Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρήγγειλα χθες απο την αποθήκη στην Ελλάδα μολις έρθει θα αναφέρω τυχόν απορίες
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες απο την αποθήκη στην Ελλάδα μολις έρθει θα αναφέρω τυχόν απορίες

 

Καλός να σου έρθει. Σου εύχομαι να είναι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε κιόλας. Η αποθηκη τους θεσσαλονικη ειναι; θα παω το πρωι απο τα ελτα κουριερ της νεαπολης να το παρ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλός να σου έρθει. Σου εύχομαι να είναι ρου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηρθε κιόλας. Η αποθηκη τους θεσσαλονικη ειναι; θα παω το πρωι απο τα ελτα κουριερ της νεαπολης να το παρ

οταν λες αποθηκη εδω τι ενοεις γραφε λεπτομερειες γιατι θελω να παραγγειλω για ενα φιλο

Edited by jara1988
λαθος εγινε
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Χρησιμοποιείς την Backup λειτoυργία του TWRP για να πάρεις backup την τωρινή κατάσταση του τηλεφώνου σου ώστε αν κάτι δεν πάει καλά ή δεν σ'αρέσει η rom που εβαλες, να μπορείς εύκολα και γρήγορα να γυρίσεις στην προηγούμενη κατάσταση.

Το zip της rom που θα φλασάρεις μετά που θα το έχεις αποθηκευμένο? Αν τα κάνεις όλα format που θα το βρεις να το περάσεις μετά?

 

Μπορώ να επιλέξω να κάνει format και την SD, να κλείσω το κινητό, να περάσω την νέα ρομ στην κάρτα SD και να ξαναμπώ στο TWRP να κάνω την εγκατάσταση?? Σαν back up έχω το αρχικό που είχα κάνει στην 1447 rom. Βέβαια αν κάνω format στην SD θεωρώ θα χαθεί.

 

Εν ολίγοις, θέλω όταν περαστεί η νέα ρομ να μην υπάρχει τίποτα παλιό μέσα στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορώ να επιλέξω να κάνει format και την SD, να κλείσω το κινητό, να περάσω την νέα ρομ στην κάρτα SD και να ξαναμπώ στο TWRP να κάνω την εγκατάσταση?? Σαν back up έχω το αρχικό που είχα κάνει στην 1447 rom. Βέβαια αν κάνω format στην SD θεωρώ θα χαθεί.

 

Εν ολίγοις, θέλω όταν περαστεί η νέα ρομ να μην υπάρχει τίποτα παλιό μέσα στην κάρτα.

 

Ναι, μπορείς να το κάνεις κι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Ανοίγω το Titanium λέει αίτηση πρόσβασης ροοτ και μετά σφάλμα να δω αν η συσκευή είναι ρουτ. Το kingouser τίποτα. Αν το ανοίξω, πρώτη σελίδα λευκό πάω ρυθμίσεις και έχει 4 επιλογές. Kingo root, Twitter, Facebook, donate. Επειδή όπως είπα ποιο πριν αντί για finish είχε donate via PayPal και πατώντας πάνω με πήγαινε στην PayPal, μήπως είναι επί πληρωμή. Αν και λέει δωρεά στο Kingo. Τι να πω δεν ξέρω.

 

Καμία ιδέα παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να το κάνεις κι έτσι.

 

Υπάρχει περίπτωση να μην ξανανοιξει το κινητό γιατί θα έχουν χαθεί οι φάκελοι system και τα σχετικά?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην ξανανοιξει το κινητό γιατί θα έχουν χαθεί οι φάκελοι system και τα σχετικά?

Μόνο στο recovery θα μπορείς να μπεις. Το TWRP recovery το έχεις ήδη, έτσι δεν είναι? αλλιώς πως θα κάνεις format τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο recovery θα μπορείς να μπεις. Το TWRP recovery το έχεις ήδη, έτσι δεν είναι? αλλιώς πως θα κάνεις format τα υπόλοιπα.

 

Ναι,φυσικά και το έχω. Από εκεί έχω κάνει και την διαδικασία της αναβάθμισης της ρομ όπως έχει περιγράψει

Link to comment
Share on other sites

έτοιμο!! Το έκανα όπως το είπα και δούλεψε μια χαρά. Βέβαια κλασικά σβήστηκε το ΙΜΕΙ. Άντε πάλι η διαδικασία. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

έτοιμο!! Το έκανα όπως το είπα και δούλεψε μια χαρά. Βέβαια κλασικά σβήστηκε το ΙΜΕΙ. Άντε πάλι η διαδικασία. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
είσαι σίγουρος ότι σβήστηκε το imei? Έκανες επανεκκίνηση μετά το 1ο boot να δεις αν επανήλθε?
Link to comment
Share on other sites

κάνε την διαδικασία φλασαρισματος του TWRP μέσω του mobileuncle tool και θα δουμε μετά τι γίνεται με το titanium.

 

Έχω δοκιμάσει να κάνω την διαδικασία φλασαρισματος του twrp με τον οδηγό σου στην πρώτη σελίδα (το mobileuncle tool δεν ξέρω τι είναι και που το βρίσκω ) και όταν φτάνω να βάλω το τηλ χωρίς μπαταρία δεν μου βγάζει το μήνυμα που λες για σφάλμα και το παράτησα και δοκίμασα το Kingo root. Δεν έχω γνώσεις, με τις οδηγίες σου και τις φωτογραφίες σιγά σιγά πήγαινα. Χωρίς εσένα θα είχαν πάει πολλά τηλ άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει να κάνω την διαδικασία φλασαρισματος του twrp με τον οδηγό σου στην πρώτη σελίδα (το mobileuncle tool δεν ξέρω τι είναι και που το βρίσκω ) και όταν φτάνω να βάλω το τηλ χωρίς μπαταρία δεν μου βγάζει το μήνυμα που λες για σφάλμα και το παράτησα και δοκίμασα το Kingo root. Δεν έχω γνώσεις, με τις οδηγίες σου και τις φωτογραφίες σιγά σιγά πήγαινα. Χωρίς εσένα θα είχαν πάει πολλά τηλ άχρηστα.

Από το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275 κάνεις τα βήματα 1,2,6 για να περάσεις το TWRP.

Εκεί που λέεi για μήνυμα του superuser εσύ θα περιμένεις μήνυμα από το kingouser.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην ξανανοιξει το κινητό γιατί θα έχουν χαθεί οι φάκελοι system και τα σχετικά?

 

ευχαριστω φιλε μου γραψε λαθος

Edited by jara1988
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε κιόλας. Η αποθηκη τους θεσσαλονικη ειναι; θα παω το πρωι απο τα ελτα κουριερ της νεαπολης να το παρ

 

Καλός να σου έρθει. Σου εύχομαι να είναι ρου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν λες αποθηκη εδω τι ενοεις γραφε λεπτομερειες γιατι θελω να παραγγειλω για ενα φιλο

 

To EU warehouse(ελληνιστί:ευρωπαϊκή αποθήκη...:p) του Vickmall είναι Ελλάδα και συγκεκριμένα στη Θεσσαλονίκη!

Πήρα μια συσκευή για ένα φίλο.Σάββατο βράδυ έκανα την παραγγελία,Τρίτη μεσημέρι το παρέλαβα στο σπίτι με ΕΛΤΑ κούριερ.....!!!

Ισχύει για όλη την Ελλάδα η παράδοση.

Φοβερή δουλειά το κρατικό κούριερ,αν και δεν το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο Αρχείο καταγραφής, αν κάθε 5 - 10" κάνει και μια εγγραφή έχεις πρόβλημα, αν είναι εντάξει θα έχει 2 - 3 καταγραφές σταθερά.

Οι εγγραφές είναι: Link2sd, Power manager, Διαχείρηση ενέργειας, security, clean master, root browser από αρκετές φορές το καθένα. Αυτό τι σημαίνει; Στο άλλο τηλ. που έχει ο γιος μου μόλις τώρα μιλησα μαζί του κι έχει μόνο 2 εγγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο Αρχείο καταγραφής, αν κάθε 5 - 10" κάνει και μια εγγραφή έχεις πρόβλημα, αν είναι εντάξει θα έχει 2 - 3 καταγραφές σταθερά.

 

Αριστερα γράφει την ωρα, αυτο ειναι το θεμα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αριστερα γράφει την ωρα, αυτο ειναι το θεμα

Κοίτα, έχει γράψει τα εξής:

00:42 Link2sd

Διαχείριση ενέργειας

Διαχείριση ενέργειας

security

Power manager

00:37 Διαχείριση ενέργειας

Διαχείριση ενέργειας

Link2sd

security

Power manager

Διαχείριση ενέργειας

Διαχείριση ενέργειας

00:36 Διαχείριση ενέργειας

Διαχείριση ενέργειας

και ακολουθούν κι άλλα.

Είναι πρόβλημα software ή hardware;

Και για να μην ξεχνιόμαστε, μόλις έκλεισε με την μπαταρία στο 32%. Το έβαλα σε φόρτιση και η μπαταρία είναι στο 0%. Ωραία πράγματα...

Edited by stevelo61
Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται να έχει σοβαρό θέμα.. Τη διαχείριση ενέργειας την έχεις σε normal, power saving ή emergency?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται να έχει σοβαρό θέμα.. Τη διαχείριση ενέργειας την έχεις σε normal, power saving ή emergency?

Τώρα την έχω σε normal. Αλλά το θέμα το έχει και σε power saving (δοκιμασμένο).

Tι διάολο έχει...

Άνοιξα το poer manager, και ο supersu έκανε 4 καταγραφές από 01:08 - 01:09.

Edited by stevelo61
Link to comment
Share on other sites

To EU warehouse(ελληνιστί:ευρωπαϊκή αποθήκη...:p) του Vickmall είναι Ελλάδα και συγκεκριμένα στη Θεσσαλονίκη!

Πήρα μια συσκευή για ένα φίλο.Σάββατο βράδυ έκανα την παραγγελία,Τρίτη μεσημέρι το παρέλαβα στο σπίτι με ΕΛΤΑ κούριερ.....!!!

Ισχύει για όλη την Ελλάδα η παράδοση.

Φοβερή δουλειά το κρατικό κούριερ,αν και δεν το περίμενα.

Eγω δεν διαλεξα την ευρωπαικη αποθηκη αλλα

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-05-2015 14:25 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 25-05-2015 09:49 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 25-05-2015 15:49 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

δεν μπορω να καταλαβω αλλα δεν με χαλαει. :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την έχω σε normal. Αλλά το θέμα το έχει και σε power saving (δοκιμασμένο).

Tι διάολο έχει...

Άνοιξα το poer manager, και ο supersu έκανε 4 καταγραφές από 01:08 - 01:09.

Πόσο σου κρατάει γενικά η μπαταρία? Βγάζεις άνετα 1-1,5 μέρα?

Την ένδειξη 32% που την διάβασες?

Απεγκατέστησε το power manager που εβαλες για να κάνεις το calibration, βάλε το τηλέφωνο σε normal mode από το Διαχείριση ενέργειας στις ρυθμίσεις και πες αν άλλαξε συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...