Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον μιλάμε για διαφορετικά κινητά....

Η εφαρμογές που είναι ανοικτές πχ Viber σου εμφανίζει εικονίδιο επάνω στην μπάρα;(χωρίς να την κατεβάσεις την μπάρα)

Επίσης όταν έχεις ένα μήνυμα στο viber στο εμφανίζει στην μπάρα και αναβοσβήνει το Home;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογές που είναι ανοικτές πχ Viber σου εμφανίζει εικονίδιο επάνω στην μπάρα;(χωρίς να την κατεβάσεις την μπάρα)

 

Δεν το βλέπω αυτό στην 1.64!!! :wacko:

 

Όταν όμως έρχεται μήνυμα όντως το εμφανίζει στην μπάρα και αναβοσβήνει το Home.... ;)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπεις στην v1.64 επειδή πρέπει να το ενεργοποιήσεις από της ρυθμίσεις του Viber.

 

:thanks: :respect: :thanks:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει απο εδω τα αρχειο http://bbs.nubia.cn/thread-417675-1-1.html τρέχεις το εχε και επιλέγεις την επιλογή 8 . Οπότε σ δίνει την cwm προσορινά για να ζιπάρεις την τελευταία έκδοση του SuperSu kathws kai GAPPS 5.0...........

 

 

Έβαλα την ρομ για δοκιμή και εχω κολλήσει με το "CWM recovery. exe" επιλέγω το 8 αλλά φαίνεται να μην βλέπει την συσκευή για να συνεχίσει..... έχω χάσει κάτι; :wacko:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις ενεργοποιήσει το usb debugging για αυτό δεν στο βρίσκει.. Πρεπει να το ενεργοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις προγραμματιστή στο κινητό σου
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις ενεργοποιήσει το usb debugging για αυτό δεν στο βρίσκει.. Πρεπει να το ενεργοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις προγραμματιστή στο κινητό σου

 

Για κάποιο άλλο λόγο ήταν, αυτό το είχα ενεργοποιημένο.... το κατάφερα σήμερα τελικά με άλλο τρόπο που βρήκα στους Κινέζους :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα τελικά με την 5 από θέμα σταθερότητας (force close apps) .............................. και αστάθεια στην SIM 1 κλείνει όποτε θέλει την sim εντελώς.

 

Είχα κατά διαστήματα force close στην συσκευή και εντόπισα το πρόβλημα στο "GO SMS PRO" χωρίς αυτό δεν εχω κανένα θέμα!!! :)

Όσο για την Sim 1 δεν έιδα κανένα πρόβλημα....

 

Μάλλον μιλάμε για διαφορετικά κινητά....

Η εφαρμογές που είναι ανοικτές πχ Viber σου εμφανίζει εικονίδιο επάνω στην μπάρα;(χωρίς να την κατεβάσεις την μπάρα)

Επίσης όταν έχεις ένα μήνυμα στο viber στο εμφανίζει στην μπάρα και αναβοσβήνει το Home;

 

Έτσι ακριβώς είναι..... πρέπει να κατεβάσεις την μπάρα για να τις δεις..... :(

Είναι σε καλό δρόμο αλλά θέλει λίγο δουλειά ακόμη :ninja:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλει αρκετή δουλειά ακόμα η 5 πολλα BUGS...Αλλά πιστεύω όταν βγάλουν την κανονική έκδοση να την έχουν διορθώσει.

Επίσης τι χαζομάρα αυτό με τα στην αριστερή σελίδα που είναι για την κάμερα τα έχουν όλα στα κινεζικά και δεν μπορείς ούτε να την αφαιρέσεις την σελίδα από τον Launcher για να μην τα βλέπεις... :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Θέλει αρκετή δουλειά ακόμα η 5 πολλα BUGS...Αλλά πιστεύω όταν βγάλουν την κανονική έκδοση να την έχουν διορθώσει.

Επίσης τι χαζομάρα αυτό με τα στην αριστερή σελίδα που είναι για την κάμερα τα έχουν όλα στα κινεζικά και δεν μπορείς ούτε να την αφαιρέσεις την σελίδα από τον Launcher για να μην τα βλέπεις... :mad::mad:

 

Έλα ντε.... λες και ήταν μεγάλη δουλειά!!!

 

@tigreos

Η cm12 τι λέει; απ'οτι είδα θέλει την 1.64 πριν για να εγκατασταθεί, αξίζει η δοκιμή;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H CM12 είναι καθαρό android δεν έχει όλα αυτά τα πρόσθετα που έχει η stock rom.

Κατά την άποψη μου είναι ποιο γρήγορη,ποιο όμορφη,πιστεύω αξίζει να την δοκιμάσεις.

 

Επίσης μόλις κυκλοφόρησε και η εκδοσή για το καινούριο σύστημα τον partition που έχει η v2.13 και μπορείς να την κατεβάσεις από ΕΔΩ

και την κάνεις εγκατάστασή από

αυτην την Recovery TWRP 2.8.5.0 for Lollipop

με αυτό το πρόγραμμά

Rashr v2.2.8.apk

Αρκεί να είσαι ROOT.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Είμαι root στην 2.13 και έχω την CWM v6.0.5.0 Recovery περασμένη με το Rashr v2.2.8

να φλασάρω την TWRP και στην συνεχεία την CM12 όπως είμαι;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως το λες.

Ποια CWM v6.0.5.0 την κινέζικη έχεις;;

 

Την Κινέζικη αρχικά (αναγκαστικά) και τώρα την δικιά σου!!! :rolleyes:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...Αν θες βάλε την CM12 και ανέβασε κάνα screenshot με Ελληνικά για να δουν και υπόλοιποι εδώ πως είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...Αν θες βάλε την CM12 και ανέβασε κάνα screenshot με Ελληνικά για να δουν και υπόλοιποι εδώ πως είναι.

Θα την βάλω μόλις κατέβει (κάποια στιγμή!!!) :p

 

@edit

Ορίστε μια γεύση απο την CM 12 :)

[ATTACH]58318[/ATTACH][ATTACH]58319[/ATTACH][ATTACH]58320[/ATTACH][ATTACH]58321[/ATTACH][ATTACH]58322[/ATTACH]

Edited by apozafeir
Προσθήκη screenshot
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ROOT το βρήκες κάπου μέσα στις ρυθμίσεις είναι και απλά το ενεργοποιείς.

 

Το κοίταξα αλλά δεν το εντόπισα κάπου :ninja:

 

Και 5 ακόμη......

 

[ATTACH]58323[/ATTACH][ATTACH]58324[/ATTACH][ATTACH]58325[/ATTACH][ATTACH]58326[/ATTACH][ATTACH]58327[/ATTACH]

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανε ότι ακριβώς κάνει ο φίλος μας ο Ιθπανός στο παρακατω βιντεο θα εισαι Root. :tease:

 

 

I'm Root!!! :yahoo:

 

@tigreos Ευχαριθτώ πολύ!!! :happy:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια; πολυ ησυχια εδω και μερες... Ειναι καλα τα τερατακια σας;

 

Δε κανουμε μια ανακεφαλαιωση, τι φοράει ο καθενας μας επανω, ετσι μπας και εχει κανενας καμια απορια ή οτιδηποτε;

 

Εγω φοράω την 1.59 της smartdigi, ειμαι ευχαριστημενος, ομολογω οτι στην αρχη το φορτιζα 1 στις 2 μερες, τωρα το βαζω καθε βραδυ για φορτιση, ακομα και 60% να ειναι. Που και που το κανω επανεκκίνηση γιατι κολανε διάφορα προγράμματα, γενικά ειμαι καλά για τα λεφτα που εδωσα (300 απο to2c) αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε ησυχία γιατί περιμένουμε καποιο update της Lollipop αλλά δεν το βλέπω ακόμα :X :X

 

Εγώ φοράω την v2.13 lollipop δεν είμαι ευχαριστημένος αλλά την κρατάω γιατί περιμένω κάποιο update μπας και στρώσει...

Από το to2c το πήρα και εγώ αλλά στα 282 ευρό ( από τους πρώτους ) γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και από εμφάνιση.

Επίσης έχω προσέξει ότι πλέων έχει εξαφανιστεί από όλα τα γνωστά Κινεζομάγαζα και όσα το έχουν ακόμα (1-2) η τιμή έχει φτάσει 330-340 ευρό παράδειγμα εκτός από την πτώση του ευρό έναντι του δολαρίου δεν ξέρω γιατί έχει φτάσει σε τέτοια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απ τα ίδια....περιμένω την Lollipop αν και με την 1.64 του Ιταλού BB72 θα ελεγα οτι το τηλεφωνο είναι απλά τέλειο...βέβαια δεν σας κρύβω ότι το εχω παροπλισμένο γιατί εχω πάρει και το Note 4 dual sim απο κινα φυσικά και τραβιεμαι με αυτο 2 εβδομάδες τωρα...αν και offtopic το Note 4 υπερτερεί σε ολα τα σημεία...αλλα και 630€ είναι πολλά. ..
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...