Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Να θυμίσω ότι έχουμε άλλα θέματα για συγκρίσεις / επιλογές συσκευών. Ας επανέλθουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τα δύο τηλέφωνα είναι πάρα πολύ καλα με την διάφορα οτι το lg έχεις και εγγύηση.... Αν όμως καιγεσαι για 2σιμ τοτε το nubia είναι μονόδρομος....

 

Συμφωνώ.Αλλά και στο Nubia έχεις 1 χρόνο εγγύηση απλά το πρόβλημα είναι το πήγαινε - έλα στην Κίνα που μπορεί να κάνει και 2 μήνες...

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

tigreos η οποιος αλλος ξερει να μου πει,πρεπει να περασουμε τα gapps που βρηκα στις πιο πισω σελιδες μαζι με τις στοκ ρομ η την custom των παιδιων??η πρεπει να βαλουμε καινουργια gapps??και αν πρεπει που θα βρω καινουργια??
Link to comment
Share on other sites

tigreos η οποιος αλλος ξερει να μου πει,πρεπει να περασουμε τα gapps που βρηκα στις πιο πισω σελιδες μαζι με τις στοκ ρομ η την custom των παιδιων??η πρεπει να βαλουμε καινουργια gapps??και αν πρεπει που θα βρω καινουργια??

 

Σε όλες τις Stock πρέπει να περάσεις τα Gapps.

Link to comment
Share on other sites

αρα tigreos και στην custom του smartdigi πρεπει να μπουνε gapps??και κατι αλλο παραμενει το προβλημα με τις σιμ και το 4g στην 1.59? Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρωτάς τα ίδια σου απάντησα παραπάνω. ΝΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ

 

Κάνεις λάθος στην 1.59 δεν υπάρχει το θέμα με το 4G (λειτουργεί κανονικά στο μενού "Other" και κρατάει μετα από επανεκκίνηση) την έχω μια εβδομάδα και λειτουργεί τέλεια....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος στην 1.59 δεν υπάρχει το θέμα με το 4G (λειτουργεί κανονικά στο μενού "Other" και κρατάει μετα από επανεκκίνηση) την έχω μια εβδομάδα και λειτουργεί τέλεια....

 

Στην SIM 1 σου λειτουργεί κανονικά το 4G χωρίς να αλλάξεις κάτι στις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Στην SIM 1 σου λειτουργεί κανονικά το 4G χωρίς να αλλάξεις κάτι στις ρυθμίσεις...

 

Ναι κανονικά..... Δεν αλλάζεις τίποτα ούτε βάζεις China Unicom.... Όπως και στην σιμ 2 και από ότι λένε έχει πολύ πιο σταθερό σήμα GSM όπως και σήμα 4g ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την CM12 Beta,έχει μια πολύ καλή βάση να γίνει η καλύτερη Rom για το κινητό μας,πολύ όμορφη και πλήρης μόλις κυκλοφορήσει η κανονική εκδοσή και όχι η beta γιατί τώρα έχει ακόμα αρκετά Bugs.

 

CM12 v5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την CM12 Beta,έχει μια πολύ καλή βάση να γίνει η καλύτερη Rom για το κινητό μας,πολύ όμορφη και πλήρης μόλις κυκλοφορήσει η κανονική εκδοσή και όχι η beta γιατί τώρα έχει ακόμα αρκετά Bugs.

 

CM12 v5.0.2

 

tigreos, να σε ρωτησω, χαριτολογώντας βεβαια, καθε μερα βαζεις αλλο firmware; και βασικα, αφου κανεις format,wipe και λοιπα, ξαναβαζεις ολες τις εφαρμογες ξανα μανά;ρυθμισεις και λοιπα;

 

γιατι κι εγω εχω backup και λοιπα, αλλα οσο να ναι, ειναι μια διαδικασια που παιρνει χρονο...

 

εκτος αν το εχεις για δικιμες και χρησιμοποιεις αλλο κινητο...

 

τι να πω βρε παιδι μου...κι εγω θελω να δοκιμαζω roms μεχρι να βρω μια καλη,αλλα ρε παιδι μου ειναι φασαρια...

 

φιλικα παντα....

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάθε μέρα αλλά τώρα βρήκα και χρόνο λόγο γιορτών και δοκίμασα αρκετές και ναι το έχω για κυρίως κινητό... :p

Το να κάνεις μια εγκατάσταση είναι 5 λεπτά και με titanium backup να επαναφέρεις τις εφαρμογές άλλα 5-8 λεπτά οπότε δεν είναι και πολύς χρόνος,το να δοκιμάσεις όμως την Ron αν έχει Bug θέλει πολύ χρόνο και δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους και προπαντως με υγεια!

Παρακολουθω καιρο το φορουμ αλλα μολις πριν λιγο καιρο εγινα και μελος.Εδω και κανα δυο-τρεις μερες απεκτησα κι εγω το Ζ7 και μπορω να πω οτι αφηνει πολυ καλες εντυπωσεις οπως γραφετε κι εσεις που το εχετε ηδη. Εβαλα και την SmartDigi ROM και παει μια χαρα.

Ερωτηση: το bug που αναφερει για την εκκινηση οπου ζηταει να διαλεξεις παροχο υπαρχει σε ολους? Υπαρχει τροπος ν'απαλλαγουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους και προπαντως με υγεια!

Παρακολουθω καιρο το φορουμ αλλα μολις πριν λιγο καιρο εγινα και μελος.Εδω και κανα δυο-τρεις μερες απεκτησα κι εγω το Ζ7 και μπορω να πω οτι αφηνει πολυ καλες εντυπωσεις οπως γραφετε κι εσεις που το εχετε ηδη. Εβαλα και την SmartDigi ROM και παει μια χαρα.

Ερωτηση: το bug που αναφερει για την εκκινηση οπου ζηταει να διαλεξεις παροχο υπαρχει σε ολους? Υπαρχει τροπος ν'απαλλαγουμε?

 

Χρόνια πολλά!Όχι δεν γίνετε να κάτι με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ok,ευχαριστω. Κατι αλλο που προεκυψε...το double tap υποστηριζεται στην smartdigi και αν ναι,απο που ενεργοποιειται? Δε βρισκω καποια ρυθμιση.

 

Επισης με τη lenovo super camera που περασα δεν ειδα καποια διαφορα προς το καλυτερο αλλα μαλλον προς το χειροτερο...ειχε καποιος αλλος τετοιο προβλημα?

 

(Το βρηκα το double tap!)

Edited by kristoferlado_3
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.

μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο.

Ερωτηση: το bug που αναφερει για την εκκινηση οπου ζηταει να διαλεξεις παροχο υπαρχει σε ολους? Υπαρχει τροπος ν'απαλλαγουμε?

τι ακριβως κανει? αν καταλαβα σε ρωταει ποιον παροχο να διαλεξεις? και αν εχεις 2 σιμ απο διαφορετικους παροχους?....

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.

μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο.

 

τι ακριβως κανει? αν καταλαβα σε ρωταει ποιον παροχο να διαλεξεις? και αν εχεις 2 σιμ απο διαφορετικους παροχους?....

 

Όχι καμιά σχέσει το BUG που αναφέρει ο φίλος είναι για μια custom Rom όχι για την official Rom και οι δυο SIM δουλεύουν άψογα και με δυο διαφορετικούς παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

Οντως,η SIM δουλευει μια χαρα(μία εχω) απλα στη ROM της Smartdigi,αμεσως μετα την εκκινηση (οοοταν το επανεκκινησεις)βγαινει μια οθονη οπου απλα πρεπει να πατησεις ενα "OK" για

συνεχισεις με το pin,τιποτα τραγικο.

Link to comment
Share on other sites

OK κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ.

Να κάνω και μια ακόμα ερώτηση, όταν λέμε για "κινέζικα", είναι πολλά; Όπως στην Huawei στο 3c που έχω; και για να τα αφαιρέσουμε είναι απλό;

Link to comment
Share on other sites

Για να αφαιρεσεις οτιδηποτε πρεπει να το root-αρεις(δεν ειναι δυσκολο,υπαρχουν οδηγοι) αλλα...απ το http://www.to2c.com που το παρηγγειλα ζητησα να το κανουν αυτοι και να αφαιρεσουν τις κινεζικες εφαρμογες οπως και εκαναν.

 

Καμια εφαρμογη στα κινεζικα οταν το παρελαβα και αρκετα μειωμενο bloatware.

Link to comment
Share on other sites

Για να αφαιρεσεις οτιδηποτε πρεπει να το root-αρεις(δεν ειναι δυσκολο,υπαρχουν οδηγοι) αλλα...απ το http://www.to2c.com που το παρηγγειλα ζητησα να το κανουν αυτοι και να αφαιρεσουν τις κινεζικες εφαρμογες οπως και εκαναν.

 

Καμια εφαρμογη στα κινεζικα οταν το παρελαβα και αρκετα μειωμενο bloatware.

ok ευχαριστω, αν και ειχα προχειροδιαβασει το τοπικ σχεδον ολο.... θα κανω μια αναγνωση ξανα τα ... ΣΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαζω ηχο κλησης ενα τραγουδι αλλα μετα βλεπω οτι δεν το κραταει οταν κλεισω το τηλ και το ξανανοιξω...την επιλογη την κανω απο το μενου στους ηχους κλησεις για τις καρτες σιμ, ξεχωριστα για την καθεμια την επιλογη ηχου...μηπως υπαρχει τροπος να μην χανει τον ηχο κλησης να επιλεγω απο αλλο μενου???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...