Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετοιμαζομαι να μετατρεψω 2 αριθμους που εχω στο YOU σε φοιτητικο. αλλα ακομα δεν εχω ξεκαθαρησει 100% καποια πραγματα. Τα οποια ειναι:
- μολις γινει φοιτητικο, για τους 3 επομενους μηνες θα εχω τρεις δωρεαν ανανεωσεις απο την εταιρια?
- για το shake λεει οτι ειναι απο 10€ και πανω. εννοει 10€ στην καρτα καθαρα εκτος των φορων η και με το 8,93 (10/1,12 =8,93) εχεις το δωρω απο το shake.
Καλημέρα , για το πρώτο ερωτημα σου, ναι αυτο ισχύει .
Link to comment
Share on other sites

αυτο που μολις ειδα και δεν μου αρεσει στο CU ειναι οτι η ελαχιστη διαρκεια κλησης ειναι 3 λεπτα και μετα χρεωση ανα λεπτο. Τωρα θυμηθηκα γιατι ειχα παει στο YOU και οχι στο CU. !!!

EDIT: τωρα που το ξανακοιταξα και στο YOU η ελαχιστη διαρκεια κλησης 3 λεπτα ειναι. το αλλαξαν χωρις να το καταλαβουμε.

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Επίσης και στα δύο πακέτα η χρέωση μετά τα 3 λεπτά είναι ανα δευτερόλεπτο και όχι ανά λεπτό.

 

  • Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

EDIT: ρωτησα στo chat. η απαντηση ειναι οτι το ελαχιστο ειναι 3 λεπτα και μετα χρεωση ανα λεπτο

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Σωστά . Στο φοιτητικό είναι ανα λεπτό μετά τα 3 λεπτά. Εγώ ειχα κοιτάξει στα απλά πακέτα του CU που λεει ανά δευτερόλεπτο....

Φαίνεται ότι υπάρχει διαφοροποίηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μολις ενεργοποιηθηκα και καλως ηρθα στην παρεα σας...
ακομα βεβαια ψαχνομαι για το ποιο πακετο θα βαλω. εαν θα ειναι το 10 η το 8,5.
ομιλια δεν θα χρειαστω περισσοτερο απο αυτο που δινει το 8,5. απλα καποιους μηνες χρειαζομαι περισσοτερα data και για αυτο σκεφτομαι το 10. εχω μπερδευτει και με τα donus και τα δωρα που δινουν και τελικα δεν ξερω τι σου μενει τελικα!!
θα το κοιταξω τις επομενες ημερες και θα δω, αλλα αμα το εχει κανεις ξεκαθαρο, ας πει...

μια γρηγορη ερωτηση. μεσω της εφαρμογης, εαν γινει ανανεωση προς τριτο, αυτος που την κανει, παιρνει κατι σε δωρα η κατι αλλο ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, geioannou said:

μολις ενεργοποιηθηκα και καλως ηρθα στην παρεα σας...
ακομα βεβαια ψαχνομαι για το ποιο πακετο θα βαλω. εαν θα ειναι το 10 η το 8,5.
ομιλια δεν θα χρειαστω περισσοτερο απο αυτο που δινει το 8,5. απλα καποιους μηνες χρειαζομαι περισσοτερα data και για αυτο σκεφτομαι το 10. εχω μπερδευτει και με τα donus και τα δωρα που δινουν και τελικα δεν ξερω τι σου μενει τελικα!!
θα το κοιταξω τις επομενες ημερες και θα δω, αλλα αμα το εχει κανεις ξεκαθαρο, ας πει...

μια γρηγορη ερωτηση. μεσω της εφαρμογης, εαν γινει ανανεωση προς τριτο, αυτος που την κανει, παιρνει κατι σε δωρα η κατι αλλο ?

Καλώς ήρθες. Όχι, εσύ απλά κάνεις την ανανέωση. Δώρα τύπου Shake κλπ αποδίδονται στον αριθμό που γίνεται η ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geioannou said:

μολις ενεργοποιηθηκα και καλως ηρθα στην παρεα σας...
ακομα βεβαια ψαχνομαι για το ποιο πακετο θα βαλω. εαν θα ειναι το 10 η το 8,5.
ομιλια δεν θα χρειαστω περισσοτερο απο αυτο που δινει το 8,5. απλα καποιους μηνες χρειαζομαι περισσοτερα data και για αυτο σκεφτομαι το 10. εχω μπερδευτει και με τα donus και τα δωρα που δινουν και τελικα δεν ξερω τι σου μενει τελικα!!
θα το κοιταξω τις επομενες ημερες και θα δω, αλλα αμα το εχει κανεις ξεκαθαρο, ας πει...

Επίσης να έχεις κατά νου πως εάν ανανεώνεις π.χ. με το πακέτο των 10€ και κάποια στιγμή θελήσεις να ανανεώσεις με 8,5€, τότε θα χάσεις ότι μάζεψες με τα 10€, Έπαθα και έμαθα... 🙂

Το ίδιο ισχύει και με τον τρόπο ανανέωσης. Με κωδικό από το περίπτερο <> με χρήση κάρτας/paypal. 

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις να γραφτείς στο πάρε να χεις . 

Ακόμα και  το ασήμαντο πακετάκι  των 100 ΜΒ για ένα φοιτητικό,  ίσως είναι σημαντικό για τους φίλους σου.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δικαιούσαι το φοιτητικό λογικά θα δικαιούσαι και την προσφορά της ευρωπαικής κάρτας νέων που παρέχει 10€ επιπλέον με κάθε ανανέωση ανά 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, supernet said:

Το ίδιο ισχύει και με τον τρόπο ανανέωσης. Με κωδικό από το περίπτερο <> με χρήση κάρτας/paypal. 

εννοεις οτι ανεξερτητα με τον ποιο τροπο επιλεξω να βαλω χρηματα, εαν αλλαξω επιλογη πακετου, τοτε θα χαθει το οτι εχει μαζευτει η οτι θα πρεπει να ανανεωνω ΠΑΝΤΑ με τον ιδιο τροπο για να μην χαθει κατι ?

7 ώρες πριν, Vasileios said:

Μην ξεχάσεις να γραφτείς στο πάρε να χεις .

καπου το εχω ακουσει το ¨παρε να εχεις", αλλα δεν ξερω κατι παραπανω. θα το κοιταξω....

7 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Εφόσον δικαιούσαι το φοιτητικό λογικά θα δικαιούσαι και την προσφορά της ευρωπαικής κάρτας νέων που παρέχει 10€ επιπλέον με κάθε ανανέωση ανά 30 ημέρες.

αυτο δεν το ξερω καθολου! μηπως εχεις καποιο λινκ να δω κατι περισσοτερο ??

EDIT: εριξα μια ματια και ειδα οτι δεν με πιανει μιας και ειμαι ανω των 30 ετων!!

Και κατι αλλο. Σε πολλες περιπτωσεις, λεει οτι με το ποσο των 10€ και ανω....
εδω εννοει το καθαρο ποσο που θα μπει στην καρτα εκτος των φορων η το αρχικο ποσο που θα βαλει ενας συνδρομητη χωρις την παρακρατηση.
πχ, 

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το αρχικό ποσό.  Βέβεα ξέμεινε από παλιώτερα που μπορούσες να βάλεις 5. 

Τώρα δεν υπάρχει μικρώτερη  αξία ανανέωσης.

Στην Vodafone το υπόλοιπο των λεπτών ομιλίας ΜΒ και SMS πέρνουν παράταση στο επόμενο διάστημα μμόνο αν αγοράστει ακριβώς το ίδιο πακέτο.

Τυχόν Πακέτο ΜΒ δώρο με την ανανέωση  πέρνει παράταση αν γίνει ανανέωση με παρόμιο ποσό 

10 και  12   είναι μία ομάδα 

20 και 30 είναι δεύτερη ομάδα. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να έχεις κατά νου πως εάν ανανεώνεις π.χ. με το πακέτο των 10€ και κάποια στιγμή θελήσεις να ανανεώσεις με 8,5€, τότε θα χάσεις ότι μάζεψες με τα 10€, Έπαθα και έμαθα...

Το ίδιο ισχύει και με τον τρόπο ανανέωσης. Με κωδικό από το περίπτερο  με χρήση κάρτας/paypal. 
Αυτο με την αλλαγή του πακέτου οντως ισχύει , δεν κατάλαβα ομως για την ανανέωση απο το περίπτερο τι εννοείς ;
Εγω εχω κάνει ανανέωση με κάρτα και ολα καλά δεν εχασα κάτι , αν αγοράσεις κάρτα απο το περίπτερο χάνεις οτι σου εχει μείνει απο προηγουμενα υπόλοιπα ( χρόνο ομιλίας και data ) ;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alexpef said:

Εγω εχω κάνει ανανέωση με κάρτα και ολα καλά δεν εχασα κάτι , αν αγοράσεις κάρτα απο το περίπτερο χάνεις οτι σου εχει μείνει απο προηγουμενα υπόλοιπα ( χρόνο ομιλίας και data ) ;

Εννοώ πως εάν ανανεώνεις με αγορασμένους κωδικούς από το περίπτερο και κάποια στιγμή αποφασίσεις να ανανεώσεις με τραπεζική κάρτα ή paypal, τότε θα χάσεις υπόλοιπο που μαζεύτηκε με τον προηγούμενο τρόπο πληρωμής. Και το αντίστροφο.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Χάνεις μόνο τα Data που μαζεψες με την κάρτα ανανέωσης. 

Το Bonus Ανανέωσης σε ΜΒ. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Και τα πακέτα ίντερνετ δίνουν απεριόριστα δεδομένα, δεν βρήκα κάπου να αναγράφει μέχρι πότε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Και τα πακέτα ίντερνετ δίνουν απεριόριστα δεδομένα, δεν βρήκα κάπου να αναγράφει μέχρι πότε. 

5/12, το γράφει στις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την προηγούμενη ανανέωση επέλεξα την αυτόματη ενεργοποίηση του students 8,5.

Απόψε, λοιπόν, έβαλα κάρτα 10€ και φυσικά αμέσως μετά ενεργοποιήθηκε το πακέτο.

Όμως έλαβα το παρακάτω sms:

EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI THN YΠHPEΣIA AYTOMATHΣ ENEPΓOΠOIHΣHΣ TOY 'STUDENT XCLUSIVE 8.5' OΠOTE BAZEIΣ KAPTA AΠO 12E. ETΣI, ME THN KAPTA ΠOY MOΛIΣ EBAΛEΣ ΠHPEΣ TO ΠAKETO ME XPEΩΣH 10E.

Δηλαδή χρεώθηκα επιπλέον 1,5€;;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikkal said:

Καλησπέρα.

Μετά την προηγούμενη ανανέωση επέλεξα την αυτόματη ενεργοποίηση του students 8,5.

Απόψε, λοιπόν, έβαλα κάρτα 10€ και φυσικά αμέσως μετά ενεργοποιήθηκε το πακέτο.

Όμως έλαβα το παρακάτω sms:

EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI THN YΠHPEΣIA AYTOMATHΣ ENEPΓOΠOIHΣHΣ TOY 'STUDENT XCLUSIVE 8.5' OΠOTE BAZEIΣ KAPTA AΠO 12E. ETΣI, ME THN KAPTA ΠOY MOΛIΣ EBAΛEΣ ΠHPEΣ TO ΠAKETO ME XPEΩΣH 10E.

Δηλαδή χρεώθηκα επιπλέον 1,5€;;;

 

 

Θα σου εβαλε το πακετο με τα 10ευρω, νομιζω δινει 1400 το συγκεκριμενο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρεώθηκες μεν 1.5€ παραπάνω αλλά πήρες το πακέτο των 10€ με τις επιπλέον παροχές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...