Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματι φιλαρακι εχεις δικιο. Από σημερα, διαθεσιμο και από τον Κωτσοβολο. Τρεχατε... :rolleyes: Το μονο αρνητικο είναι ότι ακομα και τετοιο μεγαλο κατάστημα δεν εχει ουτε ένα εκθεσειακο κοματι για να το δει ο πελατης αν του κανει πρωτου αγορασει.... ουτε καν στα κεντρικα καταστήματα της Αθηνας ( δεν ειπα στην Αετοραχη Σερρων, ελεος !!) :( 500 ευρωπουλα είναι αυτά !!

 

Λογικά θα παραλάβουν και εκθεσιακά προϊόντα σιγά σιγά, εξάλλου έχουν εκεί προς επίδειξη ακόμα και τα πανάκριβα iPhone 6 και τα ΝΟΤΕ 4 κλπ κλπ

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα μπορουμε να βαλουμε micro - sd (και αν ναι τι χωρητικοτητας ?) στο δευτερο card slot ???

Στο σιτε του Κωτσοβολου λεει πως δεν ειναι δυνατον .

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος παρέλαβε κανονικά και με ενημέρωσαν ότι την Τρίτη/Τετάρτη θα το έχω παραλάβει. :)

Το ξανά έβαλα παραγγελία στις 29/1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου,

 

Επειδή με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο κινητό και επειδή ακόμα δεν υπάρχει εκθεσιακό για να το δούμε,αν είναι εύκολο όποιος το κατέχει ή πρόκειται να το πάρει ας μας γράψει αναλυτικά αν έχει την διάθεση για την προσωπική του εμπειρία με το κινητό.

Π.χ θα ήθελα να μάθω πόσο εύχρηστο είναι στο χέρι,πόσο κρατάει η μπαταρία του με αρκετή χρήση,και οτιδήποτε άλλο έχει παρατηρήσει ο καθένας που το έχει.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει συνοπτικά από το απλό ?

 

Τις βρήκα και είναι αρκετές ... Compare Z2 vs Z2 pro

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα φίλοι μου,

 

Επειδή με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο κινητό και επειδή ακόμα δεν υπάρχει εκθεσιακό για να το δούμε,αν είναι εύκολο όποιος το κατέχει ή πρόκειται να το πάρει ας μας γράψει αναλυτικά αν έχει την διάθεση για την προσωπική του εμπειρία με το κινητό.

Π.χ θα ήθελα να μάθω πόσο εύχρηστο είναι στο χέρι,πόσο κρατάει η μπαταρία του με αρκετή χρήση,και οτιδήποτε άλλο έχει παρατηρήσει ο καθένας που το έχει.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω... έχουν απαντηθεί αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ακριβώς 6 Inc? Γιατί το nexus 6 είναι 5,9 και η εφαρμογή hearthstone δεν υπάρχει στο store λόγο του ότι είναι διαθέσιμη μόνο για συσκευές απο 6 Inc και πάνω.

Αν κάποιος το έχει μπορεί να ελέγξει αν όντως μπορεί να κατεβάσει το hearthstone στο κινητό?

Επίσης η αίσθηση στο χέρι πώς είναι?Είναι σαν να κρατάς ενα κομμάτι πλαστικό ή ειναι πιο προσεγμένο?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα απο κοντά σε ένα κατάστημα lenovo. Αρχικά το χρώμα είναι ωραίο. Καμία σχέση με το έντονο χρυσό. Αυτή η φώτο το αντιπροσωπευει http://www.newstag.in/wp-content/uploads/2014/09/Lenovo-Vibe-Z2.jpg στην αρχή νόμιζα πως είναι ασημί. :lol: Το μέγεθος του είναι λίγο μεγάλο δεν φτάνεις να πατήσεις εύκολα τα κουμπιά κάτω. Οθόνη και κάμερα δεν σχολιάζω φανταστικά και τα δύο. Τους ρώτησα αν θα φέρουν και άλλα χρώματα και μου είπαν πως η ευρωπαϊκή έκδοση βγαίνει μόνο σε χρυσό. Το κινητό είναι ετοιμοπαράδοτο. Για την ακρίβεια μου είπε πως και τώρα μπορώ να το πάρω. Αυτά :ninja: !!!
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα απο κοντά σε ένα κατάστημα lenovo. Αρχικά το χρώμα είναι ωραίο. Καμία σχέση με το έντονο χρυσό. Αυτή η φώτο το αντιπροσωπευει http://www.newstag.in/wp-content/uploads/2014/09/Lenovo-Vibe-Z2.jpg στην αρχή νόμιζα πως είναι ασημί. :lol: Το μέγεθος του είναι λίγο μεγάλο δεν φτάνεις να πατήσεις εύκολα τα κουμπιά κάτω. Οθόνη και κάμερα δεν σχολιάζω φανταστικά και τα δύο. Τους ρώτησα αν θα φέρουν και άλλα χρώματα και μου είπαν πως η ευρωπαϊκή έκδοση βγαίνει μόνο σε χρυσό. Το κινητό είναι ετοιμοπαράδοτο. Για την ακρίβεια μου είπε πως και τώρα μπορώ να το πάρω. Αυτά :ninja: !!!

 

Καλά αυτό περί χρώματος είναι ψέμα... Στην Τσεχία/Ουκρανία/Ουγγαρία μια χαρά σε μαύρο το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης η αίσθηση στο χέρι πώς είναι?Είναι σαν να κρατάς ενα κομμάτι πλαστικό ή ειναι πιο προσεγμένο?

 

Μακράν πιο προσεγμένο, η αίσθηση του μετάλλου στο πίσω μέρος ανεβάζει κατά πολύ τον premium χαρακτήρα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα το έχουν ετοιμοπαράδοτο στην Θεσσαλονίκη? Θέλω να το δω από κοντά.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα το έχουν ετοιμοπαράδοτο στην Θεσσαλονίκη? Θέλω να το δω από κοντά.

 

Στο Εμπορικό Μακεδονία έχει κατάστημα η lenovo εκεί το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Εμπορικό Μακεδονία έχει κατάστημα η lenovo εκεί το είδα.

 

Ευχαριστώ πολύ, θα περάσω από εκεί

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στον Κοτσώβολο με "παζάρεψε το" η τιμή κατεβαίνει στα 445€ περίπου. :) Δεν έχει όμως απόθεμα. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν όντως μπορεί να κατεβάσει την εφαρμογή Hearthstone στο Play Store?

Thanks.

http://venturebeat.com/2015/02/06/how-to-install-hearthstone/

Link to comment
Share on other sites

Στον Κοτσώβολο με "παζάρεψε το" η τιμή κατεβαίνει στα 445€ περίπου. :) Δεν έχει όμως απόθεμα. :mad:

 

To δοκίμασα κι εγώ το παζάρεμα του ΚΟΤΣΩΒΟΛΟΥ, το δίνει 430€ ακριβώς, νομίζω είναι Special η τιμή

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα κι εγώ το παζάρεμα του ΚΟΤΣΩΒΟΛΟΥ, το δίνει 430€ ακριβώς, νομίζω είναι Special η τιμή

Εγώ μέχρι τα 450 το κατέβασα. Πως τα κατάφερες και πέτυχες τέτοια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τα 450 το κατέβασα. Πως τα κατάφερες και πέτυχες τέτοια τιμή;

 

Έδωσα προσφορά 429, μου αντιπρότεινε 430,20 - έδωσα επόμενη προσφορά 429,98, την έκανε δεκτή και από κάτω την στρογγύλεψε 430€ ακριβώς και μου ζήτησε να δώσουμε τα χέρια (κι εγώ του είπα να τσιμπήσει 3)

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κιν σήμερα. Όλα καλά. Έχει κανένας να προτείνει ένα καλό tempered glass screen protector γιατί αυτό που είχα πάρει από τον Δεκέμβριο ήταν χάλια και είχε κάποιο πρόβλημα και δεν καθόταν καλά.
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα προσφορά 429, μου αντιπρότεινε 430,20 - έδωσα επόμενη προσφορά 429,98, την έκανε δεκτή και από κάτω την στρογγύλεψε 430€ ακριβώς και μου ζήτησε να δώσουμε τα χέρια (κι εγώ του είπα να τσιμπήσει 3)

Ίσως τα πρώτα κομμάτια να τα δίνουν σε καλύτερη τιμή. Εμένα δεν μου το πρόσφερε τόσο φθηνά. Άσε που μου την έλεγε ο Κόκλας! :p

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κιν σήμερα. Όλα καλά. Έχει κανένας να προτείνει ένα καλό tempered glass screen protector γιατί αυτό που είχα πάρει από τον Δεκέμβριο ήταν χάλια και είχε κάποιο πρόβλημα και δεν καθόταν καλά.

 

Για πες μας εντυπώσεις. Τα + και -.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου ήρθε σήμερα :) ... Μιλάμε για φοβερή οθόνη και καταπληκτική κάμερα πριν είχα το iphone 4s το οποίο πλέον δίπλα στον αντικαταστάτη του φαίνεται ψεύτικο παιχνιδάκι ... ωραία η αίσθηση του τηλεφώνου. Όλα τέλεια προς το παρόν. θα επιστρέψω με νεότερα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει την άποψη του σχετικά με τη σύγκριση οθόνης ανάμεσα σε αυτό το τηλέφωνο και το Note 4?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει την άποψη του σχετικά με τη σύγκριση οθόνης ανάμεσα σε αυτό το τηλέφωνο και το Note 4?

 

Όταν πήγα στη LENOVO να το δω, είχα μαζί μου το NOTE 4. Η 2 οθόνες με γυμνό μάτι έχουν σίγουρα διαφορά στην απόδοση του μαύρου χρώματος (πολύ βαθύτερο στο NOTE 4), στο contrast (υπερέχει το ΝΟΤΕ 4 και πάλι) αλλά και στο λευκό ( καλύτερο και πιο λευκό στο Ζ2). Τα χρώματα πολύ έντονα στο Z2, σχεδόν τα ίδια με το ΝΟΤΕ 4. Η συνολικά εμπειρία θέασης ευνοεί το ΝΟΤΕ 4, λόγω του καταπληκτικού μαύρου και του απίστευτου contrast. Γωνίες θέασης ελαφρώς καλύτερες στο ΝΟΤΕ 4.

 

Όλα αυτά σε απευθείας σύγκριση με τον βασιλιά ΝΟΤΕ 4, καθώς όταν άρχισα να περιεργάζομαι το Ζ2, εντυπωσιάστηκα από την οθόνη του άμεσα.

 

Γενικά να ξέρεις ότι η οθόνη του ΝΟΤΕ 4 είναι βραβευμένη για την απόδοσή της, με υψηλότατα σκορ σε όλους σχεδόν τους τομείς, και πολλά έγκυρα περιοδικά και site τεχνολογίας της έχουν χαρακτηρίσει ως την καλύτερη οθόνη συνολικά που έχει τοποθετηθεί σε φορητή συσκευή ποτέ.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...