Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ποια πηρες?

εγω πηρα :http://www.aliexpress.com/snapshot/6414309904.html?orderId=65149856950943

http://www.aliexpress.com/snapshot/6414309656.html?orderId=65150171420943

http://www.aliexpress.com/snapshot/6414249890.html?orderId=65140920690943

 

H original θήκη που χρησιμοποιώ τόσο καιρό (η δεύτερη από τα link που δίνεις) είναι μια χαρά για τη συσκευή, ποιοτική και δουλεύει σωστά ως smart case. Επίσης δεν ενοχλεί το tempered glass που είχα βάλει εξ' αρχής με το οποίο δεν χάνεται η εξαιρετική απόκριση στο touch της οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H original θήκη που χρησιμοποιώ τόσο καιρό (η δεύτερη από τα link που δίνεις) είναι μια χαρά για τη συσκευή, ποιοτική και δουλεύει σωστά ως smart case. Επίσης δεν ενοχλεί το tempered glass που είχα βάλει εξ' αρχής με το οποίο δεν χάνεται η εξαιρετική απόκριση στο touch της οθόνης.

 

ποιο tempered glass πήρες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει τώρα το συγκεκριμένο listing, ωστόσο όποιο και να πάρεις θα κάνεις τη δουλειά σου μιας και επώνυμο δεν υπάρχει (ακόμα) για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τώρα το συγκεκριμένο listing, ωστόσο όποιο και να πάρεις θα κάνεις τη δουλειά σου μιας και επώνυμο δεν υπάρχει (ακόμα) για τη συγκεκριμένη συσκευή.

όντως δεν βγάζεις άκρη ποιο είναι καλό ή οχι και ποιο είναι αξιόπιστο:wacko:

τελικά πήρα αυτά http://www.aliexpress.com/snapshot/6415311465.html?orderId=65180512080943

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς έχει παρέλθει η εποχή που όταν αγόραζες tempered glass ήταν και σίγουρα καλό μιας και η ζήτηση για τα συγκεκριμένα protectors έχει φέρει στην αγορά και αμφιλεγόμενης ποιότητας προϊόντα. Τα επώνυμα (πχ. από Nillkin) δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα για το Κ920.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό που λέει ότι δεν είναι dual active τι σημαίνει ?το κ910 είχε και τις 2 κάρτες "ανοιχτές" πάντως:cry:

 

Δυστυχώς αυτό δεν ισχύει εδώ (δοκιμασμένο)... Είναι dual stand-by και όχι dual-active. Το αναφέρω σε παλαιότερο post, δυστυχώς πισογύρισμα σε σχέση με το Κ910 που είναι dual active.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό δεν ισχύει εδώ (δοκιμασμένο)... Είναι dual stand-by και όχι dual-active. Το αναφέρω σε παλαιότερο post, δυστυχώς πισογύρισμα σε σχέση με το Κ910 που είναι dual active.

 

δηλαδή τι εννοείς ακριβώς με το dual stand-by?:worry:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τι εννοείς ακριβώς με το dual stand-by?:worry:

Όταν μιλάς στην μια γραμμή, η άλλη είναι νεκρή (κατειλημμένη), ενώ στο dual active όταν μιλάς στην μια γραμμή και σε καλούν στην άλλη σε ειδοποιεί και μπορείς να κάνεις εναλλαγή μεταξύ των δυο γραμμών

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν μιλάς στην μια γραμμή, η άλλη είναι νεκρή (κατειλημμένη), ενώ στο dual active όταν μιλάς στην μια γραμμή και σε καλούν στην άλλη σε ειδοποιεί και μπορείς να κάνεις εναλλαγή μεταξύ των δυο γραμμών.

 

Έτσι ακριβώς. Όταν μιλάς στη μία γραμμή η άλλη φαίνεται σαν εκτός λειτουργίας, δεν είναι όπως στο dual active (βλέπε Κ910) που όταν μιλάς στη μία, η άλλη δέχεται κανονικά την κλήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάς στην μια γραμμή, η άλλη είναι νεκρή (κατειλημμένη), ενώ στο dual active όταν μιλάς στην μια γραμμή και σε καλούν στην άλλη σε ειδοποιεί και μπορείς να κάνεις εναλλαγή μεταξύ των δυο γραμμών

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

Έτσι δεν έχει όμως μεγαλύτερη κατανάλωση και μεγαλύτερο sar?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το dual active είναι πολύ καλό και χρήσιμο feature στα δίκαρτα και πλέον ενσωματώνεται σε όλο και περισσότερες συσκευές όπως στο Huawei Mate 7 (στην δίκαρτη έκδοσή του).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάς στην μια γραμμή, η άλλη είναι νεκρή (κατειλημμένη), ενώ στο dual active όταν μιλάς στην μια γραμμή και σε καλούν στην άλλη σε ειδοποιεί και μπορείς να κάνεις εναλλαγή μεταξύ των δυο γραμμών

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

πιστεύω ότι κάνανε βλακεία τότε, δεν μπορεί σε αυτά τα λεφτά και σαν ναυαρχίδα τους να μην το έχουνε ενώ το πιο παλιό κ910 το έχει.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτασε το κ920 αλλα ειναι το κινεζικο τελικα δεν ξερω γιατι δεν μου στειλανε την αλλη εκδοση και περασε row rom και δεν δουλευον οι sim δεν βλεπουνε τις καρτες!Εχει ξεπερασει κανεις αυτο το θεμα;Διαβασα στο xda ενας περασε row ρομ σε κινεζικο και πειραξε κατι στην ρομ για το modem του κινητου και εχει και σημα με την row rom στο κινεζικο.Η κινεζικη ρομ ειναι απαισια!Ασε που δεν εχει ελληνικα αλλα του google services!
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Τι επαθες ρε φιλαρακι ! Από ποιο κινεζομαγαζο το πηρες, διοτι όλα τα σοβαρα διαφημίζουνε ότι εχουν μεσα την ευρωπαϊκή εκδοση και τα ελληνικα τρεχουν κανονικα χωρις πρόβλημα. :worry: Μακαρι να βρεις ευκολα και γρηγορα λυση γιατι κριμα είναι καινουργιο κινητο και να μη μπορεις να το χαρεις ;)
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εφτασε το κ920 αλλα ειναι το κινεζικο τελικα δεν ξερω γιατι δεν μου στειλανε την αλλη εκδοση και περασε row rom και δεν δουλευον οι sim δεν βλεπουνε τις καρτες!Εχει ξεπερασει κανεις αυτο το θεμα;Διαβασα στο xda ενας περασε row ρομ σε κινεζικο και πειραξε κατι στην ρομ για το modem του κινητου και εχει και σημα με την row rom στο κινεζικο.Η κινεζικη ρομ ειναι απαισια!Ασε που δεν εχει ελληνικα αλλα του google services!

 

To έχω τονίσει επανειλημμένως σε αυτό το θέμα... προσοχή στις κινέζικες εκδόσεις! Απ' ότι είδα έχεις ανοίξει θέμα και στο Lenovo Community, θα το ψάξω και εγώ...

 

Παρεμπιπτόντως... η ROW έκδοση σήμερα αναβαθμίστηκε ΟΤΑ σε S139.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτασε το κ920 αλλα ειναι το κινεζικο τελικα δεν ξερω γιατι δεν μου στειλανε την αλλη εκδοση και περασε row rom και δεν δουλευον οι sim δεν βλεπουνε τις καρτες!Εχει ξεπερασει κανεις αυτο το θεμα;Διαβασα στο xda ενας περασε row ρομ σε κινεζικο και πειραξε κατι στην ρομ για το modem του κινητου και εχει και σημα με την row rom στο κινεζικο.Η κινεζικη ρομ ειναι απαισια!Ασε που δεν εχει ελληνικα αλλα του google services!

 

http://forum.xda-developers.com/general/general/lenovo-k920pro-flash-chinese-version-to-t2905536 δες λίγο εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Και εκεί έχει γράψει, το τελευταίο post είναι δικό του (και το προηγούμενο του δικού μας εδώ gpx ο οποίος το έχει ήδη πουλήσει).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο οτι ειδατε στο τελευταιο post εγω εχω ποσταρει στο xda και ακομα δεν εχουν ποσταρει πως γινεται!Και εγω το πηρα απο to2c και διαφημιζε οτι ειναι ευρωπαικο!Αλλα μουφα περασα την row rom που ειναι πολυ ωραια και τιποτα δεν δουλευει ο δεκτης του!Αρα ειναι κινεζια!Η κινεζικη ρομ το χαντακωνει το κινητο!και το πληρωσαμε και χαβιαρι!Τελικα πως ξεχωριζεις το κινεζικο απο το ευρωπαικο;Υπαρχει κατι στο hardware ή στην περιγραφη για να μην την πατανε αυτοι που αγοραζουν απο κινεζομαγαζα;Η ρομ οταν το πηρα ειχε ελληνικα πανω σε κινεζικα μαλλον ειχαν περασει το morelocale και αλλα μενου ηταν αγγλικα αλλα ελληνικα ενω η ρομ row εχει τα μενου ολα ελληνικα και εχει και gapps.Το κινητο απο υποστηριξη ειναι χειροτερο και απο τα φτηνοτερα κινεζικα τα coolpad εχουν καλυτερη υποστηριξη.Οι roms που βρισκεις κυριως ειναι απο το κινεζικο φορουμ τις lenovo και δεν κατεβαίνουν ουτε σε 10 χρονια απο τις ταχυτητες των server τους!Απλα απαραδεχτη η lenovo.Αυτο το κινητο με την υποστηριξη που εχει απο τωρα επρεπε να μην κανει πανω απο 200 ευρω σε κανα χρονο ουτε θα το θυμουνται στα φορουμ!Αντε να βγαλει η lenovo και την lollipop και μετα ξεχαστε τις αναβαθμισεις!Δηλαδη κουκουρουκου τσαμπα τα λεφτα!
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί έχει γράψει, το τελευταίο post είναι δικό του (και το προηγούμενο του δικού μας εδώ gpx ο οποίος το έχει ήδη πουλήσει).

 

ω ναι τώρα το πρόσεξα :X

φιλε soulfree τι να σου πω δίκιο έχεις:( .

το to2c είναι πολλή αναξιόπιστο σαιτ για μένα, μια φορά έκανα αγορά από εκει και είπα πότε ξανά.

τώρα ψωνίζω από pandawill πάντα και είναι όλα οκ,.

όσο για την lenovo από το κ910 που είχα είχε πολλή κάλο support.

ΓΙΑ ΤΟ Κ920 δεν ξερω γιατί ακόμα δεν το έχω. άλλα θεωρό το πρόβλημα σού είναι καθαρά από την ρομ του to2c.

πεστους να σού στείλουν άλλο και κανε dispute στο paypal για επιστροφή χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι απο οτι ειδατε στο τελευταιο post εγω εχω ποσταρει στο xda και ακομα δεν εχουν ποσταρει πως γινεται!Και εγω το πηρα απο to2c και διαφημιζε οτι ειναι ευρωπαικο!Αλλα μουφα περασα την row rom που ειναι πολυ ωραια και τιποτα δεν δουλευει ο δεκτης του!Αρα ειναι κινεζια!Η κινεζικη ρομ το χαντακωνει το κινητο!και το πληρωσαμε και χαβιαρι!Τελικα πως ξεχωριζεις το κινεζικο απο το ευρωπαικο;Υπαρχει κατι στο hardware ή στην περιγραφη για να μην την πατανε αυτοι που αγοραζουν απο κινεζομαγαζα;Η ρομ οταν το πηρα ειχε ελληνικα πανω σε κινεζικα μαλλον ειχαν περασει το morelocale και αλλα μενου ηταν αγγλικα αλλα ελληνικα ενω η ρομ row εχει τα μενου ολα ελληνικα και εχει και gapps.Το κινητο απο υποστηριξη ειναι χειροτερο και απο τα φτηνοτερα κινεζικα τα coolpad εχουν καλυτερη υποστηριξη.Οι roms που βρισκεις κυριως ειναι απο το κινεζικο φορουμ τις lenovo και δεν κατεβαίνουν ουτε σε 10 χρονια απο τις ταχυτητες των server τους!Απλα απαραδεχτη η lenovo.Αυτο το κινητο με την υποστηριξη που εχει απο τωρα επρεπε να μην κανει πανω απο 200 ευρω σε κανα χρονο ουτε θα το θυμουνται στα φορουμ!Αντε να βγαλει η lenovo και την lollipop και μετα ξεχαστε τις αναβαθμισεις!Δηλαδη κουκουρουκου τσαμπα τα λεφτα!

 

Θα διαφωνήσω και να είσαι σίγουρος ότι δεν είμαι ο μόνος. Το ότι πήρες κινέζικη έκδοση καλώς ή κακώς είναι δικό σου λάθος με ευθύνη φυσικά και στον (Κινέζο) πωλητή. Όλα αυτά που λες όμως δεν ισχύουν για τις ευρωπαϊκές συσκευές. Το έχω περισσότερο από δύο μήνες (αγορά από Ευρώπη, όχι από Κίνα), πριν καν υπάρξει λόγος για επίσημη εισαγωγή στη χώρα μας από τη Lenovo, και είχε στο βιβλιαράκι της εγγύησης ακόμα και την Ελλάδα με τα σχετικά στοιχεία επικοινωνίας. Τώρα όσον αφορά την υποστήριξη, βγαίνουν κανονικά OTA Updates όταν χρειαστεί και εγκαθίστανται κανονικά ακόμα και αν είναι rooted η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω και να είσαι σίγουρος ότι δεν είμαι ο μόνος. Το ότι πήρες κινέζικη έκδοση καλώς ή κακώς είναι δικό σου λάθος με ευθύνη φυσικά και στον (Κινέζο) πωλητή. Όλα αυτά που λες όμως δεν ισχύουν για τις ευρωπαϊκές συσκευές. Το έχω περισσότερο από δύο μήνες (αγορά από Ευρώπη, όχι από Κίνα), πριν καν υπάρξει λόγος για επίσημη εισαγωγή στη χώρα μας από τη Lenovo, και είχε στο βιβλιαράκι της εγγύησης ακόμα και την Ελλάδα με τα σχετικά στοιχεία επικοινωνίας. Τώρα όσον αφορά την υποστήριξη, βγαίνουν κανονικά OTA Updates όταν χρειαστεί και εγκαθίστανται κανονικά ακόμα και αν είναι rooted η συσκευή.

 

athanaso77 αφού έχεις το κινητό εδώ και 2 μήνες θα σου ήτανε εύκολο, εάν έχεις τη ευγενή καλοσύνη , να γράψεις ένα preview , tips ,root, κλπ κλπ για την εν λόγω συσκευή?γιατί βλέπω ,σιγά σιγά ,πολλή κόσμο να έρχεται στο topic αυτό και να ζητά info ;)

υ.γ ακόμα το κινητό δεν εχει έρθει και ήδη το topik εχει περίπου 20.000 views :)

Edited by talstar
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Root γίνεται πολύ εύκολα με το Towelroot, μια απλή εφαρμογή που τρέχει από τη συσκευή, δεν χρειάζεται καν ύπαρξη υπολογιστή!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω μετρήσεις με νούμερα αλλά σε γενικές γραμμές η αυτονομία κυμαίνεται σε πολύ καλά επίπεδα παρά της απαιτητικής οθόνης. Καλύτερα και από το Mate 7. Και μιλώντας για οθόνη οφείλω να τονίσω την εξαιρετική αίσθηση στην απόκριση που φτάνει στα επίπεδα wacom digitizer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...