Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω 925 (πρώην Vodafone) το οποίο πλέον είναι CV IT Black και έχω βάλει την 8.1 Preview.

Γιατί δεν αναβαθμίζει σε Cyan αφού από τα λεγόμενα είναι διαθέσιμη για CV IT ? Οεο !

 

Με το που έκαναν διαθέσιμη τη Cyan, για κάποιες συσκευές με 8.1 Peeview for Developers, κάποιες συσκευές ( με 8.1 DP ) είχαν προβλήματα και αν θυμάμαι καλά δε λειτουργούσαν, εξαιτίας του bitlocker . Το bitlocker, από αυτά που έχω διαβάσει, είναι μια κρυπτογράφηση για smartphones, όταν πρόκειται να συνδεθούν με το wifi κάποιας εταιρείας και απαιτείται πιο "ασφαλής" σύνδεση.

 

Για όλο το παραπάνω, στο Windows Phone Central είχε βγει είδηση, που έλεγε ότι η Microsoft συμβουλεύει όσους έχουν συσκευή Lumia, με 8.1 DP, να πάνε πίσω στα 8 και από εκεί να κάνουν έλεγχο για updates.

 

Κάτι άλλο που έχω διαβάσει στο myphone είναι πως όλα τα Lumia με DP, θα πάρουν τη Cyan, αφού πάρουν την αναβάθμιση όσες συσκευές είναι με 8.0. Για Αύγουστο έχω διαβάσει.

 

Edit: Κάποιος με πρόλαβε. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά βρε παιδιά μη βαράτε! Έλειψα λίγο καιρό (είπα να κάνω κανένα μπανάκι) και δίχως να διαβάσω όλες τις σελίδες, αναρωτήθηκα γιατί δεν είδα ειδοποίηση ακόμη, ενώ είχαμε ακούσει για Ιούλιο!

Προφανώς και δε θα περιμένω τον Αύγουστο. Backup και βουρ επιστροφή στα 8!

Ευχαριστώ πάντως για το άμεσο ... κράξιμο. LOL Χωρίς παρεξήγηση έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παιδιά μη βαράτε! Έλειψα λίγο καιρό (είπα να κάνω κανένα μπανάκι) και δίχως να διαβάσω όλες τις σελίδες, αναρωτήθηκα γιατί δεν είδα ειδοποίηση ακόμη, ενώ είχαμε ακούσει για Ιούλιο!

Προφανώς και δε θα περιμένω τον Αύγουστο. Backup και βουρ επιστροφή στα 8!

Ευχαριστώ πάντως για το άμεσο ... κράξιμο. LOL Χωρίς παρεξήγηση έτσι;

 

Ε, όχι και κράξιμο. Απαντήσαμε σε αυτά που ρώτησες. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι και κράξιμο. Απαντήσαμε σε αυτά που ρώτησες. :)

 

Αστεία το είπα! Έβαλα και κατά λάθος ερωτηματικό αντί για θαυμαστικό! Τι τα θες; Αυτό το μειονέκτημα έχει η γραπτή επικοινωνία!

Link to comment
Share on other sites

'Έριξα μια ματιά στην σελίδα διαθεσιμότητας της αναβάθμισης στην Ευρώπη και πραγματικά δεν υπάρχει καμία λογική πίσω από το χρονοδιάγραμμα. Οι περισσότεροι πάροχοι έχουν δώσει την αναβάθμιση στα 925/625 μερικοί ακόμα όχι, σε άλλες χώρες έχει δοθεί η αναβάθμιση στο 1320 και όχι στο 1520 ενώ σε άλλες το αντίθετο. Το κορυφαίο είναι φυσικά το γεγονός ότι ξεκίνησε η αναβάθμιση με το 625 και όχι με κάποια ακριβή ναυαρχίδα. Δε ξέρω αν είναι υπεύθυνη η Nokia/Microsoft εκτός από τους παρόχους άλλα είναι πραγματικά αξιοπερίεργο σαν γεγονός.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θέλουν να δώσουν ένα μήνυμα στους υποψηφίους αγοραστές smartphones, ότι εμείς αναβαθμίζουμε όλα τα κινητά ανεξάρτητος κόστους. Δηλαδή δεν χρειάζεται να δώσετε μια περιουσία για να έχετε υποστήριξη, ιδιαίτερα στις φθηνές συσκευές ( εκεί πιστεύω ότι στοχεύουν για να χτυπήσουν το Android ). Παίζει να είναι και θέμα hardware των συσκευών βέβαια.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να παίζει και κάποιο ρόλο ο αριθμός των συσκευών που έχουν πουληθεί από το εκάστοτε μοντέλο... Αλλά νομίζω δνε υπάρχει κάποια προφανής εξήγηση... Εξήγηση υπάρχει αλλά δεν νομίζω να την μάθουμε ποτέ εμείς...

 

In other news:

 

Nokia Lumia 1520 'country variants' receiving Lumia Cyan worldwide

 

Τέλος και με το Lumia 1520 εκτός από κάποιες branded συσκευές νομίζω... Αλλά οι unbranded συσκευές έχουν πάρει όλες...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να παίζει και κάποιο ρόλο ο αριθμός των συσκευών που έχουν πουληθεί από το εκάστοτε μοντέλο... Αλλά νομίζω δνε υπάρχει κάποια προφανής εξήγηση... Εξήγηση υπάρχει αλλά δεν νομίζω να την μάθουμε ποτέ εμείς...

 

In other news:

 

Nokia Lumia 1520 'country variants' receiving Lumia Cyan worldwide

 

Τέλος και με το Lumia 1520 εκτός από κάποιες branded συσκευές νομίζω... Αλλά οι unbranded συσκευές έχουν πάρει όλες...

 

Αν είχε να κάνει με τις πωλήσεις του κάθε μοντέλου, το 520 θα την είχε πάρει πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος είπε ότι θα πάει με φθίνουσα σειρά? Τεσπά, δικιά τους απόφαση,δεν με νοιάζει και πολύ να σου πω... Με νοιάζουν περισσότερο να λύνοτνται προβλήματα όπως αυτό με το bit locker...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση εχω σε οσους εχουν τα 8.1 στο κιν. τους...Στην διπλανη λιστα οσες εφαρμογες και να εχω παντα θα τις εμφανιζει με το καθε γραμμα του αλφαβητου απο πανω?Το κανει κατευθειαν αυτο με το που κανεις την αναβαθμιση?Γιατι στα 8αρια ηταν απο τις 42-44 εφαρμογες και πανω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση εχω σε οσους εχουν τα 8.1 στο κιν. τους...Στην διπλανη λιστα οσες εφαρμογες και να εχω παντα θα τις εμφανιζει με το καθε γραμμα του αλφαβητου απο πανω?Το κανει κατευθειαν αυτο με το που κανεις την αναβαθμιση?Γιατι στα 8αρια ηταν απο τις 42-44 εφαρμογες και πανω..

 

Κα στα 8 αν εμφανιζοταν μια φορα ..δεν εφευγε μετα κσι ας εκανες απεγκατασταση εφαρμογες κσι εμενες με λιγοτερες απο 40

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ειχε γινει 1-2 φορες και ειχα παρατηρησει αν την σβησεις γρηγορα,δλδ με το που κατεβει υπηρχε πιθανοτητα να φυγουν τα γραμματα!

οποτε τωρα δλδ ειναι μονιμα εκει ε?Οκ βολευει δεν μπορω να πω,αλλα μου αρεσε καπως πιο πολυ οταν ηταν χωρις..

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ μια καθυστέρηση τις τελευταίες μέρες στην παράδοση των Cyan...Για την ακρίβεια στη σελίδα της nokia δεν κινείται τίποτα. Ενώ η Dev Preview συνεχίζει να δίνει κανονικά updates. Το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ μια καθυστέρηση τις τελευταίες μέρες στην παράδοση των Cyan...Για την ακρίβεια στη σελίδα της nokia δεν κινείται τίποτα. Ενώ η Dev Preview συνεχίζει να δίνει κανονικά updates. Το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο...

 

Προσωπικά, δε νομίζω να πάρουμε τη Cyan. Οι της Developer Preview τουλάχιστον. Γι' αυτό και έτρεξε η MS να μας δώσει το gdr1. Για να χρυσώσει το χάπι..

 

P.S.: Ελπίζω να με διαψεύσει η MS...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη απαντήσει με δηλωση του στο twitter ο Joe belfiore σχετικά με το roll out της cyan στους έχοντας 8.1dp εκδόσεις, λέγοντας πως θα πάρουν κανονικά την έκδοση cyan

 

 

 

http://wmpoweruser.com/developer-preview-users-will-also-get-lumia-cyan-firmware-update-no-need-to-undergo-downgrade-process/

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζετε να λέτε ότι να ναι κάποιοι... Πως γίνεται να μην πάρουμε τη Cyan...? Δηλαδή θα μείνεις για πάντα με το παλιό Firmware... Στην χειρότερη περίπτωση να σου πουν να κάνεις downgrade ή να πας σε ένα Nokia Care να τα περάσεις (πολλά το κάνουν ήδη btw)... Προσπαθούν να λύσουν το θέμα... Αν δεν το λύσουν δεν τρέχει κάτι... Στο κάτω κάτω τα ξέραμε αυτά τα ρίσκα όταν βάζαμε την Preview For Developers... Οπότε αφού δηλώνουμε και delelopers (τρομάρα μας :lol: ) να κάνουμε ένα downgrade να τελειώνουμε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Θα δώσω το lumia 820 σε ένα φίλο μου. Έχει περασμένη την d.p 8.1 συν το τελευταίο update με τους φακέλους. Να του το δώσω περνώντας τα 8 ή όπως ειναι αφού του κάνω format? τι λέτε εσείς. ;

 

 

Καποιος να απαντησει βρε παιδια..:lol:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να απαντησει βρε παιδια..:lol:

 

Έρχεται από Android? Αν ναι, θα του φανεί πολύ χρήσιμη η μπάρα οπότε άφησε το update. Αν όχι, τί κινητό έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να απαντησει βρε παιδια..:lol:

 

Αίσχος που δίνεις το 820 ! :)

 

(Κάνε το πάλι εργοστασιακό.)

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από Android? Αν ναι, θα του φανεί πολύ χρήσιμη η μπάρα οπότε άφησε το update. Αν όχι, τί κινητό έχει;

Δεν γνωρίζει ιδιαίτερα. Θέλει κάτι απρόβληματιστο. Λογικά αν το αφήσω έτσι θα πάρει από μονο του την επίσημη έκδοση. Εγώ έκανα disable το preview for developers. Καλά δεν τα λέω;

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος που δίνεις το 820 ! :)

 

(Κάνε το πάλι εργοστασιακό.)

 

Μπορεί να θέλει μεγαλύτερη οθόνη, αμέσως να καταδικάσεις τον άνθρωπο :p

 

Δεν γνωρίζει ιδιαίτερα. Θέλει κάτι απρόβληματιστο. Λογικά αν το αφήσω έτσι θα πάρει από μονο του την επίσημη έκδοση. Εγώ έκανα disable το preview for developers. Καλά δεν τα λέω;

 

Δηλαδή θα παίρνει μόνο τις επίσημες αλλά τώρα έχει την 8.1 GDR1.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλει μεγαλύτερη οθόνη, αμέσως να καταδικάσεις τον άνθρωπο :p

 

Εγώ απλώς απάντησα! Ο άνθρωπος ζήτησε μια απάντηση... :rolleyes:

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...