Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lumia black.8.1

 

Επομένως δεν έχεις πάρει τη cyan. Είσαι ακόμα με τα 8.1 developer preview.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και δεν βρισκω την 8........

 

Kάνε την επαναφορά με το Software Recovery Tool και θα είσαι με WP 8.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σπαστικό να έχουν swype πληκτρολόγηση τα αγγλικά και τα ελληνικά τίποτε.

Κάπου ανοίγουν θέματα για να ζητούν οι χρήστες διάφορα από την ms. υπάρχει ανάλογο;

Έχετε ακούσει αν κάποια στιγμή, θα είναι διαθέσιμο και για τα ελληνικά;

Δεν μπορώ να καταλάβω αφού το "know how" υπάρχει γιατί δεν συμπεριέλαβαν περισσότερες γλώσσες.

Link to comment
Share on other sites

Σπαστικό να έχουν swype πληκτρολόγηση τα αγγλικά και τα ελληνικά τίποτε.

Κάπου ανοίγουν θέματα για να ζητούν οι χρήστες διάφορα από την ms. υπάρχει ανάλογο;

Έχετε ακούσει αν κάποια στιγμή, θα είναι διαθέσιμο και για τα ελληνικά;

Δεν μπορώ να καταλάβω αφού το "know how" υπάρχει γιατί δεν συμπεριέλαβαν περισσότερες γλώσσες.

 

εδώ είναι το uservoice forum

https://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions

με μία πρώτη ματιά δεν είδα κάποιο θέμα για το flow σε άλλες γλώσσες αλλά θυμάμαι από παλιά να λένε ότι σε κάποια φάση θα είναι διαθέσιμο για όλες τις γλώσσες του πληκτρολογίου

Link to comment
Share on other sites

Για τα sms δεν μπορώ πλέον να βάλω δικό μου ringtone;

 

Με Cyan ή DP πας: Μενού -> Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις + Ενέργειες -> Επιλέγεις την εφαρμογή των μηνυμάτων -> Ήχος ειδοποίησης. οι δικοί σου ήχοι είναι στην κορυφή της λίστας, πιο πάνω από τους ήχους "Windows Phone".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με Cyan ή DP πας: Μενού -> Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις + Ενέργειες -> Επιλέγεις την εφαρμογή των μηνυμάτων -> Ήχος ειδοποίησης. οι δικοί σου ήχοι είναι στην κορυφή της λίστας, πιο πάνω από τους ήχους "Windows Phone".

 

Παράξενο, διότι κατέβασα από το Onedrive έναν ήχο, τον αποθήκευσα στο φάκελο ringtones αλλά δεν μου εμφανίζεται εκεί που λες εξού και η απορία μου.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο, διότι κατέβασα από το Onedrive έναν ήχο, τον αποθήκευσα στο φάκελο ringtones αλλά δεν μου εμφανίζεται εκεί που λες εξού και η απορία μου.

 

Για να είδες που κατέβηκε ο ήχος σου, φαντάζομαι έχεις την εφαρμογή Αρχεία. Ανάλογα το πού έχεις κατεβάσει τον ήχο ( στο τηλέφωνο ή στην sd ), θες να τον μετακινήσεις στον αντίστοιχο φάκελο της sd ή του τηλεφώνου;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για να είδες που κατέβηκε ο ήχος σου, φαντάζομαι έχεις την εφαρμογή Αρχεία. Ανάλογα το πού έχεις κατεβάσει τον ήχο ( στο τηλέφωνο ή στην sd ), θες να τον μετακινήσεις στον αντίστοιχο φάκελο της sd ή του τηλεφώνου;

 

Η εφαρμογή του Onedrive πλεον σου δίνει την επιλογή να το κατεβάσεις σε όποιο φάκελο θέλεις και εγώ το έριξα στο φάκελο Ringtones αλλά δεν το εμφανίζει. Mp3 και είναι 100κατι kilobytes. Δοκίμασα και μέσω υπολογιστή αλλά δεν θέλει να το "δει" το συγκεκριμένο φαίνεται. Ένα τραγούδι που έβαλα το εμφάνισε κανονικά. Απλά στα 8 το έβλεπε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι όταν αντιγράφεις ένα τραγούδι από το τηλέφωνο στον φακελο ringtones δε το διαβάζει πολλές φορές... Κάνε αντιγραφή από το PC στον φακελο ringtones ή κατέβασε το ringtones maker της Microsoft και ξεμπέρδεψες...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξανανέβηκε είδηση στο wpc, που η MS αναφέρει ότι, όσοι έχουμε Lumia συσκευή με DP, θα πρέπει να κάνουμε downgrade στα 8.0, με το software recovery tool, και μετά να ψάξουμε για updates. Γιατί, αν μείνουμε ως έχουμε ( δηλαδή με τα 8.1 DP ), η συσκευές μας δε θα βρουν καν update.

 

http://m.wpcentral.com/preview-developers-still-need-downgrade-lumia-cyan?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξανανέβηκε είδηση στο wpc, που η MS αναφέρει ότι, όσοι έχουμε Lumia συσκευή με DP, θα πρέπει να κάνουμε downgrade στα 8.0, με το software recovery tool, και μετά να ψάξουμε για updates. Γιατί, αν μείνουμε ως έχουμε ( δηλαδή με τα 8.1 DP ), η συσκευές μας δε θα βρουν καν update.

 

http://m.wpcentral.com/preview-developers-still-need-downgrade-lumia-cyan?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

 

Δεν αλλάζει κάτι σε σχέση με την προηγούμενη είδηση. Είναι το γνωστό πρόβλημα με το Bitlocker.

Προς το παρόν δεν αλλάζει κάτι για αυτούς που δεν έχει κυκλοφορήσει το Cyan για τις συσκευές τους. Μόλις βγει το fix θα συνεχίσει το πρόγραμμα.

Οπότε για κάποιον που έχει κυκλοφορήσει το update για τη συσκευή του, αν βιάζεται να το περάσει μπορεί να κάνει restore ή αλλιώς να περιμένει λίγες μέρες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμας τους 1020 ποσο θα μας καθυστερησει ηθελα να ηξερα...:p

 

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει!

 

Παιδια να κανω μια ερωτηση..Εχω το 520 και τρέχω τα 8.1 εδω και ενα μηνα με το preview for developers..Το κινητο παει αρκετα καλα απλα δεν ξερω αν λειπουν πραγματακια επειδη δεν εχω την official 8.1 και με αυτο που προεκυψε με την cyan σκεφτομαι σοβαρα να κανω restore την 8 και να περιμενω το official update μαζι με την cyan για τα 8.1...Επισης διαβαζω πως αρκετοι που έχουν κανει restore απο preview και πηραν την 8.1 μαζι με cyan official τα κιν ητα τους πανε αρκετα καλυτερα...Καποιες συμβουλες??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση..Εχω το 520 και τρέχω τα 8.1 εδω και ενα μηνα με το preview for developers..Το κινητο παει αρκετα καλα απλα δεν ξερω αν λειπουν πραγματακια επειδη δεν εχω την official 8.1 και με αυτο που προεκυψε με την cyan σκεφτομαι σοβαρα να κανω restore την 8 και να περιμενω το official update μαζι με την cyan για τα 8.1...Επισης διαβαζω πως αρκετοι που έχουν κανει restore απο preview και πηραν την 8.1 μαζι με cyan official τα κιν ητα τους πανε αρκετα καλυτερα...Καποιες συμβουλες??

 

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις πρώτα να βγει η Cyan για τα 520 και μετά να κάνεις αν θες rollback για να περάσεις την επίσημη.

Προσωπικά δεν θα μπορούσα να γυρίσω στην 8.0 ούτε για μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα θα μου φανει περιεργο...Θα μου ερθει ενημερωση για τη cyan??

 

Όταν θα γίνει διαθέσιμη για τα 520 θα το μάθουμε και αν έχει λυθεί το θέμα με το Bitlocker λογικά θα έρθει.

Απλά κοίτα στο τηλ. σου (στο extras & info - more) να δεις από ποια χώρα είναι για να ξέρεις.

Κι εγώ το 520 έχω, Vodafone Ιταλικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω cosmote Ουγγαρια..Θα ηθελα παντος να δοκιμασω την official εκδοση...Παιζει να ειναι πιο καλη και να εχει πραγματα που δεν εχω τωρα με τα preview..Εσυ που εχεις και το 520 σου εχει κανα θεμα?Ολα κομπλε??
Link to comment
Share on other sites

Εγω cosmote Ουγγαρια..Θα ηθελα παντος να δοκιμασω την official εκδοση...Παιζει να ειναι πιο καλη και να εχει πραγματα που δεν εχω τωρα με τα preview..Εσυ που εχεις και το 520 σου εχει κανα θεμα?Ολα κομπλε??

 

Να σου πω την αλήθεια την 8.0 την δούλεψα μόλις 4 ημέρες και δεν θυμάμαι τις επιδόσεις της σε σχέση με την 8.1, αλλά θυμάμαι τις τραγικές ελλείψεις της.

Γενικά με την 8.1 δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι πολύ σοβαρό. Μόνο μερικές εφαρμογές τώρα τελευταία δεν λειτουργούν καλά π.χ. Bing Weather & Bing News αλλά αυτά διορθώνονται. Η απόκριση είναι πολύ καλή με κάποια ψιλοlags όταν κλείνω τις εφαρμογές μερικές φορές, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Άντε να βάλω και κανά δυο κολλήματα που μου έχουν τύχει σε διάστημα 3 μηνών με την DP. Γενικά, πολύ ευχαριστημένος.

 

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα παει πολυ γρηγορα αλλα θελω να παω στην official γιατι εχω την εντυπωση πως θα ειναι ακομα καλυτερα (και απο οτι εχω ακουσει)..Το θεμα με lag ειναι μονο θεμα εφαρμογων π.χ Viber, Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα παει πολυ γρηγορα αλλα θελω να παω στην official γιατι εχω την εντυπωση πως θα ειναι ακομα καλυτερα (και απο οτι εχω ακουσει)..Το θεμα με lag ειναι μονο θεμα εφαρμογων π.χ Viber, Facebook.

 

Όλοι θέλουμε να πάμε στην official και σίγουρα θα είναι καλύτερα. Υπομονή θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...