Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπα θα το αφήσω ως έχει το κινητό με την 1447 αλλά δεν άντεξα :P

 

Εχθές το βράδυ έβαλα πάλι την AOSP V2.0 και άρχισα τις δοκιμές.

 

Βρήκα λύση για τις εφαρμογές που τις έβγαζε μη συμβατές στο Play Store. Θέλει να γίνουν εγκατάσταση τα gapps από TWRP γιατί μάλλον αυτά που έχει από μόνη της μέσα είναι ελλειπή.

 

Μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ως τώρα ήταν με το office και το onenote. Το office κράσαρε όταν του έκανα add το onedrive και το onenote κράσαρε πάνω στο login. Μετά από πολλές προσπάθειες όμως δουλέψανε χωρίς να κάνω κάτι.

 

Ο task manager δεν σκοτώνει τα services όπως στις rom της Lenovo όταν κλείνεις τα apps, αυτό ήταν και το μόνο μου πρόβλημα με τις rom της Lenovo.

 

Το power saving του επεξεργαστή λειτουργεί σωστά. Έχει δηλαδή διαβαθμίσεις στα hz, στις official rom ήταν είτε στα full (1664mhz) είτε σε κατάσταση sleep.

 

Ένα άλλο πρόβλημα που είχα και λύθηκε, είναι το sync του firefox, το οποίο στις official rom, κράσαρε πάνω στην ρύθμιση του.

 

Με την επιλογή του χώρου αποθήκευσης έχει ένα θέμα. Κανονικά την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου πρέπει να την έχει ως SDcard0 και την κάρτα SDcard1, τα έχει όμως ανάποδα, μάλλον γι' αυτό ενώ δηλώνω ως προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης το phone storage, αυτό πάλι πάει και κάνει κάποιους φακέλους στην κάρτα και κάποια αρχεία τα στέλνει εκεί.

 

Ένα θέμα υπάρχει με το supersu. Αυτό που έχει μέσα η rom είναι στα κινέζικα. Δοκίμασα τα 2.14 και 2.16 από TWRP αλλά κάτι δεν γίνεται σωστά και χάνει το root. Η λύση ήταν να βάλω μια πιο παλιά έκδοση, την 2.02. Δοκίμασα μετά να την κάνω update στην τελευταία (2.35 νομίζω) αλλά μετά το reboot χάνετε το root. Οπότε η μόνη λύση είναι η εγκατάσταση του 2.02 από TWRP και η απενεργοποίηση του auto update των apps στο Play Store.

 

Το μόνο που μου λείπει τώρα είναι κάποια apps της lenovo που μου άρεσαν. Θα δοκιμάσω σήμερα να τα κατεβάσω σε apk και να τα περάσω.

 

Βρήκα ένα θεματάκι ακόμα. Δεν υπάρχει στην AOSP επιλογή στο app που έχει για τις επαφές να διορθώνεις το θέμα με το +30 .

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αλλαζετε ρομ αφου το κινητο πεταει με την official? αργοτερα αν βγει καμια ενδιαφερον ναι να την αλλαξουμε αλλα τωρα ειναι νωρις νομιζω για αλλαγη ρομ
Link to comment
Share on other sites

τωρα το κινητο δεν ανοιγει καν. πήγα να κανω firmware update που πρότεινε ο kadilak. καμια ιδέα?
Φίλε nikos_001 νομίζεις ότι μπορώ να ασχολούμαι με την επιπολαιότητα του καθενός εδώ μέσα. Διάβασε προσεκτικά το post που σου είπα για το firmware upgrade και δες εσύ τι έχεις κάνει. Από το screenshot που ποστάρεις δείχνει ότι έκανες του κεφαλιού σου. Ευτυχώς για σένα ακόμα δεν ήρθε το τέλος. Δες πίσω τα post τι σου είπα να κάνεις και κάντο . Και επειδή όταν το κάνεις θα πρέπει να διορθώσεις και το IMEI δες και αυτό. Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι να μην το παρακανουμε και ξενερωσει τελειως ο καντιλακ...:confused:

 

εχει προσφερει πολλα και ακομη πτοσφερει....

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οκ όλα. έβαλα την rom που με είπες. Όταν είμαι στο twrp όταν πάω να κανω install δεν με αναγνωρίζει την sd. ακομα και εκεί που έχει μια επιλογή mount, δε μπορώ να την επιλέξω. η sd ειναι σε μορφή fat32. αν περάσω την rom στην εσωτερική μνήμη, δε μπορω να κανει απο κει install??

 

 

συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οκ όλα. έβαλα την rom που με είπες. Όταν είμαι στο twrp όταν πάω να κανω install δεν με αναγνωρίζει την sd. ακομα και εκεί που έχει μια επιλογή mount, δε μπορώ να την επιλέξω. η sd ειναι σε μορφή fat32. αν περάσω την rom στην εσωτερική μνήμη, δε μπορω να κανει απο κει install??

 

 

συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

Ναι μπορείς να την βάλεις στην εσωτερική μνήμη και να την κάνεις install από εκεί.

Αυτό που σου είπα για το imei να κάνεις , αν σου βγαλει invalid imei .

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να την βάλεις στην εσωτερική μνήμη και να την κάνεις install από εκεί.

Αυτό που σου είπα για το imei να κάνεις , αν σου βγαλει invalid imei .

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έβγαλε κάτι για το imei. έβαλε μια άλλη sd και την διαβάζει. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε βλέπει τη δική μου:mad:. τέλος πάντων. Προχωράει κανονικά προς το παρόν. Έβαλα και την official από need rom. Θα ενημερώσω όταν ολοκληρώσω. Sorry για το πρήξιμο:cry: αλλά βοήθησες πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έβγαλε κάτι για το imei. έβαλε μια άλλη sd και την διαβάζει. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε βλέπει τη δική μου:mad:. τέλος πάντων. Προχωράει κανονικά προς το παρόν. Έβαλα και την official από need rom. Θα ενημερώσω όταν ολοκληρώσω. Sorry για το πρήξιμο:cry: αλλά βοήθησες πραγματικά.

θα βγάλει όταν πας να κάνεις κλήση

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η λύση που σκέφτομαι είναι το φλασαρισμα της 1432(9432) rom

Η άλλη λύση είναι να τραβήξουμε από το τηλέφωνο σου την πληροφορία που χρειάζεται με το MTK droid tools και να χρησιμοποιήσουμε αυτό το scatter file ώστε να φλασάρεις το TWRP στο τηλέφωνο σου.

Και απ'οτι βλεπω δεν είσαι ο μόνος με αυτό το προβλημα.

Όλα κομπλέ. Απ'τους δύο αυτούς τρόπους, το λέω και για μελλοντική χρήση ότι δούλεψε μόνο ο πρώτος τρόπος. Ο δεύτερος εμένα προσωπικά δεν έκανε δουλειά. Από κει και πέρα, αφού πέρασε η rom, απλά ακολούθησα τον οδηγό σου και όλα μπήκαν τέλεια. Το imei δεν με έβγαλε κάποιο θέμα. Παίρνω κανονικά τηλέφωνο.

Και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια :grin:

Link to comment
Share on other sites

Τις διεγραψες η απλα τις φριζαρες ?
Ολα delete ;) Και ειναι σαν πυραυλοκινητο!!! Παρε πρωτα back up και αρχισε να delete χωρις ελεος!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είπα θα το αφήσω ως έχει το κινητό με την 1447 αλλά δεν άντεξα :P

 

Εχθές το βράδυ έβαλα πάλι την AOSP V2.0 και άρχισα τις δοκιμές.

 

 

Μπραβο παιδια που δικομαζετε την ΑΟSP. Οταν ξεμπλεξω θα την φορτωσω και εγω πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ολα delete ;) Και ειναι σαν πυραυλοκινητο!!! Παρε πρωτα back up και αρχισε να delete χωρις ελεος!!!! :lol::lol::lol::lol:

Πολύ ωραία τα λες και συ nikos-s . Κοίτα να είσαι διαθέσιμος όταν θα αρχίσουν πάλι τα "βοηθεια" να δώσεις συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα λες και συ nikos-s . Κοίτα να είσαι διαθέσιμος όταν θα αρχίσουν πάλι τα "βοηθεια" να δώσεις συμβουλές.

 

Θα συμφωνησω με τον kandilak.

 

Όσοι δεν έχετε βασικές γνώσεις πανω στο θέμα ή βαριεστε να διαβασετε τις 100+ σελίδες και με την παραμικρή αναποδια πελαγονετε και ζητατε βοηθεια, καλυτερα μην τα πειράζεται και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλετε να κάνετε κάτι με τους οδηγούς που έχει παραθέσει ο Kandilak,πρώτα διαβάστε τους 2-3 φορές για να καταλάβετε(περίπου) ποιές θα είναι οι κινήσεις σας.

Μετά 1 προς 1 τις παραγράφους κι αφού έχετε τσεκάρει πως δεν "πηδήξατε" κάποια απ'αυτές!!!!!

Σας μιλάω εκ πείρας......Δεν είχα κινητό για 4 μέρες γιατί δεν ακολουθούσα κατα γράμμα τον οδηγό αναβάθμισης.Έχασα root και gapps και το τηλέφωνο ήταν φάντασμα.Έκανε ότι ήθελε!

Όταν τα έκανα ΟΛΑ από την αρχή και βήμα προς βήμα,σε λιγότερο από 30 λεπτά όλα δούλευαν ρολόι (επιπέδου Omega... :p).

Και ROM1443 είχα,και rooted είμαι,πάρτε και gapps για να έχω να παίζω.

Έγραψα,ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ !!!!

Ένας παθών και μαθών ..... :lol::D:lol::D :cool:

Link to comment
Share on other sites

Hands-on: Lenovo A8 A806

http://www.myphone.gr/d/lenovo/a8-a806.410/hands-on/

 

Το κινητο δεν ειναι 180γρ αλλα 150γρ, το καταλαβαινεις και στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά του δουλεύουν όλα σωστά; Από μπάσα πως τα πανε ;

Ναί! Δουλεύουν σωστά. Ένταση τεραααάστια και τα μπάσα αν ρυθμίσεις απο τον music player του τηλ.είναι super!

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

μια ερωτησουλα. Μετα απο κανα 3μηνο που εχουμε δει τι παιζει με το κινητο, στο ποιηματακι που γραφουμε σε to2c, minideal κτλ απο κατω του τυπου "καντε μου ρουτ, διαγραψτε μου το ταδε",

υπαρχει κατι που ΕΙΝΑΙ καλο να ζητησουμε, και κατι που ΔΕΝ ειναι καλο και μπορει να δημιουργησει προβληματα;

Μην κανουμε copy paste το ποιηματακι του προηγουμενου αγοραστη και μετα κλαιμε!

Edited by mayhem19
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Μηπως εχετε κατα νου κανενα καλο gps να περασω στην συσκευη και απο που μπορω να το κατεβασω?

Απευθύνσου εδώ Android - προτάσεις: GPS και πλοήγηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Μετά από την προσωπική μου εμπειρία που είχα στο να περάσω την rom 1447 στο κινητό και τα προβλήματα που αντιμετώπισα ήθελα να γράψω τα παρακάτω.

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που με τις γνώσεις και το ψάξιμο που έχουν κάνει βοήθησαν αρκετό κόσμο.

Όσον αφορά τους οδηγούς του φίλου kandilak, είναι πάρα πολύ καλοί και όποιος τους ακολουθήσει πιστά θα μπορέσει να βάλει όποια rom του αρέσει και ύστερα να χαρεί το κινητό του.

 

Θα ήθελα να παραθέσω όμως και κάποια προβλήματα που αντιμετώπισα που δεν αναφέρονται στους οδηγούς αλλά αντιμετωπίζονται στις σελίδες του θέματος αυτού:

1) Όσον αφορά τους usb driver εμένα δεν μου δούλεψαν όποτε στο SP_Flash_Tool τις διαδικασίες που περιγράφει ο οδηγός το κινητό αρνούταν να τις εκτελέσει. Έπρεπε να διορθωθούν και έγινε με αυτή τη διαδικασία: http://www.needrom.com/download/twrp-in-english-for-lenovo-a806/

2) Επειδή αρχικά δημιουργήθηκε πρόβλημα με το SP_Flash_Tool και μετά από κάποιες ενέργειες δικές μου τελικά το τηλέφωνο δεν άνοιγε, χρείαστεικε να κάνω firmware upgrade με τον οδηγό του kandilak χρησιμοποιώντας το αρχείο του συνδέσμου: https://mega.co.nz/#F!y4kDWSaJ!3MbSuyotSJVwJfXHB9Xsmg

3) Αφού ξανάξοιξε το κινητό, σβήστηκε το ΙΜΕΙ από το σύστημα του κινητού και δεν μπορούσε να πιάσει σήμα. Χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο φτιάχτηκε το ΙΜΕΙ και το κινητό είχε πάλι σήμα.

 

Όσον αφορά τη διαδικασία για το ΙΜΕΙ βέβαια στο βίντεο δεν ισχύει, ισχύει το παρακάτω που έγραψε ο kandilak.

 

a) < Ο κώδικας στο cmd είναι " imei xxxxxxxxxxx " > Δεν χρειάζεται να πατηθούν δύο κωδικοί. >

b) < Το αρχείο MP0B_001_ΝΕW που δημιουργείται το μετονομάζουμε σε MP0B_001, το βάζουμε στον φάκελο και δίνουμε σωστά permissions >

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω τελειως τον power manager ?

 

Μου σπαει τα νευρα ενα pop φορτιζει δεν φορτιζει το τηλεφωνο. Αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν το κανει παντα.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος & γενικά νέος με root τηλέφωνα λόγω χρόνιου κολλήματος με Samsung :)

 

To συγκεκριμένο τηλέφωνο το έχω εδώ & 2 εβδομάδες χωρίς να έχω αλλάξει ακόμα rom (μαμίσια 9432), χρησιμοποιώντας Nova launcher, DW contacts & κάποιες άλλες εφαρμογές κατεβασμένες από playstore. Να σημειώσω ότι το συγκεκριμένο τηλ. αγοράστηκε απο Minideal & ήρθε root με multilanguage rom, playstore & δεν έβγαλα καμία κινέζικη εφαρμογή. Μέχρι χθες το τηλέφωνο (αν εξαιρέσεις το θέμα στις κλήσεις με το +30) λειτουργούσε άψογα, με μετρήσεις στο Antutu όλες πάνω από 32-33000, αυτονομία μπαταρίας πάνω από μία μέρα με αρκετές κλήσεις, mails, wifi πάνω από 6 ώρες, 3G & σερφάρισμα με mobile net... γενικά πέταγε (και αυτός ίσως ήταν ο λόγος που δεν είχα προχωρήσει σε update rom που τόσο διεξοδικά έχει αναλύσει ο kandilak)!

 

Από χθες όμως δυστυχώς το ThemeCenter το οποίο ζήτησε update & έγινε & ύστερα από το κατέβασμα κάποιων lockscreen που ήθελα να τσεκάρω το τηλέφωνο όταν κάποιος καλεί & γενικά όλες οι ηχητικές ειδοποιήσεις δεν λειτουργούν :( Στα profiles όποιο & να επιλέξω εκτός από δόνηση δεν γίνεται τίποτα, όπως επίσης & στις ρυθμίσεις ringtones (calls-msg-notifications) ότι & να επιλέξω δεν ακούγεται...

Κάνοντας έλεγχο σε όλες τις λειτουργίες του κινητού διαπίστωσα δυστυχώς ότι ούτε στα videos, music & games παίζει ήχος ΕΚΤΟΣ από το ραδιόφωνο...

 

Έσβησα όλα τα νέα lockscreens που είχα κατεβάσει, έκανα & 3-4 φορές reset στο κινητό χωρίς κανένα αποτέλεσμα...

 

Έχει κανείς καμία ιδέα τί μπορεί να έπαθε ή προχωράω σε αλλαγή rom?

 

Υ.Γ. sorry για το μεγάλο κείμενο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος & γενικά νέος με root τηλέφωνα λόγω χρόνιου κολλήματος με Samsung :)

 

To συγκεκριμένο τηλέφωνο το έχω εδώ & 2 εβδομάδες χωρίς να έχω αλλάξει ακόμα rom (μαμίσια 9432), χρησιμοποιώντας Nova launcher, DW contacts & κάποιες άλλες εφαρμογές κατεβασμένες από playstore. Να σημειώσω ότι το συγκεκριμένο τηλ. αγοράστηκε απο Minideal & ήρθε root με multilanguage rom, playstore & δεν έβγαλα καμία κινέζικη εφαρμογή. Μέχρι χθες το τηλέφωνο (αν εξαιρέσεις το θέμα στις κλήσεις με το +30) λειτουργούσε άψογα, με μετρήσεις στο Antutu όλες πάνω από 32-33000, αυτονομία μπαταρίας πάνω από μία μέρα με αρκετές κλήσεις, mails, wifi πάνω από 6 ώρες, 3G & σερφάρισμα με mobile net... γενικά πέταγε (και αυτός ίσως ήταν ο λόγος που δεν είχα προχωρήσει σε update rom που τόσο διεξοδικά έχει αναλύσει ο kandilak)!

 

Από χθες όμως δυστυχώς το ThemeCenter το οποίο ζήτησε update & έγινε & ύστερα από το κατέβασμα κάποιων lockscreen που ήθελα να τσεκάρω το τηλέφωνο όταν κάποιος καλεί & γενικά όλες οι ηχητικές ειδοποιήσεις δεν λειτουργούν :( Στα profiles όποιο & να επιλέξω εκτός από δόνηση δεν γίνεται τίποτα, όπως επίσης & στις ρυθμίσεις ringtones (calls-msg-notifications) ότι & να επιλέξω δεν ακούγεται...

Κάνοντας έλεγχο σε όλες τις λειτουργίες του κινητού διαπίστωσα δυστυχώς ότι ούτε στα videos, music & games παίζει ήχος ΕΚΤΟΣ από το ραδιόφωνο...

 

Έσβησα όλα τα νέα lockscreens που είχα κατεβάσει, έκανα & 3-4 φορές reset στο κινητό χωρίς κανένα αποτέλεσμα...

 

Έχει κανείς καμία ιδέα τί μπορεί να έπαθε ή προχωράω σε αλλαγή rom?

 

Υ.Γ. sorry για το μεγάλο κείμενο :)

Δεν ξέρω τι έπαθε αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι όταν κάνεις αναβάθμιση θα έχεις άλλο κινητό, χωρίς προβλήματα. Αν και εξοικειωμένος με την τεχνολογία δεν είχα ποτέ ασχοληθεί με ρουτ κτλ αλλά δεν είχα θέμα. Ο οδηγός του kantilak είναι πολύ αναλυτικός και δε θα δυσκολευτείς αρκεί να κάνεις ακριβώς τα βήματα όπως τα λέει.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας τις οδηγίες έχω βάλει την 1443 και γενικά το τηλ δουλεύει πολύ καλά εκτός 2 πραγματακια...

 

Αρχικά θέλω να περάσω την 1447 αλλά να μη ξαναστηνω απο την αρχή όλες τις εφαρμογές! Υπάρχει τρόπος να τις κρατήσω backup και μετά να έρθουν όλες; Κάπου το είχε γράψει ο kantilak αλλά δεν είναι στον οδηγό!!Αν κάνω την αναβάθμιση μέσω του system update θα διατηρηθούν εφαρμογές,root κλπ;

 

Καμιά απο τις εφαρμογές δεν βρίσκει τοποθεσία,εκτός αν είναι το gps ενεργοποιημένο, παρόλο που στο location services έχω το battery mode enabled.Μόλις ανοίγω το gps,παει μόνο του στο ,high accuracy!! Καμια ιδέα;

 

Ο chrome είναι η μοναδική εφαρμογή που δεν γίνεται rotate! Με επανεγκατάσταση, απλα δούλεψε τις 2 πρωτες φορές και μετα πάλι τα ίδια!!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας τις οδηγίες έχω βάλει την 1443 και γενικά το τηλ δουλεύει πολύ καλά εκτός 2 πραγματακια...

 

Αρχικά θέλω να περάσω την 1447 αλλά να μη ξαναστηνω απο την αρχή όλες τις εφαρμογές! Υπάρχει τρόπος να τις κρατήσω backup και μετά να έρθουν όλες; Κάπου το είχε γράψει ο kantilak αλλά δεν είναι στον οδηγό!!Αν κάνω την αναβάθμιση μέσω του system update θα διατηρηθούν εφαρμογές,root κλπ;

 

Καμιά απο τις εφαρμογές δεν βρίσκει τοποθεσία,εκτός αν είναι το gps ενεργοποιημένο, παρόλο που στο location services έχω το battery mode enabled.Μόλις ανοίγω το gps,παει μόνο του στο ,high accuracy!! Καμια ιδέα;

 

Ο chrome είναι η μοναδική εφαρμογή που δεν γίνεται rotate! Με επανεγκατάσταση, απλα δούλεψε τις 2 πρωτες φορές και μετα πάλι τα ίδια!!

 

Ευχαριστώ!

Μπορείς να πας στην 1447 κάνοντας τον οδηγό αναβάθμισης από την αρχή, παραλείποντας το κομμάτι φλασαρισματος του TWRP με το mobileuncle αφού το έχεις ήδη και αντικαθιστοντας την 1441 rom με την 1447. Αφού ολοκληρώσεις το οδηγό μπαίνεις αλλη μια φορά στο TWRP και κάνεις Restore από το τελευταίο Backup που πήρες μόνο το data.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...