Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς για αναβάθμιση στην 8.1 ? (έλεγαν για την τελευταία βδομάδα του Οκτωβρίου ή την πρώτη του Νοεμβρίου)

 

Edit: συγνώμη στην Denim ήθελα να γράψω.

 

Για τέλη Οκτώβρη υπήρχαν φήμες για τη διάθεση της Preview for Developers των WP 8.1 Update 2....

 

Όσο για τη Denim έχει αρχίσει να διανέμεται από κάποιους παρόχους σε 930 και 1520 στην Αμερική.... Λογικά δεν θα αργήσουμε να τη δούμε....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάνει εδώ και ένα μήνα και κάτι περίπου αναβάθμιση στην 8.1 cyan αλλά δεν εχω τους live folders, ενω στην DP τους είχα κανονικά. Ξέρει κανείς το γιατί; (για να πάω στην επίσημη έκανα επαναφορά εργοστασιακών από την PD)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάνει εδώ και ένα μήνα και κάτι περίπου αναβάθμιση στην 8.1 cyan αλλά δεν εχω τους live folders, ενω στην DP τους είχα κανονικά. Ξέρει κανείς το γιατί; (για να πάω στην επίσημη έκανα επαναφορά εργοστασιακών από την PD)

 

γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα το update 1 που έχει τους live folders

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάνει εδώ και ένα μήνα και κάτι περίπου αναβάθμιση στην 8.1 cyan αλλά δεν εχω τους live folders, ενω στην DP τους είχα κανονικά. Ξέρει κανείς το γιατί; (για να πάω στην επίσημη έκανα επαναφορά εργοστασιακών από την PD)

 

Oι live folders είναι χαρακτηριστικό που θα προστεθεί επίσημα με την επόμενη αναβάθμιση των WP8.1 ( για τα Lumia θα περιλαμβάνεται στη Lumia Denim) που προς το παρόν είναι διαθέσιμη στις τελευταίες συσκευές που κυκλοφόρησαν και με την Developer preview έκδοση στις παλαιότερες. H Cyan δεν έχει αυτή τη λειτουργία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα και γώ την αναβάθμιση σε 8.1 :clap:, ολα λειτούργησαν τέλεια!!

Η διαδικασία ήταν η εξής :

- Πρώτα έγινε αφαίρεση της κάρτας sd.

- Απενεργοποίηα το back up των εφαρμογών , μονο τα sms μείνανε τικαρισμένα.

- Μετά έκανα factory reset, όπου κατά την επαννεκίνηση στην ρύθμιση της γλώσσας έκανε λάθος και έβαλα φιλανδικά:lost: με συνέπεια να μην μπορώ να το γυρίσω στα ελληνικά, και αναγκάστηκα να κάνω και hard reset.

- Μετά το hard reset επανήλθε κανονικά η ελληνική γλώσσα και στην συνέχεια έκανα download το update 8.1.

- Αφού πέρασε η χρονοβόρα διαδικασία της εγκατάστασης και όλα πήγαν καλά, άρχισα να περνώ πάλι ότι είχα πρίν και το χρειαζόμουνα όντως, απο εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Τι διαπίστωσα με τη ανάβάθμιση μέχρι στιγμής.

-Λυθήκe το bug με τα duplicate file στην sdcard που με ταλαιπωρούσε πολύ τον τελευταίο καιρό.

- Περισσότερες πλέον δυνατότητες σε εφαρμογές, όπως να μπορείς να επιλέξεις εφαρμογές και παιχνίδια ώστε να αποθηκευτούν στην sdcard, και άλλα πολλά.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sign out απο το onedrive.

Δεν μπόρεσα να βρώ κάτι εγώ, και από ότι διαβάζω πρέπεις να κάνεις sign out απο το microsoft account λογαριασμο σου ώστε να αποσυνδενθείς και από το onedrive. Στα windows 8 μπορούσες πάντως.

Μπορείς τελικά να αποσυνδεθείς μόνο απο το onedrive?

Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα και γώ την αναβάθμιση σε 8.1 :clap:, ολα λειτούργησαν τέλεια!!

Η διαδικασία ήταν η εξής :

- Πρώτα έγινε αφαίρεση της κάρτας sd.

- Απενεργοποίηα το back up των εφαρμογών , μονο τα sms μείνανε τικαρισμένα.

- Μετά έκανα factory reset, όπου κατά την επαννεκίνηση στην ρύθμιση της γλώσσας έκανε λάθος και έβαλα φιλανδικά:lost: με συνέπεια να μην μπορώ να το γυρίσω στα ελληνικά, και αναγκάστηκα να κάνω και hard reset.

- Μετά το hard reset επανήλθε κανονικά η ελληνική γλώσσα και στην συνέχεια έκανα download το update 8.1.

- Αφού πέρασε η χρονοβόρα διαδικασία της εγκατάστασης και όλα πήγαν καλά, άρχισα να περνώ πάλι ότι είχα πρίν και το χρειαζόμουνα όντως, απο εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Τι διαπίστωσα με τη ανάβάθμιση μέχρι στιγμής.

-Λυθήκe το bug με τα duplicate file στην sdcard που με ταλαιπωρούσε πολύ τον τελευταίο καιρό.

- Περισσότερες πλέον δυνατότητες σε εφαρμογές, όπως να μπορείς να επιλέξεις εφαρμογές και παιχνίδια ώστε να αποθηκευτούν στην sdcard, και άλλα πολλά.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sign out απο το onedrive.

Δεν μπόρεσα να βρώ κάτι εγώ, και από ότι διαβάζω πρέπεις να κάνεις sign out απο το microsoft account λογαριασμο σου ώστε να αποσυνδενθείς και από το onedrive. Στα windows 8 μπορούσες πάντως.

Μπορείς τελικά να αποσυνδεθείς μόνο απο το onedrive?

 

Απο περιέργεια, γιατί άργησες τοοοσο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο λειτουργικό πρόβλημα οπότε δεν βιαζόμουνα. Επίσης περίμενα να δω πως θα συμπεριφερθεί γενικότερα ,γιατί σε προηγούμενα κινητά με τις αναβαθμίσεις την έχω πατήσει και γίνανε χειρότερα τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...