Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα ουτε ετσι το εχω! πως μπορω να το παρω??

 

Αλλάζεις τη γλώσσα και την περιοχή σε English USA.

Link to comment
Share on other sites

Και αφού τα αλλάξω τι γίνεται?? Πάλι δεν βλέπω cortana! Μου γραφει Not available in this region! ενω το εχω βαλει σε English US. Edited by mixos_trophy
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 630 μου τα έχει παίξει και θέλω να κάνω ένα hard reset ήθελα να ρωτήσω την καλύτερη διαδικασία.

Από το μενού να κάνω επαναφορά τηλεφώνου ή με το συνδυασμό πλήκτρων;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 630 μου τα έχει παίξει και θέλω να κάνω ένα hard reset ήθελα να ρωτήσω την καλύτερη διαδικασία.

Από το μενού να κάνω επαναφορά τηλεφώνου ή με το συνδυασμό πλήκτρων;

 

Το ίδιο είναι.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ποτε περίπου έρχεται το update 1 (GDR1)?

 

Tελευταίο τέταρτο του 2014!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 31/12/2014 στις 23.45?? :p :lol: :cold: :cold: :kill:

 

:cold: :cold: Q4 2014!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Εκτός αν η συσκευή σου έχει συμπληρώσει 3 χρόνια :p

 

Κι αυτό πάλι σχετικό είναι και θα δείξει.

Τα 3 χρόνια της Microsoft αναφέρονται περισσότερο στο λειτουργικό καθ' αυτό.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το "αναφέρονται περισσότερο στο λειτουργικό καθ' αυτό"??
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ότι 3 χρόνια υποστήριξη ισχύει για το λειτουργικό Windows Phone 8.

Η εταιρεία που εκδίδει το λειτουργικό θα διανέμει updates για το λειτουργικό Windows Phone 8 επί 3 χρόνια.

 

Το για πόσα χρόνια θα εκδίδει αναβαθμίσεις firmware+OS updates ο κάθε κατασκευαστής είναι άλλη υπόθεση.

Μπορεί πχ ένας κατασκευαστής να μην έχει τη διάθεση να μοιράσει αναβαθμίσεις firmware+OS updates.

 

Άλλο που η Microsoft έχει ηθική υποχρέωση και συμφέρον να μοιράσει αναβαθμίσεις για τα Lumia σε όσο περισσότερο βάθος χρόνου.

Πάντψς ούτως ή άλλως με το dp λύση δεν υπάρχει γιατί κάποια στιγμή επέρχονται ασυμβατότητες,

αλλά και από την άλλη κάποια στιγμή το παλιό hardware εγκαταλείπεται ακόμα και σε επίπεδο λειτουργικού.

Επομένως το τοπίο με τα 3 χρόνια είναι θολό.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Cyan σε Lumia820 και περασμένη developer preview Windows Phone 8.1 update 1.

Δεν έχω προβλήματα από αυτά που αναφέρθηκαν.

 

Δεν κάνω ποτέ backup και restore. Τα περνάω όλα από την αρχή, παντού και πάντα, ακόμα και σε άλλα λειτουργικά που δουλεύω.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Μετά τα συνεχή κολλήματα έκανα hard reset, αλλα βαζοντας τα στοιχεια του account μου, δεν μου εδωσε επιλογη για restore from backup. Και όχι μόνο αυτό, αλλά στο store, στην επιλογη ''εφαρμογές μου'' δεν μου δείχνει τίποτα, για να τις κατεβασω παλι, πρέπει να γίνει μια-μια.... Έλεος δλδ!

Απο προβλήματα, φασούλι το φασούλι, γεμίζει το σακόυλι, απο σημαντικά μέχρι ασήμαντα, που όμως λειτουργούν ανασταλτικά... Δεν ξέρω αν θα ξαναεμπιστευτω την νόκια αν συνεχίσει έτσι. Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα συνεχή κολλήματα έκανα hard reset, αλλα βαζοντας τα στοιχεια του account μου, δεν μου εδωσε επιλογη για restore from backup. Και όχι μόνο αυτό, αλλά στο store, στην επιλογη ''εφαρμογές μου'' δεν μου δείχνει τίποτα, για να τις κατεβασω παλι, πρέπει να γίνει μια-μια.... Έλεος δλδ!

Απο προβλήματα, φασούλι το φασούλι, γεμίζει το σακόυλι, απο σημαντικά μέχρι ασήμαντα, που όμως λειτουργούν ανασταλτικά... Δεν ξέρω αν θα ξαναεμπιστευτω την νόκια αν συνεχίσει έτσι. Κρίμα

 

Ξανά κάνε hard reset. 10 λεπτά υπόθεση είναι. Μη παιδεύεσαι. Λογικά θα στο κάνει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Έχω κάνει ήδη 2.....

 

4 hard reset και τιποτα...

''στο store σας περιμενουν χιλιαδες εφαρμογες'' και δεν μου δειχνει με τιποτα τις δικες μου

ποσα μπινελικια να ριξω...........................................................................

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by YiorgosA
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Και αφού τα αλλάξω τι γίνεται?? Πάλι δεν βλέπω cortana! Μου γραφει Not available in this region! ενω το εχω βαλει σε English US.

 

 

 

Φωνητικές εντολές τι έχεις βάλει;;

 

Θέλει English us .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μετά από hard reset έτσι μου έλεγε στο Store αλλά μετά από δυο μέρες μου εμφανίστηκαν όλες.
Link to comment
Share on other sites

4 hard reset και τιποτα...

''στο store σας περιμενουν χιλιαδες εφαρμογες'' και δεν μου δειχνει με τιποτα τις δικες μου

ποσα μπινελικια να ριξω...........................................................................

 

Μην ανησυχείς,μετά από κανα 2 μέρες θα στις εμφανισει. Κάνει καμποση ώρα μέχρι να συγχρονίσει

Link to comment
Share on other sites

4 hard reset και τιποτα...

''στο store σας περιμενουν χιλιαδες εφαρμογες'' και δεν μου δειχνει με τιποτα τις δικες μου

ποσα μπινελικια να ριξω...........................................................................

 

Αρχικά σταμάτα να κάνεις hard Reset :lol:

 

Θα στο δείξει στην πορεία μην τρελαίνεσαι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

 

Να κανω εδώ μια σχετική ερωτηση:

πηρα πριν κανα 10ημερο το lumia 1020 μεταχειρισμένο,

και του εγκατεστησα το developers preview (εχω ενεργο λογαριασμό microsoft απο προηγούμενα windows phone που κατείχα).

 

στις πληροφοριες τηλεφωνου, βλεπω ότι λεει "lumia Cyan".

επισης, δεν βρισκει καποια ακομα ενημερωση όταν κάνω αναζήτηση .

 

είναι ενταξει, στην τελευταια διαθεσιμη εκδοση λογισμικου' ?

 

ενω δεν μου εκανε κολλήματα, προχτές, εκανε κατι περιεργο.

ξαφνικά όλα τα προβαλλόμενα στην οθόνη εγιναν τουλαχιστον 50% μεγαλυτερα, δλδ τα εικονίδια κτλ.

πχ στο πεδιο εισαγωγης pin, η μεσαια στήλη φαινοταν σχεδον μιση στα τερμα δεξια' της οθόνης. αναγκάστικα, εκανα επανεκκίνηση.

 

επισης, σε άλλη φαση, δεν ξεκλείδωνε με τιποτα το κινητό (το εχω με κωδικο). δοκιμασα συνδεση στον φορτιστη αυτοκινητου και ξεκόλλησε.

 

λετε να μπορω να κανω κατι ?

 

αν δοκιμασω συνδεση με το nokia recovery tool , θα το επαναφερει σε windows phone 8.0 και μετα θα βρει την 8.1 Cyan ?

 

ΥΓ.μιλαω για εκδοση vodafone συσκευή.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να αντιμετωπίσεις που και που τυχόν κολλήματα με την Developers preview... Με το Nokia Tool θα σε γυρίσει ανάλογα με το που έχει ενημερωθεί.. Μπορεί να σου περάσει τη Cyan μπορεί και τα 8άρια και να πάρεις ΟΤΑ τη Cyan...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...