Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ κάποιον moderator να ενημερώσει έτσι την δημοσίευση στην αρχική σελίδα του παρόντος θέματος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ενημερώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα αυτο με την 8.1 αυτο που με ενοχλεί πιο πολύ ειναι ότι στο αναδυόμενο παράθυρο δεν μπορώ να βαλω για συντόμευση τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και το πιο σπαστικό ακομα ειναι ότι αν διαβάζεις κάποια σελίδα στο ίντερνετ και θελήσεις να δεις κάποιο βίντεο τότε δεν σου ανοίγει το βίντεο σε πλήρη εικόνα αλλά παίζει τι βίντεο μέσα σε αυτο το μικρό παραθυράκι που επέλεξες.αυτο που μου αρέσει όμως ειναι ότι αν έχεις ανοίξει στο ίντερνετ από δύο και πάνω σελίδες αν κανεις την σελίδα με το δάχτυλο αριστερά η δεξιά θα αλλάξει η σελίδα και θα σε πάει εμπρός η πίσω ανάλογα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο με την 8.1 αυτο που με ενοχλεί πιο πολύ ειναι ότι στο αναδυόμενο παράθυρο δεν μπορώ να βαλω για συντόμευση τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας .

 

μπορείς να ψηφίσεις στο feature suggestion forum για να βάλουν τα mobile data on/off στα quick settings https://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/5536817-mobile-data-on-off-option-to-quick-settings

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, η τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος τελειώνει σε 895; Για κινητά που το CV είναι η Σλοβακία, το έχουν δώσει κανονικά το update στο 625. Επειδή είχα Developer Preview στο συγκεκριμένο smartphone και τυχαίνει να εχω και το 630 , βλέπω ότι έχουν τον ίδιο αριθμό έκδοσης λειτουργικού συστήματος. Επίσης παίζουν τα ίδια στοιχεία και στο πρόσθετα + πληροφορίες πχ spam filter αλλά στο ένα λέει Lumia Black και στο άλλο Cyan. Με αυτά τα δεδομένα περιμένω μόνο αναβάθμιση του firmware για το 625;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο με την 8.1 αυτο που με ενοχλεί πιο πολύ ειναι ότι στο αναδυόμενο παράθυρο δεν μπορώ να βαλω για συντόμευση τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και το πιο σπαστικό ακομα ειναι ότι αν διαβάζεις κάποια σελίδα στο ίντερνετ και θελήσεις να δεις κάποιο βίντεο τότε δεν σου ανοίγει το βίντεο σε πλήρη εικόνα αλλά παίζει τι βίντεο μέσα σε αυτο το μικρό παραθυράκι που επέλεξες.αυτο που μου αρέσει όμως ειναι ότι αν έχεις ανοίξει στο ίντερνετ από δύο και πάνω σελίδες αν κανεις την σελίδα με το δάχτυλο αριστερά η δεξιά θα αλλάξει η σελίδα και θα σε πάει εμπρός η πίσω ανάλογα.

 

Αν και δεν κάνω browsing από το κινητό σε μεγάλο βαθμό, έχω δει ότι σε όσα βίντεο έχω παρακολουθήσει υπάρχει επιλογή για full screen και δείχνει το βίντεο μόνο του στην οθόνη είτε σε οριζόντια είτε σε κατακόρυφη προβολή. Μάλιστα στα wp8 σε ανάγκαζε να δεις το βίντεο μόνο σε landscape προβολή.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κάνω browsing από το κινητό σε μεγάλο βαθμό, έχω δει ότι σε όσα βίντεο έχω παρακολουθήσει υπάρχει επιλογή για full screen και δείχνει το βίντεο μόνο του στην οθόνη είτε σε οριζόντια είτε σε κατακόρυφη προβολή. Μάλιστα στα wp8 σε ανάγκαζε να δεις το βίντεο μόνο σε landscape προβολή.

 

Που υπάρχει αυτή η επιλογή;θα με βοηθουσες πολύ αν το ξέρεις.το έχω κάνει φύλλο και φτερό αλλά δεν βρίσκω άκρη.θέλω να παίζει σαν τα 8 πριν αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο με την 8.1 αυτο που με ενοχλεί πιο πολύ ειναι ότι στο αναδυόμενο παράθυρο δεν μπορώ να βαλω για συντόμευση τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και το πιο σπαστικό ακομα ειναι ότι αν διαβάζεις κάποια σελίδα στο ίντερνετ και θελήσεις να δεις κάποιο βίντεο τότε δεν σου ανοίγει το βίντεο σε πλήρη εικόνα αλλά παίζει τι βίντεο μέσα σε αυτο το μικρό παραθυράκι που επέλεξες.αυτο που μου αρέσει όμως ειναι ότι αν έχεις ανοίξει στο ίντερνετ από δύο και πάνω σελίδες αν κανεις την σελίδα με το δάχτυλο αριστερά η δεξιά θα αλλάξει η σελίδα και θα σε πάει εμπρός η πίσω ανάλογα.

 

Άμα το γυρίσεις οριζόντια το κινητό το δείχνει full screen

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειχα απο την αρχη την Dev Prev 8.1 με καποια προβληματακια στο κινητο εβαλα αμεσως την Cyan ...

Στην αρχη με update απο prev αλλα κατι δεν μου αρεσε και αποφασισα να φλασσαρω την 8 και μετα να κανω κανονικα update σε cyan ...

Μετα απο 3-4 μερες με την Cyan στο 925 εχω να παραθεσω τα εξης ....

 

1. Εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας ολα τα προβληματακια (μπαταρια, ψιλοκοληματακια και μεχρι και sleep of death) που ειχα με την preview και το τηλεφωνο δουλευει αψογα πια ...

2. Η 8.1 ειναι το μεγαλυτερο update που ειχαμε μεχρι τωρα ..(ισως μεγαλυτερο και απο το περασμα απο 7.8 σε 8.

Ειναι τοσες πολλες οι αλλαγες και οι βελτιωσεις που ειναι αλλο λειτουργικο ...(κρατησα για λιγο ενα 920 και νομισα οτι πηγα χρονια πισω )

3. Η μπαταρια με τα δικα μου μετρα και σταθμα ειναι καλυερη απο ποτε ... Φουλ μερα με αρκετη χρηση και ολα ανοιχτα συνεχεια ..

4. Skype (που ακομη περιμενουμε το μεγαλο update) και συναφεις εφαρμογες τωρα δουλευουν πολυ καλυτερα και σταθεροτερα .. Οι ενημερωσεις απο τα social ειναι σχεδον αψογες.

 

Θα συνιστουσα σε ολους οσους εχουν βαλει Cyan απο preview να κανουν την επαναφορα σε 8 με φλασσαρισμα και μετα να κανουν κανονικα το update. Η διαδικασια ειναι απλη και νομιζω αξιζει το αποτελεσμα ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι και μετά από hard reset συνεχίζουν να μην ανανεώνονται τα live tiles μόλις συνδεθώ στο internet. Ανανεώνονται όποτε τους καπνίσει. Δεν ξέρω τι άλλο έχει μείνει να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι και μετά από hard reset συνεχίζουν να μην ανανεώνονται τα live tiles μόλις συνδεθώ στο internet. Ανανεώνονται όποτε τους καπνίσει. Δεν ξέρω τι άλλο έχει μείνει να κάνω.

 

τα live tiles ανανεώνονται όταν υπάρχουν καινούργια δεδομένα για να δείξουν , εκτός και αν η εκάστοτε εφαρμογή έχει ρύθμιση για το πότε θα ανανεώνονται

Link to comment
Share on other sites

τα live tiles ανανεώνονται όταν υπάρχουν καινούργια δεδομένα για να δείξουν , εκτός και αν η εκάστοτε εφαρμογή έχει ρύθμιση για το πότε θα ανανεώνονται

 

Έχουμε και λέμε. Amazing weather hd ρυθμισμένο να κάνει update ανά μια ώρα όσο είναι στο δίκτυο δουλεύει κανονικά και ανα μια ώρα κάνει ενημέρωση. Όταν το κλείνω το βράδυ και το βάζω σε δίκτυο το πρωί παίρνω μάντολες. Στα 8 μόλις το έβαζα σε δίκτυο το πρωί, μέχρι να ανοιγοκλείσεις το μάτι σου το tiles είχε ανανεωθεί.

Το ίδιο και με την εφαρμογή του windows phone central. Καταλαβαίνω αυτό που λες ότι τα tiles ανανεώνονται εφόσον υπάρχουν καινούρια δεδομένα να δείξουν, αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή windows phone central και εκείνη την στιγμή κάνει update και βλέπεις άλλες ειδήσεις από αυτές που σου εμφανίζε το tile πριςν την ανοίξεις τότε κάτι δεν δουλευει σωστά. Επαναλαμβάνω ότι η ενημέρωση στα 8 γινόταν ΑΚΑΡΙΑΊΑ με το που έβαζες το κινητό σε δίκτυο.

Edited by honda22
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να σου έβγαλε το update, αφού λέει under testing στη σελίδα της Nokia για όλες τις χώρες της Ευρώπης..
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να σου έβγαλε το update, αφού λέει under testing στη σελίδα της Nokia για όλες τις χώρες της Ευρώπης..

 

Και στο 1520 under testing γραφει και εχω περασει την Cyan απο προχτες..... Οποτε η σελιδα ανανεωνεται με ρυθμους χελωνας.

Link to comment
Share on other sites

την ημέρα που πήρε το 925 και 625 την cyan στο under testing ήταν η σελίδα το πρωί και το απόγευμα άλλαξε

 

Και στο 1520 γιατι δεν εχει αλλαξει ακομα ? Για UK , Finland και India.....

 

Mηπως οταν το παιρνουν ολοι οι κατοχοι τοτε το αλλαζουν ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα θέμα με την Lock Screen και τις ειδοποιήσεις εκεί του Ημερολογίου.

Λύθηκε, όταν στις ρυθμίσεις της μπαταρίας, για τις εφαρμογές παρασκηνίου, τσέκαρα και το "Να επιτρέπεται στην εφαρμογή να λειτουργεί στο παρασκήνιο ακόμη κι όταν είναι ενεργοποιημένη η Οικονομία Μπαταρίας" - δεν είχα προσέξει ότι υπάρχει αυτή η εξτρα επιλογή.

Μήπως τα θέματα της ανανέωσης του AmzWthrHD οφείλονται σ' αυτό;

 

Καλή εφαρμογή είναι και το "Καιρός to Go", προτίμησα το Amazing μόνο και μόνο γιατί ο toGόους έχει ένα θέμα με τις εικόνες του πλακιδίου (κάποιες τις παραμορφώνει)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δοκιμασα να επανεγκαταστησω την εκδωση 8 (ειμαι σε 8.1 wd 1520) με το recovery tool και η μονη διαθεσημη εκδοση ειναι αυτη που εχω περασμενη στο τηλεφωνο.δηαλαδη αυτη που εχω.μηπως εχω παρει την cyan και δεν το εχω παρει ειδηση;;;;;;;;το τηλεφωνο ειναι παραγωγης ουγγαριας. Edited by vaggefvaggef
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δοκιμασα να επανεγκαταστησω την εκδωση 8 (ειμαι σε 8.1 wd 1520) με το recovery tool και η μονη διαθεσημη εκδοση ειναι αυτη που εχω περασμενη στο τηλεφωνο.δηαλαδη αυτη που εχω.μηπως εχω παρει την cyan και δεν το εχω παρει ειδηση;;;;;;;;το τηλεφωνο ειναι παραγωγης ουγγαριας.

 

Aν πας Ρυθμίσεις->Πρόσθετα+πληροφορίες τί σου λέει; Lumia Black ή Lumia Cyan;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...