Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το 1020 ίσως έχουν θέμα με το pureview,και το καθυστερούν γιατί 1020 δεν το,έχει πάρει κανένα παγκοσμιος
KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το 1020 ίσως έχουν θέμα με το pureview,και το καθυστερούν γιατί 1020 δεν το,έχει πάρει κανένα παγκοσμιος

 

Οπότε έχουν θέμα και με το 1520.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1020 ίσως έχουν θέμα με το pureview,και το καθυστερούν γιατί 1020 δεν το,έχει πάρει κανένα παγκοσμιος

 

Οπότε έχουν θέμα και με το 1520.

 

Φαντασιώσεις έχετε?? :p :lol:

 

Απλά σταμάτησε η διαννομή του update (ακόμα και κάποια 625 δεν πρόλαβαν να πάρουν) όταν παρουσιάστηκε το θέμα με το bitlocker... Μάλιστα όπως είχε γραφτεί σε πολλά σάιτ το επόμενο βράδυ θα παίρναμε εμείς με τα 1020 και 1520...

 

Άλλωστε έχουν δώσει τη Cyan και στο Lumia 925 που έχει Pureview, οπότε δεν ισχύει αυτό...

 

Θα μοιράσουν την ενημέρωση στις συσκευές με devs preview για να λυθεί το θέμα με το bitlocker και θα ξαναρχίσει η διάθεση της Cyan (που από ότι βλέπω στο τόπικ του 925 ένας φίλος είπε ότι την πήρε τώρα άρα μπορεί να ξεκίνησε πάλι σήμερα)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φαντασιώσεις έχετε?? :p :lol:

 

Απλά σταμάτησε η διαννομή του update (ακόμα και κάποια 625 δεν πρόλαβαν να πάρουν) όταν παρουσιάστηκε το θέμα με το bitlocker... Μάλιστα όπως είχε γραφτεί σε πολλά σάιτ το επόμενο βράδυ θα παίρναμε εμείς με τα 1020 και 1520...

 

Άλλωστε έχουν δώσει τη Cyan και στο Lumia 925 που έχει Pureview, οπότε δεν ισχύει αυτό...

 

Θα μοιράσουν την ενημέρωση στις συσκευές με devs preview για να λυθεί το θέμα με το bitlocker και θα ξαναρχίσει η διάθεση της Cyan (που από ότι βλέπω στο τόπικ του 925 ένας φίλος είπε ότι την πήρε τώρα άρα μπορεί να ξεκίνησε πάλι σήμερα)

 

Είπα ότι αν ισχύει αυτό που λέει ο συμφορουμίτης θα υπάρχει πρόβλημα και με το 1520.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα ρε συ... Απλά σας είπα τι συμβαίνει μάλλον και για ποιο λόγο δεν ισχύει σίγουρα αυτό με το pureview (αφού έχει δοθεί στο 925 που έχει pureview)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το θέμα του preview έχει άλλη υλοποίηση στο 1020/1520 και άλλο,στο 925...ίσως οι drivers έχουν θέμα,και μιας και μιλάμε ότι η cyan θα,έχει βελτιώσεις στο θέμα φωτογραφίας δεν,ξέρεις πότε

..γτ για τις άλλες,συσκευές ξέρουμε,για αυτά τα δυο,τιποτα

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα με τον συγχρονισμό/ενημέρωση των tiles στην 8.1;

Εξηγούμαι. Έχω 9 ώρες πχ να ανοίξω το wifi. Το ανοίγω το πρωί και δεν συγχρονίζουν τα email (ρυθμισμένα αν μια ώρα). Το tile του καιρού πχ κανει κανά 10λεπτο να κάνει refresh. Στα 8 γινόταν ακαριαία μόλις έβλεπε δίκτυο το κινητό. Έχω κάνει soft reset χωρίς επιτυχία.

Σε εσας παίζει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα με τον συγχρονισμό/ενημέρωση των tiles στην 8.1;

Εξηγούμαι. Έχω 9 ώρες πχ να ανοίξω το wifi. Το ανοίγω το πρωί και δεν συγχρονίζουν τα email (ρυθμισμένα αν μια ώρα). Το tile του καιρού πχ κανει κανά 10λεπτο να κάνει refresh. Στα 8 γινόταν ακαριαία μόλις έβλεπε δίκτυο το κινητό. Έχω κάνει soft reset χωρίς επιτυχία.

Σε εσας παίζει σωστά;

 

Εγώ, ενώ στη μπάρα φαίνονται οι ενημερώσεις, στα Tiles όχι πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα με τον συγχρονισμό/ενημέρωση των tiles στην 8.1;

Εξηγούμαι. Έχω 9 ώρες πχ να ανοίξω το wifi. Το ανοίγω το πρωί και δεν συγχρονίζουν τα email (ρυθμισμένα αν μια ώρα). Το tile του καιρού πχ κανει κανά 10λεπτο να κάνει refresh. Στα 8 γινόταν ακαριαία μόλις έβλεπε δίκτυο το κινητό. Έχω κάνει soft reset χωρίς επιτυχία.

Σε εσας παίζει σωστά;

 

πωωωω το έχω στην dev preview και νόμιζα ότι θα στρώσει με τη Cyan... Πάντως για τα μέιλ στην αρχή και μένα έπαιρνε πολύ ώρα να συγχρονίσουν, μπορεί και 30-40 λεπτά, μετά από λίγο καιρό όμως όλα είναι θέμα 1-2 λεπτών, αλλά και πάλι στα 8 γινόταν αμέσως μόλις πατούσες το κουμπάκι του WiFi...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

κοροιδια και παντελη ελλειψη ενημερωσης. Η microsoft mobile δυστυχως ειναι ενα καραβι που βουλιαζει πλεον. Ακυρωσε και τις ναυαρχιδες που θα βγαινανε σε 2 μηνες και θα ειχαν υποτιθεται 3d χειρισμο. Καλη τυχη σε οσους μεινουν στο πλοιο :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά πως κάνετε έτσι για ένα update...σιγα....τι να πουν και αλλοι με άλλες εταιρίες....Οσο για το ότι δεν έβγαλε νέα ναυαρχία δεν μου λέει κατι..δεν είναι apple να πρεπει σωνει και καλα να βγαζει νεο μοντελο καθε χρονο ενω στην ουσια ειναι το ιδιο...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά πως κάνετε έτσι για ένα update...σιγα....τι να πουν και αλλοι με άλλες εταιρίες....Οσο για το ότι δεν έβγαλε νέα ναυαρχία δεν μου λέει κατι..δεν είναι apple να πρεπει σωνει και καλα να βγαζει νεο μοντελο καθε χρονο ενω στην ουσια ειναι το ιδιο...

 

Δεν ειναι "ενα" update . Τα gdr δε με απασχολησαν ποτε ιδιαιτερα. Ειναι στην ουσια firmware για τις συσκευες μας για να παιζουν καλα ( πχ η καμερα στο 1020 μου εχει χαλασει με τα dp) ή ειναι η μεγαλυτερη αναβαθμιση σε windows phone απο 8 σε 8.1 για οσους δεν εχουν dp. Απο ενα λειτουργικο με πολλα κενα γινεται ενα σοβαρο λειτουργικο και ειναι λογικο οταν η microsoft παιζει με τα νευρα μας να ειμαστε ανυπομονοι :)

 

Οσον αφορα το οτι δεν ειναι apple , ακριβως για αυτο πρεπει να βγαλει κινητα ναυαρχιδες γιατι κανεις δε θα μεινει σε ανετοιμο λειτουργικο χωρις "να εισαι apple" ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω hard reset και έχω ήδη ενεργοποιήσει το backup εφαρμογών, θα μου επαναφέρει τα save από τα παιχνίδια;

 

χωρις να ειμαι βεβαιος ΝΟΜΙΖΩ θα σου επαναφερει μονο οσα παιχνιδια υποστηριζουν backup

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω hard reset και έχω ήδη ενεργοποιήσει το backup εφαρμογών, θα μου επαναφέρει τα save από τα παιχνίδια;

 

όσα έχουν onedrive integration μπορούν να κάνουν backup όπως είπε και ο φίλος από πάνω

Link to comment
Share on other sites

8.1, Cyan

 

Διαδοχικά:

Αρχική Οθόνη>Ρυθμίσεις>Οικονομία Μπαταρίας>Back Button επιστροφή στις Ρυθμίσεις>Back Button επιστροφή στην αρχική οθόνη.

Όλα καλά μέχρι εδώ.

Γιατι παραμένει ανοιχτό το "Οικονομία Μπαταρίας" όμως;

Δηλαδή, μετά απ'ο τα παραπάνω διαδοχικά "ταπς", αν πατήσω παρατεταμένα το BackButton, θα μου δείξει 2 παράθυρα ενεργά (αρχική οθόνη και Οικονομία μπαταρίας) και μόνο πατώντας το x σ' αυτή τη κατάσταση κλείνει η εφαρμογή.

Είναι σκάλωμα του δικού μου τηλεφώνου ή των "Κυανών";

Link to comment
Share on other sites

8.1, Cyan

 

Διαδοχικά:

Αρχική Οθόνη>Ρυθμίσεις>Οικονομία Μπαταρίας>Back Button επιστροφή στις Ρυθμίσεις>Back Button επιστροφή στην αρχική οθόνη.

Όλα καλά μέχρι εδώ.

Γιατι παραμένει ανοιχτό το "Οικονομία Μπαταρίας" όμως;

Δηλαδή, μετά απ'ο τα παραπάνω διαδοχικά "ταπς", αν πατήσω παρατεταμένα το BackButton, θα μου δείξει 2 παράθυρα ενεργά (αρχική οθόνη και Οικονομία μπαταρίας) και μόνο πατώντας το x σ' αυτή τη κατάσταση κλείνει η εφαρμογή.

Είναι σκάλωμα του δικού μου τηλεφώνου ή των "Κυανών";

 

Μάλλον των 8.1. Και στη DP το ίδιο γίνεται. Επίσης το ίδιο γίνεται με το ημερολόγιο και με την εφαρμογή αρχεία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

όσα έχουν onedrive integration μπορούν να κάνουν backup όπως είπε και ο φίλος από πάνω

 

Αυτό έχει; http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/enigmatis-2-full/5c5e2d93-3b1a-493a-ab60-93972fe565cd

Πως μπορώ να το μάθω;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον των 8.1. Και στη DP το ίδιο γίνεται. Επίσης το ίδιο γίνεται με το ημερολόγιο και με την εφαρμογή αρχεία.

 

και με το facebook..

Link to comment
Share on other sites

NOKIA LUMIA Cyan

(Windows Phone 8.1 Update)

 

%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82%20%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF2.png?psid=1

 

 

(1) Επίσημο Nokia-Microsoft Link για διαθεσιμότητα της Lumia Cyan στην Ευρώπη:

"Lumia Cyan Update Availability in Europe"

 

(2) Επίσημο Nokia-Microsoft Link για διαθεσιμότητα της Lumia Cyan σε ολόκληρο τον κόσμο:

"Lumia Cyan Update Availability in all the world"

 

Windows Phone 8 compatible phone models:

Nokia Lumia 520, 520T, 521, 525, 526, 620, 625, 630, 630 Dual SIM, 635, 720, 720T, 810, 820, 822, 920, 920T, 925, 925T, 928, 930, Icon, 1020, 1320 and 1520.

 

Your phone notifies you once an update is available. We ask you to be patient, as updates for Nokia Lumia range are always released gradually.

 

Below table shows the latest version of software available for your phone. To check for your current version, go to Settings > About > more information > Firmware revision number.

 

Update status:

Under testing= undergoing final testing with Microsoft, country or operator to achieve approval.

 

(3) 1η Ανεπίσημη εφαρμογή στο Store των Windows Phone με καθημερινή ενημέρωση για διαθεσιμότητα της Nokia Lumia Cyan σε ολόκληρο τον κόσμο:

"Lumia Cyan - WP 8.1 Update"

 

Lumia Cyan - WP 8.1 Update, the only full featured app with the option to check Lumia Cyan update availability globally and the information about latest and greatest features of Windows Phone 8.1 Update bundled with Nokia Firmware Update.

 

Windows Phone is the world’s most personal smartphone… and with Windows Phone 8.1, we’ve added a BUNCH of new features that make your smartphone even more a reflection of your personality and desires.

 

Windows Phone 8.1, is a milestone update to the Microsoft Windows Phone operating system. It is officially announced at Microsoft’s Build 2014 conference in 2nd April.

 

All current Windows Phone 8 devices will start receiving the update. Nokia Lumia 520, 520T, 521, 525, 526, 620, 625, 720, 720T, 810, 820, 822, 920, 920T, 925, 925T, 928, Icon, 1020, 1320 and 1520.

*******************************************

v 1.1 - Update Availability check is now available globally with WP 8.1 transparent tile.

 

v 1.0 - Initial Release with Lumia Cyan Exclusive features and WP 8.1 Official Exclusive Videos and a Cyclic Live Tile.

********************************************

http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/10e4296a-6313-4e57-9330-b02068395129?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/20f7e211-ef39-4c48-ba0e-95004b25e1fc?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/3569933c-2a2b-4111-be5d-14df2bfc2938?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0

 

(4) 2η Ανεπίσημη εφαρμογή στο Store των Windows Phone με καθημερινή ενημέρωση για διαθεσιμότητα της Nokia Lumia Cyan σε ολόκληρο τον κόσμο:

"Cyan Update"

 

Cyan Update application, simply helps you to find the availability of Lumia Cyan Software Update for your Lumia device.

 

The Lumia Cyan update gives you great new Windows Phone 8.1 features like a more personal Start screen, Action Center and the Word Flow keyboard. It has also improved your favorite Nokia imaging apps. Nokia Camera, Nokia Storyteller and Creative Studio have all been updated. It’s the best Lumia experience yet.

Availability of the cyan update basically varies depending on your region and your operator.

 

Features:

- Live tiles updating for every 30 minutes (Get information about the update on the Live Tile even without opening application)

- automatically detects your country and device, you just need to install an app, app will do the rest

- ability to check update information for all Lumia devices for all the region

- live tiles now with timing information

- bug fixes

- minor enhancements

 

http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/c9237e56-d21c-403c-86b1-6d9b6fbdb27a?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/483dbefb-e5b2-488d-9c63-efbffc012584?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/65cc6057-861d-4758-8da5-202e59a2b2d6?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0

 

http://lh5.googleusercontent.com/-MLGi2vG86Ag/U6Imo_QrWlI/AAAAAAAAbXg/N6dx-Ou9BSI/s600/Lumia_Cyan.jpg

 

Το MyPhone σας εύχεται καλές αναβαθμίσεις !!!

Για οποιαδήποτε βοήθεια ή πρόβλημα μην διστάσετε να σχολιάσετε και να μοιραστείτε την εμπειρία σας εδώ.

 

Παρακαλώ κάποιον moderator να ενημερώσει έτσι την δημοσίευση στην αρχική σελίδα του παρόντος θέματος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μ' άκουσε η μικρομαλακή και με το τελευταίο update της μπαταρίας, πατώντας back κλείνει η εφαρμογή.

Αν είχα προσέξει και τα υπόλοιπα με το ίδιο θέμα και ρώταγα, μπορεί να τα είχε φτιάξει κι αυτά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...