Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυριοι, εγω μολις πηρα τηλεφωνο στο εν λογω κατάστημα (DigiDeli.gr).Σοβαρο φαινεται. Μια ευγενης κυρια μου απαντησε πως αν το παραγγειλω σημερα Δευτερα, Πεμπτη το εχουνε και Παρασκευη μπορω να το παραλαβω από το κατάστημα τους, αν μενω στην Αθηνα. Τι να πω :confused:. Με βαση ότι ολοι οι υπολοιποι μας λενε καλη πρωτη βδομαδα του Φλεβαρη και βλέπουμε, μηπως πρεπει να στραφουμε κατά κει μερια και την Παρασκευη οι Αθηναιοι και σε 2-3 εργασιμες οι υπολοιποι να εχουμε το τηλεφωνακι στα χερια μας; ;)
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι, εγω μολις πηρα τηλεφωνο στο εν λογω κατάστημα (DigiDeli.gr).Σοβαρο φαινεται. Μια ευγενης κυρια μου απαντησε πως αν το παραγγειλω σημερα Δευτερα, Πεμπτη το εχουνε και Παρασκευη μπορω να το παραλαβω από το κατάστημα τους, αν μενω στην Αθηνα. Τι να πω :confused:. Με βαση ότι ολοι οι υπολοιποι μας λενε καλη πρωτη βδομαδα του Φλεβαρη και βλέπουμε, μηπως πρεπει να στραφουμε κατά κει μερια και την Παρασκευη οι Αθηναιοι και σε 2-3 εργασιμες οι υπολοιποι να εχουμε το τηλεφωνακι στα χερια μας; ;)

 

Από ότι βλέπω το δίνει σε metal black το παραπάνω κατάστημα και θεωρώ ότι θα είναι μέσω εισαγωγής από άλλη Ευρωπαϊκή χώρα καθώς εδώ θα έρθει σε gold. Αν είναι το Ευρωπαϊκό μοντέλο και έχει εγγύηση αντιπροσωπείας κανονικά τότε θα έλεγα ότι είναι άφοβη αγορά.

Edited by agentkostas
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι, εγω μολις πηρα τηλεφωνο στο εν λογω κατάστημα (DigiDeli.gr).Σοβαρο φαινεται.

Σχετικα με το καταστημα, εχω αγορασει λαπτοπ απο εκει και ολα πηγαν καλα. Το ειχαν διαθεσιμο στο καταστημα και μου το εστειλα με κουριερ.

Αν θυμαμαι καλα Καποια αλλα παιδια περιμεναν να αγορασουν λαπτοπ που δεν ηταν αμεσα διαθεσιμα απο εκει και τους ''τρεναραν'' απο μερα σε μερα κλπ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5642209#post5642209

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... πότε δεν δούλευε;

 

Athanaso υπήρχε ένα διάστημα από μέσα Οκτώβρη μέχρι μέσα Γενάρη που δεν δούλευε (το είχα δοκιμάσει και σε άλλη συσκευή)

 

Υπάρχει λόγος για αυτο. ο GeoHot προσλήφθηκε από την google να κλείσει κενά ασφαλείας και αν δεν κάνω λάθος, από Νοέμβρη και μετά το ανέλαβε να το ξαναφτιάξει ο Dark Alex

 

μαλιστα μέχρι πρόσφατα (28/12) είχα δοκιμάσει να rootαρω tablet με towelroot και οταν πατουσα let it rain απλά εμφάνιζε συνεχή αντίγραφα της έκφρασης και άνοιγε σελίδες την μία μετα την άλλη έως ότου μπλόκαρε το κινητό

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω email είναι η απαντηση του υπευθυνου της DigiDeli σχετικα με τις αντιστοιχες ερωτήσεις που του εκανα:

 

Καλησπέρα σας,

Θα έχει εγκατεστημένο Google Play/Play Store, θα μπορεί να λειτουργήσει κανονικά με όλα τα δίκτυα της Ελλάδας, υπάρχει εγκατεστημένη η Ευρωπαϊκή ROW με την Ελληνική γλώσσα, δεν θα έχει εγκατεστημένα Κινέζικα apps και για οτιδήποτε χρειαστείτε θα σας καλύπτει το κατάστημά μας και όχι η αντιπροσωπεία.

Σας ευχαριστούμε και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

 

Με εκτίμηση

Σφακιανός Δημήτρης

 

Ειμαι στο τσακ να το χτυπησω ! Απλα δεν ξερω ποσο μαυρο είναι σαν χρωμα και από την άλλη δεν ξερω μηπως το χρυσο που θα φερουν οι αλλοι (ΌΠΟΤΕ το φερουν) είναι... too much :confused:

O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω την Ελληνική εισαγωγή. Δεν έχω όρεξη να μπλέξω με κατάστημα σε περίπτωση που εχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω email είναι η απαντηση του υπευθυνου της DigiDeli σχετικα με τις αντιστοιχες ερωτήσεις που του εκανα:

 

Καλησπέρα σας,

Θα έχει εγκατεστημένο Google Play/Play Store, θα μπορεί να λειτουργήσει κανονικά με όλα τα δίκτυα της Ελλάδας, υπάρχει εγκατεστημένη η Ευρωπαϊκή ROW με την Ελληνική γλώσσα, δεν θα έχει εγκατεστημένα Κινέζικα apps και για οτιδήποτε χρειαστείτε θα σας καλύπτει το κατάστημά μας και όχι η αντιπροσωπεία.

Σας ευχαριστούμε και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

 

Με εκτίμηση

Σφακιανός Δημήτρης

 

Ειμαι στο τσακ να το χτυπησω ! Απλα δεν ξερω ποσο μαυρο είναι σαν χρωμα και από την άλλη δεν ξερω μηπως το χρυσο που θα φερουν οι αλλοι (ΌΠΟΤΕ το φερουν) είναι... too much :confused:

 

Και γιατί να μην το πάρεις από κίνα? Δηλαδή το digideli θα κρίνει αν ειναι εντός ή εκτός εγγύησης, δεν το κατάλαβα? Τώρα να μου πεις εγώ καλύτερος ειμαι που το πήρα απο minideal? όχι :ninja: Η γνώμη μου είναι ότι η αντιπροσωπεία το καθυστερεί λόγο ευρώ / δολάριο. Γνώμη μου πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλαρακι Corleone, δεν τραβάω κανενα ζορι ουτε με το Minideal ουτε με το Digideli. ;) Απλα, αμα σου παθει τιποτα (και το απεύχομαι) και πρεπει να το γυρισεις στην Κινα για επισκευη ή αντικατασταση, θελεις ένα μηνα για την επιστροφη, ένα μηνα για την επισκευή και ένα μηνα για την αποστολή από Κινα συν τα όποια μεταφορικα που σιγουρα είναι ακριβοτερα από το να το στειλεις στην εδώ αντιπροσωπεια (εάν δε μενεις στην Αθηνα). :wacko: Από την άλλη παλι, το κατάστημα λεει ότι αναλαμβανει οτιδήποτε παει στραβα.

Από το minideal εάν εχεις παρει το χρυσο, για πες εντυπώσεις εμφανισιακά: κρατιεται ανετα ή είναι πολύ χτυπητο το κιτρινο και βγαζει ματι; :!:

Edited by psychologos
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλαρακι Corleone, δεν τραβάω κανενα ζορι ουτε με το Minideal ουτε με το Digideli. ;) Απλα, αμα σου παθει τιποτα (και το απεύχομαι) και πρεπει να το γυρισεις στην Κινα για επισκευη ή αντικατασταση, θελεις ένα μηνα για την επιστροφη, ένα μηνα για την επισκευή και ένα μηνα για την αποστολή από Κινα συν τα όποια μεταφορικα που σιγουρα είναι ακριβοτερα από το να το στειλεις στην εδώ αντιπροσωπεια (εάν δε μενεις στην Αθηνα). :wacko: Από την άλλη παλι, το κατάστημα λεει ότι αναλαμβανει οτιδήποτε παει στραβα.

Από το minideal εάν εχεις παρει το χρυσο, για πες εντυπώσεις εμφανισιακά: κρατιεται ανετα ή είναι πολύ χτυπητο το κιτρινο και βγαζει ματι; :!:

 

Οχι μαυρο το "πηρα" ειναι στο δρομο ακομα απο 31/12 :( :( :( το περιμένω την επόμενη βδομάδα. Απλά πιστέυω ότι η lenovo θα το φέρει ελλάδα με τιμή πάνω 650€. Πως γίνεται όλα τα eshop να το δίνουν από 460 έως 700€. Τελος πάντων θα δείξει.

Edited by c0rle0ne
Link to comment
Share on other sites

 

Διαθεσιμότητα: Αναμένεται σύντομα ??? Μακάρι αντέ να χαρεί ο κόσμος :)

Link to comment
Share on other sites

Το digidelli από ότι κατάλαβα δεν πουλάει το Κινέζικο παιδιά αλλά το Ευρωπαϊκό και αν επίσης κατάλαβα καλά είναι εισαγωγή από Ουγγαρία. Δεν έχει όμως εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπίας και πρέπει να το δώσεις στο κατάστημα αν προκύψει πρόβλημα (προφανώς για να το στείλουν στον προμηθευτή τους). Μια ή η άλλη σαν να το παίρνεις από έξω ένα μέρος του support δλδ.

Εγώ έχω το K910 και μετά από 9 μήνες μου έβγαλε πρόβλημα στην κάμερα και τώρα ο Pandawill μου λέει να το κάνω repair στον "Local" μου και να μου στείλει μέρος των χρημάτων... Δεν ξανά ψωνίζω κινητό άνω των 150 ευρώ από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα και ρώτησα σε υποκατάστημα CYTA που εμπορεύεται κινητά της Lenovo. Έχουν ενημέρωση για διαθεσιμότητα Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλληκαρια ! Ηρθεεεε :dance: Το εφερε σημερα η lenovo exclusive. Εγω το χτυπησα και μου ειπαν αν όχι την Παρασκευη (λογω επαρχιας) τη Δευτερα παραλαμβανω. Εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας κανονικα και δωρεαν μεταφορικα. Αν δε γινει τωρα η παραγγελια λεει, λογω προ-παραγγελιων και λιγων κομματιων, η επομενη φουρνια είναι το Μαρτιο :shock: Ας ελπισουμε να μην είναι σαν τεράστιος χρυσος αναπτηρας το gold και να είναι αισθητικα ομορφο :love:
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψήνομαι να το παρω το εχει κανεις απο εσας να μου πει για μπαταρια ,οθονη ,μεγεθος,καμερα και αν κάθεται καλα στο χερι δηλαδη ειναι τεράστιο?γενικα να μου δωσει μια εικονα κατασκευης ποιότητας αυτα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κοιτάμε ποιο κατάστημα θα το φέρει και πότε θα είναι διαθέσιμο …. Και απ την άλλη βλέπεις Φώτο με Lenovo vibe z3 pro … καθυστέρησε πάρα πολύ η διαθεσιμότητα του και μάλλον θα τον ποιούν…
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και εγώ.. πλέον με την τιμή του note 4 να ειναι μονο 60€ διαφορα αρχιζω και το καλοσκαιφτομαι. Μεχρι να το φερουν εδω οι επιστημονες θα κοντευουν να ειναι στα ιδια λεφτα..

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ψήνομαι να το παρω το εχει κανεις απο εσας να μου πει για μπαταρια ,οθονη ,μεγεθος,καμερα και αν κάθεται καλα στο χερι δηλαδη ειναι τεράστιο?γενικα να μου δωσει μια εικονα κατασκευης ποιότητας αυτα ευχαριστώ

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω έχουν απαντηθεί οι απορίες σου. Τώρα όσον αφορά το μέγεθος... Δύσκολο να βρεις πιο βολική και μαζεμένη συσκευή σε αυτές τις ίντσες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από 6/2 λένε πως θα είναι διαθέσιμο στον Κοτσόβολο...για να δούμε..:worry:

 

Πραγματι φιλαρακι εχεις δικιο. Από σημερα, διαθεσιμο και από τον Κωτσοβολο. Τρεχατε... :rolleyes: Το μονο αρνητικο είναι ότι ακομα και τετοιο μεγαλο κατάστημα δεν εχει ουτε ένα εκθεσειακο κοματι για να το δει ο πελατης αν του κανει πρωτου αγορασει.... ουτε καν στα κεντρικα καταστήματα της Αθηνας ( δεν ειπα στην Αετοραχη Σερρων, ελεος !!) :( 500 ευρωπουλα είναι αυτά !!

O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...