Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν με πήραν καν τηλέφωνο, με ενημέρωσαν μέσω SMS... :rolleyes:

 

εμενα ακομα δεν με εχουνε παρει! :-) αλλα μου στελνουνε συνεχεια προσωπικες προσφορες . τωρα μου εστειλαν απεριοριστα data για ολο τον Ιανουαριο με 1 ευρω και οχι 2 ευρω οπως ισχυει στο site . Καθως και 5gb με 3 ευρω !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20200114-002157-My-CU.jpg

 

Καλησπέρα σας. Θα ταξιδέψω για Κροατία και πριν φτάσω θα περάσω Σκόπια, Σερβία και τέλος Κροατία. Και στις 3 χώρες τι από αυτά δουλεύουν; υπάρχει περιορισμός πχ μέχρι 2 γιγα ή δουλεύουν όλα; συνδέομαι αυτόματα σε δίκτυο και μίλαω και τηλέφωνο σε Ελλάδα κανονικά έτσι; δουλεύει σε όλες τις χώρες η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20200114-002157-My-CU.jpg

 

 

 

Καλησπέρα σας. Θα ταξιδέψω για Κροατία και πριν φτάσω θα περάσω Σκόπια, Σερβία και τέλος Κροατία. Και στις 3 χώρες τι από αυτά δουλεύουν; υπάρχει περιορισμός πχ μέχρι 2 γιγα ή δουλεύουν όλα; συνδέομαι αυτόματα σε δίκτυο και μίλαω και τηλέφωνο σε Ελλάδα κανονικά έτσι; δουλεύει σε όλες τις χώρες η όχι;

Σκόπια Σερβία Μαυροβούνιο δεν ανήκουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και πρόσεχε γιατί έχουν πολύ ακριβές χρεώσεις.

Ψάξε να βρεις εάν υπάρχει κάποιο πακέτο για αυτές τις συγκεκριμένες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μόνο Κροατία δουλεύουν τα δεδομένα... Δουλεύουν όλα εκεί;

 

Το καλοκαίρι που μας πέρασε δούλευαν τα 600 mb που δίνει κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι τα τσάμπα data δουλεύουν μια χαρά σε χώρες της ΕΕ,πρόσεχε εισερχόμενες εξερχόμενος σε χώρες εκτός ΕΕ. οι χρεώσεις είναι αστρονομικές (θα σου έρθει ενεργητικό μήνυμα μόλις περάσεις τα σύνορα)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με πήραν για προσφορά.

- επειδή λήγει το πάσο σας (ληγμένο απο τον Αύγουστο αλλά οκ) θα σας κάνουμε προσφορα για φοιτητικό καρτοπρόγραμμα.

- αφού λήγει το πάσο μου και θεωρητικά δε δικαιούμαι άλλο το καρτοκινητό, πως θα μου κάνεις φοιτητικό καρτοπρόγραμμα;

- Εεεεε δε ξέρω, έτσι βγάζει το σύστημα (πατενταρισμένη ελληνική δικαιολογία). :lol:

 

Η προσφορά ήταν 1,000 λεπτά προς όλους και 8 GB (για SMS δε θυμάμαι) στα 18€ τελική τιμή. Ούτως ή αλλως ανανεώνοντας το καρτοκινητό εγκαίρως το υπόλοιπο σου μεταφέρεται οπότε έχεις πάντα καβάτζα οπότε όσο δε κόβεται το καρτοκινητό δε άξιζε το συμβόλαιο. Και απο τη στιγμή που ζω εξω, συμβόλαιο στην Ελλάδα δε μου χρειάζεται. Πάντως αντικειμενικά η τιμή ήταν καλή, ανταγωνιστική ακόμα και για ευρωπαϊκά δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε για το κλασσικό 18€ 1000 λεπτά και 5 γιγα.. Αν το αφήσω να γίνει απλό CU με 10€ το μήνα που έβαζα έως τώρα τι επιλογές θα έχω; να το κάνω καρτοκινητο ή δεν αξίζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει να είναι ψέμματα; δε νομίζω.. Αφού σου λένε έληξε θα γίνει απλό CU. Αν το παίξω τσαμπουκάς θα χάσω και την προσφορά που είναι καλή η αλήθεια είναι... Και θα γίνει απλό CU και θα ψαχνόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε για το κλασσικό 18€ 1000 λεπτά και 5 γιγα.. Αν το αφήσω να γίνει απλό CU με 10€ το μήνα που έβαζα έως τώρα τι επιλογές θα έχω; να το κάνω καρτοκινητο ή δεν αξίζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει να είναι ψέμματα; δε νομίζω.. Αφού σου λένε έληξε θα γίνει απλό CU. Αν το παίξω τσαμπουκάς θα χάσω και την προσφορά που είναι καλή η αλήθεια είναι... Και θα γίνει απλό CU και θα ψαχνόμαστε...

 

Πιο πολύ για μονόλογος, παρά για ερώτηση μου κάνει... :lol:

Ωστόσο γενικά όσοι παίρνουν για συμβόλαια το ψέμα το έχουν ψωμοτύρι.

 

Τσέκαρε λίγο την εξής περίπτωση, που είναι παρόμοια με τη δική σου: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7959142#post7959142

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε για το κλασσικό 18€ 1000 λεπτά και 5 γιγα.. Αν το αφήσω να γίνει απλό CU με 10€ το μήνα που έβαζα έως τώρα τι επιλογές θα έχω; να το κάνω καρτοκινητο ή δεν αξίζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει να είναι ψέμματα; δε νομίζω.. Αφού σου λένε έληξε θα γίνει απλό CU. Αν το παίξω τσαμπουκάς θα χάσω και την προσφορά που είναι καλή η αλήθεια είναι... Και θα γίνει απλό CU και θα ψαχνόμαστε...

εμενα που ρωτησα σημερα που δεν εχει γινει η αλλαγη απο το φοιτητικο σε special μου λεει οτι δεν ειναι σιγουρο οτι θα σας το κανουνε special με διαρκεια 2 χρονια αλλα μπορει να γινει και κανονικο cu , οποτε σκεφτομαι οτι μπορει να το λεει ετσι αυτο αυτη! αλλα απο την αλλη δεν εχει και λογω.. τι να πω μαλλον σε υπαλληλο που δεν ξερω θα επεσα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγαίνει το συμπέρασμα ότι τα παλιά 4+ ετών δεν τα πειράζουν?

 

Το δικό μου είναι 6+ χρόνια και με πήραν όπως είπα πιο πάνω επειδή έχει λήξει το πάσο μπλα μπλα μπλα...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι 6+ χρόνια και με πήραν όπως είπα πιο πάνω επειδή έχει λήξει το πάσο μπλα μπλα μπλα...

 

Οπότε εάν δεν απαντήσουμε στο τηλ τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον που δεν απαντουσα ένα διάστημα σε τέτοιους αριθμούς που με έπαιρναν το cu μου είναι ακόμα φοιτητικό. Πλέον δεν με παίρνει κανείς. Θεωρώ ότι προσπαθούν να μετακινήσουν κόσμο σε συμβόλαια και λένε διάφορα για να σε ψήσουν να κάνεις συμβόλαιο. Από 3/2 νομίζω η Vodafone καταργεί και τα special πακέτα οπότε αν αλλάξει το φοιτητικό γίνεται απλό cu. Καλύτερα μην απαντάτε σε τέτοια τηλέφωνα η αν τύχει και απαντήσετε παίξτε το ότι είστε αδερφός η αδερφή του ιδιοκτήτη του αριθμού και έχει ξεχάσει πχ το τηλέφωνο στο σπίτι ή κάτι τέτοιο και να καλέσουν αργότερα. Βάλτε τον αριθμό σε επαφή και μην απαντήσετε ξανά :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον που δεν απαντουσα ένα διάστημα σε τέτοιους αριθμούς που με έπαιρναν το cu μου είναι ακόμα φοιτητικό. Πλέον δεν με παίρνει κανείς. Θεωρώ ότι προσπαθούν να μετακινήσουν κόσμο σε συμβόλαια και λένε διάφορα για να σε ψήσουν να κάνεις συμβόλαιο. Από 3/2 νομίζω η Vodafone καταργεί και τα special πακέτα οπότε αν αλλάξει το φοιτητικό γίνεται απλό cu. Καλύτερα μην απαντάτε σε τέτοια τηλέφωνα η αν τύχει και απαντήσετε παίξτε το ότι είστε αδερφός η αδερφή του ιδιοκτήτη του αριθμού και έχει ξεχάσει πχ το τηλέφωνο στο σπίτι ή κάτι τέτοιο και να καλέσουν αργότερα. Βάλτε τον αριθμό σε επαφή και μην απαντήσετε ξανά :)

 

Δεν καταργεί τα Special, αλλα τα ακριβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι υπάρχει κάποια ημέρα κάθε εβδομάδα που οι κωδικοί είναι δωρεάν για τα φοιτητικά νούμερα?
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα κάθε Πέμπτη έπαιρνες έναν κωδικό στο cu around δωρεαν, ίσχυε για όλους τους cu. Τον τελευταίο καιρό έχει εξαφανιστεί, άρα μάλλον δεν δίνονται πλέον δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι υπάρχει κάποια ημέρα κάθε εβδομάδα που οι κωδικοί είναι δωρεάν για τα φοιτητικά νούμερα?
Ίσχυε κάποτε. Έτυχε εγώ να έπαιρνα όποτε θέλω, κωδικούς χωρίς να έχω χρέωση οποιαδήποτε ημέρα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ΔΕΝ έχει 3 άτομα στο πάρε να χεις και δεν έχει θέμα να με προσθέσει να παίρνω τα 100MB σε κάθε ανανέωση ας μου πει να του στείλω με PM τον αριθμό. Ξαναλέω αν ΔΕΝ έχει συμπληρώσει και τα 3 νούμερα... Εγώ τα έχω συμπληρωμένα δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

1000 προς όλους κ δέκα γιγα.

Free combo.!!!

 

Αν έβαζαν μόνιμο αυτό το πακέτο με τιμή 10-15€ για 30 μέρες, όλοι θα ήταν CU τώρα... Αλλά μάλλον το δίνει ως άτυπη "αποζημίωση" για το χάλι που είχε το δίκτυο της Vodafone τις τελευταίες μέρες... :O

Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια της προσφοράς από 7 μέχρι 17 δείχνει δώρο του Αγίου Βαλεντίνου.
Link to comment
Share on other sites

1000 προς όλους κ δέκα γιγα.

 

Free combo.!!!

Να υποθέσω, και σε αυτό ισχύει πολιτική ορθής χρήσης :lol:

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ελβετία παίζουν όλες οι φοιτητικές παροχές όπως και στις άλλες χώρες της Ευρώπης?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...