Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτίμησε αυτή που αφαιρείται το καπάκι από το κινητό...πολύ κομψή θήκη λειτουργική και δεν γλιστράει. Την πέτυχα σε προσφορά στα 20 ευρώ από eshop. Δεν το μετάνιωσα καθόλου κι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος!!

 

Αν είναι η 340 τώρα το e-shop την έχει 33€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xθες αρχισε να βγαζει μαυρη οθονη και να σβηνει πολυ γρηγορα το φως της ,απο οτι διαβασα εχει χαλασει η gpu.Eχει τύχει σε καποιον;

 

 

 

ποιο ειναι το service για δυτικη αττικη;

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Xθες αρχισε να βγαζει μαυρη οθονη και να σβηνει πολυ γρηγορα το φως της ,απο οτι διαβασα εχει χαλασει η gpu.Eχει τύχει σε καποιον;

 

 

 

ποιο ειναι το service για δυτικη αττικη;

 

Παρε τηλ την LG Hellas και θα σου πουν που εχουν ακριβως service point για να το πας.

Link to comment
Share on other sites

Xθες αρχισε να βγαζει μαυρη οθονη και να σβηνει πολυ γρηγορα το φως της ,απο οτι διαβασα εχει χαλασει η gpu.Eχει τύχει σε καποιον;

 

 

 

ποιο ειναι το service για δυτικη αττικη;

https://www.google.gr/maps/place/Arvato+Greece/@37.9146499,23.6470391,11z/data=!4m15!1m12!4m11!1m3!2m2!1d23.6995675!2d38.0031667!1m6!1m2!1s0x14a1bccbd499bf17:0x86c8182ac45faab6!2sarvato+teleservices!2m2!1d23.698883!2d37.998453!3m1!1s0x14a1bccbd499bf17:0x86c8182ac45faab6

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πήρα μια από το eBay με €2,50 (δωρεάν μεταφορικά) και είναι μια χαρά. Και οι εφαρμογές quick circle λειτουργούν και το nfc. Τι; Ποιότητα; Φυσικά και είναι πολύ χειρότερη από την γνήσια. Δυόμιση ευρώ είπαμε ότι κάνει. :D

Εγώ δίνω τη γνήσια θήκη σε λευκό χρώμα,άψογη κατάσταση στα 20€, απο 35€ που την είχα πάρει πέρισυ τον Μαϊο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6613169#post6613169

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δυστυχώς μετά από τρεις επισκέψεις στο σέρβις ακολούθησε και τέταρτη. Αρχικά δεν αναγνωριζε την κάρτα μνήμης και μετά έβγαλε μπλε οθονη και τέλος. Δεν ξανά άνοιξε. Ευτυχώς ήμουν εντός εγγύησης ακόμα. Η LG προς τιμήν της έδωσε εντολή για επιστροφή της συσκευής στο κατάστημα αγοράς και έκδοση πιστωτικου. Προς ενημέρωση σας ή αγορά είχε γίνει από κωτσοβολο και μου πιστωθηκε η αξία του κινητού συν οι τοκοι έως τώρα (λόγω αγοράς με δόσεις ). Εδώ το ταξίδι με το G3 έλαβε τέλος και συνεχίζω το δικό μου από Samsung μεριά. Σας εύχομαι μηδενικες επισκέψεις στο

σέρβις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Ιταλία μια χαρά είναι στη λίστα για mm, αφού κι εγώ ιταλική έχω περασμένη

 

πάντως όλα καλά με τη τελευταία mm, πολύ καλά θα έλεγα, αλλά η κατανάλωση μου φαίνεται ότι είναι πιο τσιμπημένη, ή η μπαταρία μου έχει αρχίσει να τα παίζει και καλό είναι να σκεφτώ να πάρω νέα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μία hard silicone case από ebay με λιγότερο από δύο ευρώ και είναι τέλεια! Είναι τρομερά λεπτή, δεν την αλλάζω με τίποτα.
Μπορείς να δώσεις link αν θέλεις?
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160321/f0bff71b807f7408cbb08eb41eded773.jpg

 

Μ9υ βγάζει μόνο να αλλάξω το όνομα του τηλ και κάτι για τις επαφές...

Που είναι ο έλεγχος αναβάθμισης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα.Είμαι καινούργιο μέλος καθώς μόλις έκανα εγγραφή μπας και μπορέσω να βρω λύση στον ''θέμα'' μου. Ας καταθέσω τον χαζό προβληματισμό μου σαν άσχετος :D

Εχει κοντά 1 μήνα μου αγόρασα το 32gb g3 καθώς το ήθελα πολύ καιρό και το παρακολουθούσα μέχρι να φτάσει σε μια πιο προσιτή τιμή για την δικιά μου τσέπη,μέχρι που έπεσε αρκετά και το πήρα κοντά στο 250άρι.Οι εντυπώσεις είναι μεικτές!!! Είμαι ενθουσιασμένος με την οθονάρα ,αλλα περίμενα απο ένα κινητό με τετοια χαρακτηριστικά να είναι λίγο πιο αστραπή και να μην έχει αυτά τα μικρά lagάκια. Ας πούμε με ψιλό θλίβει που αργεί να ανοίξει τις ρυθμίσεις,αργεί να αλλάξει μπροστά-πίσω κάμερα,αργεί να πάει απο το τηλέφωνο στις επαφές κλπ (αυτά ειναι παραδείγματα)

Το αργεί είναι σχετικό βέβαια καθώς μπορεί να ειναι και ψιλό φυσιολογικό γιατι απο ότι φαίνεται το χα λάθος μέσα στο μυαλό μου.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ευθύνεται η έκδοση 5.0 που φοράει και αν κάποιος έχει και γνωρίζει τι λέει η mm? απο ότι είδα κατι review το κινητό πατάει καλύτερα με mm. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να την περάσω και πως, μιας και δεν είμαι root. :cool:

 

Συγνώμη για την μεγάλη έκταση που πήρε το κείμενο ,δεν ήθελα να πλατειάσω αλλιώς θα έλεγα και άλλα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει γεμισει το φορουμ ποστ με την διαδικασια για να βαλεις mm. Συνδεσε το κινητο σου στον υπολογιστη και αν σου βγαλει το pc suite update Καντο.Αλλιως περιμενε μεσα στην βδομαδα λογικα θα ερθει σε ολους. Παντως εμενα το δικο μου 1 μηνα τωρα που το εχω Mm παει σφεντονα. Παρατηρησα ενα μικρο κολληματακι στις επαφες αφου το ανεφερε καποιος εδω μεσα αλλα πραγματικα η αισθηση με Mm δεν παιζεται .
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου χει βγάλει καμιά ενημέρωση έλεγξα πριν λίγο και τζίφος...

Έχεις το g3 ετσι ? γιατι θέλω να μάθω αν τυχόν του πέφτει ψιλό βαρύ η mm.

Αν δεν σου κάνει κόπο ρίξε άλλη μια τον τρόπο με τον οποίο γίνεται το πέρασμα,γιατί όπως καταλαβαίνεις έχει 986 σελίδες το παρόν θέμα και είναι δύσκολο να τις διαβάσω όλες.Αν υπάρχει ειδική κατηγορία που λέει πως γίνεται το πέρασμα σε g3 η γενικότερα αν ειναι το ίδιο παντού συγχώρεσε με,είμαι παντελώς άσχετος.

Edited by margas21
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξερετε εγω που εκανα αναβαθμιση με το pc suite σε καποια στιγμη που ανοιξε το κινιτο μετα το update κανει επανεκκίνηση για το επομενο και μετα δεν άνοιγε..αναγκαστικα να κανω ρεσετ ευτυχώς δεν ειχα αρχεια μέσα.Οποτε αντιγράψτε τα αρχεια σας πριν συνεχίσετε εγω απο τυχη λεω δεν κανω μια αντιγραφη τις φωτογραφίες και τη γλύτωσα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω βρει μεταχειρισμένο ενα Lg G3 f400, απο οτι ειδα ειναι η έκδοση που κυκλοφορεί στην Κορέα, θα έχω καποιο θέμα εδώ στην Ελλάδα αν το αγοράσω; Θα παίζει κανονικά 4g και με ελληνική σιμ;
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το pc suite,συνδεεις το τηλεφωνο,πατας ελεγχος για ενημερωσεις λογισμικου,μολις την βρει,πατας αναβαθμιση περιμενεις κανα μισαωρο,κανει μονο του επανεκινηση και ολα οκ χωρις να εχεις χασει τιποτα.Οπως το ειχα στημενο πριν την αναβαθμιση ,ετσι παραμενει ,μονο που εχει διαφορετικη εμψανιση.Θα ελεγα πιο ομορφο ειναι τωρα!

Το δουλευω αρκετη ωρα και εχω την εντυπωση πως καταναλωνει λιγο γρηγοροτερα την μπαταρια.

Δεν κολαει καθολου,δουλευει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με mm από χθες, την μπαταρία την τρώει αλλά πιο γρήγορο, καλύτερο touch και βελτιωμένο το τηλέφωνο στους υπόλοιπους τομείς.... Με την αυτόματη φωτεινότητα που δεν δουλεύει κάνουμε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Πώς δε σου δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα;

 

Πάντως παρατηρείς κι εσύ λίγο πιο τσιμπημένη κατανάλωση, άρα δεν είναι μόνο ιδέα μου..

 

Βέβαια από τη στιγμή που κατά τα άλλα έγινε καλύτερο χαλάλι

 

Βέβαια κάνει τη κατάσταση δύσκολη όταν είμαι πολλή ώρα έξω για δουλειά

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω βρει μεταχειρισμένο ενα Lg G3 f400, απο οτι ειδα ειναι η έκδοση που κυκλοφορεί στην Κορέα, θα έχω καποιο θέμα εδώ στην Ελλάδα αν το αγοράσω; Θα παίζει κανονικά 4g και με ελληνική σιμ;

 

Ναι θα παίζει κανονικά.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...