Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tigreos πως θα λυσω το προβλημα με τις πολλες οθονες (τελειες) που εχω γεμισει το τηλ...αντι για 2 οθονες με τα εικονιδια εχω κανει απο τις συνεχομενες μεταφορες εικονιδιων 12 οθονες...αποτελεσμα να πηγαινω βολτα τις οθονες μεχρι να παω ξανα στις 2 που εχει τα εικονοδια.και φυσικα οι υπολοιπες ειναι αδειες και δεν εχουν εικονιδια....μπορω να διαγραψω τις υπολοιπες οθονες και να μεινω με τις 2 αρχικες που εχει το τηλ??ξερεις καμια λυση και πως γινεται???

 

Στην αρχικη οθονη κανε ζουμ ιν με τα δακτυλα,θα σου μαζεψει σε μικρογραφια τις οθονες,εκει σβηνεις οσες θελεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειστε αρχοντες σας ευχαριστω πολυ....ξερετε ποσο με εχει παιδεψει αυτο το πραγμα???σας ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με τη "μη εμφανιση" ειδοποιησεων απο viber,pinterest κτλ συνεχιζει να υπαρχει.

Ενεργοποιημενες οσες θελω και στο lockscreen app, στην sd ή τηλεφωνο, εκκινουν στην εναρξη κτλ...τιποτα δεν αλλαζει!:wacko:

Εχει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα? Εχω την smartdigi. Μηπως ειναι θεμα rom τελικα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

tigreos πως θα λυσω το προβλημα με τις πολλες οθονες (τελειες) που εχω γεμισει το τηλ...αντι για 2 οθονες με τα εικονιδια εχω κανει απο τις συνεχομενες μεταφορες εικονιδιων 12 οθονες...αποτελεσμα να πηγαινω βολτα τις οθονες μεχρι να παω ξανα στις 2 που εχει τα εικονοδια.και φυσικα οι υπολοιπες ειναι αδειες και δεν εχουν εικονιδια....μπορω να διαγραψω τις υπολοιπες οθονες και να μεινω με τις 2 αρχικες που εχει το τηλ??ξερεις καμια λυση και πως γινεται???

 

olympiakos, με ποια ρομ είσαι;

στην 1.62 beta το έχουν διορθώσει αυτό και όταν "τραβάς" τα εικονίδια και αδειάζει η οθόνη την καταργεί μόνο του :rolleyes:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση της Rom απο Recovery.

εκανα τις οδηγιες αλλα μου γραφει unable to mount internal storage

τι κανω?το κινητο ξαναγυρισε σαν να το πηρα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

TWRP v2.8.4.0 (Material Design) στον εσωτερικο χωρο αλλα μετα που δεν πετυχε το εβαλα και στα δυο.(οπως ειναι το rar το εβαλα)

επισης στο ρουταρισμα make it ra1n απλα εγραψε ευχαριστουμε και τετοια δεν εγραψε επιτυχια ..

τωρα καθε φορα που ανοιγει το κινητο κανει εξηγηση πως δουλευει το κινητο και λα σαν να ειναι καινουργιο

Edited by xalkias1990
Link to comment
Share on other sites

RAR;;;Ποια Rom κατέβασες;Κανε UnRar το αρχείο πριν το βάλεις μέσα στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Το αρχείο με την Rom πρέπει να είναι .Zip

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασες από τον οδηγό στην πρώτη σελίδα έτσι δεν είναι;Αυτό το αρχείο είναι με κατάληξη *.zip (με τι πρόγραμμα το ανοίγεις στον υπολογιστή σου είναι άλλο θέμα) το ρίχνεις στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και το κάνεις εγκατάσταση από Recovry.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εκανα αλλα βγαζει το σφαλμα unable to mount internal storage και το κινητο ειναι σαν κανουργιο..τι να κανω?παιζει να με εγινε το root ?πως το κοιταζω? Edited by xalkias1990
Link to comment
Share on other sites

Ωραία άκου να δεις τι θα κάνεις:

 

1)Κάνεις backup εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου ότι χρειάζεσαι από αρχεία φώτο κ.λ.π

2)Ανοίγεις το κινητό μπαίνει κανονικά στο android και το συνδέεις στον υπολογιστή.

3)Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και πατάς εκεί που λέει (USB connected).

4)θα σου εμφανίσει ένα άλλο menu εκεί επιλέγεις (USB Mass Storage).

MΕ το που το πατήσεις θα πρέπει στον υπολογιστή σου να βλέπεις την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου,κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο του κινητού και επιλέγεις διαμόρφωση βάζεις στο σύστημα αρχείον την επιλογή FAT32 και πατάς οκ.Μέτα αντέγραψε και το zip τις Rom και επανέλαβε την διαδικασία απο Recovry.

 

Με αυτόν τον τρόπο θα σου διαμορφώσει εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου από ext2 σε FAT32 και έτσι θα την διαβάζει και το Recovery αλλά και η ROM.

Link to comment
Share on other sites

tigreos από όσο έχω διαβάσει όλο το thread βλέπω είσαι ο πιο κατάλληλος να ρωτήσω. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου nubia z7 max αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει η κάρτα sim (vodafone). Την έχω κόψει μικρή (micro) παίζει κανονικά σε άλλο τηλέφωνο αλλά στο z7 απλά δεν την βλέπει. Στις ρυθμίσεις το "mobile networks" είναι ανενεργό και στο home screen βλέπω κάρτα sim με ερωτηματικό (notification bar). Δοκίμασα και στα δυο card slots!

 

Υ.Γ.

Η έκδοση του τηλεφώνου είναι η 1.62 official.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλη κάρτα sim δοκίμασες αν δουλεύει εκτός από αυτήν που έκοψες;

(Και κάθε φορά που αλλάζεις κάρτες sim η Slot καλό είναι να κάνεις επανεκκίνηση)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όχι, νομίζω πως πέτυχα την κοπή (εφόσον δουλεύει σε άλλο τηλέφωνο). Έφυγα να βρω άλλη και σου απαντώ.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα..τωρα εγινε...στην συνεχεια εκλεισε το κινητο το ανοιξα αλλα δεν βλεπω καποια διαφορα...πως βλεπω αν πετυχε η δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν μπεις σε Recovery λογικά θα μπορείς να δεις το αρχείο με την Rom και να το κάνεις εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου...λογικα πετυχε καθως αλλαξαν τα εικονιδια στις επαφες και το τηλ...ομως δεν μπορω να δω αλλη αλλαγη και παλι η ενναλαγη στην 2η καρτα για 4G δεν δουλευει...μπορω καπως να επιβεβαιωσω οτι πετυχε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι πέτυχε τώρα έχεις την ρομ smartdigi.

4G θα έχεις σε μια από της δύο SIM....Δεν γίνεται και στις δύο ταυτόχρονα να έχεις ανοιχτώ το 4G ή το 3G.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά την κάνει την αλλαγή πας εκεί που λέει Data Network και επιλέγεις ποια από τις 2 sim θες να έχεις ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο Update Stock v1.64

 

ZTE Nubia Z7 Max Official ROM v1.64

 

 

V1.62 – V1.64 major changes Description:

 

1. Optimizing a function key to clear the background application.

2. To solve the problem thumbnails probability of duplication.

3. Update horizon APK application

4. Optimize schedules, notepad application, easy mode, time management.

5. The rest of the known BUG repair.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλη κάρτα sim δοκίμασες αν δουλεύει εκτός από αυτήν που έκοψες;

(Και κάθε φορά που αλλάζεις κάρτες sim η Slot καλό είναι να κάνεις επανεκκίνηση)

 

Μόλις έμαθα οτι μια SIM 13 χρόνων δεν γίνεται micro! Πήγα στην Vodafone μου δώσανε καινούρια και όλα είναι ΟΚ. Ευχαριστώ tigreos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...