Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω το τηλεφωνο.

Δοκιμασε, πας στη μαμισια εφαρμογη μηνυματων --> settings --> ειδοποιησεις (notification ?) --> εκει ψαξε και Απενεργοποιησε της ειδοποιησεις.

 

Δεν μου έχει συμβεί...

Settings -> More... -> Default SMS app έχεις το Go?

Επίσης έχει και μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να κάνεις default το Go για send & receive...

 

ολα απεργοποιημενα ειναι και default παντου...τεσπα,θα δειξει οταν θα ξαναβαλω αλλο firmware...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασες να απεγκαταστησεις και να ξανα εγκαταστησεις την εφαρμογη? Σε μενα επιασε αλλα στο handcent...δε χανεις και τιποτα!:wink:
Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα και την ξαναεγκατεστησα. Το προβλημα βγαι ει οταν κανω default την εφαρμογη για να δεχεται sms. Μονο τοτε. Αλλα αν δεν την κανεις, δεν μπορείς να στειλεις μυνημα. Θα ψαξω να βρω καμια αλλη
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πρόβλημα!!! και γω αυτήν χρησιμοποιώ απο την αρχή και δεν εχω κανένα θέμα.... εκτός αν επηρεάζεται απο άλλη εφαρμογή :wacko:
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο Update Stock Rom v1.62

 

Οι αλλαγές που έγιναν στην V1.62 (από μετάφραση δεν γνωρίζω κινέζικα :P)

 

Z7 Max V1.59 ~ V1.62 major changes Description:

 

Solve the card a mobile 4G, card 2 Unicom, the mobile card dropped calls issue

Optimization card 1 2 telecommunications card Unicom two cards texting speed

Optimized interface incoming calls

Solve the front camera self-timer in the sun, people face the problem of part of a spot

After resolving to connect the computer to open a large-capacity storage, restore the default ringtone problems

Solve the charging nearly 100 percent jump occurs when you press the Back key screen problem

Niu Dun solve nubia error message interception problem

Niu Dun solve two flow calibration card, the card does not automatically replace two texting issue

When the library is set to resolve the question of error wallpaper gallery

Optimization of the system comes back up, including desktop settings can not be restored to solve problems, to solve the problem of a scheduled backup fails, the backup data format compatible with older versions, etc.

Recommended applications increase Koala FM Radio

Software close call background sound

SystemU process to resolve the question of error

FOTA update process optimization Online

Added "Special Thanks" menu item, showing part of the beta group members

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω το τηλεφωνο και οταν μου βγαζει να κανω το update το κανω αλλα στην επανεκκινηση μου βγαζει update abord και δεν το κανει εγκατασταση τελικα..καποια βοηθεια?? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

το λινκ σου στο needrom δεν δουλεύει...

 

Ναι ανεβάζω σε Mega καινούριο Link.

 

---------------------------------------------------

 

Έτοιμο ZTE Nubia Z7 Max Official ROM v1.62

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω το τηλεφωνο και οταν μου βγαζει να κανω το update το κανω αλλα στην επανεκκινηση μου βγαζει update abord και δεν το κανει εγκατασταση τελικα..καποια βοηθεια?? ευχαριστω..

 

με τι recovery εισαι ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι φωτογραφία προσπαθώ να ποστάρω, είτε φωτό που τραβάω εκείνη την ώρα ή ήδη αποθηκευμένη, πατάς επόμενο επόμενο για εφέ κτλ... και στο στάδιο που είναι να ποσταριστεί η φωτό, η φωτό είναι μαύρη... σκέτο μαύρο, αυτό ήταν έτσι από την 1.4κάτι ακόμα... πιο πριν δεν ξέρω δεν είχα χρησιμοποιήσει instagram
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι φωτογραφία προσπαθώ να ποστάρω, είτε φωτό που τραβάω εκείνη την ώρα ή ήδη αποθηκευμένη, πατάς επόμενο επόμενο για εφέ κτλ... και στο στάδιο που είναι να ποσταριστεί η φωτό, η φωτό είναι μαύρη... σκέτο μαύρο, αυτό ήταν έτσι από την 1.4κάτι ακόμα... πιο πριν δεν ξέρω δεν είχα χρησιμοποιήσει instagram

μονο με προηγουμενη εκδοση instagram διορθωνεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

...με τον ήχο/ηχείο είστε ευχαριστημένοι; Περίμενα κάτι περισσότερο. Ευτυχώς πήρα πρόσφατα το Bluetooth ηχείο της Xiaomi και βελτιώνεται αισθητά η κατάσταση σε ταινίες/μουσική. Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει βαλει κανεις την 1,62 ας μας πει εντυπώσεις να ξερουμε.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

...με τον ήχο/ηχείο είστε ευχαριστημένοι; Περίμενα κάτι περισσότερο. Ευτυχώς πήρα πρόσφατα το Bluetooth ηχείο της Xiaomi και βελτιώνεται αισθητά η κατάσταση σε ταινίες/μουσική.

 

Σε σχέσει με το προηγούμενο τηλέφωνο μου Zopo ZP998 το ΖΤΕ είναι πολύ ποιο δυνατό μέχρι σε σημείο να σου σπάει τα νευρά και πολύ ποιο ποιοτικό.Τώρα αν βάλεις όπως είπες εξωτερικό ηχείο σαφώς και βελτιώνετε κατά πολύ η απόδοση του ήχου.Ανάλογα τι ζητάει κανείς...

 

Παιδια αν εχει βαλει κανεις την 1,62 ας μας πει εντυπώσεις να ξερουμε.....

 

Την έχω δυο μέρες οπτικά δεν έχει διαφορά από την v1.59,το σήμα από τις SIM είναι ποιο σταθερό,το double tap λειτουργεί πολύ καλύτερα από πριν,μπαταρία το ίδιο.

ZTE Nubia Z7 Max Official ROM v1.62

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται και δεν παιρνω ειδοποιησεις απο viber/whatsapp ρε παιδια?:confused:

 

☑Τσεκαρισμενες οι ειδοποιησεις στο"εφαρμογες"

 

☑Τρεχουν παρασκηνιο στην εκκινηση

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται και δεν παιρνω ειδοποιησεις απο viber/whatsapp ρε παιδια?:confused:

 

☑Τσεκαρισμενες οι ειδοποιησεις στο"εφαρμογες"

 

☑Τρεχουν παρασκηνιο στην εκκινηση

 

Πηγενε Settings----->Display----->Notification Panel----->Lockscreen app εκεί τσέκαρε ποιες από τις εφαρμογές θες να να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...