Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνεχιζω να ανεβαζω με τρελες ταχυτητες. Μεχρι στιγμης εχω ανεβασει 150 gb. Δε νομιζω οτι φτανει το ενα σκ για να φτασω το 1 tb:lol:
Εχεις μέλλον ακόμα.. χαχαχα 600gb χρησιμοποιησα το προηγούμενο ΣΚ. Και τον μαρτη με τα απεριόριστα έφτασα 2.3tb οπότε δεν ισχύει το 1tb όριο..
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μέλλον ακόμα.. χαχαχα 600gb χρησιμοποιησα το προηγούμενο ΣΚ. Και τον μαρτη με τα απεριόριστα έφτασα 2.3tb οπότε δεν ισχύει το 1tb όριο..

 

Βρήκαμε ποιος γονατίζει το δίκτυο της εταιρίας πανελλαδικά :lol::rotfl::whistle::w00t::yahoo:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις καεί ολόκληρος μέχρι να φτάσεις αυτί το νούμερο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ήθελα να ήξερα τι ανεβάζεις και είναι 110 GB....και μετά λέμε ότι κρεμάει το δίκτυο.....:(

 

Δημιουργω αντίγραφα ασφαλείας του σκληρού δίσκου στο idrive. Μετά το τέλος του δωρεάν της google photos αναγκαστικά όλα είναι επι πληρωμή κ αγόρασα μια συνδρομή

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις μέλλον ακόμα.. χαχαχα 600gb χρησιμοποιησα το προηγούμενο ΣΚ. Και τον μαρτη με τα απεριόριστα έφτασα 2.3tb οπότε δεν ισχύει το 1tb όριο..

 

Χάχα είσαι ωραίος. Εμένα τελειωσε η δουλειά που έκανα. Ανέβασα συνολικά 280gb. Δε χρειάζεται άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα σταματήσουν το πακετο με τα 7€ και θα διατηρήσουν το πακέτο με τα 8,5€ + το νέο με τα 10€?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να μου πείτε ότι θα χάσω τα 22000 λεπτά ομιλίας που συσσώρευα τα τελευταία χρόνια από τις απανωτές ανανεώσεις του student exclusive 7 ανελλιπώς κάθε 29 μέρες; Όχι. Μη. Δεν. Αμάν.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η τιμωρία του άπληστου:lol:. 22000 λεπτά? Ωραία θα απελευθερωθείς και να μην ξαναπληρώσεις για πράγματα που δεν χρειάζεσαι. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ίδια απορία έχω και γω...θα χαθούν τα χιλιάδες λεπτά που έχω μαζέψει?η θα πάνε αυτόματα στ επόμενα?αδικία αν τα χάνεις με.το.ετσι θέλω...

 

Εντωμεταξύ πραγματικά . αστεία η χρέωση ανά SMS...30 λεπτά? Είμαστε σοβαροί?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα, τα σωρευμένα λεπτά (και ΜΒ και SMS) από το πακέτο των 7€ δεν μεταφέρονταν με αυτά του πακέτου των 8,5€. Πιθανότατα δεν θα αλλάξει κάτι σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμωρία του άπληστου:lol:. 22000 λεπτά? Ωραία θα απελευθερωθείς και να μην ξαναπληρώσεις για πράγματα που δεν χρειάζεσαι.
Συγνώμη, αλλά είναι πολύ χοντρός ο χαρακτηρισμός της απληστίας. Και ο λόγος είναι πολύ πιο απλός από ότι φαντάζεσαι. Το φοιτητικό πακέτο είναι φθηνότερο από τα απλά. Άρα δεν υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσεις εφόσον έχεις φοιτητικό αριθμό. Εάν η χρήση σου είναι τέτοια που ξοδεύεις σχετικά λίγα από όσα σου δίνει, δεν είσαι άπληστος αν έχεις μαζέψει κάποιες χιλιάδες λεπτά. Εγώ έχω μαζέψει 30000 και πραγματικά γνωρίζω ότι δεν τα χρειάζομαι. Αλλά είναι μια καλή καβάντζα για την περίπτωση που θα χρειαστείς να μιλήσεις πολύ, πρακτικά απεριόριστα. Και επειδή ξέρω τι θα μου απαντήσεις, ταρζανιές με Q και VoIP δεν είναι ρεαλιστική εναλλακτική για μένα( κυρίως λόγω σήματος που δεν μπορείς να μιλήσεις στο σπίτι μου, και μη δυνατότητας για διπλή sim που μου είναι απαραίτητη).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και δεν είναι απληστία.

Τα πακέτα αυτά τα έχουμε αγοράσει και τις παροχές των πακέτων αυτών μας τις δίνει η vodafone.

 

Η vodafone μας αναγκάζει να πάμε σε ακριβότερο πακέτο και καταργεί το φθηνότερο πακέτο. Αν ήθελε να προσφέρει μια επιπλέον επιλογή θα κρατούσε το xclusive 7, το xclusive 8 και θα ΠΡΟΣΕΘΕΤΕ ΑΠΛΑ το xclusive 10. Αλλά ο στόχος της είναι να μας σπρώξει σε ακριβότερα πακέτα. Είναι άθλιες αυτές οι πρακτικές.

 

Επίσης εξοντώνει αυτούς που έχουμε συσσωρεύσει τεράστια υπόλοιπα από απανωτές ανανεώσεις του xclusive 7, που το ανανεώναμε κάθε φορά προ της λήξεως του προηγούμενο πακέτου (ακριβώς για να ισχύσει το carry-over του υπολοίπου σε νέα μελλοντική ημερομηνία)

 

Πολύ κρίμα.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Επίσης εξοντώνει αυτούς που έχουμε συσσωρεύσει τεράστια υπόλοιπα από απανωτές ανανεώσεις του xclusive 7, που το ανανεώναμε κάθε φορά προ της λήξεως του προηγούμενο πακέτου (ακριβώς για να ισχύσει το carry-over του υπολοίπου σε νέα μελλοντική ημερομηνία)

 

Πολύ κρίμα.

 

Σε αυτούς ακριβώς ανήκω κι εγώ αλλά δεν θα τους κάνω τη χάρη. Πάω Q με 3-4€ CountDown το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά είναι πολύ χοντρός ο χαρακτηρισμός της απληστίας. Και ο λόγος είναι πολύ πιο απλός από ότι φαντάζεσαι. Το φοιτητικό πακέτο είναι φθηνότερο από τα απλά. Άρα δεν υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσεις εφόσον έχεις φοιτητικό αριθμό. Εάν η χρήση σου είναι τέτοια που ξοδεύεις σχετικά λίγα από όσα σου δίνει, δεν είσαι άπληστος αν έχεις μαζέψει κάποιες χιλιάδες λεπτά. Εγώ έχω μαζέψει 30000 και πραγματικά γνωρίζω ότι δεν τα χρειάζομαι. Αλλά είναι μια καλή καβάντζα για την περίπτωση που θα χρειαστείς να μιλήσεις πολύ, πρακτικά απεριόριστα. Και επειδή ξέρω τι θα μου απαντήσεις, ταρζανιές με Q και VoIP δεν είναι ρεαλιστική εναλλακτική για μένα( κυρίως λόγω σήματος που δεν μπορείς να μιλήσεις στο σπίτι μου, και μη δυνατότητας για διπλή sim που μου είναι απαραίτητη).

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Φίλε μου, αν έχεις πληρώσει για 22.000' και για χρόνια δεν τα έχεις χρησιμοποιήσει, δεν τα χρειάζεσαι. Τα αγοράζεις λόγω απληστίας.

Αυτός είναι ο ορισμός της απληστίας. Έτσι λοιπόν δεν υπάρχει βλάβη αν κάποιος λόγω χαμηλής χρήσης έχει μαζέψει άπειρα ΜΒ που δεν μπορεί να καταναλώσει ούτε στην άλλη ζωή και χαθούν λόγω πολιτικής της εταιρείας.

Δεν διαφωνώ με τα υπόλοιπα που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος ο χαρακτηρισμός "απληστία".

Στην ουσία ενεργοποιούσαμε τόσα χρόνια ΕΝΑ πακέτο το μήνα και παίζαμε με τους κανόνες της εταιρίας.

Το πακέτο αυτό ως φοιτητές θα το ενεργοποιούσαμε ούτως ή άλλως είτε έδινε 600 είτε έδινε 1200 λεπτά ομιλίας, αλλιώς θα είχαμε μηδέν υπόλοιπο και δεν θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό.

Επίσης δεν φταίγαμε εμείς που συσσωρεύαμε το υπόλοιπο, γιατί αυτή την χρήση κάναμε με βάση τις ανάγκες και δεν υπήρχε μικρότερο πακέτο (π.χ. με €3 να έχεις π.χ. 400 λεπτά ομιλίας), αλλιώς θα βάζαμε αυτό. Αλλά ΚΑΠΟΙΟ πακέτο έπρεπε να βάλουμε (δηλαδή κάθε μήνα έπρεπε να ενεργοποιούμε ένα πακέτο για να έχει κάποιο υπόλοιπο λεπτών ομιλίας το κινητό μας και όχι με απόλυτο αυτοσκοπό την συσσώρευση των λεπτών/mb αυτή καθαυτή. Δεν ξέρω πώς να το πω για να γίνει κατανοητό). Ένα πακέτο το μήνα θα ενεργοποιούσαμε ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ αλλιώς θα είχαμε 0 υπόλοιπο λεπτών ομιλίας (εφόσον η ισχύς του κάθε πακέτου είναι 30 μέρες) και το κινητό μας θα ήταν άχρηστο. Η ειδοποιός διαφορά (για την οποία νομίζω δεν μπορούμε να κατηγορηθούμε) είναι ότι: απλά είχαμε το κίνητρο να ενεργοποιούμε το πακέτο αυτό (student xclusive 7) στις 29 μέρες αντί στις 31 ώστε ψυχολογικά να μην χάνουμε αυτό που είχαμε μαζέψει ΩΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑ αυτού που είχαμε πληρώσει. Δεν το κλέβαμε. Ήταν αγορασμένη παροχή και παίζαμε 100% με τους κανόνες της εταιρίας. Δεν χακάραμε το σύστημα για να έχουμε αυτό το carry-over του υπολοίπου στον επόμενο μήνα.

 

Και να σας πω κάτι, ας πάει στο βρόντο το συσσωρευμένο υπόλοιπό μας το οποίο χάνουμε.

Δεν σκέφτεται κανείς ότι ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ να ξοδέψεις παραπάνω χωρίς να τα χρειάζεσαι (γιατί ο λόγος που τα συσσωρεύαμε είναι ότι δεν υπήρχε μικρότερο πακέτο και οι παροχές που δίδονταν ξεπερνούσαν τις ανάγκες για ομιλία που είχαμε). Σαν να πηγαίνεις σε ένα σουβλατζίδικο και να σου λένε "θες δεν θες θα φας και θα πληρώσεις 3 σουβλάκια αντί για 1". Μα δεν θέλω, δεν χρειάζομαι, δεν πεινάω... "ΌΧΙ, με το ζόρι θα αγοράσεις από εμάς 3 σουβλάκια είτε τα φας είτε όχι".

 

Περί αυτού πρόκειται.

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

... η ουσία είναι μια

 

Ποτέ ενα προϊόν δεν έχει ίδια τιμή στο διηνεκές....

 

Κάποια στιγμή ή θα σταματήσει να πουλιέται η θα ακριβυνει...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αν έχεις πληρώσει για 22.000' και για χρόνια δεν τα έχεις χρησιμοποιήσει, δεν τα χρειάζεσαι. Τα αγοράζεις λόγω απληστίας.

Αυτός είναι ο ορισμός της απληστίας. Έτσι λοιπόν δεν υπάρχει βλάβη αν κάποιος λόγω χαμηλής χρήσης έχει μαζέψει άπειρα ΜΒ που δεν μπορεί να καταναλώσει ούτε στην άλλη ζωή και χαθούν λόγω πολιτικής της εταιρείας.

Δεν διαφωνώ με τα υπόλοιπα που γράφεις.

Εξακολουθείς να απαντάς χωρίς να έχεις καταλάβει τι λέω, και είναι εντελώς λάθος. Το ζητούμενο δεν ήταν να αγοράζω 1000 το μήνα. Το κυριότερο από όλα είναι πως υπάρχει η ανάγκη να έχεις κινητό. Για να καλυφθεί αυτή η ανάγκη, κοιτάζω τι με συμφέρει. Το φοιτητικό με τα 7 ευρώ (και παλαιότερα με 5) είναι ότι φθηνότερο σε σύγκριση και με τα μη φοιτητικά πακέτα. Αφού λοιπόν έχω φοιτητικό, υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσω; Όχι. Σαφώς και η χρήση μου είναι τέτοια που δεν καλύπτει καν το νούμερο των λεπτών και MB που έχω διαθέσιμα. Είμαι άπληστος επειδή επί χρόνια αγοράζω το φθηνότερο πακέτο που μου είναι διαθέσιμο;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθείς να απαντάς χωρίς να έχεις καταλάβει τι λέω, και είναι εντελώς λάθος. Το ζητούμενο δεν ήταν να αγοράζω 1000 το μήνα. Το κυριότερο από όλα είναι πως υπάρχει η ανάγκη να έχεις κινητό. Για να καλυφθεί αυτή η ανάγκη, κοιτάζω τι με συμφέρει. Το φοιτητικό με τα 7 ευρώ (και παλαιότερα με 5) είναι ότι φθηνότερο σε σύγκριση και με τα μη φοιτητικά πακέτα. Αφού λοιπόν έχω φοιτητικό, υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσω; Όχι. Σαφώς και η χρήση μου είναι τέτοια που δεν καλύπτει καν το νούμερο των λεπτών και MB που έχω διαθέσιμα. Είμαι άπληστος επειδή επί χρόνια αγοράζω το φθηνότερο πακέτο που μου είναι διαθέσιμο;

 

Sent from my Galaxy S10e

Άπληστος είσαι γιατί παραπονιέσαι. Στην ουσία δεν χάνεται τίποτα αφού δεν το χρειάζεσαι. Μόνος σου το είπες. Παγιδεύτηκες σε ένα πακέτο με περισσότερα από αυτά που χρειάζεστε όπως πολλοί. Τώρα θα παγιδευτείτε σε ακριβότερο πακέτο. Η φτήνια τρώει τον παρά.

Ο άπληστος στο τέλος βγαίνει χαμένος λόγω ψυχολογίας. Είτε αγοράζει φοιτητικό, είτε παίζει στο χρηματιστήριο, είτε αγοράζει αυτό το προϊόν γιατί δίνει προσφορά κλπ.κλπ.

Ευκαιρία λοιπόν να μην τσιμπήσετε σε αυτήν την αύξηση και να πάτε εκεί που καλύπτονται οι πραγματικές ανάγκες σας.

Δεν είναι προσωπικό. Κι εγώ είχα κάποτε φοιτητικό και το πέταξα όταν ανέβηκε η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο άνθρωπος λέει ότι αγόραζε το πακέτο διότι ήταν το πιο φτηνό και τον συνέφερε.

Αυτό δεν λέγεται απληστία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πουθενά ότι φοβάμαι μην τα χάσω. Πραγματικά δεν με απασχολεί καθόλου. Και ένα πακέτο να ενεργοποιήσω πάλι έχω υπεραρκετές παροχές για την χρήση που κάνω. Και για να το πάω παραπέρα, ακόμα και να μου κοπεί το φοιτητικό, είμαι από τα άτομα που δεν θα επηρεάσει ιδιαίτερα. Ακόμα και τα απλά πακέτα θα με καλύψουν άνετα.

Μήπως είμαι άπληστος και για τα 32500 λεπτά προς CU που έχω από τα 600 που δίνει κάθε μήνα δωρεάν;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Είμαι άπληστος επειδή επί χρόνια αγοράζω το φθηνότερο πακέτο που μου είναι διαθέσιμο;

 

Sent from my Galaxy S10e

Οχι μάλλον είσαι κοροιδο :lol: που η Q σου δίνει τις παροχές που πραγματικά χρησιμοποιείς με 3€ και πληρώνεις 7€ για να σου περισσεύουν παροχές :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πουθενά ότι φοβάμαι μην τα χάσω. Πραγματικά δεν με απασχολεί καθόλου. Και ένα πακέτο να ενεργοποιήσω πάλι έχω υπεραρκετές παροχές για την χρήση που κάνω. Και για να το πάω παραπέρα, ακόμα και να μου κοπεί το φοιτητικό, είμαι από τα άτομα που δεν θα επηρεάσει ιδιαίτερα. Ακόμα και τα απλά πακέτα θα με καλύψουν άνετα.

Μήπως είμαι άπληστος και για τα 32500 λεπτά προς CU που έχω από τα 600 που δίνει κάθε μήνα δωρεάν;

 

Sent from my Galaxy S10e

Άρα το σχόλιο μου περί απληστίας δεν σε αφορά. Γιατί απάντησες? Αφορά αυτούς που κλαίνε για την καταστροφή στο θησαυροφυλάκιο που γέμιζαν τόσα χρόνια.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να με αφορά για να πω τη γνώμη μου για έναν χαρακτηρισμό;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αντί για 1.000 τον μήνα θα αγοράζεις αναγκαστικά 1200 θα επέλθει πολύ γρηγορότερα η συσσώρευση 10.000 νέων υπολοιπόμενων λεπτών ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα πληρώνουμε €3 ευρώ περισσότερα ανά μήνα για παροχές που δεν τις χρησιμοποιούσαμε πλήρως. .... Μέχρι την επόμενη "ανανέωση πακέτων" που θα αποφασίσει η vodafone η οποία και πάλι θα μας ξαναφάει το υπόλοιπο στο μέλλον....
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...