Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν θα δημιουργηθεί πρόβλημα (χτύπα ξύλο) να δω πόσο εύκολο θα είναι η εγγύηση ή και η επιστροφή.

Στις συσκεύες αυτές έχουν βάλει χέρι.

 

Αν υπάρξει πρόβλημα ισχύει ότι με τις συσκευές που αγοράζει τόσους κόσμος από Κίνα.

Την στέλνεις και περιμένεις 1.5-2 μήνες μέχρι να πάει να φτιαχτεί και να επιστρέψει.

Μην νομίζεις πάντως ότι η ευρωπαϊκή θα έχει καλύτερη τύχη για όσους μένουν Ελλάδα. Ίσως κάνει τον μισό χρόνο αλλά τα έξοδα θα είναι δίπλα.

Πρέπει να το στείλεις στην χώρα της οποίας έδωσες διεύθυνση και από εκεί να πάει στην OnePlus. Η ιδια διαδρομή για να επιστρέψει.

Για να γίνει γρήγορα χρειάζεται κουριερ. Η φθηνότερη αποστολή κοστίζει 19 ευρω με UPS.

Δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα ποιος πληρώνει τα μεταφορικά. Όπως και να χει, αν έχεις δώσει Γερμανική διεύθυνση θα πληρώσεις εσυ απο Ελλάδα εως Γερμανία και αντιστρόφως.

Στην καλύτερη περίπτωση αυτοί θα πληρώσουν απο Γερμανία στην έδρα τους.

 

Τα δυο χρόνια είναι όντως σοβαρός λόγος.

Το δικό μου το αγόρασα μέσω Ιταλικού καταστήματος και κανονικά έχει την υποχρέωση να μου προσφέρει 2 χρόνια. Τον δεύτερο απο την τσέπη του. Στην Ιταλία είναι αυστηρή η νομοθεσία και τα δυο χρόνια ισχύουν και για την apple.

 

Γενικά η συσκευή αυτή δεν κάνει για όλους. Δεν γίνεται κάποιος που δεν έχει άλλο τηλέφωνο να περιμένει 2 μήνες να επισκευαστεί.

 

Αυτό που μ ενδιαφέρει είναι να υπάρξουν συντομα ανταλλακτικά ώστε σε περίπτωση κάποιου μικρού προβλήματος να μπορούμε να το επισκευασουμε σε κάποιο κατάστημα με δικά μας έξοδα. Η αν σπάσει η οθόνη να μπορούμε να την βρούμε σε νορμάλ τιμή.

 

Η υποχρέωση σέρβις αυξάνει το κόστος στις εταιρείες που ακολουθούν τους τύπους.

Δεν τα βάζουν όλα στην τσέπη τους λοιπόν. Μιλώ για samsung, LG, HTC κλπ.

 

Για να καταλάβετε η apple αποφάσισε να επισκευάζει τις συσκευές στις χώρες που διαθέτει apple store γιατί το κόστος ήταν πολύ μεγάλο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα ποιος πληρώνει τα μεταφορικά. Όπως και να χει, αν έχεις δώσει Γερμανική διεύθυνση θα πληρώσεις εσυ απο Ελλάδα εως Γερμανία και αντιστρόφως.

Στην καλύτερη περίπτωση αυτοί θα πληρώσουν απο Γερμανία στην έδρα τους.

Τα δυο χρόνια είναι όντως σοβαρός λόγος.

Το δικό μου το αγόρασα μέσω Ιταλικού καταστήματος και κανονικά έχει την υποχρέωση να μου προσφέρει 2 χρόνια. Τον δεύτερο απο την τσέπη του. Στην Ιταλία είναι αυστηρή η νομοθεσία και τα δυο χρόνια ισχύουν και για την apple.

http://oneplus.net/support/topic/warranty-and-repairs

EU=2 years after purchase

Shipping & Handling - Covered

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά..θέλω να κάνω σήμερα την παραγγελια για το κινητό αλλά εχω χαθεί σχετικά με το ποιό κατάστημα να επιλέξω για το πόσες μέρες θα κάνει να μου έρθει κτλ...ενδιαφερομαι για την 16αρα συσκευή..θέλω να είναι με την cm11s και τα υπόλοιπα φαντάζομαι από τους οδηγούς που έχετε εδώ θα βγάλω ακρη..root updates κτλ..το κινητό θα αποσταλλεί Ξάνθη..ευχαρίστω εκ των προτέρων μάγκες :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω και εγώ ένα invite αν έχει περισέψει κανένα. Είμαι διατεθιμένος να πληρώσω κιόλας προκειμένου να μου στείλει κάποιος. Σας ευχαριστώ.
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

OnePlus One July OTA Update Bringing Android 4.4.4 Begins Rolling Out To Devices

The fashionably late July over-the-air update for the OnePlus One that bumps the handset up to Android 4.4.4 is beginning to roll out as of now. In addition to new versions of Google apps, the update contains a cooler calibration for its screen and fixes that stop the phone from activating off-screen gestures while in your pocket.

 

What's new:

Upgraded to Android 4.4.4

Updated to new versions of Google apps

Added Clear Image

Added new (colder) calibration for the screen

Proximity sensor prevents activation of off-screen gestures while in your pocket

Capacitive touch keys supported in the recovery mode

Increased capacitive button illumination

Improved overall stability

Fixed issues with vibration being disabled during Quiet Hours

Fixed lockscreen not updating the track information during music playback

Fixed microphone volume for all formats in the Voice Recorder app

Fixed “OK, Google” not triggering voice search in Google Now

Fixed Viber calls not working

Fixed battery percent not updating in custom lock screens

Fixed PicasaSync

Fixed Camera “O” gesture activating lockscreen instead of triggering camera

Fixed wallpapers not applying in full screen, taking the wrong size when cropping, etc

 

Σχετικά με το update , απλά περιμένουμε και θα μας έρθει ΟΤΑ η θέλουμε invite και για το update :lol:

Γνωρίζεται αν χανουμε τα δεδομένα ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος θέλει προσκληση; μου ήρθανε 3 και μπορω να δώσω τουλάχιστον 1 εδώ στο φορουμ

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος θέλει προσκληση; μου ήρθανε 3 και μπορω να δώσω τουλάχιστον 1 εδώ στο φορουμ

 

Εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Η μια στάλθηκε στον φιλο asot και περιμένω και τον φιλο fantoma να μου στείλει το Μάιλ του για την δεύτερη πρόσκληση.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Η μια στάλθηκε στον φιλο asot

Να ευχαριστήσω τον "απόδημο" Ελληνα - order placed:)

Tak!

 

Ενημερωτικά, μέσω Γερμανίας, τα ταχυδρομικά πρέπει να είναι από τα χαμηλότερα in EU: €4,99 express shipping (μοναδική επιλογή)

Για όσους "ψηνονται", δεν είναι κάτι δραματικό:

Tunnelbear για IP "Γερμανίας", mailboxde.com για ταχυδρομική (shipping address) Γερμανιας, φορτωμένο PayPal, λίγη υπομονή et voila!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η μια στάλθηκε στον φιλο asot και περιμένω και τον φιλο fantoma να μου στείλει το Μάιλ του για την δεύτερη πρόσκληση.

 

Να ευχαριστήσω και γω με τη σειρά μου κ δημοσίως

 

Να ευχαριστήσω τον "απόδημο" Ελληνα - order placed:)

Tak!

 

Ενημερωτικά, μέσω Γερμανίας, τα ταχυδρομικά πρέπει να είναι από τα χαμηλότερα in EU: €4,99 express shipping (μοναδική επιλογή)

Για όσους "ψηνονται", δεν είναι κάτι δραματικό:

Tunnelbear για IP "Γερμανίας", mailboxde.com για ταχυδρομική (shipping address) Γερμανιας, φορτωμένο PayPal, λίγη υπομονή et voila!

 

Δεν πρόλαβα να ασχοληθώ σήμερα, ελπίζω να μη λήξει και τα σχετικά μέχρι αύριο! Πόσο βγήκε η ζημιά σύνολο?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εαν περισεψει καμια προσκληση. Εδω:). Το ειχα ξαναγραψει πριν λιγες μερες αλλα γινεται χαμος στο thread.

 

Ευχαριστω

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είμαι άσχετος... για να το αγοράσουμε από τα κινεζομάγαζα χρειάζομαστε πρόσκληση?

ευχαριστώ

 

Όχι, η πρόσκληση χρειάζεται να να το πάρεις κατευθείαν από OnePlus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα άλλο ένα κομμάτι εχθές το βράδυ από Γερμανία μέσω oneplus.net και forward parcel για Ελλάδα μέσω mailboxde.Εάν δεν το κρατήσω θα ενημερώσω για πώληση χωρίς να έχω ανοίξει την συσκευασία.

ΥΓ: Μην μου στείλετε pm για τιμή δεν θα απαντήσω σε κανενα.θα έρθει πρώτα και βλέπουμε.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη απόγευμα (7 Αυγούστου) 20:00 παραγγελία από OnePlus shipping via mailbox.de

Δευτέρα (11 Αυγούστου) έφυγε από Αγγλιά.

Τρίτη (12 - σήμερα) παρέλαβε το mailbox.de

 

Δεν τους λες κι αργούς!

Μέχρι τώρα 303,00 το 64αρι!

lol! wtf! Το παρήγγειλα Παρασκευή μεσημέρι και σήμερα επιτέλους απλά μου άλλαξε από Pending Shipment σε Processing! :P Λέτε - αναλογικά - να το παραλάβω αύριο; :P

303 πάντως μόνο ε; Αυτά τα κωλομεταφορικά και οι διαφορές στα συναλλάγματα μας έφαγαν εδώ που είμαι και το πληρώνουμε σχεδόν 50 ευρώ παραπάνω απ' τους Γερμανούς! :/

Edited by kuruki
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη απόγευμα (7 Αυγούστου) 20:00 παραγγελία από OnePlus shipping via mailbox.de

Δευτέρα (11 Αυγούστου) έφυγε από Αγγλιά.

Τρίτη (12 - σήμερα) παρέλαβε το mailbox.de

 

Δεν τους λες κι αργούς!

Μέχρι τώρα 303,00 το 64αρι!

 

Σήμερα που παρέλαβε το mailboxde το πακέτο σου πόσα σου ζήτησε για Ελλάδα και με τι σου κάνουν την αποστολή με DHL ή UPS;

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που παρέλαβε το mailboxde το πακέτο σου πόσα σου ζήτησε για Ελλάδα και με τι σου κάνουν την αποστολή με DHL ή UPS;

Είμαι εκτός θα "μαζευτώ" το απόγευμα, μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Motorola Moto G

Stock 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει κανονικά..

Προσωπικά δεν έχω πετύχει ποστ στο xda που να έχει έρθει μονο του το update.Όπως έγραψε και κάποιος "θέλει invitation και το update?"

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω πετύχει ποστ στο xda που να έχει έρθει μονο του το update.Όπως έγραψε και κάποιος "θέλει invitation και το update?"

Αφού χτες βγήκε πότε να προλάβουν να το πάρουν όλοι. Μέσα σε 2 εβδομαδες θα το χουν πάρει όλοι λογικα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος έχει προσκληση ας μου στείλει μία. Θα του την επιστρέψω εις διπλούν μόλις αγοράσω το κινητό και κερδίσω και εγώ προσκλήσεις.
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ guys, sorry!

Ειναι μάλλον (καθυστερημένα) η πρόσκληση του gkanos προς εμένα - ήρθε όμως απευθείας από account@oneplus.net....

Μυστήρια πράγματα

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ guys, sorry!

Ειναι μάλλον (καθυστερημένα) η πρόσκληση του gkanos προς εμένα - ήρθε όμως απευθείας από account@oneplus.net....

Μυστήρια πράγματα

 

Και γω το ίδιο έχω. Μάλλον ιδια φάση παίχτηκε οπότε δεν είναι για μοίρασμα η πρόσκληση ε;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο έχω. Μάλλον ιδια φάση παίχτηκε οπότε δεν είναι για μοίρασμα η πρόσκληση ε;

Μαλλον φίλτατε - μπορείς να επαληθευσεις βέβαια (αν είναι ο ίδιος αριθμός με αυτόν που έλαβες από gkanos χτες βράδυ)!

βρε παιδια εχω χασει την μπαλα με τοις διαδικασιες που διαβαζω παραπανω φτιαχτε μια σεκιδα αναλυτηκι με ολα να μην σας ζαλιζουμε συνεχεια αν και καινουργιος σε αυτα τα πραγματα

Τι παραπάνω θες από αυτά που είναι στην αρχή του νηματος (1ο πόστ)?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του @gkanos (ευχαριστώ και πάλι Γιώργο) έβαλα και εγώ παράγγειλα στο online κατάστημα με επιλογή για express shipping και την Oneplus One Clear Case!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...