Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έκδοση του titanium back up στην ρομ 1516_ST δεν με αφήνει να κάνω διαγραφή των ανεπιθύμητων εφαρμογών. Υπάρχει κάποια άλλη έκδοση? Edited by theosdor
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που λές. Σβήνει εκεί που δεν πρέπει. Σπαστικό...

Από ότι φαίνεται το θέμα είναι στο λειτουργικό. Λίγο περίεργο να συμβαίνει μόνο σε ορισμένα τηλέφωνα. Αλλά αν το πρόβλημα λύνεται...

Εγκατέστησα τη ROM και προσπαθώ να σετάρω το τηλ. Σε γενικές γραμμές, μου φαίνεται πολύ "φτωχή" σε σχέση με τις vibeui.

Βρήκα κάποιες νεότερες, π.χ MIUI_V6_Lenovo_A806_A808T_5.5.23_(MULTILENGUAGE)By_Pirinvk και MIUI V6 Lenovo A806 y A808T v5.5.8(Multilenguage). Είναι καλύτερες ή χειρότερες; Αξίζει να τις δοκιμάσω ή είναι ίδιες;

 

Την MIUI V6 Lenovo A806 y A808T v5.5.8(Multilenguage) που δοκίμασα, είναι πιο “πλούσια” από την MIUI v6 5.2.13 και έχει και xposed,

ενώ έγινε κανονικά εγκατάσταση, όταν μ’ έπαιρναν τηλέφωνο έβγαζε μήνυμα ότι είναι καταλυμένο και επειδή δεν είχα χρόνο να το ψάξω την έβγαλα.

Στα σχόλια της ROM στο Needrom, παραπέμπει κάποιος σε http://www.movilesdualsim.com/tema/miui-v6-lenovo-a806-a808t-multilenguaje-v-5-5-23-estable-actualizacion-semanal-by-pirinvk.92190/ στο οποία αναφέρει ότι πρέπει να γίνει δύο φορές εγκατάσταση.

Παρεμπίπτοντος, ακόμα δεν έκλεισε στα ξαφνικά και η μπαταρία είναι στο 23% (δύο μέρες και συνεχίζει, αν συμβεί σε δυο αποφορτίσεις ακόμα, είστε όλοι καλεσμένοι σε πάρτυ).

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του titanium back up στην ρομ 1516_ST δεν με αφήνει να κάνω διαγραφή των ανεπιθύμητων εφαρμογών. Υπάρχει κάποια άλλη έκδοση?

Μπορείς να την κάνεις update από το playstore. Όμως δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα και με αυτή που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπίπτοντος, ακόμα δεν έκλεισε στα ξαφνικά και η μπαταρία είναι στο 23% (δύο μέρες και συνεχίζει, αν συμβεί σε δυο αποφορτίσεις ακόμα, είστε όλοι καλεσμένοι σε πάρτυ).

Ωραια, να φωναξουμε και τον Παρεπιπτοντο.. (σορρυ δεν αντεξα)

Την MIUI V6 Lenovo A806 y A808T v5.5.8(Multilenguage) που δοκίμασα

Λογικο να μη δουλευουν οι κλησεις, αμα βασιζεται στην Α808Τ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο να μη δουλευουν οι κλησεις, αμα βασιζεται στην Α808Τ..

Δεν βασίζεται στην A808t. A808t είναι συσκευή όχι rom. Αυτή η rom είναι port της miui rom για τα Α806-Α808t.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και ειναι 808Τ η συσκευη, αλλα κανει και για τις δύο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και ειναι 808Τ η συσκευη, αλλα κανει και για τις δύο;

Μέσω του aroma installer που υπάρχει σ' αυτή τη rom επιλέγεις ποια συσκευή έχεις και γίνεται ανάλογα η εγκατάσταση των απαιτούμενων αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο καινουρια αυτη; Οταν την ειχα βαλει δε θυμαμαι να ζητησε κατι.. Ξερεις αν δουλευει η black screen (on/off) με αυτην;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κάνεις update από το playstore. Όμως δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα και με αυτή που έχει.

 

Δεν ξ'εω το λόγο, την απεγκατέστησα και προσπαθώ να βάλω την τελευταία αλλά λεεί install failed. Θα το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο καινουρια αυτη; Οταν την ειχα βαλει δε θυμαμαι να ζητησε κατι.. Ξερεις αν δουλευει η black screen (on/off) με αυτην;

 

Το double tap screen on δεν ξέρω. Το screen off όμως γίνεται με διάφορους τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

Την 1559 την έχει δοκιμάσει κανεις???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

Το εχω δει σε γνωστο το app, δεν γνωριζω λεπτομερειες, οπως και τα υπολοιπα. Απλα ο stevelo φαινεται τοσο απελπισμενος που του ειπα να το δοκιμασει. :)

Link to comment
Share on other sites

εσύ που είδες rom 1559 και ρωτάς?

Αυτή πια Ρομ είναι?? Βασικά ψάχνω μια πλήρης με ελληνικό μενού. Κ αυτή που φοραω έχει ελληνικά αλλά σε μερικές υποκατηγορίες του μενού μου τα βγάζει αγγλικά.....

http://postimg.org/image/kiijgddft/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Απο πού το εχεις παρει το κινητό;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Vickmall.. Είναι φίλου δεν είναι δικο μου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πια Ρομ είναι?? Βασικά ψάχνω μια πλήρης με ελληνικό μενού. Κ αυτή που φοραω έχει ελληνικά αλλά σε μερικές υποκατηγορίες του μενού μου τα βγάζει αγγλικά.....

http://postimg.org/image/kiijgddft/

VIBEUI_V2.0_1599_7.48.1_ST_A806

VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806

 

Δεν υπάρχει 1599 . Είναι η 1447. Τώρα γιατί την γράφουν 1599 μπορείς να τους ρωτήσεις να σου πουν. Με μια αλλαγή στο build.prop το κάνεις να λέει ότι έχει Windows 10:D

Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V2.0_1599_7.48.1_ST_A806

VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806

 

Δεν υπάρχει 1599 . Είναι η 1447. Τώρα γιατί την γράφουν 1599 μπορείς να τους ρωτήσεις να σου πουν. Με μια αλλαγή στο build.prop το κάνεις να λέει ότι έχει Windows 10:D

Ok. Για αυτό Ρώτησα. Να την κρατήσω η να βάλω κάποια αλλη π.χ την 1501 του τούρκου.. με πιο πλήρες ελληνικό μενού?? Αν υπάρχει! Τι προτεινετε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V2.0_1599_7.48.1_ST_A806

VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806

 

Δεν υπάρχει 1599 . Είναι η 1447. Τώρα γιατί την γράφουν 1599 μπορείς να τους ρωτήσεις να σου πουν.

Γιατι μαλλον ειναι μαγειρεμενη ρομ των κινεζων που βασιζεται στην 1447.

 

Απο minideal σημερα πηρα στα χερια μου 1 Α806, γραφει εκδοση 3447 και δεν ειναι και ρουτ! Αρχισε τις παπατζες και το minideal τωρα. Τουλαχιστον πρεπει να βασιζονται στην 1447 και οι 2 αλλα με κινεζιες μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Την MIUI V6 Lenovo A806 y A808T v5.5.8(Multilenguage) που δοκίμασα, είναι πιο “πλούσια” από την MIUI v6 5.2.13 και έχει και xposed,

ενώ έγινε κανονικά εγκατάσταση, όταν μ’ έπαιρναν τηλέφωνο έβγαζε μήνυμα ότι είναι καταλυμένο και επειδή δεν είχα χρόνο να το ψάξω την έβγαλα.

Στα σχόλια της ROM στο Needrom, παραπέμπει κάποιος σε http://www.movilesdualsim.com/tema/miui-v6-lenovo-a806-a808t-multilenguaje-v-5-5-23-estable-actualizacion-semanal-by-pirinvk.92190/ στο οποία αναφέρει ότι πρέπει να γίνει δύο φορές εγκατάσταση.

Παρεμπίπτοντος, ακόμα δεν έκλεισε στα ξαφνικά και η μπαταρία είναι στο 23% (δύο μέρες και συνεχίζει, αν συμβεί σε δυο αποφορτίσεις ακόμα, είστε όλοι καλεσμένοι σε πάρτυ).

χαχαχαχαχαχ. Και το δικό μου διανύει τις 14 ώρες λειτουργίας κι είναι στο 83%. Έχω πορεία....

Και να συμπληρώσω πως με τη ΜIUI v6 5.2.13 δεν έχω καμμία καταγραφή στο supersu και κανένα bag. Για να δούμε τι θα δούμε με αυτές τις rom ....

Link to comment
Share on other sites

416 σελιδες..εναν οδηγο για root δεν βρηκα ρε παιδια.....!!! υπαρχει??? Ή δν χρειαζεται να βαλει.?

 

επισης αυτην την ρομ την εχει δοκιμασει κανεις? εχει ελληνικα μεσα?

http://www.needrom.com/download/a806-aosp-v1-0/

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Την MIUI V6 Lenovo A806 y A808T v5.5.8(Multilenguage) που δοκίμασα, είναι πιο “πλούσια” από την MIUI v6 5.2.13 και έχει και xposed,

ενώ έγινε κανονικά εγκατάσταση, όταν μ’ έπαιρναν τηλέφωνο έβγαζε μήνυμα ότι είναι καταλυμένο και επειδή δεν είχα χρόνο να το ψάξω την έβγαλα.

Στα σχόλια της ROM στο Needrom, παραπέμπει κάποιος σε http://www.movilesdualsim.com/tema/miui-v6-lenovo-a806-a808t-multilenguaje-v-5-5-23-estable-actualizacion-semanal-by-pirinvk.92190/ στο οποία αναφέρει ότι πρέπει να γίνει δύο φορές εγκατάσταση.

Παρεμπίπτοντος, ακόμα δεν έκλεισε στα ξαφνικά και η μπαταρία είναι στο 23% (δύο μέρες και συνεχίζει, αν συμβεί σε δυο αποφορτίσεις ακόμα, είστε όλοι καλεσμένοι σε πάρτυ).

Στις MIUI roms δουλεύουν κανονικά τα gapps; Κατεβάζεις κανονικά από play store;

Δοκίμασες να κάνεις restore data από VIBE rom;

Διάβασα ότι έχουν κάνει βελτίωση στο GPS. Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις το αρχείο system/etc/gps.conf;

Link to comment
Share on other sites

παιιδιά ερώτηση

όταν μου έρχεται μνμ οτι κάποιος με πήρε τηλ γιατι δεν ειχα σήμα ή ήμουν κατειλημμένος στον αποστολέα δεν μου εμφανίζει το όνομα του μόνο τον αριθμό του ........... γιατί???

Link to comment
Share on other sites

παιιδιά ερώτηση

όταν μου έρχεται μνμ οτι κάποιος με πήρε τηλ γιατι δεν ειχα σήμα ή ήμουν κατειλημμένος στον αποστολέα δεν μου εμφανίζει το όνομα του μόνο τον αριθμό του ........... γιατί???

Κάνε αυτό --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6114276#post6114276

 

αν δεν έχεις αυτή την επιλογή τότε ή αλλάζεις rom ή κάνεις αυτό -->http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5824359#post5824359

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερας σας. Πηρα στην αδερφη μου το συγκεκριμενο κινητο και το Power manager (του οποιου ειχα δωσει δικαιωματα superuser και το οποιο δεν μπορω να απεγκαταστησω) βγαζει συνεχεια ενα μυνηματακι σε μαυρο φοντο οτι "Power manager ελαβε δικαιωματα superuser". Πραγματικα με/την εχει εκνευρισει. Υπαρχει καποιος τροπος να το σταματησω?

Ξερω ειναι λιγο χαζη η ερωτηση, αλλα ειναι η πρωτη φορα που μου γινεται αυτο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Edit: Ακυρο, τελικα το βρηκα. Απο την εφαρμογη Superuser εβγαλα τα notifications.

Edited by achilleas10
Επιλυση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...