Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θες οπωσδήποτε να έχει Ελληνικά;

Αν ναι άσε αυτήν που έχεις.

Αν όχι βάλε την καινούρια Stock v1.64.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό σαββατοκύριακο. απο χτες ειμαι και γω κάτοχος τoυ κινητου αυτού. εμφανισιακα και γενικα σαν κατασκευη είναι απαιχτη δεν το συζητάω. Και εχω κάποια ερωτηματα: Διάφορες εφαρμογές που ειχε μέσα από πριν twitter κλπ που δεν χρησιμοποιω πως μπορω να τις σβίσω?

επισης καθε φορα που το ανοιγω μου εμφανιζει update for you phone και μ λεει να κανω την 1.41. την κανω η μενω σε αυτην που μου το φερανε? (apo to2c)

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Θες οπωσδήποτε να έχει Ελληνικά;

Αν ναι άσε αυτήν που έχεις.

Αν όχι βάλε την καινούρια Stock v1.64.

Τι να σου πω. Το μονο θεμα που ειχα με τα αγγλικα, ειναι οτι στο navigon δεν δεχοταν την ελληνικη φωνη, παρά μονο αυτην του συστήματος.

 

Απο κει και περα, αν αξιζει καλυτερα η 1.64 ισως...

 

Βλέπω βγαινουν με γρηγορους ρυθμους οι ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε USB φορτιστής σε κάνει,με προϋπόθεση να έχει:

 

OUTPUT:5.0V 1.5A

 

τα Volts είναι στάνταρ αλλά τα Αmpere παίζουν ανάλογα με τον φορτιστή εσύ θα επιλέξεις από 1.5Α και πάνω π.χ 2Α άλλα όχι κάτω από 1.5Α που είναι και ο εργοστασιακός φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε όσους φορτιστές USB έχεις εκεί στο σπίτι η από φίλο σου και γράφουν επάνω τους τα τεχνικά χαρακτηριστικά δες ποιος γράφει OUTPUT:5.0V 1.5A αυτός σου κάνει.

 

Από εκεί και πέρα σε έκτακτη ανάγκη μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κάτω τον 1.5Α φορτιστή άπλα θα αργεί πάρα πολλή να φορτίσει.

Όχι δεν γνωρίζω συγκεκριμένο μοντέλο να σου πω αλλά αν κάνεις το παραπάνω που σου λέω θα βρεις 1000%.

Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και εξερευνώ το εργαλείο και εντυπωσιάζομαι όλο και περισσότερο! Έχω βάλει την rom της smartdigi και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι που δεν ξέρω πώς βγαίνει η δόνηση οταν πληκτρολογώ κάποιο μήνυμα! Ενώ το vibration on touch το έχω off...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπαρχει και επιλογη στο "γλωσσα/εισαγωγη" για δονηση συγκεκριμενα στα μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκαιο, ευχαριστώ. Έβλεπα την επιλογή "Πληκτρολόγιο Android (AOSP)" ανενεργή και δεν είχα πατήσει πάνω της για τις ρυθμίσεις πιστεύοντας ότι δεν ανοίγει άλλο μενού.
Link to comment
Share on other sites

Exω ενα θεμα με το κινητο,τα widgets που εχω εγκαταστησει κρατανε μια με δυο μερες και μεταοταν τοανοιγω εχουν χαθει,ταξαναβαζω,γιατιγινεται αυτο,δεν εχει επιλογη να τα μεταφερω αλλου δηλ στην εσωτερικη μνημη,διορθωνεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω και εγώ την συσκευή, απο το to2c 330 δολάρια και κάτι το μόνο που κώλυμα είναι όλη αυτή η διαδικασία του φλασαρίσματος. Λέω λοιπόν να τους ζητήσω να μου βάλουν την εργοστασιακή Ρομ με αγγλικά -κινέζικα . Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνει η αναβάθμιση σε Android 5 θα έχει υποστήριξη Ελληνικών;
Link to comment
Share on other sites

Exω ενα θεμα με το κινητο,τα widgets που εχω εγκαταστησει κρατανε μια με δυο μερες και μεταοταν τοανοιγω εχουν χαθει,ταξαναβαζω,γιατιγινεται αυτο,δεν εχει επιλογη να τα μεταφερω αλλου δηλ στην εσωτερικη μνημη,διορθωνεται αυτο?

 

Αυτο που ξερω ειναι οτι καποιων εφαρμογων τα widgets δε λειτουργουν οταν οι εφαρμογες βρισκονται στην micro sd και πρεπει να τις εχεις στο internal storage(μνημη τηλεφωνου).

Εννοεις οτι τις εχεις στην sd και δουλευουν και δεν μπορεις να τις βαλεις στη μνημη τηλεφωνου?Ειναι ρουταρισμενο το τ/φ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ακόμα πολύ όμορφη γρήγορη και Multilanguage Custom Rom.

 

FIUI v2.80

 

Ξερεις ενα υπαρχει στα σκαρια καμια αναβαθμιση της Smartdigi? H Lollipop θα ειναι official η custom?

Edited by kristoferlado_3
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ενα υπαρχει στα σκαρια καμια αναβαθμιση της Smartdigi? H Lollipop θα ειναι official η custom?

 

Περιμένουμε την Stock Lollipop από ότι διαβάζω τέλος αυτού του μήνα θα βγάλουν την πρώτη Beta και κατόπιν θα βγάλουμε και κάποια Custom με την Smartdigi Team.Υπομονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο ,Ελληνικά θα μπορώ να γράφω με κάποιο πληκτρολόγιο από το play store ή δεν θα έχω ούτε play store ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω και εγώ την συσκευή, απο το to2c 330 δολάρια και κάτι το μόνο που κώλυμα είναι όλη αυτή η διαδικασία του φλασαρίσματος. Λέω λοιπόν να τους ζητήσω να μου βάλουν την εργοστασιακή Ρομ με αγγλικά -κινέζικα . Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνει η αναβάθμιση σε Android 5 θα έχει υποστήριξη Ελληνικών;

 

Από το to2c το πείρα και εγώ θα σου έρθει με custom Rom με Ελληνικά και Play store.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και παλι απλα ρωταω δυο πραγματα

1. Η official rom εχει play store;

2. Η lollipop θα εχει Ελληνικα και play store;

Αν ειναι να ζητησω απο το to2c να μου βαλουν την official και οταν βγει η lollipop να κανω απλα update.Ευχαριστω και παλι.

Και απο οτι καταλβα με την custom του to2c δεν γινεται και update;

Edited by galiatsogio
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και παλι απλα ρωταω δυο πραγματα

1. Η official rom εχει play store;

2. Η lollipop θα εχει Ελληνικα και play store;

Αν ειναι να ζητησω απο το to2c να μου βαλουν την official και οταν βγει η lollipop να κανω απλα update.Ευχαριστω και παλι.

Και απο οτι καταλβα με την custom του to2c δεν γινεται και update;

 

1.ΟΧΙ

2.ΟΧΙ

 

Αν ξέρεις βασικά Αγγλικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την Stock Rom.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζω οταν καθομουν με τις ωρες και διαβαζα στα forums για να γυρισω απο windows σε linux:geek::geek::geek:

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τα αγγλικα δεν εχω κανενα προβλημα με το play store ομως... Δεν υπαρχει λυση γιαυτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...