Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά βοήθεια

κάτοχος 525 εκ Μαλαισίας

πως θα πάρω την αναβάθμιση ;;

γράφει " Country variant "

 

Aν πας ρυθμίσεις-> ενημέρωση τηλεφώνου δεν σου την βρίσκει;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Aν πας ρυθμίσεις-> ενημέρωση τηλεφώνου δεν σου την βρίσκει;

 

όχι δεν το κάνει

έβαλα και σαν "χώρα - περιοχή " την Μαλαισία αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις καμια απαντηση για την ερώτηση μου? ή μήπως υπάρχει κανείς με το ίδιο πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Nokia lumia 920 είχα περάσει σε 8.1 developer ξαναγύρισα σε 8 το κινητό μου είναι CV Scandinavia και ενημέρωση ούτε για δείγμα μέχρι τώρα ξέρουμε τι παίζει?? Και ποτε θα την πάρουμε??

 

Είδες στο site της Nokia αν έχει δωθεί ή είναι ακόμα under testing;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το κάνει

έβαλα και σαν "χώρα - περιοχή " την Μαλαισία αλλά τίποτα

 

Αν πας ρυθμίσεις->πρόσθετα+ πληροφορίες και μετά περισσότερες πληροφορίες τι σου γράφει στο Manufacturer Name και στο Mobile Operator;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις->πρόσθετα+ πληροφορίες και μετά περισσότερες πληροφορίες τι σου γράφει στο Manufacturer Name και στο Mobile Operator;

 

Manufacturer Name

RM-998_apac_malaysia_935

Mobile Operator

000-MY

Link to comment
Share on other sites

Manufacturer Name

RM-998_apac_malaysia_935

Mobile Operator

000-MY

 

Kανονικά θα έπρεπε να σου την κατεβάζει. Είσαι στα WP8 ή έχεις βάλει την developers preview;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Kανονικά θα έπρεπε να σου την κατεβάζει. Είσαι στα WP8 ή έχεις βάλει την developers preview;

 

την developers preview του έχω

παίζει ρόλο ;

Link to comment
Share on other sites

την developers preview του έχω

παίζει ρόλο ;

 

Θα πρέπει να "γυρίσεις" στο επίσημο λειτουργικό με την χρήση του Nokia Software Recovery Tool. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον οδηγό

Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview που έχουμε στις σελίδες του φόρουμ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση κάποια rom να έχει διάφορες με κάποια άλλη πχ ελληνική με ιταλική η γερμανική;;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να "γυρίσεις" στο επίσημο λειτουργικό με την χρήση του Nokia Software Recovery Tool. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον οδηγό

Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview που έχουμε στις σελίδες του φόρουμ.

 

Καλός θα το προσπαθήσω

ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε Ελλάδα και στις σκανδιναβικές χώρες έχει δωθεί. Αν και δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει το cv Scandinavia.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να μείνω με dp,ή να περάσω την cyan στο 820; Παρεμπιπτόντως δεν έχω κανένα πρόβλημα έτσι όπως είμαι....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην κάνει ενημερώσεις κάθε φορά που μπαίνω στα παιχνίδια και να μην μου πετάει συνέχεια προτεινόμενα παιχνίδια; Πολύ σπαστικό αυτο. Θυμάμαι στα 8 υπήρχε η επιλογη σύνδεση με το Xbox,οπου δεν έχω λογαριασμό, αλλα δε βρισκω κάτι αντίστοιχο στο cyan.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην κάνει ενημερώσεις κάθε φορά που μπαίνω στα παιχνίδια και να μην μου πετάει συνέχεια προτεινόμενα παιχνίδια; Πολύ σπαστικό αυτο. Θυμάμαι στα 8 υπήρχε η επιλογη σύνδεση με το Xbox,οπου δεν έχω λογαριασμό, αλλα δε βρισκω κάτι αντίστοιχο στο cyan.

 

 

 

Το ίδιο ψάχνω και εγώ άσε που τρώει δεδομένα αλλά και μπαταρία

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα παιχνίδια σε ένα φάκελο και δεν θα χρησιμοποιήσω ξανά το xbox. Αυτή είναι μία λύση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι η επιλογή για 160 χαρακτήρες στα SMS;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι η επιλογή για 160 χαρακτήρες στα SMS;

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Πώς βάζω 160 χαρακτήρες σε SMS;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

@niotheros ευχαριστώ για την βοήθεια

την πήρα την αναβάθμιση

για τον @evagelos τώρα εμένα δεν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή οπότε στο δίκτυο+ δεν υπάρχει η επιλογή

οπότε μονόδρομος να κατεβάσεις από το Store εφαρμογή

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

για τον @evagelos τώρα εμένα δεν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή οπότε στο δίκτυο+ δεν υπάρχει η επιλογή

οπότε μονόδρομος να κατεβάσεις από το Store εφαρμογή

 

Υπάρχει εφαρμογή στο Store για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα? Ποια?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα soft reset. Κρατάς πατημένα ταυτόχρονα τα πλήκτρα Μείωση Έντασης και On/Off, μέχρι να κλείσει η συσκευή και να "χτυπήσει" η δόνηση μια φορά. Θα χρειαστεί να ρυθμίσεις και την ώρα μετά.

 

Το έκανα και έφτιαξε. Ξενέρωσα αρκετά, γιατί ξαναπέρασα τα πάντα αλλά ΟΚ.

 

Καλή αναβάθμιση, επιτέλους τα Notifications έρχονται στην ώρα τους και το ημερολόγιο ξεκινά και σε προβολή μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή στο Store για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα? Ποια?

 

Αν έχεις lumia, μέσα από τις ρυθμίσεις. Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...