Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Οσο ομως και να παταω το σκουπάκι παρατεταμένα...δεν εμφανίζεται τιποτα άλλο. :(

Η συσκευή ήρθε απο to2c ρουταρισμένη

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς δεν εμφανίζεται κανένα μενού όση ωρα κι αν το πατάω. Υπάρχει άλλος τρόπος να μπω στην white list;

Στο κεντρικό μενου τις έχω επιλέξει τις εφαρμογές.

 

Και βέβαια υπάρχει.... Να ακολουθήσεις τις οδηγίες που έχουμε βάλει σε προηγούμενα ποστ και να αλλάξεις ρομ το συντομότερο δυνατόν....έστω και την official 1.64....αλλά αν θες Ελληνικά τότε πας για την 1.64 του Ιταλού BB72 απο το Androidiani forum η στου Smartdigy.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και βέβαια υπάρχει.... Να ακολουθήσεις τις οδηγίες που έχουμε βάλει σε προηγούμενα ποστ και να αλλάξεις ρομ το συντομότερο δυνατόν....έστω και την official 1.64....αλλά αν θες Ελληνικά τότε πας για την 1.64 του Ιταλού BB72 απο το Androidiani forum η στου Smartdigy.....

 

Ok, ευχαριστώ...αυτο σκεφτόμουν κι εγω...δεν με ενδιαφέρει να έχει ελληνικα.

Ποια είναι η σταθερότερη ρομ με τα λιγότερα προβλήματα; Να προτιμήσω την official 1.64;

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ...αυτο σκεφτόμουν κι εγω...δεν με ενδιαφέρει να έχει ελληνικα.

Ποια είναι η σταθερότερη ρομ με τα λιγότερα προβλήματα; Να προτιμήσω την official 1.64;

Εγώ με του BB72 του Ιταλου δεν έχω το παραμικρο πρόβλημα και έχει και Ελληνικα... Αλλα και του Smartdigy & η Official δουλεύουν αψογα.. Βάλε οποία θες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

H BB72 V1.64 μπορεί να περάσει με TWRP 2.8.1.0 πάνω στη δικία μου ή πρέπει να ξεκινήσω απο την ΒΒ72 V1.41 και να τις περάσω διαδοχικα;

Σόρυ αλλά κάπου χάθηκα στην μετάφραση από τον ιταλό...:blink:

Link to comment
Share on other sites

H BB72 V1.64 μπορεί να περάσει με TWRP 2.8.1.0 πάνω στη δικία μου ή πρέπει να ξεκινήσω απο την ΒΒ72 V1.41 και να τις περάσω διαδοχικα;

Σόρυ αλλά κάπου χάθηκα στην μετάφραση από τον ιταλό...:blink:

 

Πανω στην δικιά σου με Full wipe.... Δηλαδή και τα 3....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πανω στην δικιά σου με Full wipe.... Δηλαδή και τα 3....

 

Ευχαριστώ πολύ. Σήμερα βρήκα χρόνο και την πέρασα...το κινητό απλά...πετάει. Πολύ καλύτερη διαχείριση της Ram και μοναδικό bug κάποια widgets που εξαφανίζονται αλλά λύνεται εύκολα. Καμία σχέση. Όλα λειτουργούν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο τον Ιανουαριο το z7 max ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το τερας. Εχει ομως 4-5 μερες τωρα που παρατηρω αλογιστη καταναλωση της μπαταριας ακομη και με κλειστα τα παντα(wifi 3g κλπ). Πχ το βραδυ 10 ωρες σε standby μου εφαγε 50% απο πληρη φορτιση. Μεσα στις ρυθμισεις τις μπαταριας την μεγιστη καταναλωση την ειχε η οθονη με 30% περιπου για 25 λεπτα. Δεν ξερω που παει ολη αυτη η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο τον Ιανουαριο το z7 max ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το τερας. Εχει ομως 4-5 μερες τωρα που παρατηρω αλογιστη καταναλωση της μπαταριας ακομη και με κλειστα τα παντα(wifi 3g κλπ). Πχ το βραδυ 10 ωρες σε standby μου εφαγε 50% απο πληρη φορτιση. Μεσα στις ρυθμισεις τις μπαταριας την μεγιστη καταναλωση την ειχε η οθονη με 30% περιπου για 25 λεπτα. Δεν ξερω που παει ολη αυτη η μπαταρια.

 

μήπως δεν μπαίνει σε deep sleep... βάλε wakelock detector να δεις τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχει.... Να ακολουθήσεις τις οδηγίες που έχουμε βάλει σε προηγούμενα ποστ και να αλλάξεις ρομ το συντομότερο δυνατόν....έστω και την official 1.64....αλλά αν θες Ελληνικά τότε πας για την 1.64 του Ιταλού BB72 απο το Androidiani forum η στου Smartdigy.....

Η 1.64 του Ιταλού που υπάρχει; εψαξα και δεν την βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Η 1.64 του Ιταλού που υπάρχει; εψαξα και δεν την βρήκα...

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ http://www.androidiani.com/forum/zte-nubia-z7/423861-rom-1-38-mod-bb72-zte-nubia-z7-max.html

Θα λύσεις εύκολα κάποια μικροπροβληματάκια που μπορεί να εμφανιστούν.

 

Μπές με chrome και κάνε μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο τον Ιανουαριο το z7 max ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το τερας. Εχει ομως 4-5 μερες τωρα που παρατηρω αλογιστη καταναλωση της μπαταριας ακομη και με κλειστα τα παντα(wifi 3g κλπ). Πχ το βραδυ 10 ωρες σε standby μου εφαγε 50% απο πληρη φορτιση. Μεσα στις ρυθμισεις τις μπαταριας την μεγιστη καταναλωση την ειχε η οθονη με 30% περιπου για 25 λεπτα. Δεν ξερω που παει ολη αυτη η μπαταρια.

εχεις την εφαρμογη του Facebook?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά αυτή την έκανε την δουλειά... και απολύθηκε! :lol:

 

και γω την έχω εγκατεστημένη αλλά δεν είχα ποτέ θέμα

Link to comment
Share on other sites

και γω την έχω εγκατεστημένη αλλά δεν είχα ποτέ θέμα

 

Lillipop 5.0 Beta Nubia Ui2.8. ....μολις εφτασε.....ειναι beta....οποτε οπως διαβασα θα εχει τα θεματακια της....

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.nubia.cn/thread-419364-1-1.html&usg=ALkJrhgl6dLlD95ofh1VSozkBDUZkyIbkw

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνα δυο ώρες που την έχω βάλει όμορφη,γρήγορη η κάμερα βελτιώθηκε κατά 50% απίστευτη απόδοση :D κάτι κινέζικες εφαρμογές που θέλουνε σβήσιμο περισσότερες από πριν,ακόμα βέβαια δεν υπάρχει τρόπος για ROOT με ότι συνεπάγεται αυτό,δεν έχει Gapps,είναι μόνο Αγγλικά κινέζικα και γενικά έχει κάποια Bugs ακόμα...

Βέβαια γύρισα στην 4.4 ας βγάλουν μια σταθερή έκδοση και την βάζουμε αργότερα,είναι πολλά υποσχόμενη πάντως. :X

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόν τον λόγο ξαναγύρισα στην 4.4 γιατί χωρίς ROOT και custom recovery δεν πας πουθενά.Αλλά έχει με μερικά Bugs που θέλουν διόρθωμα...
Link to comment
Share on other sites

Το ροοταρισα και περασα και την GAPPS για 5.0 :D

Το κακο είναι οτι η recovery ειναι στα κινεζικα αλλα θα δω αμα δουλέψει με την αγγλική cwm

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εχω σεταρει τωρα δν θελω να κάνω πειράματα καθως δν χρειαζομαι την recovery.

Κατεβάζει απο εδω τα αρχειο http://bbs.nubia.cn/thread-417675-1-1.html τρέχεις το εχε και επιλέγεις την επιλογή 8 . Οπότε σ δίνει την cwm προσορινά για να ζιπάρεις την τελευταία έκδοση του SuperSu kathws kai GAPPS 5.0 . Οπότε κανει ρεσταρτ και εχει πλεον ρουτ. Κατεβάζει απο το στορ το Rashr και περνάς μετα κανονικά την CWM και είσαι κομπλε...Καλη επιτυχία!! Πάντως η νεα έκδοση πετάει και είναι πανέμορφη. Το μόνο κακο νομίζει ειναι οτι ο ήχος κλήσης έγινε πιο σιγανός. Η κάμερα εχει βελτιωθεί πολύ η μπροστά, η πίσω στα ίδια είναι με καλύτερο UI η νέα εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα τελικά με την 5 από θέμα σταθερότητας (force close apps) μερικά Bugs που θέλουν διόρθωμα,δεν εμφανίζονται οι ανοιχτές εφαρμογές επάνω στην μπάρα,πρόβλημα επίσης με τις ειδοποιήσεις δεν της δείχνει αλλά ούτε και αναβοσβήνει το home (έχω κάνει τις σχετικές ρυθμίσεις για να εμφανίζονται) και αστάθεια στην SIM 1 κλείνει όποτε θέλει την sim εντελώς.Γενικά πολλά προβλήματα όσοι ήθελαν να την δοκιμάσουν να μην το κάνουν ακόμα ας περιμένουν μια ποιο σταθερή έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες που την χρησιμοποιώ δν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα!! όλα δουλεύουν ρολόι και πολύ καλύτερα απο την 1,64 . Στην 1,64 ειχα force closes εδω δουλεύουν όλα ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...