Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου όλες οι εταιρίες τηλεφωνίας στην Ελλάδα είναι καρτέλ.

Στα κινητά οι παροχές είναι ελάχιστες, οι τιμές είναι από τις ακριβότερες της Ευρώπης και οι αυξήσεις γίνονται όλες ταυτόχρονα σε όλες τους.

Όσον αφορά τη σταθερή οι ταχύτητες είναι τραγικές, οι χρεώσεις πανάκριβες και η εξυπηρέτηση ή το σέρβις ανύπαρκτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οι κινητές είναι καρτέλ. Υπάρχει πληθώρα διαφορετικών προγραμμάτων και πακέτων και για βασική τηλεφωνία είναι από τις φτηνότερες για να μην πω η φτηνότερη στην Ευρώπη σε καθαρές τιμές χωρίς να υπολογίσω ύψος μισθών.

Αλλά και Ινδία και Πακιστάν είναι ακριβότερες σε τιμές και αν υπολογίσουμε και μεροκάματα, γίνεται τραγική η κατάσταση.

Μάλλον δεν έχετε δει τα κόστη σε άλλες χώρες.

Μόνο τύπου απεριόριστα είναι λίγο ακριβότερα εδώ χωρίς προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Και καρτέλ να υπάρχει, δεν μπορείς να ζητάς τα ρέστα από "τρύπες" του συστήματος.

Τα φοιτητικά ήταν από πάντα κανονικά καρτοκινητά με εξτρά πακέτα, το ότι εγώ διατήρησα τον αριθμό χωρίς να βάλω κάρτα ή ότι εσύ είχες ένα Χ υπόλοιπο για παραπάνω μήνες από έναν κανονικό CU, ήταν τρύπα που έκλεισε. Από τις "τρύπες" παίρνεις πράγματα αλλά δεν βολεύεσαι ή συνηθίζεις με αυτές γιατί δεν είναι συμβόλαιο να απαιτείς

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αύξηση στα 10 ευρώ.

8.50 έχει το πακέτο.

Το νέο πακέτο των 10 ευρώ έχει μεγαλύτερες παροχές.

Φυσικά και δικαιολογείται αύξηση από τα 4 στα 8.5 όταν έχουν περάσει 10 χρόνια από τα πρώτα φοιτητικά τα οποία ήταν σε τιμές προσφοράς.

Αν έχεις υποστεί την αύξηση μάλλον δεν είσαι πλέον φοιτητής.

Επιπλέον θα πρέπει να αγοράζεις το πακέτο, γιατί βλέπω εδώ κάποιοι το έχουν για τις δωρεάν παροχές.

Αισχροκερδια το να δίνεις 1.66 ευρώ τον μήνα δηλαδή 10 ευρώ το εξάμηνο για να έχεις τις παροχές.

Καπια στιγμή οι λέξεις χάνουν το νόημα τους

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αύξηση στα 10 ευρώ.

8.50 έχει το πακέτο.

Το νέο πακέτο των 10 ευρώ έχει μεγαλύτερες παροχές.

Φυσικά και δικαιολογείται αύξηση από τα 4 στα 8.5 όταν έχουν περάσει 10 χρόνια από τα πρώτα φοιτητικά τα οποία ήταν σε τιμές προσφοράς.

Αν έχεις υποστεί την αύξηση μάλλον δεν είσαι πλέον φοιτητής.

Επιπλέον θα πρέπει να αγοράζεις το πακέτο, γιατί βλέπω εδώ κάποιοι το έχουν για τις δωρεάν παροχές.

Αισχροκερδια το να δίνεις 1.66 ευρώ τον μήνα δηλαδή 10 ευρώ το εξάμηνο για να έχεις τις παροχές.

Καπια στιγμή οι λέξεις χάνουν το νόημα τους

 

Βασίλειε όπως πάντα η φωνή της λογικής. Θα συμφωνήσω απόλυτα σε όλα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογείται καμία αύξηση, όταν πετσοκόβονται όλα τα εισοδήματά μας. Δεν δικαιολογείται καμία υποχρεωτική εκβιαστική ανανέωση κάθε δυο ή τρεις μήνες αλλιώς σου τρώνε το υπόλοιπό σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αύξηση στα 10 ευρώ.

8.50 έχει το πακέτο.

Το νέο πακέτο των 10 ευρώ έχει μεγαλύτερες παροχές.

Φυσικά και δικαιολογείται αύξηση από τα 4 στα 8.5 όταν έχουν περάσει 10 χρόνια από τα πρώτα φοιτητικά τα οποία ήταν σε τιμές προσφοράς.

Αν έχεις υποστεί την αύξηση μάλλον δεν είσαι πλέον φοιτητής.

Επιπλέον θα πρέπει να αγοράζεις το πακέτο, γιατί βλέπω εδώ κάποιοι το έχουν για τις δωρεάν παροχές.

Αισχροκερδια το να δίνεις 1.66 ευρώ τον μήνα δηλαδή 10 ευρώ το εξάμηνο για να έχεις τις παροχές.

Καπια στιγμή οι λέξεις χάνουν το νόημα τους

 

Τις κάρτες θα τις πάνε στα 15€…έτσι μου είπαν σήμερα έπειτα από προσφορά για συμβόλαιο με 8GB,1000’ προς όλους με χρέωση ανα λεπτό και 1000sms προς όλους με 16,34€ το μήνα λόγω φοιτητικής ιδιότητας και σταθερού.

Έχω ήδη εδώ και ενα χρόνο καρτοπρόγραμμα το οποίο αμα περάσεις τις παροχές γίνεται πανάκριβο.

Καρτοκινητο και πάλι καρτοκινητο…

Εκτός αν μου δώσουν στα 30-35€ απεριόριστα όλα και κοβω το ADSL.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τις κάρτες θα τις πάνε στα 15€…έτσι μου είπαν σήμερα έπειτα από προσφορά για συμβόλαιο με 8GB,1000’ προς όλους με χρέωση ανα λεπτό και 1000sms προς όλους με 16,34€ το μήνα λόγω φοιτητικής ιδιότητας και σταθερού.

Έχω ήδη εδώ και ενα χρόνο καρτοπρόγραμμα το οποίο αμα περάσεις τις παροχές γίνεται πανάκριβο.

Καρτοκινητο και πάλι καρτοκινητο…

Εκτός αν μου δώσουν στα 30-35€ απεριόριστα όλα και κοβω το ADSL.

 

Με Vodafone αν κόψεις το σταθερό θα βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο :dash: όταν δίνουν σε όλους απεριόριστα θα έχεις 0.0001 Mbps ταχύτητα :knife::tease::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουν στην ανακοίνωση ότι το πακέτο των 7 ευρώ καταργείται δεν υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνω.

Αυτό με τα 8,5 είναι άλλο πακέτο.

Όπως είχα πει το νούμερο το πήρα το 2017, είμαι ακόμη φοιτητής φυσικά και το πακέτο τότε κόστιζε 4 ευρώ.

Εάν δεν τα θυμάστε ή δεν σας πειράζουν οι αυξήσεις γιατί σας συμφέρουν οικονομικά αυτή είναι άλλη συζήτηση.

Επίσης η τρύπα του συστήματος που έκλεισε και δεν μας υποχρέωνε να βάλουμε κάρτα κάθε 2μηνο δεν με πειράζει.

Με πειράζει που χάσαμε τα υπόλοιπα μας χωρίς κάποια ενημέρωση.

Ακόμη και η εφαρμογή vodafonecu έλεγε λήξη υπολοίπου Οκτώβριος του 2021.

Link to comment
Share on other sites

Σας παραπέμπω σε καταγεγραμμένο μήνυμα του μέλους geofak με ημερομηνία 7/7/17

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7251870#post7251870

Σύμφωνα με το μήνυμα τον Ιούλιο του 17 υπήρχε πακέτο 5 ευρώ (και όχι 4 ) το οποίο τον Σεπτέμβριο του 2017 ακρίβηνε στα 6 Ευρώ.

Αν μπήκατε φοιτητής το 2017 , το πακέτο είχε 6 ευρώ και όχι 4 . Τωρα αν είσασταν φοιτητης από το 16 και το αποκτήσατε τους πρώτους μήνες του 17 το πήρατε στα 5 ευρώ και όχι στα 4.

Απλά για να μιλάμε με ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε και κάτι άλλο. Όταν κόστιζε το μικρότερο πακέτο 5€ και το έδινε 4, η ελάχιστη ανανέωση ήταν 5€. Η οποία άφηνε 4,46 καθαρά, άρα ίσως ο λόγος που το έδινε σε προσφορά ήταν για να μπορεί να το ενεργοποιήσει κανείς βάζοντας το μικρότερο ποσό.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το φοιτητικό, το προωθούσαν λέγοντας 4€ για πάντα το πακέτο.

 

Ήξερα φυσικά οτι δεν θα ήταν για πάντα απλά το λέω γιατί ήταν παραπλανήτικο αυτό που έλεγαν.

.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, η εταιρεία αποκλείεται να το προωθούσε έτσι. Τίποτα πωλητές με δική τους πρωτοβουλία μπας και δώσουν παραπάνω, μπορεί.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καμμία προσφορά δεν μπορει να κρατήσει "και στους αιώνες των αιώνων "

Η έκφραση "για πάντα" είναι παραπλανητική ή απλά θέλει να πει ότι πρόκειται για προσφορά χωρίς εκ των προτέρω γνωστής ημερομηνίας λήξης.

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το πακετο με τα δωρεαν απεριοριστα mb για το σκ μαλλον οντως ειναι απεριοριστα. Απο χτες εχω ανεβασει 110 gb και ακομα συνεχιζει. Περιμενα στα 30 gb να μου βγαλει μηνυμα μη ορθης χρησης και κατι τετοια που στελνουν συνηθως αλλα ακομα παει τρενο.
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το πακετο με τα δωρεαν απεριοριστα mb για το σκ μαλλον οντως ειναι απεριοριστα. Απο χτες εχω ανεβασει 110 gb και ακομα συνεχιζει. Περιμενα στα 30 gb να μου βγαλει μηνυμα μη ορθης χρησης και κατι τετοια που στελνουν συνηθως αλλα ακομα παει τρενο.

 

Το όριό του είναι στο 1TB νομίζω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το όριό του είναι στο 1TB νομίζω.

 

Θα έχεις καεί ολόκληρος μέχρι να φτάσεις αυτί το νούμερο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως αυτο το πακετο με τα δωρεαν απεριοριστα mb για το σκ μαλλον οντως ειναι απεριοριστα. Απο χτες εχω ανεβασει 110 gb και ακομα συνεχιζει. Περιμενα στα 30 gb να μου βγαλει μηνυμα μη ορθης χρησης και κατι τετοια που στελνουν συνηθως αλλα ακομα παει τρενο.

 

Ήθελα να ήξερα τι ανεβάζεις και είναι 110 GB....και μετά λέμε ότι κρεμάει το δίκτυο.....:(

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις καεί ολόκληρος μέχρι να φτάσεις αυτί το νούμερο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ήθελα να ήξερα τι ανεβάζεις και είναι 110 GB....και μετά λέμε ότι κρεμάει το δίκτυο.....:(

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να το δοκιμάσω .. δεν έχει νόημα.. παρά μόνο αν ήθελα να κατεβάσω όλο το warezakia. Ότι χρειάζομαι έννοειται το κατεβάζω .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Vasileios

Φίλε μου δεν θυμάμαι ακριβώς πότε πήρα το φοιτητικό, μπορεί να ήταν και τέλη του '16.

Σίγουρα όμως το πακέτο με τα 1000' κόστιζε 4 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone αν κόψεις το σταθερό θα βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο :dash: όταν δίνουν σε όλους απεριόριστα θα έχεις 0.0001 Mbps ταχύτητα :knife::tease::lol:

 

Για αυτό θα αλλάξω εταιρεια

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να ανεβαζω με τρελες ταχυτητες. Μεχρι στιγμης εχω ανεβασει 150 gb. Δε νομιζω οτι φτανει το ενα σκ για να φτασω το 1 tb:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα λάθος για την τιμή.

Τα πακέτα ήταν τα STUDENTS XCLUSIVE 1, 5, 7.

Στο 5 με 5€ είχες 1000' και 800MB και στο 7 με 7€ είχες 1200' + 1200 SMS + 1200 MB.

Το 1 είχε μόνο 300 μηνύματα προς Cu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...