Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια θα τρελαθω λεμε. πηγα στις ρυθμισεις της καμερας μετα την αναβαθμιση. που ειναι οι ρυθμισεις για να βαλουμε την αναλυση που θελουμε να τραβαει? πχ εγω θελω να τραβαει την πενταρα και την χαι ρεζολουσιον σε jpeg. αλλος μπορει να θελει να τραβαει σε dng. δεν μπορουμε να το ρυθμισουμε πια? και τι βλακεια ειναι αυτο με τη λειτουργια ριππης? πως το διορθωνουμε? να μη βγαζει σε ριππη? μας τρελαναν τελειως ομως

 

παντως ομως εμενα η ποιοτητα της καμερας μου φαινεται σουπερ ε. δεν καταλαβαινω γιατι καποια παιδια εχουν θεμα

 

Για αυτό δεν θέλουμε όλοι το 1020 με τόσες ρυθμίσεις χάνουμε την μπάλα :lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αυτό δεν θέλουμε όλοι το 1020 με τόσες ρυθμίσεις χάνουμε την μπάλα :lol:
αχαχα

φιλε παντως ειναι τραγικο το μενου. οι ρυθμισεις ειναι οι μισες. τι να πω... μονο εγω προβληματιστηκα?

 

 

εντιτ. λοιπον μολις το ειδα. τα εχουν μαμησει ολα. πρην ειχα ρυθμισει να στελνει μονο τις high resolution στο οne drive. τωρα δεν υπαρχουν καν high resolution και στο οne drive στελνει τις 5αρες. μα τι γινεται ρε παιδια θα μας τρελανουν? ή κατι κανω τοοοσο λαθος. στην dp που ειχα δουλευε καλα η καμερα...

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

αχαχα

φιλε παντως ειναι τραγικο το μενου. οι ρυθμισεις ειναι οι μισες. τι να πω... μονο εγω προβληματιστηκα?

 

 

εντιτ. λοιπον μολις το ειδα. τα εχουν μαμησει ολα. πρην ειχα ρυθμισει να στελνει μονο τις high resolution στο οne drive. τωρα δεν υπαρχουν καν high resolution και στο οne drive στελνει τις 5αρες. μα τι γινεται ρε παιδια θα μας τρελανουν? ή κατι κανω τοοοσο λαθος. στην dp που ειχα δουλευε καλα η καμερα...

 

Για ποια κάμερα μιλάς; Nokia Camera ή Κάμερα των windows;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για ποια κάμερα μιλάς; Nokia Camera ή Κάμερα των windows;

με μπερδευεις τωρα με τις ονομασιες. το προγραμμα που ανοιγει οταν πατας το κουμπι της φωτογραφικης, στο 1020 μου. νομιζω νοκια καμερα ειναι αυτο. παιδια δεν μου σωζονται οι χαι ρεζολουσιον. μονο εγω το προσεξα αυτο ή κατι δεν παει καλα? ωραιες φωτο τραβαει αλλα 5 μεγκαπιξελ. να το βρασω.... συγχιστηκα βραδυατικα. και ψαχνω γκουγκλαροντας και λενε οτι κανονικα σψζονται οι high resolution στη cyan απλα αντι στην ονομασια να εχουν το highres γραφουν pro. εμενα μονο μια φωτο σωζει. εδω και μιση ωρα αυτο ψαχνω... δεν γινεται τιποτα...

 

ακυρο παιδια. δεν καταλαβαινω γιατι αλλα η νοκια καμερα δεν ηταν εγκατεστημενη. δεν θα επρεπε? αυτη δεν χρησιμοποιειτε ολοι? τωρα ολα καλα. πριν τραβαγε με κατι που ονομαζε μαικροσοφτ καμερα...οτι ναναι

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ακυρο παιδια. δεν καταλαβαινω γιατι αλλα η νοκια καμερα δεν ηταν εγκατεστημενη. δεν θα επρεπε? αυτη δεν χρησιμοποιειτε ολοι? τωρα ολα καλα. πριν τραβαγε με κατι που ονομαζε μαικροσοφτ καμερα...οτι ναναι

 

Αυτό ακριβώς σε ρωτούσε και ο Jamesc πιο πάνω!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

με μπερδευεις τωρα με τις ονομασιες. το προγραμμα που ανοιγει οταν πατας το κουμπι της φωτογραφικης, στο 1020 μου. νομιζω νοκια καμερα ειναι αυτο. παιδια δεν μου σωζονται οι χαι ρεζολουσιον. μονο εγω το προσεξα αυτο ή κατι δεν παει καλα? ωραιες φωτο τραβαει αλλα 5 μεγκαπιξελ. να το βρασω.... συγχιστηκα βραδυατικα. και ψαχνω γκουγκλαροντας και λενε οτι κανονικα σψζονται οι high resolution στη cyan απλα αντι στην ονομασια να εχουν το highres γραφουν pro. εμενα μονο μια φωτο σωζει. εδω και μιση ωρα αυτο ψαχνω... δεν γινεται τιποτα...

 

ακυρο παιδια. δεν καταλαβαινω γιατι αλλα η νοκια καμερα δεν ηταν εγκατεστημενη. δεν θα επρεπε? αυτη δεν χρησιμοποιειτε ολοι? τωρα ολα καλα. πριν τραβαγε με κατι που ονομαζε μαικροσοφτ καμερα...οτι ναναι

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Η Microsoft κάμερα είναι η default των 8.1 Επειδή έχουμε lumia pureview η Νοκια έχει φτιάξει και Nokia Camera για να υποστηρίξει τις μεγάλες αναλύσεις της Pureview τεχνολογίας. Αν είχες HTC ας πούμε το Νokia Camera δε θα έπαιζε.

 

Προφανώς είδες οτι στις ρυθμίσεις <-- εφαρμογές ---> φωτογραφίες-κάμερα , ρυθμίζεις ποια να σου ανοίγει με το κουμπί (φυσικά πρέπει να έχεις εγκατεστημένη και τη Nokia Camera πράγμα που δεν είχες όπως είπες)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ακριβως φιλε μου. και ολο το μπερδεμα γιατι νομιζα οτι η νοκια καμερα θα ηταν ηδη εγκατεστημενη. σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε το update... δεν πήρε και λίγο... βασικά ήταν γεμάτο το κινητό και πρέπει να δυσκολεύτηκε πολύ γιαυτό το λόγο... για να δούμε τι καινούρια καλούδια έχουμε...

 

Μία ερώτηση... οι εφαρμογές που είναι περασμένες στην κάρτα αργούν; Δηλαδή να τις μεταφέρω εκεί για να αδειάσω το κινητό ή να μην το προτιμήσω διότι θα κολλάει το σύμπαν;

Edited by stewe
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγώ σήμερα cyan σε ελληνικό 520 από cosmote... Νομίζω έχει διαφορές στη μπαταρία.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 8.1 στο ελληνικό 820 από Vodafone. Τώρα κατεβαίνει...

 

 

 

Όταν μπορέσεις δες αν μπορείς στο ελληνικό πληκτρολόγιο αν έχεις την δυνατότητα να βάλεις νέες λέξεις με το + ευχαριστώ.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι με Lumia 520 Cyan 8.1 update 1 DP και έχω παρατηρήσει τα εξής:

 

Όταν ενεργοποιώ το Battery Saver και επιλέγω "τώρα έως την επόμενη φόρτιση", η φωτεινότητα της οθόνης δεν μειώνεται παρότι έχω ενεργοποιήσει την εντολή μέσα από τα display settings.

Επίσης μου τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία. Είχα την εντύπωση πριν την Cyan, ότι ακόμα και αν είχες ανοιχτό το wi-fi, όταν δεν χρησιμοποιούσες το τηλέφωνο, ήταν σε idle κατάσταση. Τώρα μου φαίνεται σαν να δουλεύει όλη την ώρα.

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Κι αν ναι, λέτε με Hard Reset να διορθωθεί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι με Lumia 520 Cyan 8.1 update 1 DP και έχω παρατηρήσει τα εξής:

 

Όταν ενεργοποιώ το Battery Saver και επιλέγω "τώρα έως την επόμενη φόρτιση", η φωτεινότητα της οθόνης δεν μειώνεται παρότι έχω ενεργοποιήσει την εντολή μέσα από τα display settings.

Επίσης μου τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία. Είχα την εντύπωση πριν την Cyan, ότι ακόμα και αν είχες ανοιχτό το wi-fi, όταν δεν χρησιμοποιούσες το τηλέφωνο, ήταν σε idle κατάσταση. Τώρα μου φαίνεται σαν να δουλεύει όλη την ώρα.

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Κι αν ναι, λέτε με Hard Reset να διορθωθεί κάτι;

 

Αν θες τη γνώμη μου απενεργοποίησε μόνιμα το Battery Saver..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε το update... δεν πήρε και λίγο... βασικά ήταν γεμάτο το κινητό και πρέπει να δυσκολεύτηκε πολύ γιαυτό το λόγο... για να δούμε τι καινούρια καλούδια έχουμε...

 

Μία ερώτηση... οι εφαρμογές που είναι περασμένες στην κάρτα αργούν; Δηλαδή να τις μεταφέρω εκεί για να αδειάσω το κινητό ή να μην το προτιμήσω διότι θα κολλάει το σύμπαν;

 

Εγώ με την dp έχω περάσει αρκετές εφαρμογές στην κάρτα μνήμης και φαίνεται να μην έχει καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπορέσεις δες αν μπορείς στο ελληνικό πληκτρολόγιο αν έχεις την δυνατότητα να βάλεις νέες λέξεις με το + ευχαριστώ.

 

Όχι, μόνο στο αγγλικό το βγάζει.

 

Σχετικά με το κέντρο ειδοποιήσεων, δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως λειτουργούν οι ρυθμίσεις του. Για παράδειγμα, το skype δεν υπήρχε στην λίστα παρά μόνο όταν μου στάλθηκε το πρώτο μήνυμα. Το ίδιο και το sofascore. Έτσι δουλεύει ή έχει φάει κάποιο κόλλημα;

 

Το τηλέφωνο πάντως έχει αλλάξει αρκετά. Έχω και άλλες απορίες τις οποίες δεν θυμάμαι τώρα. Ένα αρνητικό πάντως που δεν μου άρεσε ήταν ότι το Facebook έχει ανεξαρτητοποιηθεί. Δηλαδή όταν θες να κάνεις check in, σε πετάει μέσα στην εφαρμογή ενώ το twitter το κάνει μέσω του UI του λειτουργικού. Όχι ότι έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την παραπάνω λειτουργεία, απλά θεωρώ ότι προηγουμένως πρόσφερε καλύτερη εμπειρία.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

ακόμα περιμένω την cyan

lumia 920 Everything Everywhere UK

κουράστηκα

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

ακόμα περιμένω την cyan

lumia 920 Everything Everywhere UK

κουράστηκα

 

Αν του φλασάρεις άλλο firmware που έχει πάρει τη Cyan? Και εγώ περίμενα τη Cyan από τη Wind IT η οποία δεν την έχει δώσει ακόμα και του φλάσαρα το CV IT Firmware.

Link to comment
Share on other sites

ακόμα περιμένω την cyan

lumia 920 Everything Everywhere UK

κουράστηκα

 

Όντως πολύ καθυστέρηση ρε παιδί μου και γω 920 Κυπριακό έχω(περιέργως:wacko:)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

^Tόσο που σκέφτομαι να το κάνω Βελγικό CV

 

Ούτε καν. Έχω ακόμα αρκετή εγγύηση, η συσκευή έχει θέμα που χρήζει service, θέλω την επίσημη Cyan. Τώρα, δικαιολογίες τύπου bitlocker, που ενώ μόνο μια μερίδα χρηστών επηρέασαν, έχουν "επιπτώσεις" σε όλους τους χρήστες, δε θα τις δεχτώ. Είναι τελευταία η MS, έχασε και ποσοστό σύμφωνα με μια άλλη είδηση, λες και είχε πολύ να χάσει, και το μόνο που κάνει είναι να καθυστερεί updates και καινούριες συσκευές. Τώρα δεν έχει και τη Nokia Mobile Devices να την καθυστερεί. Είναι η ίδια η MS η Mobile Devices. Άλλες συσκευές έχουν εδώ κι ένα μήνα το official update και άλλες δεν "ξέρουν" πότε θα το πάρουν. Κατά τ' άλλα, live lockscreen beta......

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα με το "Ενημέρωση Τηλεφώνου" ασχολούμαι να δω αν ήρθε το update σε πολωνικά 920..! :cool:
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...