Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όταν πήγα στη LENOVO να το δω, είχα μαζί μου το NOTE 4. Η 2 οθόνες με γυμνό μάτι έχουν σίγουρα διαφορά στην απόδοση του μαύρου χρώματος (πολύ βαθύτερο στο NOTE 4), στο contrast (υπερέχει το ΝΟΤΕ 4 και πάλι) αλλά και στο λευκό ( καλύτερο και πιο λευκό στο Ζ2).

 

Την είχα "πατήσει" και εγώ στην αρχή με την απεικόνιση των χρωμάτων στο Κ920. Αν πας στις ρυθμίσεις την οθόνης και επιλέξεις τη βελτιστοποιημένη επιλογή τα πράγματα βελτιώνονται με διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την είχα "πατήσει" και εγώ στην αρχή με την απεικόνιση των χρωμάτων στο Κ920. Αν πας στις ρυθμίσεις την οθόνης και επιλέξεις τη βελτιστοποιημένη επιλογή τα πράγματα βελτιώνονται με διαφορά.

 

Γιάννη όσο και να έπαιξα με τις ρυθμίσεις της οθόνης στο Ζ2 pro , το contrast και το απίστευτο μαύρο του ΝΟΤΕ 4 είναι από άλλο πλανήτη και δεν τα πλησιάζει καμία οθόνη άλλου τύπου (μη Amoled εννοώ).

 

Είμαι σίγουρος όμως ότι δεν θα υπάρξει ούτε 1/100 αγοραστές του Ζ2 pro που θα παραπονεθεί για την οθόνη του κινητού. Είναι υπέροχη

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπισε κανεις θεμα με τις επαφες? Εγω τις περασα απο gmail , επελεξα προβολη μονο επαφων ,gmail οταν μπαινω στον καταλογο ειναι οκ αλλα αν γραψω στην αναζητηση ενα ονομα μου το βγαζει 3-4 φορες. Το εμφανιζει απο gmail viber. Δεν καταλαβαινω γιατι!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη όσο και να έπαιξα με τις ρυθμίσεις της οθόνης στο Ζ2 pro , το contrast και το απίστευτο μαύρο του ΝΟΤΕ 4 είναι από άλλο πλανήτη και δεν τα πλησιάζει καμία οθόνη άλλου τύπου (μη Amoled εννοώ).

 

Λογικό και αναμενόμενο μιας και έχει να κάνει με την τεχνολογία που χρησιμοποιούν οι amoled οθόνες.

 

Είμαι σίγουρος όμως ότι δεν θα υπάρξει ούτε 1/100 αγοραστές του Ζ2 pro που θα παραπονεθεί για την οθόνη του κινητού. Είναι υπέροχη

 

Είναι γεγονός...

 

Αντιμετωπισε κανεις θεμα με τις επαφες? Εγω τις περασα απο gmail , επελεξα προβολη μονο επαφων ,gmail οταν μπαινω στον καταλογο ειναι οκ αλλα αν γραψω στην αναζητηση ενα ονομα μου το βγαζει 3-4 φορες. Το εμφανιζει απο gmail viber. Δεν καταλαβαινω γιατι!

 

Δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα κάποιο σχετικό πρόβλημα ή γενικότερα κάποια ιδιαιτερότητα σε σχέση με όλες τις android συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπισε κανεις θεμα με τις επαφες? Εγω τις περασα απο gmail , επελεξα προβολη μονο επαφων ,gmail οταν μπαινω στον καταλογο ειναι οκ αλλα αν γραψω στην αναζητηση ενα ονομα μου το βγαζει 3-4 φορες. Το εμφανιζει απο gmail viber. Δεν καταλαβαινω γιατι!

 

Το πρόβλημα λύθηκε. Αντέγραψα 2-3 τον κατάλογο στην μνήμη του τηλεφώνου και ενώ έβαζα προβολή μόνο gmail στην αναζήτηση μου έβγαζε και του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε. Αντέγραψα 2-3 τον κατάλογο στην μνήμη του τηλεφώνου και ενώ έβαζα προβολή μόνο gmail στην αναζήτηση μου έβγαζε και του τηλεφώνου.

 

Καλησπέρα φίλε μου,

 

Μπορείς να ελέγξεις στο Play Store αν είναι διαθέσιμη η Εφαρμογή HEARTHSTONE για το κινητό?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Αγόρασα το τηλ. και είμαι τρελαμένος μαζί του .

Είχα note 2 δεν μπορω να πω τεραστια διαφορά αλλά υπάρχει.

Για την μεταφορα επαφών κτλ μετά απο πολύ ζαλάδα κατέβασα το shareit από το playstore γιά να μην παιδεύεστε!

Πάντος δεν έχω δει αλλο με τέτοια κατασκευή και διαστάσεις για 6"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει δουλέψει και το k920 και το mate 7 να μας πει ποιο υπερτερεί και που;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει δουλέψει και το k920 και το mate 7 να μας πει ποιο υπερτερεί και που;

 

Τι ρωτάς τώρα... Ακόμα και αν υπάρχει κάποιος η άποψη του είναι υποκειμενική. Μόνο αν αγοράσεις και τα δυο θα μάθεις την αλήθεια. Τη δική σου αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,

 

Μπορείς να ελέγξεις στο Play Store αν είναι διαθέσιμη η Εφαρμογή HEARTHSTONE για το κινητό?

 

Ευχαριστώ.

 

σε βοηθαει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχει κανεις αγορασει την γνησια θηκη για το vibe pro z2 k929 ?

Και αν ναι απο που?

Αν οχι με τι θα ταιριαζε?

Έχω το original case με το παραθυράκι. Του λείπει κατά την γνώμη μου το slide to answer όπως είχε και το K910.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6387983575.html?orderId=64951140999993

Παραπάνω είναι το Link της θήκης.

Μερικές φορές παρατήρησα ότι όταν σε καλούν δεν έχει κλείσει πολύ καλά και δεν καταλαβαίνει το κινητό τι συμβαίνει για να δείξει στο παραθυράκι τον καλούντα αριθμό ή όνομα. Κατά τα άλλα αυτό είναι σπάνιο.

Θέλω να αγοράσω συμβατή θήκη για να δουλεύει το slide to answer καθώς είναι άβολο να ανοίγεις την θήκη για να απαντήσεις και να την ξανά κλείνεις για να μιλήσεις.

Αποφύγετε το παρακάτω screen protector. Το αγόρασα και στις άκρες δεν είναι σωστά κομμένο και κάνει κενά.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6387983573.html?orderId=64951140979993

 

-Κώστας

Link to comment
Share on other sites

εκανα την τελευταια αναβαθμιση Κ920 ROW S141-150109 και πλεον δεν αναγνωριζει τις σιμ....μπορειται να βοηθησετε;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το original case με το παραθυράκι. Του λείπει κατά την γνώμη μου το slide to answer όπως είχε και το K910.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6387983575.html?orderId=64951140999993

Παραπάνω είναι το Link της θήκης.

Μερικές φορές παρατήρησα ότι όταν σε καλούν δεν έχει κλείσει πολύ καλά και δεν καταλαβαίνει το κινητό τι συμβαίνει για να δείξει στο παραθυράκι τον καλούντα αριθμό ή όνομα. Κατά τα άλλα αυτό είναι σπάνιο.

Θέλω να αγοράσω συμβατή θήκη για να δουλεύει το slide to answer καθώς είναι άβολο να ανοίγεις την θήκη για να απαντήσεις και να την ξανά κλείνεις για να μιλήσεις.

Αποφύγετε το παρακάτω screen protector. Το αγόρασα και στις άκρες δεν είναι σωστά κομμένο και κάνει κενά.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6387983573.html?orderId=64951140979993

 

-Κώστας

 

Και εγω πηρα αυτη τη θηκη αλλα μου λενε ολοι οτι δεν με ακουνε καθαρα οταν την εχω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό με την κάρτα sd στη θέση της sim 2 ισχύει ή όχι?Το παρήγγειλα και εγώ το τηλ αλλά στον κότσο δεν ξέρουν πότε θα ξαναπαραλάβουν.

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι το εχω κι εγω από τη Δευτερα από τη Lenovo Express (499 ευρω) με εγγυηση για 2 χρονια (κρατήστε την αποδειξη αγορας), παζαρια δεν κανουν, και όλα τα θετικα που ανεφεραν οι προλαλησαντες ισχυουν !! :) Δεν παιζεται το μηχανακι. Αλλαξα από ΝΟΤΕ 3 και με οθονη 5.7 και η 6αρα δε μπορω να πω ότι φανταζει τεραστια διπλα του όταν τα εβαλα κολλητα λογω της απίστευτης εργονομιας του. Η οθονη είναι καταπληκτικη. Το εχω αφησει στο UI της Lenovo ετσι, για αλλαγη και είναι πολύ ομορφο. Η καμερα του είναι απιστευτη. Ακομα και κουνοντας το επιτηδες, ο οπτικος σταθεροποιητης δουλευει αψογα. Εγω προσωπικα ειχα κολλησει στο χρωμα. Ηθελα ανέκαθεν το Silver, όχι το gold γιατι φοβομουν πως θα ηταν εμφανισιακά (σαν τεράστιος αναπτηρας, πολύ κιτρινο, φλωρικο κλπ). Τελικα, καμια σχεση: το χρυσο είναι πολύ ξεπλυμενο, δε χτυπάει καθολου στο ματι, ισα-ισα είναι πολύ γλυκο χρωμα και μονο φλωρικο δεν είναι. Ανετα το κραταει ενας αντρας. Εχω παραγγειλει από E-bay και tempered glass. Όταν ερθει και αμα βγει καλο, θα δωσω διευθυνση. Σε τετοια τιμη και με αυτά τα specifications μη διστάζετε, για μενα είναι η καλυτερη επιλογή :wink: Edited by psychologos
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Είναι να το πάρω και εγώ το σκεφτόμουν αλλά με τρομάζει το μέγεθος ...είχα νοτε3 Και αναρωτιέμαι θα καταφέρω να το κουμανταρω ...εσύ που έχεις νοτε3 τι λες για το μέγεθος?το παζαρι Που είχε στον κοτσοβολο που πήγε τέλος ?γιατί το είχα πετύχει 435..Τώρα πάπαλα
Link to comment
Share on other sites

Είναι να το πάρω και εγώ το σκεφτόμουν αλλά με τρομάζει το μέγεθος ...είχα νοτε3 Και αναρωτιέμαι θα καταφέρω να το κουμανταρω ...εσύ που έχεις νοτε3 τι λες για το μέγεθος?το παζαρι Που είχε στον κοτσοβολο που πήγε τέλος ?γιατί το είχα πετύχει 435..Τώρα πάπαλα

 

Φιλαρακι, από τις 5.7 ιντσες του ΝΟΤΕ 3 στις 6 του Pro, ουτε που το καταλαβαίνεις σχεδόν. Ισα-ισα που το απολαμβανεις περισσοτερο. Οσο για τα χρηματα, στα 499 ευρω, δε βρίσκεις άλλο 6αρι με αυτά τα specs. Χτυπα το !! :happy:

O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα υποστηρίζει USB otg κανονικά το κινητό έτσι;

 

Υποστηριζει USB otg και δουλευει με τα περισσοτερα στικακια (από ψαξιμο στα φορουμς).

O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι, από τις 5.7 ιντσες του ΝΟΤΕ 3 στις 6 του Pro, ουτε που το καταλαβαίνεις σχεδόν. Ισα-ισα που το απολαμβανεις περισσοτερο. Οσο για τα χρηματα, στα 499 ευρω, δε βρίσκεις άλλο 6αρι με αυτά τα specs. Χτυπα το !! :happy:

 

Από μπαταρία πως πάει μπορείς να ανεβάσεις να δω ?το έχεις λόγικα.. Ποσό οθόνη βγάζει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...