους φορτιστές (κουνιούνται, πας να τραβήξεις τον φορτιστή και μένουν στην μπρίζα , γίνεται κουμούτσα κλπ ).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να παρήγγειλε και να του ήρθαν οι official θήκες από oppomart? Θέλω να πάρω μία θήκη και ένα flip cover, άλλα δεν νομίζω ότι αξίζει να μπω πάλι στη διαδικασία να τα πάρω μέσω Γερμανίας.. Ρωτάω για να δω αν αξίζουν οι θήκες, και για το πόσο αξιόπιστο είναι το oppomart, πόσες μέρες κάνει περίπου κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post υπάρχουν δύο οδηγοί... τους είδες καθόλου;

 

Toυς διάβασα μετά την παρότρυνση σου, λόγω βιασύνης.

Η ερώτηση μου όμως είναι (μπορεί να είναι χαζή): μπορώ να αποφύγω τη διαδικασία με τη Γερμανική διεύθυνση αν βάλω να σταλεί σε φίλο μου στο Παρίσι??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...