Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην πρώτη σελίδα στον οδηγό δίνω σύνδεσμο "Google Apps For Android v4.x.x" κατεβάζεις και το κάνεις install απο Recovery.

 

ωραιος φιλε ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οδηγίες εγκατάστασης ROM.

 

 

Πως κάνουμε ROOT

 

Για να ρουτάρουμε το τηλέφωνο με οποιαδήποτε Stock Rom θα χρειαστούμε 2 εφαρμογές, το Τowelroot.apk και το SuperSU.apk.

 

1)Τα βάζουμε και τα 2 αρχεία στην κάρτα μνήμης, και με έναν file manager πηγαίνουμε στο path που τα έχουμε και κάνουμε εγκατάσταση το towelroot και έπειτα το τρέχουμε.

2)Στο interface του towelroot θα δούμε ένα κουμπάκι που γράφει "make it ra1n". Πατάμε και σε λίγα δευτερόλεπτα θα μας πει ότι ρουταρίστηκε επιτυχώς...

 

Κατόπιν εγκαθιστούμε το superSU,και το τρέχουμε . Μετά από αυτό καλό είναι να κάνουμε επανεκκίνηση.

 

Download:

Towelroot+SuperUseer v2.37

 

 

Πως κάνουμε Install Recovery

 

Aπό εδώ μπορείτε να κατεβάσετε τις σωστές recovery οι οποίες είναι τρεις μια η STOCK μια η CWM και μια η TWRP.Την STOCK την δίνω απλά για να υπάρχει σε περίπτωση που την χρειαστείτε.Οι άλλες δυο είναι Customs recoverys και μπορείτε να βάλετε όποια θέλετε λειτουργούν άψογα.Εγώ προτιμώ την TWRP λόγο ομορφιάς.

 

Download:

Stock Recovery

 

CWM v6.0.5.0

 

TWRP v2.8.4.0 (Material Design)

 

Η εγκατάσταση γίνετε μέσα από το android και για τις τρεις αυτές recovery με αυτό το πρόγραμμα Rashr:

Rashr - Flash Tool v2.2.8

Η μπορείτε να το εγκαταστήσετε από το Play store.

Rashr Play Store

 

1)Οδηγίες ξε-συμπιεζετε την recovery της αρεσκείας σας.

2)Μέσα στον φάκελο υπάρχει ένα αρχείο με κατάληξη ( ιmg ) το αντιγράφουμε στον εσωτερικό χώρο αποθηκεύσεις του κινητού.

3)Εγκαταστούμε Rashr και το τρέχουμε,επιλέγουμε Recovery from storage μας ανοίγει ένα άλλο παράθυρο εκεί θα επιλέξουμε το το αρχείο ( ιmg ) που βάλαμε στον εσωτερικό χώρο αποθηκεύσεις του κινητού.Αφού το επιλέξουμε μας ρωτάει αν θέλουμε να το εγκαταστήσουμε πατάμε Yes,Please.

 

Εννοείτε πως για να γίνει αυτήν η διαδικασία πρέπει να είμαστε ROOT.

 

 

STOCK ROM (Όλες οι stock rom έχουν μόνο Αγγλικά και κινέζικα καμία άλλη γλώσσα)

 

Download:

v1.62

Google Apps For Android v4.x.x

 

CUSTOM ROM (Οι Custom Rom είναι πολύγλωσσες και έχουν και Ελληνικά)

 

Download:

Smartdigi Team v1.50 Multilang

 

 

Cyanogenmod 12 Android v5.0.2

Google Apps For Android v5.x.x

 

 

Πως μπαίνουμε σε Recovery

 

1)Κλείνουμε το κινητό μας.

2)Έχοντας κλειστώ το κινητό μας κρατάμε το πλήκτρο τις εντάσεις (+) (αυτό δηλαδή που ανεβάζει την ένταση) πατημένο και μετά πατάμε το πλήκτρο

Power ανοίγει το κινητό και μας πετάει σε Recovery Mode.

 

 

Εγκατάσταση της Rom απο Recovery.

 

TWRP

1)Βάζουμε την Rom στον εσωτερικό χώρο αποθηκεύσεις του κινητού.

2)Επιλέγουμε Wipe ------>Swipe to factory Reset

3)Επιλέγουμε Install δίνουμε το zip με την ROM και Swip to Install.

 

CWM

1)Βάζουμε την Rom στον εσωτερικό χώρο αποθηκεύσεις του κινητού.

2)Επιλέγουμε Wipe data/factory reset και πατάμε yes ---- Wipe cache partition ----- και πατάμε yes μετά μπαίνουμε στο advanced ---->Wipe dalvik cache και πατάμε yes.

3)Επιλέγουμε Install -----> choose zip from /storage/sdcard0 και δίνουμε το zip με την ROM.

 

 

Τελευταία ενημέρωση:25/1/2015

 

Ηθελα να ρωτησω,καθε φορα που βγαινει καποια καινουργια ROM πρεπει να κανουμε εγκατασταση κ καποια recovery;Ή απλα εγκαθιστουμε την official ROM κ τα gapps παραλειποντας τον οδηγο τις recovery;Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω,καθε φορα που βγαινει καποια καινουργια ROM πρεπει να κανουμε εγκατασταση κ καποια recovery;Ή απλα εγκαθιστουμε την official ROM κ τα gapps παραλειποντας τον οδηγο τις recovery;Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Βασικα αυτό είναι αναλογα στην ρομ....τις περισσοτερες τις περνας με το ιδιο recovery εκτος και αν αυτος που την εβγαλε ζηταει να περαστει με καποιο συγκεκριμενω recovery....μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει 5 διαφορετικες ρομ για το κινητο μας τις οποιες ολες τις εχω περασει με cwm 6.0.5.0.....

και αυτό σημαινει ότι εβαλα το recovery την πρωτη φορα και με το ιδιο περασα και τις υπολοιπες......

Παντως παιδια προσωπικα καλυτερη ρομ μεχρι τωρα από του ΒΒ72 στο φορουμ ''Andoidiani'' δεν εχω βρει....τελευταια 1,62 με 80% καληψη Ελληνικων, πανέμορφα εικονίδια εναλλαγης καρτας σιμ με επιλογή χρωματων μπλε, πρασινο αλλα και κοκκινο....μεγαλυτερη φωτο στο caller id, μετρηση untutu 43125 και πολλα αλλα......

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

tsiglas εγω ειμαι τωρα με την smartigi την τελευταια,μπορω να παω σε αυτη που λες την 1,62 androiani???η πρεπει να βαλω πρωτα την στοκ 1,48 και μετα να παω στην 1,62?
Link to comment
Share on other sites

tigreos στην περιπτωση της 1,62 androiani πρεπει να βαλω πρωτα οπως γραφουνε οι ιταλοι την 1,59 androiani την δικια τους και μετα σε update την 1,62 androiani????η κατευθειαν την 1,62 androiani??αλλα απο οτι βλεπω μαλλον αναγκαστικα πρεπει να μπει πρωτα η 1,59 και μετα σε update η 1,62...εκτος αν την περασε καποιος την 1,62 κατευθειαν και δουλεψε.....εσυ την εχεις περασει να την δεις την 1,62 των ιταλων?
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν είναι ολόκληρη η ROM και είναι απλά Update τότε ναι δεν θα δουλέψει.Θα πρέπει να είναι ολοκληρωμένη ROM.

Δεν θα γίνει κάτι απλά δεν θα μπει στο Android το κινητό,μπαίνεις ξανά Recovery και φλασάρεις άλλη.Όχι δεν την δοκίμασα πότε.

Link to comment
Share on other sites

tsiglas εσυ που εχεις περασει την 1,62 androiani περασες πρωτα την 1,59 androiani και μετα την 1,62 σαν update???...δουλευουν ολα σωστα??καρτες σιμ??εχει 4g και στις 2 σιμ??Εβαλες και το pack 1.62 οπως λενε αυτοι??η δεν χρειαζεται αυτο??..χρειαστηκε να βαλεις baseband για τα δικτυα η οχι??
Link to comment
Share on other sites

tsiglas εσυ που εχεις περασει την 1,62 androiani περασες πρωτα την 1,59 androiani και μετα την 1,62 σαν update???...δουλευουν ολα σωστα??καρτες σιμ??εχει 4g και στις 2 σιμ??Εβαλες και το pack 1.62 οπως λενε αυτοι??η δεν χρειαζεται αυτο??..χρειαστηκε να βαλεις baseband για τα δικτυα η οχι??

 

Θα περάσεις την 1.59 RC3. με full wipe και μετά την 1.62 παλι με τα wipes.... Αλλά εφόσον έχεις costom recovery πάρε ένα nandroid backup περνά την 1.59 με μονο wipe cashe και danvilk cashe πριν και μετα(για να μην ξαναστηνεις ολόκληρο το τηλέφωνο) και αν δεις ότι όλα δουλεύουν σωστά περνάς και την 1.62.... Αλλά πρώτα από όλα backup... Εγω από την original 1.48 πηγα στην BB72 1.48 χωρίς wipe data και όλα ήταν μια χαρά.... Δοκίμασε και βλέπεις... Πάντως πάντα καλό είναι όταν περνάμε μια καινούρια ρομ να κάνουμε και τα 3 wipe.... Η ρομ τρέχει τέλεια δουλεύουν τα πάντα όπως πρέπει απο σημα, 4g, επαφες, notification, διπλό χτύπημα οθόνης, υπέρυθρες μέχρι θήκη με παράθυρο κτλ.... Και εχει κάποια που τα λέει adons που βάζουν κάποιες λεπτομέρειες ότι αφορά το interface του nubia ui

 

Προσοχή.... Μετά από κάθε εγκατάσταση θα σε ρωτάει αν θα κρατήσεις το root & το recovery... Πάντα θα απαντάς ΝΑΙ....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτό είναι αναλογα στην ρομ....τις περισσοτερες τις περνας με το ιδιο recovery εκτος και αν αυτος που την εβγαλε ζηταει να περαστει με καποιο συγκεκριμενω recovery....μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει 5 διαφορετικες ρομ για το κινητο μας τις οποιες ολες τις εχω περασει με cwm 6.0.5.0.....

και αυτό σημαινει ότι εβαλα το recovery την πρωτη φορα και με το ιδιο περασα και τις υπολοιπες......

Παντως παιδια προσωπικα καλυτερη ρομ μεχρι τωρα από του ΒΒ72 στο φορουμ ''Andoidiani'' δεν εχω βρει....τελευταια 1,62 με 80% καληψη Ελληνικων, πανέμορφα εικονίδια εναλλαγης καρτας σιμ με επιλογή χρωματων μπλε, πρασινο αλλα και κοκκινο....μεγαλυτερη φωτο στο caller id, μετρηση untutu 43125 και πολλα αλλα......

 

Όλα καλά με το update το πρόβλημα μου ειναι δεν μπορώ να συνδέσω την συσκευή με το pc για να κάνω restore τα αρχεία μου μιας κ είδα οτι έχουν βγάλει το usb debuging..Τί κάνω σε αυτην την περίπτωση?Mε mobogenie συνδέω την συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το update το πρόβλημα μου ειναι δεν μπορώ να συνδέσω την συσκευή με το pc για να κάνω restore τα αρχεία μου μιας κ είδα οτι έχουν βγάλει το usb debuging..Τί κάνω σε αυτην την περίπτωση?Mε mobogenie συνδέω την συσκευή..

 

Αν καταλαβα καλα εννοεις ότι δεν είναι ενεργοποιημενω το ''μενου για προγραμματηστες - developers option'' που εκει μεσα εχει την επιλογή ενεργοποιησης του debuging???

Αν εννοεις αυτό τοτε πηγαινε στο κεντρικο μενου-σχετικα με- και πατα 5-10 φορεσ το ''εριθμος εκδοσης'' μεχρι να σου ενεργοποιηση το μενου....Μολις το ενεργοποιηση πας από το κεντρικο μενου στο ''More'' και εκει το εχει κανονικα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

tsiglas εγω ειμαι τωρα με την smartigi 1.50 και custom recovery ,,οποτε μου λες..... Θα περάσεις την 1.59 RC3. με full wipe και μετά την 1.62 παλι με τα wipes....οκκ??ετσι και αλλιως δεν με νοιαζει να ξαναστησω το κινητο απο την αρχη...οποτε κανω full wipes για την 1,59 και μετα βαζω την 1,62 και κανω παλι full wipes???η κανω μονο στην 1,62 wipe data και τιποτα αλλο??οταν εννοεις full wipes εννοεις αυτα που διαβασα πιο πανω??....Wipe data/factory reset και πατάμε yes ---- Wipe cache partition ----- και πατάμε yes μετά μπαίνουμε στο advanced ---->Wipe dalvik cache και πατάμε yes.
Link to comment
Share on other sites

tsiglas εγω ειμαι τωρα με την smartigi 1.50 και custom recovery ,,οποτε μου λες..... Θα περάσεις την 1.59 RC3. με full wipe και μετά την 1.62 παλι με τα wipes....οκκ??ετσι και αλλιως δεν με νοιαζει να ξαναστησω το κινητο απο την αρχη...οποτε κανω full wipes για την 1,59 και μετα βαζω την 1,62 και κανω παλι full wipes???η κανω μονο στην 1,62 wipe data και τιποτα αλλο??οταν εννοεις full wipes εννοεις αυτα που διαβασα πιο πανω??....Wipe data/factory reset και πατάμε yes ---- Wipe cache partition ----- και πατάμε yes μετά μπαίνουμε στο advanced ---->Wipe dalvik cache και πατάμε yes.

 

Ακριβώς.... Καλά είναι μετά την εγκατάσταση της 1.59 να αφήσεις το τηλέφωνο να ανοίξει κανονικά και μετά στις "ρυθμίσεις" θα δείτε ένα καινούργιο μενού "Reboot" επιλέξτε "reboot to recovery" κάνε ξανά τα 3 wipe και περνά την 1.62....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

tsiglas με τα gapps τι εκανες?εβαλες αυτα που εχει στην πρωτη σελιδα εδω στο φορουμ??η τα εχει μεσα στην ρομ ενωματωμενα??και κατι αλλο το πακετο PACK_ZTE_Z7Max_Base_1_62_PHONE_RPC1_r2 το εβαλες και αυτο??η δεν χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

tsiglas με τα gapps τι εκανες?εβαλες αυτα που εχει στην πρωτη σελιδα εδω στο φορουμ??η τα εχει μεσα στην ρομ ενωματωμενα??και κατι αλλο το πακετο PACK_ZTE_Z7Max_Base_1_62_PHONE_RPC1_r2 το εβαλες και αυτο??η δεν χρειαζεται?

 

Τα έχει μεσα τα gapps.... Εγω πέρασα μόνο την final 1.62 και κάποια από τα. Addons που ηθελα... Γιατί τα περισσότερα από αυτά τα κρατάει από την 1.59

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα εννοεις ότι δεν είναι ενεργοποιημενω το ''μενου για προγραμματηστες - developers option'' που εκει μεσα εχει την επιλογή ενεργοποιησης του debuging???

Αν εννοεις αυτό τοτε πηγαινε στο κεντρικο μενου-σχετικα με- και πατα 5-10 φορεσ το ''εριθμος εκδοσης'' μεχρι να σου ενεργοποιηση το μενου....Μολις το ενεργοποιηση πας από το κεντρικο μενου στο ''More'' και εκει το εχει κανονικα....

 

 

Γτ μου εμφανίζει διπλά τα εικονίδια των εφαρμογών?Εχω κάνει κάποια λάθος επιλογή απο κάπου?Επίσης ενω μου εμφανίζει τα backup στην συσκευή για τα μνμ κ τους αριθμούς μου δεν τα κάνει restore...Επειδή ειμαι root ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Γτ μου εμφανίζει διπλά τα εικονίδια των εφαρμογών?Εχω κάνει κάποια λάθος επιλογή απο κάπου?Επίσης ενω μου εμφανίζει τα backup στην συσκευή για τα μνμ κ τους αριθμούς μου δεν τα κάνει restore...Επειδή ειμαι root ίσως?

 

Γιατί πρέπει να "ξετικάρεις" απο τις ρυθμίσεις του play store την επιλογή να προσθέτει shortcut των νέων εφαρμογών, δυστυχώς πρέπει να απεγκατασταθούν και εγκατάσταση απο την αρχή για τα διπλά :cry:

Τώρα για το restore των μηνυμάτων δεν μου εχει τύχει.... δεν νομίζω να έχει να κάνει το root με αυτό!!!

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να "ξετικάρεις" απο τις ρυθμίσεις του play store την επιλογή να προσθέτει shortcut των νέων εφαρμογών, δυστυχώς πρέπει να απεγκατασταθούν και εγκατάσταση απο την αρχή για τα διπλά :cry:

Τώρα για το restore των μηνυμάτων δεν μου εχει τύχει.... δεν νομίζω να έχει να κάνει το root με αυτό!!!

 

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!Το μονο προβλημα μου ειναι αυτο με τα backup τις συσκευης τις οποιες τις εμφανιζει αλλα δεν κανει restore!Ειχε κανεις σας ποτε το ιδιο προβλημα;Επειδη εχω χασει ολες μου τις επαφες κ μηνυματα κ δεν μπορω να τα επαναφερω..Help!

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα νέα από την ομάδα που φτιάχνει την επόμενη έκδοση Android v5 θα υπάρξει καθυστέρηση στην κυκλοφορία της v5 γιατί το σύστημα δεν είναι σταθερό και το υπολογίζουν να είναι έτοιμο για τέλος Φεβρουαρίου.

 

''Recently, we've learned from Nubia, Nubian Z7 Max has been the nubia UI based on Android 5.0 beta, expected to be released after the *Spring Festival.''

 

(*Spring Festival 18/02/2015 με 24/02/2015)

 

Source:http://mobile.it168.com/

 

Εικόνες από την έκδοση Android v5Beta και συγκριση με το Android v4.4 (πριν και μετά).

Επιβεβαιώνετε πλέον ότι τα εικονίδια στην v5 θα είναι τέσσερα και όχι πέντε.

http://p2.pstatp.com/large/2038/4782214702

 

http://p2.pstatp.com/large/2038/4782170047

 

http://p2.pstatp.com/large/2034/5791749915

 

http://p2.pstatp.com/large/2032/6673197606

 

http://p2.pstatp.com/large/2035/5686047242

 

http://p2.pstatp.com/large/2038/4782294135

 

http://p2.pstatp.com/large/2039/4264896249

Link to comment
Share on other sites

με τι recovery εισαι ;

 

Πως το βλεπω αυτο;δεν ειμαι σχετικος απλα λεω να κανω τις οδηγιες που εχετε γραψει εδω..απλα θα εχει ελληνικα και η camera θα ειναι καλυτερη;;;

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπω αυτο;δεν ειμαι σχετικος απλα λεω να κανω τις οδηγιες που εχετε γραψει εδω..απλα θα εχει ελληνικα και η camera θα ειναι καλυτερη;;;

 

Γράφω στον οδηγό στην πρώτη σελίδα πως μπαίνεις στην Recovery και βλέπεις ποια έχεις.

Αν έχεις κάποια από της παλιές εκδόσεις Rom και πας σε ποιο καινούρια έκδοση ναι θα έχεις μεγάλη βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εργοστασιακη εκδοση...ξεκιναω απο τον οδηγο η χρειαζεται τπτ αλλο;θα χασω αρχεια η εφαρμογες;και στις οδηγιες ποια ρομ (επειδη βλεπω διαφορες εδω)να βαλω;θελω ελληνικα...
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εργοστασιακη εκδοση...ξεκιναω απο τον οδηγο η χρειαζεται τπτ αλλο;θα χασω αρχεια η εφαρμογες;και στις οδηγιες ποια ρομ (επειδη βλεπω διαφορες εδω)να βαλω;θελω ελληνικα...

 

Προχωράς κανονικά τον οδηγό κάνοντας ότι λέει.Αν θες Ελληνικά βάζεις του smartdigi ή την Ιταλική v1.59 και αυτήν έχει Ελληνικά.

Αρχεία και εφαρμογές τα κάνεις όλα Backup καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

tigreos πως θα λυσω το προβλημα με τις πολλες οθονες (τελειες) που εχω γεμισει το τηλ...αντι για 2 οθονες με τα εικονιδια εχω κανει απο τις συνεχομενες μεταφορες εικονιδιων 12 οθονες...αποτελεσμα να πηγαινω βολτα τις οθονες μεχρι να παω ξανα στις 2 που εχει τα εικονοδια.και φυσικα οι υπολοιπες ειναι αδειες και δεν εχουν εικονιδια....μπορω να διαγραψω τις υπολοιπες οθονες και να μεινω με τις 2 αρχικες που εχει το τηλ??ξερεις καμια λυση και πως γινεται???
Link to comment
Share on other sites

Με τα δυο δάχτυλα από έξω προς το κέντρο της οθόνης θα σου εμφανίσει ένα μενού με της οθόνες που έχεις,σε κάθε οθόνη επάνω αριστερά έχει ένα Χ το πατάς και σβήνει την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...