Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω κι εγώ το κινητό και έχω εγκαταστήσει την 1.64. Έχω το πρόβλημα ότι δεν μπορώ να κάνω επικόλληση οτιδήποτε έχω κάνει αντιγραφή.πχ στον google chrome, στο word kok Όταν πατάω παρατεταμένα το δάχτυλο στην οθόνη αντί να μου εμφανίσει το ''paste'' εμφανίζει έναν κύκλο και δεν μπορώ να κάνω επικόλληση.

Θα μπορούσε κάποιος φίλος να με φωτίσει;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω είμαι με την 1.64 και μπορώ να πω πως ενα θεματακι σε αυτό το εχει.... Βέβαια παίζει ρόλο και που κάνεις την επικόλληση.... Π. Χ. Αν κανεις copy-paste σε ενα έγγραφο word, text κτλ το κάνει κανονικά όπως επίσης και στον τηλεφωνικό κατάλογο... Αλλά στα copy-paste απο browser έχει ένα θέμα (το εχω εντοπίσει οταν κανω paste διάφορα tracking number στο site των ΕΛΤΑ) οπότε σε αυτή την περίπτωση γράφω πρώτα 4,5 χαρακτήρες και μετά πατώντας πανω τους σου βγάζει τις εντολές για "επιλογη-επικολιση"

 

Κάτι διαφορετικο.... δοκιμαστε από τις επιλογές για προγραμματιστες να κατεβάσετε τις ρυθμίσεις "κλίμακα κίνησης παραθύρου, μετάβασης, Animator" απο 1 σε 0,5....κάντε επανεκκίνηση και θα δείτε το τηλέφωνο τόσο γρήγορο λες και του έχουν βάλει νεφτι.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

=RABBIT;5940853]Καλησπερα παιδια!Εχω ενα προβλημα οσον αφορα το 4g σημα..Ενω ειναι στην 1η slot η sim κ ανοιχτο το 4g lte απο το μενου σε οποιο παροχο κ αν το αφησω για αρκετη ωρα δεν βρισκει σημα 4g..Υπαρχει καποια αλλη επιλογη που εχω παραλειψει;Ευχαριστω!

 

Θα μπορουσε καποιος να απαντησει στο ερωτημα μου?Δεν νομιζω οτι κανενας δεν εχει κλειδωσει σε 4g σημα...

Link to comment
Share on other sites

=RABBIT;5940853]Καλησπερα παιδια!Εχω ενα προβλημα οσον αφορα το 4g σημα..Ενω ειναι στην 1η slot η sim κ ανοιχτο το 4g lte απο το μενου σε οποιο παροχο κ αν το αφησω για αρκετη ωρα δεν βρισκει σημα 4g..Υπαρχει καποια αλλη επιλογη που εχω παραλειψει;Ευχαριστω!

 

Θα μπορουσε καποιος να απαντησει στο ερωτημα μου?Δεν νομιζω οτι κανενας δεν εχει κλειδωσει σε 4g σημα...

 

Πες μας σε πιον παροχο έχεις και αν εχεις ενεργοποίηση την 4g σηνδεση μέσο του παροχου.... Ενημερωτικά η wind δεν υποστηρίζει 4g σημα και η Vodafone θα πρέπει να στείλεις SMS για ενεργοποίηση της υπηρεσίας....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πες μας σε πιον παροχο έχεις και αν εχεις ενεργοποίηση την 4g σηνδεση μέσο του παροχου.... Ενημερωτικά η wind δεν υποστηρίζει 4g σημα και η Vodafone θα πρέπει να στείλεις SMS για ενεργοποίηση της υπηρεσίας....

 

Cosmote δικτυο εχω..Ενω ειναι ανοικτο το 4g σε ποιον carrier επιλεγω να ειναι;Νομιζω καπου ειχα διαβασει παιζει ρολο..

Link to comment
Share on other sites

Πες μας σε πιον παροχο έχεις και αν εχεις ενεργοποίηση την 4g σηνδεση μέσο του παροχου.... Ενημερωτικά η wind δεν υποστηρίζει 4g σημα και η Vodafone θα πρέπει να στείλεις SMS για ενεργοποίηση της υπηρεσίας....

 

Cosmote δικτυο εχω..Ενω ειναι ανοικτο το 4g σε ποιον carrier επιλεγω να ειναι;Νομιζω καπου ειχα διαβασει παιζει ρολο..

 

1)Δεν γνωριζω αν για Cosmote θα πρεπει να κανεις κατι με την εταιρεια για να σου ενεργοποιηση το 4g...εκτος και αν εχεις κανει και εισαι σιγουρος ότι στο εχει ενεργοποιηση!!!

2)Από την στιγμη που στο εχει ενεργοποιησ, σημα 3g εχεις????Αν ναι τοτε αυτό σημαινει ότι εχεις σωστα περασμένα τα APN....αν δεν εχεις τοτε ισως εκει είναι το πρόβλημα σου....

 

Παντως αν εχεις σωστα περασμένα τα ΑΡΝ και ενεργοποιημενω από τον παροχο σου το 4g δεν χρειαζετε τιποτα άλλο να πηραξεις εκτος του να επιλεξεις την σωστη σιμ για Internet και να ανοίξεις τα δεδομενα....τωρα το ''σε ποιον carrier επιλεγω να ειναι'' δεν το καταλαβαινω ουτε τι εννοεις ουτε τι πιραζεις.......αυτά από μενα αν καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο ας σε βοηθηση.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει οσοι εχετε το τηλεφωνο οτι την ωρα της ομιλιας ακουγετε ενα ---χρσστσσ--- απο το ακουστικο???εμενα μου το κανει,, οχι συνεχεια... αλλα την ωρα της ομιλιας με διαφορους συνομιλητες ανεξαρτητου εταιριας κινητης και στα σταθερα το ιδιο,,μπορει να μου το κανει 2-3 φορες και βεβαια ουτε μου εχει πεσει κατω...αλλα θα ηθελα γνωμες αν το εχετε παρατηρησει και εσεις για να ξερω αν φταιει γενικα η συσκευη και το κανει σε ολους,,η μονο σε μενα....και φυσικα δεν ειναι θεμα ρομ γιατι εχω δοκιμασει και αλλες και ειναι το ιδιο προβλημα με το ακουστικο σαν να εχει ξεκολησει η μεμβρανη απο οταν το πηρα κανει ετσι.πειτε μου τις γνωμες σας αν εχει συμβει και σε εσας για να ξερω περιμενω απαντησεις απο ολους σας..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει οσοι εχετε το τηλεφωνο οτι την ωρα της ομιλιας ακουγετε ενα ---χρσστσσ--- απο το ακουστικο???εμενα μου το κανει,, οχι συνεχεια... αλλα την ωρα της ομιλιας με διαφορους συνομιλητες ανεξαρτητου εταιριας κινητης και στα σταθερα το ιδιο,,μπορει να μου το κανει 2-3 φορες και βεβαια ουτε μου εχει πεσει κατω...αλλα θα ηθελα γνωμες αν το εχετε παρατηρησει και εσεις για να ξερω αν φταιει γενικα η συσκευη και το κανει σε ολους,,η μονο σε μενα....και φυσικα δεν ειναι θεμα ρομ γιατι εχω δοκιμασει και αλλες και ειναι το ιδιο προβλημα με το ακουστικο σαν να εχει ξεκολησει η μεμβρανη απο οταν το πηρα κανει ετσι.πειτε μου τις γνωμες σας αν εχει συμβει και σε εσας για να ξερω περιμενω απαντησεις απο ολους σας..

 

όχι σε μένα δεν συμβαίνει, δεν μου το έχει κάνει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα το εχει κανει ποτε αλλωστε ηχος-ακουστικο-μικροφωνο είναι από τα δυνατα σημεια της συσκευης
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια την εκατσα την βαρκα,,,,,αντε τωρα να ασχοληθω με επισκευη του τηλ.........γιατι ετσι και αλλιως και να πω στο to2c οτι εχει προβλημα θεμα επιστροφης δεν τιθεται απο αυτους και αμα μπλεξω να το στειλω για επισκευη θα κανει 2 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το δεχτούν αφού έχει πρόβλημα...

Επικοινώνησε μαζί τους με mail και πες τους ότι έχει πρόβλημα και ότι πρέπει να επιστραφεί και να επισκευαστή στην εγγύηση να εισαι κάθετος στα λόγια σου είναι υποχρεωμένη να το κάνουν.

 

Για το θέμα του χρόνου που θα χρειαστεί πήγαινε έλα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

καλα λες υποχρεωμενοι ειναι,απο την αλλη σκεφτηκα να μιλησω με την zte ελλαδας ασχετος εγγυησης μηπως και μπορουν να του αλλαξουν ακουστικο,ισως να ταιριαζει απο αλλο μοντελο που κυκλοφορει στην ελλαδα και ας χρεωθω ενα μικρο ποσο καμια 30αρια ευρω λεω εγω τωρα ισως.....και φυσικα να μιλησω μαζι τους εδω στην ελλαδα αν πρωτα υπαρχει ακουστικο που να τυχαινει να ειναι το ιδιο με το δικο μας σε μοντελο που κυκλοφορει στην ελλαδα....για να μην φαω την πικρα της αναμονης απο κινα και ιδιαιτερα τωρα που εχουν πρωτοχρονια αυτοι καλα χαιρετισματα,η διαδικασια θα παρει πανω απο 2 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σου πω εγώ προσωπικά έχω στείλει δυο κινητά πίσω στην κίνα με εγγύηση τα είχα πάρει και τα δυο από το minideal ένα THL W100S και ένα THL 5000 το πρώτο με πρόβλημα στην κάμερα και το άλλο με πρόβλημα στην μητρική.

Όταν τους είπα ότι θέλω να το στείλω πίσω με εγγύηση και επισκευή δέχτηκαν αμέσως μου έστειλαν την διεύθυνση αποστολής και μου είπαν να το στείλω συστημένο με ΕΛΤΑ.

Επίσης μου είπαν πως τα μεταφορικά για να τα στείλω θα τα χρεωθώ εγώ και τα μεταφορικά από κίνα εδώ θα τα πληρώσουν αυτοί και έτσι και έγινε 20 μέρες να πάει,4μέρες στο σέρβις,και καμιά 30 μέρες να γυρίσει.

 

Όσο αναφορά αυτό που λες να ρωτήσεις στην ZTE εδώ φαντάζομαι πως η απάντηση τους θα είναι αρνητική γιατί το συγκεκριμένο κινητό δεν εισάγετε Ελλάδα οπότε δεν θα το αναλάβουν καν.

 

Εγώ εκτός από τον χρόνο που χρειάζεται στο πήγαινε έλα έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το σέρβις.

Η άποψη μου είναι αν θες να γίνει σωστά η δουλειά να το στείλεις πίσω για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου μια ρομ να περασω στο τηλ. που να εχει οσο γινεται λιγοτερες επανεκινησεις γιατι εχει καταντησει αηδια την ωρα που μιλαω να κλεινει το τηλ. και να ξανανοιγει με αποτελεσμα να κοβεται η γραμμη...και δεν ειναι θεμα γραμμης η σηματος γιατι συμβαινει και στα σταθερα και στα κινητα που παιρνω,,,,,τωρα εχω την 1,62 custom απο το androiani forum αυτουνου του ιταλου του bbs72 καπως ετσι τελος παντων.πειτε μου καποια σωστη custom....εκτος αν πρεπει να βαλω την στοκ για να μην κανει επανεκινησεις η οποια ομως δεν εχει ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

και γω επανεκκινήσεις ποτέ... ούτε μία από τότε που το πήρα, πάντα με stock firmware Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

απο την smadtigi εχετε εμπειρια επανεκινησεων??αν κανει η οχι???αν ειναι να βαλω αυτη που εχει και ελληνικα?

καποιος να μου πει παιδια???????????

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου μια ρομ να περασω στο τηλ. που να εχει οσο γινεται λιγοτερες επανεκινησεις γιατι εχει καταντησει αηδια την ωρα που μιλαω να κλεινει το τηλ. και να ξανανοιγει με αποτελεσμα να κοβεται η γραμμη...και δεν ειναι θεμα γραμμης η σηματος γιατι συμβαινει και στα σταθερα και στα κινητα που παιρνω,,,,,τωρα εχω την 1,62 custom απο το androiani forum αυτουνου του ιταλου του bbs72 καπως ετσι τελος παντων.πειτε μου καποια σωστη custom....εκτος αν πρεπει να βαλω την στοκ για να μην κανει επανεκινησεις η οποια ομως δεν εχει ελληνικα.

 

Εγώ έχω περάσει από όλες τις ρομ - αναβαθμίσεις και μάλιστα χωρίς crear Data του ΒΒ72 του Ιταλού και το τηλέφωνο λειτουργεί απλα τέλεια σε ολα.... Δεν μου έχει κάνει τσικ......... Και μιλάμε για λιώσιμο..... Οπότε πιστεύω ότι κάτι παίζει με το δικό σου....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

απο την smadtigi εχετε εμπειρια επανεκινησεων??αν κανει η οχι???αν ειναι να βαλω αυτη που εχει και ελληνικα?

καποιος να μου πει παιδια???????????

 

Δεν είχα ποτέ επανεκινήσεις, με 1.64 αυτή την στιγμή...

ούτε με την smadtigi πριν, αλλά ούτε και με αυτήν που "φοράς" για 2 μέρες που την δοκίμασα

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...