Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα γιατι δεν μου την δίνει κανονικά?? Και πως ξέρω εγώ ποια rom πρέπει να βαλω που θα έχει ελληνικά και θα είναι 8.1??

 

Με μια αναζήτηση στο διαδίκτυο θα βρεις ποια ROM να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω βρει και εχω καταλβει την ολη διαδικασια αλλα πως καταλαβενω τα frimmware ασποθμε αυτο 059R7W7 RM-821 VAR EU GR CV WHITE πως ξερω αν εχει cyan??
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει και εχω καταλβει την ολη διαδικασια αλλα πως καταλαβενω τα frimmware ασποθμε αυτο 059R7W7 RM-821 VAR EU GR CV WHITE πως ξερω αν εχει cyan??

 

Κοιτάς τη σελίδα της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει και εχω καταλβει την ολη διαδικασια αλλα πως καταλαβενω τα frimmware ασποθμε αυτο 059R7W7 RM-821 VAR EU GR CV WHITE πως ξερω αν εχει cyan??

 

Όταν θα πας να το κατεβάσεις, θα σου λέει είναι στην τάδε έκδοση λογισμικού. Τότε μπορείς να καταλάβεις αν είναι η cyan ή κάποια παλαιότερη έκδοση. Προσοχή όμως το firmware που θα κατεβάσεις να ταιριάζει με το χρώμα της συσκευής σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα πήρα την καινούρια έκδοση αλλά η προηγούμενη έκδοση έπιανε 1.5 GB ενώ αυτή μου έπιασε 3 GB. Είναι λογικό??
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα πήρα την καινούρια έκδοση αλλά η προηγούμενη έκδοση έπιανε 1.5 GB ενώ αυτή μου έπιασε 3 GB. Είναι λογικό??

 

Μήπως μέσα στον φάκελο που κατέβηκε το firmware ήταν και το παλιό;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει καμια πατάτα με τον iexplorer; Ενώ μέχρι και στα παιχνίδια που ζεσταίνεται το κινητό η μπαταρία κρατάει περισσότερο από πριν ο explorer τη ρουφάει και μάλιστα ζεσταίνει εύκολα το κινητό κάτι που ποτε δεν το είχα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγκατέστησα κι εγώ την Cyan στο 820 μου και προς το παρόν όλα καλά!

Ξέρει μόνο κανένας πώς προσθέτουμε εφαρμογές στη λίστα των εφαρμογών που θέλουμε να εμφανίζονται στις ειδοποιήσεις; :confused:

 

Edit: Απ'ό,τι είδα προστίθεται αυτόματα η εφαρμογή, μόλις ληφθεί κάποια ειδοποίηση! :)

Edited by captum

Link to comment
Share on other sites

το συστημα ποσα GB σου ποιανει??

 

2.95 GB αλλά το έχω ρυθμίσει σε Ηνωμένες Πολιτείες ώστε να έχει και την Cortana οπότε δεν ξέρω αν συνυπολογίζεται και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως το ημερολόγιο των WP είναι ένα σκέτο μπάχαλο όσον αφορά τα γενέθλια. Έχει μπλέξει γενέθλια από επαφές Hotmail με αυτές του Fb με αποτέλεσμα να εμφανίζει γενέθλια επαφών που έχω αποκλειστικά στο Fb να ήταν Hotmail και φυσικά όταν ενεργοποιώ να φαίνονται και οι επαφές Fb φαίνονται ημερομηνίες διπλά και καμιά φορά και τριπλά! Επίσης δεν εμφανίζει καθόλου τα γενέθλια 2-3 επαφών που τυχαίνει να είναι και στενοί φίλοι. Εν κατακλείδι μου εμφανίζει άσχετα γενέθλια και τα περισσότερα που θέλω όχι...Προσπάθησα να τα σουλουπώσω χειροκίνητα από τον υπολογιστή αλλά και πάλι μερικά τα ξανάκανε όπως να ναι. Πραγματικά τραγική εμπειρία ...η οποία υπήρχε και πριν την αναβάθμιση άλλα δε το χα προσέξει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως το ημερολόγιο των WP είναι ένα σκέτο μπάχαλο όσον αφορά τα γενέθλια. Έχει μπλέξει γενέθλια από επαφές Hotmail με αυτές του Fb με αποτέλεσμα να εμφανίζει γενέθλια επαφών που έχω αποκλειστικά στο Fb να ήταν Hotmail και φυσικά όταν ενεργοποιώ να φαίνονται και οι επαφές Fb φαίνονται ημερομηνίες διπλά και καμιά φορά και τριπλά! Επίσης δεν εμφανίζει καθόλου τα γενέθλια 2-3 επαφών που τυχαίνει να είναι και στενοί φίλοι. Εν κατακλείδι μου εμφανίζει άσχετα γενέθλια και τα περισσότερα που θέλω όχι...Προσπάθησα να τα σουλουπώσω χειροκίνητα από τον υπολογιστή αλλά και πάλι μερικά τα ξανάκανε όπως να ναι. Πραγματικά τραγική εμπειρία ...η οποία υπήρχε και πριν την αναβάθμιση άλλα δε το χα προσέξει.

 

 

κάπου τα μπλέκεις εσύ μάλλον , πήγαινε στις ρυθμίσεις και διάλεξε τα ημερολόγια που θες να συγχρονίσεις

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με ασχολούμουν πολλή ώρα και συγχρόνισα ένα ένα ημερολόγιο χωριστά. Αποσυνδεσα και ξανασυνέδεσα το fb. Δε βγαίνει άκρη. Τες πα έχω βρει ένα τρόπο να βολεύομαι αλλα το θεωρο σημαντικό πρόβλημα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

επειδη την ειχα πατησει και εγω, στανταρ στον λογαριασμο του ιμειλ που εχεις το καλενταρ ειναι συνδεδεμενα κανα φεισμπουκ και σκαιπ. αν τα αποσυνδεσεις, θα παιζουν ολα κομπλε
Link to comment
Share on other sites

επειδη την ειχα πατησει και εγω, στανταρ στον λογαριασμο του ιμειλ που εχεις το καλενταρ ειναι συνδεδεμενα κανα φεισμπουκ και σκαιπ. αν τα αποσυνδεσεις, θα παιζουν ολα κομπλε

 

Σωστός.....................

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια σε lumia 520

είναι δεύτερη φορά που το κάνει

την πρώτη στάνιαρε με το Hard reset

τώρα αν και το έκανα ξανά δεν έφτιαξε

ο ήχος έπαψες να λειτουργεί τελείως

ούτε σε ακουστικό ούτε σε μικρόφωνο

 

καμία ιδέα πριν το πάω για επισκευή ;;;

Link to comment
Share on other sites

επειδη την ειχα πατησει και εγω, στανταρ στον λογαριασμο του ιμειλ που εχεις το καλενταρ ειναι συνδεδεμενα κανα φεισμπουκ και σκαιπ. αν τα αποσυνδεσεις, θα παιζουν ολα κομπλε

 

Έχεις δίκιο σε αυτο οποτε εξηγείται γιατί μπερδεύει τα γενέθλια επαφών που έχω και στο fb και στο hotmail. Και πάλι ομως δεν εξηγεί το γεγονός ότι δεν μου εμφανίζει καθόλου γενέθλια 2-3 επαφών.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια σε lumia 520

 

 

είναι δεύτερη φορά που το κάνει

 

 

την πρώτη στάνιαρε με το Hard reset

 

 

τώρα αν και το έκανα ξανά δεν έφτιαξε

 

 

ο ήχος έπαψες να λειτουργεί τελείως

 

 

ούτε σε ακουστικό ούτε σε μικρόφωνο

 

 

 

 

 

καμία ιδέα πριν το πάω για επισκευή ;;;

 

 

 

Είχες μήπως ενεργοποιημένο το quiet hours και την Cortana?

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Είχες μήπως ενεργοποιημένο το quiet hours και την Cortana?

 

που τα βλέπω αυτά ;;;;

εξάλλου το παρουσίασε στο ξαφνικό

και με hard reset και δεν επανήλθαν οι ήχοι

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις τι είναι τότε το πιθανότερο είναι να μην το είχες ενεργοποιήσει. Άρα κάτι άλλο είναι
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις τι είναι τότε το πιθανότερο είναι να μην το είχες ενεργοποιήσει. Άρα κάτι άλλο είναι

 

το πινάκακι που εμφανίζεται όταν πας να αυξομειώσεις την ένταση δεν εμφανίζεται

πάει ΝΟΚΙΑ αύριο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά μετα από μια εβδομάδα χρήσης επιβεβαιώνω ότι το βραδυ που το αφηνω με εξοικονόμηση ενέργειας καταναλώνει περίπου 15-20 % μπαταρία κάτι εντελώς αφύσικο. Η μόνη δραστηριότητα που κάνει είναι η αναβάθμιση εφαρμογών του store. Το κάνει και σε άλλους; Δε μου το έκανε με τα 8αρια.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...