Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω. Καμιά ιδέα για το location?

χέχε... είχα ξεχάσει να το δοκιμάσω αυτό στη 1447 και τώρα μόλις το δοκίμασα και με βρίσκει κανονικά μόνο με τα data ανοικτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βιάστηκα μάλλον. Κάποιες εφαρμογές βρίσκουν την τοποθεσία αλλά κάποιες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....επειδη το κινητο προωριζεται για κοπελα χωρις καθολου πειραγματα καθοτι ειμαι κ ασχετος ..ετσι οπως θα ερθει απο vickmall δηλαδη(Multi-Language ROM(root,install google play)ετσι εχω σκοπο να το παραγγειλω.... θα υπαρχει καποιο προβλημα στην χρηση ??η οποια θα ειναι απλη ...καποιες εφαρμογες τυπου facebook , 3g - wi-fi, games (οχι απαιτητικα) αυτα...περιμενω τη γνωμη απο αυτους που το εχουν στην κατοχη τους ετσι ωστε να δω αν θα προχωρησω στην παραγγελια...

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο "προβλημα" που εχεο το τηλεφωνο σε στοκ μορφη (αν δεν εχουμε ζητησει αφαιρεση εφαρμογων απο το καταστημα) ειναι το θεμα του +30 στην αναγνωρηση κλησης. Κατα τα αλλα δουλευει απροβληματιστα.

 

Θελω να πω επισης για καποιους (οχι για σενα φιλε μου) πως ειναι απαραδεκτο να βαριουνται να διαβασουν το thread για το κινητο που τους ενδιαφερει η για τυχόν προβληματα που αντιμετοπιζουν και να κανουν ξανα και ξανα τις ιδιες ερωτησεις....Πραγματικα θαυμαζω την υπομονη του kadilak για τις επαναλαμβανομενες απαντησεις. Το αποτελεσμα ειναι να εχουμε 1ο σελιδες με ουσια και 106 σελιδες με επαναλαμβανομενες μπουρδες. Δεν ξερω αν μπορει και καποιος mod να συγκεντρωσει/επισυναψει τις Βασικες πληροφοριες και τα tutorials στην πρωτη σελιδα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....επειδη το κινητο προωριζεται για κοπελα χωρις καθολου πειραγματα καθοτι ειμαι κ ασχετος ..ετσι οπως θα ερθει απο vickmall δηλαδη(Multi-Language ROM(root,install google play)ετσι εχω σκοπο να το παραγγειλω.... θα υπαρχει καποιο προβλημα στην χρηση ??η οποια θα ειναι απλη ...καποιες εφαρμογες τυπου facebook , 3g - wi-fi, games (οχι απαιτητικα) αυτα...περιμενω τη γνωμη απο αυτους που το εχουν στην κατοχη τους ετσι ωστε να δω αν θα προχωρησω στην παραγγελια...

ευχαριστω...

Πάρε ρε τζίφρη στην κοπέλα ένα i-Phone 6 που θα την βγάλεις με το ψωρόLenovo A806 :p .

 

Στα σοβαρά τώρα....αν είσαι άσχετος αλλά θέλεις ή δεν έχεις πρόβλημα να γίνεις σχετικός, να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

:rotfl:

Εγω απο τη βιασύνη μου να πάρω κατι σε Black Friday, πηγα και πηρα το Α808t και τώρα περιμένω μεχρι Δευτέρα να ακυρωθεί.. :X

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι νέο μέλος στο forum και αναζητώ την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που προέκυψε με το τηλέφωνο μου.

Εχθες έκανα ένα system update που μου πρότεινε , με αποτέλεσμα να μην μπορεί η συσκευή να μπει στο Google play store.

Αποφάσισα να κάνω ένα factory reset αλλά μετά από αυτό, δεν υπήρχε καν η εφαρμογή για να την δοκιμάσω.

Από τα πολλά, την κατέβασα και πηγα να την τρέξω αλλά εμφάνισε μήνυμα "Unfortunately Google Play services has stopped". Κατέβασα και τα Google Play services αλλά τίποτα, το ίδιο μήνυμα για οποιαδήποτε εφαρμογή Google προσπαθώ να ανοίξω.

Η version που έχω αυτή την στιγή είναι η VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806.

 

Παρακαλώ πολύ για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι νέο μέλος στο forum και αναζητώ την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που προέκυψε με το τηλέφωνο μου.

Εχθες έκανα ένα system update που μου πρότεινε , με αποτέλεσμα να μην μπορεί η συσκευή να μπει στο Google play store.

Αποφάσισα να κάνω ένα factory reset αλλά μετά από αυτό, δεν υπήρχε καν η εφαρμογή για να την δοκιμάσω.

Από τα πολλά, την κατέβασα και πηγα να την τρέξω αλλά εμφάνισε μήνυμα "Unfortunately Google Play services has stopped". Κατέβασα και τα Google Play services αλλά τίποτα, το ίδιο μήνυμα για οποιαδήποτε εφαρμογή Google προσπαθώ να ανοίξω.

Η version που έχω αυτή την στιγή είναι η VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806.

 

Παρακαλώ πολύ για την βοήθεια σας.

 

Δες αν εισαι root μετά το update αλλιώς πας εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275

Edited by teo100
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου.

Το πρόβλημα προς το παρόν είναι ότι στο βήμα 6 των οδηγιών http://www.myphone.gr/foru...75#post5700275 μου λέει ότι δν είμαι root και τρώω πόρτα.

 

Πως μπορώ να το κάνω root?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Νομίζω πως έχω πολύ καλά νέα για όσους παραπονιούντε πως η μπαταρία δεν κρατάει όσο θα ήθελαν.

Λοιπόν ακούστε τι δοκίμασα και είχε φοβερά αποτελέσματα στο δικό μου τηλέφωνο.

Αφήστε την μπαταρία να πέσει περίπου στο 10%

Επειτα ανοίξτε το power manager και αφου συνδέσετε τον φορτιστή πατήστε την επιλογή που έχει battery calibration.

Σε καμία περίπτωση μην αποσυνδέσετε το τηλέφωνο και μην το χρησιμοποιήσετε(καλό είναι να το κάνετε κατά την διαρκεια της νυχτας) μέχρι να βγαλει μυνημα ότι το calibration ολοκληρωθηκε επιτυχώς

Σας φαίνετε παράξενο ε?

Και όμως φίλοι μου αυξήθηκε η αυτονομία της μπαταριας περίπου 40%

Δοκιμάστε το και περιμένω τα σχόλια σας.(Είμαι με 9432 st)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πειρα στα χερια μου τα 2 Α806. παιδια το κινητο δεν ανοιγει χρειαζεται φουλ φορτιση απο την αρχη ? και οι οδηγιεσ ειναι ολεσ στα κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

Μολις πειρα στα χερια μου τα 2 Α806. παιδια το κινητο δεν ανοιγει χρειαζεται φουλ φορτιση απο την αρχη ? και οι οδηγιεσ ειναι ολεσ στα κινεζικα

τη ταινία από τις επαφές της μπαταρίας την έβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

τη ταινία από τις επαφές της μπαταρίας την έβγαλες?

 

Οχι απλα το εβαλα στην φορτηση δονησε το κινητο και δεν ανοιγει κατσε να το δοκιμασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ kandilak ! τωρα πρεπει να ψαξω πως να το κανω ροοτ αρχιζει το δυσκολο κομματι

Edited by Tectonic
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου.

Το πρόβλημα προς το παρόν είναι ότι στο βήμα 6 των οδηγιών http://www.myphone.gr/foru...75#post5700275 μου λέει ότι δν είμαι root και τρώω πόρτα.

 

Πως μπορώ να το κάνω root?

 

 

Προσπαθώ με το SmartPhone Flash Tool να κάνω root το κινητό,έχοντας βγάλει την μπαταρία και συνδέοντας το στο PC με usb , αλλά δεν το βλέπει καν.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το SmartPhone Flash Tool να κάνω root το κινητό,έχοντας βγάλει την μπαταρία και συνδέοντας το στο PC με usb , αλλά δεν το βλέπει καν.

είσαι σίγουρος ότι ξέρεις τι κάνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι απλα το εβαλα στην φορτηση δονησε το κινητο και δεν ανοιγει κατσε να το δοκιμασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ kandilak ! τωρα πρεπει να ψαξω πως να το κανω ροοτ αρχιζει το δυσκολο κομματι

είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι ήδη root?

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι ξέρεις τι κάνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι ήδη root?

 

Προσπαθώντας να ακολουθήσω τα steps που περιγράφεις, για να βάλω παλαιότερη version, μου λέει στο Mobileuncle tools, ότι είμαι unrooted.

Πηγαίνοντας στη επιλογή Recovery Update, μου λεέι ότι πρέπει να κάνω root πρώτα. Από εκείνη την στιγμή παλεύω να βρώ πως θα rooting, χωρίς να τα έχω καταφέρει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου μετά απόπολύ καιρό!!

Χρησιμοποιήται τον φορτιστή που ήρθε πακέτο ή χρησιμοποιήται και άλλους;

Το βράδυ θα δοκιμάσω το κόλπο του soryam σε 1445

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ακολουθήσω τα steps που περιγράφεις, για να βάλω παλαιότερη version, μου λέει στο Mobileuncle tools, ότι είμαι unrooted.

Πηγαίνοντας στη επιλογή Recovery Update, μου λεέι ότι πρέπει να κάνω root πρώτα. Από εκείνη την στιγμή παλεύω να βρώ πως θα rooting, χωρίς να τα έχω καταφέρει ακόμη.

η ερώτηση για το root δεν πήγαινε σε σένα.

Εσύ ποια rom είχες και έκανες system update?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω τελειως τον power manager ?

 

Μου σπαει τα νευρα ενα pop φορτιζει δεν φορτιζει το τηλεφωνο. Αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν το κανει παντα.

 

Δεν χρειάζεται να τον απεγκαταστήσεις και επειδή είναι εφαρμογή συστήματος σου προτείνω να μη το κάνεις. Μπορείς να πας από το μενού των ρυθμίσεων στις εφαρμογές, να την ανοίξεις και να αποεπιλέξεις τις ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έκανα απευθείας update και Install από 1443 σε 1447 για να δω τι θα γίνει. Ενώ μου κράτησε όλες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου χάλασε TWRP recovery και root. Το φλάσαρα ξανά και πήγα για fix permissions στο recovery και ενώ μου λέει εκεί ΟΚ, όταν ανοίγω το κινητό δεν είναι root. Εγκατέστησα και το root checker για επαλήθευση και πράγματι δεν είναι. Ανοίγοντας τo superuser μου βγάζει και Update το οποίο αποτυγχάνει να εγκαταστήσει. Πήγα να εγκαταστήσω και το Mobileuncle MTK Tools αλλά για κάποιο λόγο μου βγάζει πρόβλημα χώρου ενώ δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

Καμιά ιδέα με όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

τη ταινία από τις επαφές της μπαταρίας την έβγαλες?

:lol::lol::lol::lol:

:D:D:D:D

Ολόκληρο αυτοκόλλητο χρώματος πορτοκαλί ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω στις επαφές της μπαταρίας,δεν το βλέπετε??????

Να μπει στην αρχική σελίδα η λύση μαζί με τους οδηγούς αναβάθμισης!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ρε τζίφρη στην κοπέλα ένα i-Phone 6 που θα την βγάλεις με το ψωρόLenovo A806 :p .

 

Στα σοβαρά τώρα....αν είσαι άσχετος αλλά θέλεις ή δεν έχεις πρόβλημα να γίνεις σχετικός, να το πάρεις.

 

Οπως σου ειπα ομως φιλε το τηλ δεν θα ειναι στα χερια μου θα το δωσω...γιαυτο ρωτησα αν το κινητο δουλευει απροβληματιστα οπως ερχετε απο το μαγαζι...αν δουλευει καλως αν θελει πειραγματα τοτε να παω για κατι αλλο....

σε ευχαριστω παντως...για το τζιφρη....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τον απεγκαταστήσεις και επειδή είναι εφαρμογή συστήματος σου προτείνω να μη το κάνεις. Μπορείς να πας από το μενού των ρυθμίσεων στις εφαρμογές, να την ανοίξεις και να αποεπιλέξεις τις ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έκανα απευθείας update και Install από 1443 σε 1447 για να δω τι θα γίνει. Ενώ μου κράτησε όλες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου χάλασε TWRP recovery και root. Το φλάσαρα ξανά και πήγα για fix permissions στο recovery και ενώ μου λέει εκεί ΟΚ, όταν ανοίγω το κινητό δεν είναι root. Εγκατέστησα και το root checker για επαλήθευση και πράγματι δεν είναι. Ανοίγοντας τo superuser μου βγάζει και Update το οποίο αποτυγχάνει να εγκαταστήσει. Πήγα να εγκαταστήσω και το Mobileuncle MTK Tools αλλά για κάποιο λόγο μου βγάζει πρόβλημα χώρου ενώ δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

Καμιά ιδέα με όλα αυτά;

Ποιος σου είπε ότι το fix permissions διορθώνει το root. Μπες στον TWRP και φλασαρε το Update_SuperSU_v2.14 (link υπάρχει στον οδηγό αναβάθμισης στην υπογραφή μου)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλοι μου,εχω μια ερωτηση,πως απενεργοποιείται η ηχητική ειδοποίηση και η δονηση όταν το τηλέφωνο φορτίζει στο 100%?πρεπει να ξετσεκαρω κατι!Ειμαι με την 1447,ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στην Rom 1447 κάνουμε update τον SU η όχι? (μου το ζητάει συνέχεια). Και τι αλλαγές θα έχουμε?
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Στην Rom 1447 κάνουμε update τον SU η όχι? (μου το ζητάει συνέχεια). Και τι αλλαγές θα έχουμε?

Κάνε update κανονικά και εγκατάστησε και το binary που ζητάει κανονικά. Μετά επανεκκίνηση και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...