Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eννοείται πως χρειάζονται. Προσωπικά σε ότι αφορά τα mb δεν έχω πλέον ανάγκη ύπαρξης σταθερής γραμμής ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Eννοείται πως χρειάζονται. Προσωπικά σε ότι αφορά τα mb δεν έχω πλέον ανάγκη ύπαρξης σταθερής γραμμής ίντερνετ

 

Δεν μπορείς να καταναλώσεις παραπάνω από 3GB internet την ημέρα διότι είναι το ημερήσιο όριο. Οπότε εάν η χρήση σου είναι κάτω από αυτόν το όριο μια χαρά! Εάν όμως θέλεις να κατεβάσεις κάτι και φτάσεις το όριο μετά θα πηγαίνει σαν κότα και δεν θα φορτώνει! Οπότε η σύνδεση σταθερής ή κάποιο άλλο δίκτυο κινητής που δεν έχει όριο δεδομένων την ημέρα θα βόλευε για πραγματικά ελεύθερο ίντερνετ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται πως χρειάζονται. Προσωπικά σε ότι αφορά τα mb δεν έχω πλέον ανάγκη ύπαρξης σταθερής γραμμής ίντερνετ

 

Σου φτάνουν τόσα λίγα δεδομένα κάθε μέρα? Εμένα μόνο με unlimited data θα με συνέφερε να μη χρησιμοποιώ το ίντερνετ του σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και cosmote για όταν χρειάζεται κάτι παραπάνω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ξερει κανεις αν στο πακετο αυτο αν πας Τουρκια θα παιζει το ίντερνετ;

 

Στάλθηκε από το T780H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα αρα παπαλα. Οκ θα δω τι αλλες λυσεις υπάρχουν

 

Στάλθηκε από το T780H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.rentnconnect.com/?gclid=Cj0KCQiA-bjyBRCcARIsAFboWg2u1wTI139q7eonAWRirnAiD81MMMz3_KY7DbDMc_sZRESlg3MAKesaAiI2EALw_wcB

 

Εδώ είσαι. 6€ την ημέρα ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΟ ίντερνετ. Το παραλαμβάνει είτε από αεροδρόμιο είτε ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΟ σου. Και το αφήνεις εκεί που το παρέλαβες όταν φύγεις. Πραγματικά αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα αρα παπαλα. Οκ θα δω τι αλλες λυσεις υπάρχουν

 

Στάλθηκε από το T780H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.rentnconnect.com/?gclid=Cj0KCQiA-bjyBRCcARIsAFboWg2u1wTI139q7eonAWRirnAiD81MMMz3_KY7DbDMc_sZRESlg3MAKesaAiI2EALw_wcB

 

Εδώ είσαι. 6€ την ημέρα ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΟ ίντερνετ. Το παραλαμβάνει είτε από αεροδρόμιο είτε ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΟ σου. Και το αφήνεις εκεί που το παρέλαβες όταν φύγεις. Πραγματικά αξίζει!

 

Είναι ακριβό το Roaming στην Τουρκία. Καλύτερα να ψάξεις για τοπική SIM.

 

Παλιότερα υπήρχε με 16€ (105 TL), τουριστικό πακέτο από τη Vodafone TR για 90 μέρες. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, αλλά μπορείς να ρωτήσεις σε ένα τοπικό κατάστημα.

http://www.vodafone.com.tr/en/Holiday-Line.php

 

Εναλλακτικά υπάρχει και η tourist SIM της Turkcell, που έχει και το καλύτερο δίκτυο. Απλά κάνει 23€...

https://www.turkcell.com.tr/en/aboutus/traveling-turkey/local-sim-card-for-your-vacation

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στην Τουρκία να τους αφήνετε χρήμα να αγοράζουν όπλα για να μας την πέσουν ....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλουν ΔΙΑΒΑΤΉΡΙΟ ακόμα και για tourist sim, αν πάτε με ταυτότητα ξαναλέω με 6€ τη μέρα απεριόριστα δεδομένα με το rent and connect. Αξίζει. Το έχω ψάξει πολύ εκεί και χωρίς διαβατήριο τρως άκυρο από παντού.

 

Παραγγελνεις από πριν rent and connect και σε περιμένει στο ξενοδοχείο. Εγώ πήγα εκεί και δε το ήξερα και αφού το είδα μίλησα μαζί τους και σε μισή ώρα μου το είχαν φέρει στο ξενοδοχείο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..!

Ήθελα να ρωτήσω...κάτι αγγελίες που βλέπω που λένε σου μετατρέπουν το νουμερο σου σε φοιτητικό...είναι μούφα λογικά ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..!

 

Ήθελα να ρωτήσω...κάτι αγγελίες που βλέπω που λένε σου μετατρέπουν το νουμερο σου σε φοιτητικό...είναι μούφα λογικά ε;

Όχι το μετατρέπουν κανονικά.

Πολλοί τα έχουν κάνει.

Η σωστοι όμως παίρνουν τα λεφτά αφού πρώτα έχει γίνει η μετατροπή και έχεις βεβαιωθεί ότι έχεις φοιτητικό.

Ποτέ δεν πληρώνετε προκαταβολικά.

Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους το φοιτητικό δεν υπόκειται σε καμία νομοθεσία, αλλά είναι μία προσφορά που δίνουν οι εταιρείες για λόγους marketing.

Η όλη διαδικασία δεν είναι παράνομη και εναπόκειται στην εταιρεία που κάνει την προσφορά η επιλογή που θα τη δώσει και που δεν θα τη δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πες μας τώρα ότι το κάνουν και για την ψυχή της μάνας τους αυτοι που ζητάνε από 50 έως 80 ευρώ μαύρα και αφορολογητα για να μετατρέψουν το νούμερό σου σε φοιτητικό... Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Άλλο λέει, ότι δεν είναι παράνομο αυτό που κάνουν. Άλλο αν είναι ηθικό ή όχι.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω. Ο νόμος που είχε βγει λέει ότι ο κάθε συνδρομητής καρτοκινητής μπορει να έχει μέχρι και 20 νούμερα καρτοκινητής απο μια εταιρεία στο όνομα του. Κάνοντας το λοιπόν το νούμερο φοιτητικό ένας φοιτητής με το πάσο του προφανώς και συστηματικά για όσους το κάνουν έτσι, δεν ξεπερνάνε το όριο των 20? Και επισης μετά μεταβιβαζόντας το σε έναν μη φοιτητή και πέρνωντας λεφτά το θεωρείς εσύ κάτι νόμιμο? αλλο που επωφελούνται πολλοι απο αυτό
Link to comment
Share on other sites

Πόσα φοιτητικά μπορεί να εχει κάποιος στο όνομα του ταυτόχρονα?

Μπορώ δηλαδή να έχω ένα νούμερο σαν προπτυχιακός φοιτητής και άλλο ένα σαν μεταπτυχιακός?

Ή επίσης να έχω ένα νούμερο με το δικό μου πάσο και άλλο ένα νούμερο στα δικά μου στοιχεία με πάσο άλλου?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω. Ο νόμος που είχε βγει λέει ότι ο κάθε συνδρομητής καρτοκινητής μπορει να έχει μέχρι και 20 νούμερα καρτοκινητής απο μια εταιρεία στο όνομα του. Κάνοντας το λοιπόν το νούμερο φοιτητικό ένας φοιτητής με το πάσο του προφανώς και συστηματικά για όσους το κάνουν έτσι, δεν ξεπερνάνε το όριο των 20? Και επισης μετά μεταβιβαζόντας το σε έναν μη φοιτητή και πέρνωντας λεφτά το θεωρείς εσύ κάτι νόμιμο? αλλο που επωφελούνται πολλοι απο αυτό
Εγώ δεν νομίζω πως έχει να κάνει καν με αυτό που περιγράφεις. Πάνω από ένα φοιτητικό δεν μπορείς να κάνεις. Προφανώς είναι άτομα με κάποια άκρη στην εταιρεία και σου μετατρέπουν τον αριθμό σου. Αυτό λέμε ότι δεν είναι παράνομο.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω πως έχει να κάνει καν με αυτό που περιγράφεις. Πάνω από ένα φοιτητικό δεν μπορείς να κάνεις. Προφανώς είναι άτομα με κάποια άκρη στην εταιρεία και σου μετατρέπουν τον αριθμό σου. Αυτό λέμε ότι δεν είναι παράνομο.

 

Sent from my Mi A3

Ακριβώς φίλε απαντάω και σε όλους από πάνω ότι το φοιτητικό γίνεται στο όνομα αυτού που δίνει την ταυτότητα.

Επίσημη ταυτοποίηση δηλαδή.

Απλώς γίνεται αυτός πού έχει το φοιτητικό να μην είναι φοιτητής.

Βάσει του νόμου καμία εταιρεία δεν είναι υποχρεωμένη να δίνει φοιτητικά όπως είχε κάνει κάποτε η Wind πριν χρόνια που μοίραζε αβέρτα σε όλο τον κόσμο πρώτη από όλες και σιγά-σιγά την μιμήθηκαν όλες.

Η Wind όμως δεν κάνει ούτε και τώρα φορητότητα ενώ οι άλλες με το "χαρτζιλίκι" σου επιτρέπουν να κάνεις φορητότητα εάν δεν είσαι φοιτητής.

Αποτελέσματα του ανταγωνισμού είναι αυτό.

Οι τιμές είναι γύρω στο 30ρικο και οι μεταπωλητές το πάνε στο πενηντάρικο.

Εφόσον υπάρχει ελεύθερη οικονομία και δεν υπάρχει κάτι παράνομο, είναι μία πραγματικότητα.

Όλοι το κέρδος σκέφτονται πλέον, είτε μας αρέσει είτε όχι.

 

ΥΓ

Έχουν πάει πολλοί εξυπνάκηδες (μα πάρα πολλοί) και έχουν κάνει καταγγελίες για "φοιτητικά" που είχαν πάρει και οι ίδιοι ακόμα χωρίς πάσο, από τότε που τα έδινε η Wind και βέβαια πήραν το μακρύτερο από τα 3.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Η wind είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, μην την μπλέκεις. Νούμερο που είχα πάρει εγώ ως φοιτητικό και δεν το χρειαζόμουν, μια χαρά το έκανα φορητότητα και δουλεύει ακόμη σε φίλο μου.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου εμπειρία ειναι θετική για τις αγγελίες.

Δεν υπάρχει παρανομία και σου το κάνουν φοιτητικό.

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλες οι αγγελίες είναι αξιόπιστες.

Με μια φοιτητική κάρτα μπορεις να εχεις ένα καρτοκινητό και ένα καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Η wind είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, μην την μπλέκεις. Νούμερο που είχα πάρει εγώ ως φοιτητικό και δεν το χρειαζόμουν, μια χαρά το έκανα φορητότητα και δουλεύει ακόμη σε φίλο μου.

 

Sent from my Mi A3

Έχεις μπερδέψει την φορητότητα με την μεταβίβαση.:lol:

Και βέβαια μπορείς να κάνεις μεταβίβαση το φοιτητικο της wind αφού είναι στο όνομα σου και δεν υπάρχει όριο αφού "φοιτητικά" είναι κατά όνομα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι, σωστά. Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Αυτήν την αηδία που έχουν στη wind να δίνουν φοιτητικό μόνο με νέο νούμερο. Πραγματικά γιαλαντζί φοιτητικό.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου εμπειρία ειναι θετική για τις αγγελίες.

Δεν υπάρχει παρανομία και σου το κάνουν φοιτητικό.

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλες οι αγγελίες είναι αξιόπιστες.

Με μια φοιτητική κάρτα μπορεις να εχεις ένα καρτοκινητό και ένα καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό.

 

Στο κάνουν φοιτητικό με τα στοιχεία σου ή με τα στοιχεία αλλουνού (που έχει πάσο) ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...